Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 18:59   #4201
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ovo za FRANCUSKI/dobar restoran u LATINSKOJ CETVRTI....ti NEPIJE VODU,al nikako...doktorirao sam tamo na menijima...to je tamo cisto oporezivanje turista(kako je rekoa kolega Robijer)...pregledao sam sve i jednu zalogajnicu....

btw,koliko je cuga u tom tvom fra restoranu?!

Imam ja tako super dobrog frenda..al sto nasa istina moze bit razlicita to je nevjerovatno...
tako ce ti on ispricat,svoju verziju recimo zivota u Kabulu,i nakon toga ce ispast da je bolje tamo zivjet nego u Stokholumu...(al on kad ti prica nista nelaze u klasicnom smisluon ima svoju politicku verziju)..dok cu ja racionalno ispricat,pa svidilo se to nekome ili ne...
Neargumentirano dovodiš u sumnju moj post i mišljenje sedmero ljudi, a vidim i da si u rodu sa vidovitim Milanom. To što misliš da si " doktorirao na menijima i pregledao sve i jednu zalogajnicu " ti ne daje za pravo da sudiš o kvaliteti hrane koju nisi probao.
Neću više polemizirati s tobom, a do cijene pića ćeš doći
jednostavnom mat. operacijom oduzimanja.
maky09 is offline  
Old 29.06.2011., 21:24   #4202
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Neargumentirano dovodiš u sumnju moj post i mišljenje sedmero ljudi, a vidim i da si u rodu sa vidovitim Milanom. To što misliš da si " doktorirao na menijima i pregledao sve i jednu zalogajnicu " ti ne daje za pravo da sudiš o kvaliteti hrane koju nisi probao.
Neću više polemizirati s tobom, a do cijene pića ćeš doći
jednostavnom mat. operacijom oduzimanja.
Stari,
opusteno..nema razloga za pjenjenje...(jer na tebe se odnosio samo dio o restoranu..ili si se nasao i u drugom dijelu mog posta,neznam..)
Procitaj jos jednom,
izmadu redova sam rekao...da nema sanse da si dobio dobro i kvaliteno jelo za 10 € u latinskoj cetvrti...a to sto je to TEBI I TVOJIM fredovima bilo dobro,nije argumetnt(ako cemo se cepati s njima..) neki.zato sam ti rekao(pricu o mom frendu)da se a istina moze bit u oku promatraca...netko ce nahvalit Cingac-naj cevape(i stvarno tamo hrpa ljudi jede..)al to je dalekooo od istine...
Inace jeo sam nazalost(jer nisam htio gubit 1,5h okolo da trazim market ili bolju hranu...a tu i je MOJA NAJVECA PRIMJEDBA) u latinskoj pa znam o cemu pricam...
mozda si ti stvarno nasao extra jeftin dobar lokal(good for you..),al ono tamo nisu restorani...nego porez na turiste..al jbg,nema se izbora...
A ovo sorry,moj bed..previdio sam..da si napisao da ste i cugu imali..

a hoces ili neces "polemizirat" i s kime...iskreno,boli me ona stvar...

Ps-nisi odgovorio na pitanje jesi bio s zenom u lux parku(sto me je u biti zanimalo)?!
comi1 is offline  
Old 29.06.2011., 21:51   #4203
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Neargumentirano dovodiš u sumnju moj post i...


Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...a to sto je to TEBI I TVOJIM fredovima bilo dobro,nije argumetnt(ako cemo se cepati s njima..
Ja imam frenda koji tirolsku i mesni doručak smatra vrhuncem kulinarstva, a ako još to uspije zaliti pivom, opala, Božić, a drugi frend ne jede ništa osim drniškog pršuta i inih pizdarije te ne priznaje ništa ispod svojih kriterija, ja pak jedem sve kaj mogu, ne biram, jeo sam i stvari koje pesu ne bi dao (dalmošica kaj ćeš, fina dama) al probam pa imam svoje mišljenje, nekom je nešto što mene tjera da grlim školjku ili da na njoj poduže sjedim predobar obrok...o ukusima se ne raspravlja, svako ima pravo na svoje mišljenje, jedan ili ima visoke kriterije što je OK ili pak nema sreće sa izborom, a drugi pak ima sreće ili pak nema tako visoka očekivanja što je opet OK...

Stoga dečki dajte si i menjajte temu
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 29.06.2011., 21:54   #4204
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Mislim da je u originalu bio kUs di hand ali sve potpisujem.
Ahhhhh UKJ uvijek mi nađeš grešku, skuzi ili kak se već piše, ja se vodim po onoj staroj čitaj kako piše piši kako čitaš ili ni to nije dobro
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 30.06.2011., 00:09   #4205
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Ahhhhh UKJ uvijek mi nađeš grešku, skuzi ili kak se već piše, ja se vodim po onoj staroj čitaj kako piše piši kako čitaš ili ni to nije dobro
(offtopic)
Istina je, zapravo, negdje izmedju:

küss die Hand

A na purgerskom se cak moze pisati i kistihand.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 30.06.2011., 01:15   #4206
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
(offtopic)
Istina je, zapravo, negdje izmedju:

küss die Hand

A na purgerskom se cak moze pisati i kistihand.

Pa da, ali to slovo ne postoji u našoj abecedi, ne?
Moglo se i napisati kuess - to je kao neka politički korektna verzija.
Bitno i najbitnije - da nije amerikanizirana.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 01:16   #4207
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Ahhhhh UKJ uvijek mi nađeš grešku, skuzi ili kak se već piše, ja se vodim po onoj staroj čitaj kako piše piši kako čitaš ili ni to nije dobro

Eh, `ba ga - oko samo autistično u OKP maniri leti za poGRIJEškama....
Sve pet, ali ovak` kiss zvuči okupatorsko saveznički .....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 01:21   #4208
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
o ukusima se ne raspravlja, svako ima pravo na svoje mišljenje,

Da - to jest najbitnije. Koliko lica - toliko guzica.
Politički korektno rečeno

Međutim nije teško uvidjeti tko stade uvjeravati ostatak krda da je centar znanja i ravnanja....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 08:45   #4209
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Da - to jest najbitnije. Koliko lica - toliko guzica.
Politički korektno rečeno

Međutim nije teško uvidjeti tko stade uvjeravati ostatak krda da je centar znanja i ravnanja....
U tom slučaju je najbolje ne doljevati ulje na vatru, čovjek ima svoje mišljenje, živimo u "demokraciji" nek se izrazi i neka tu bude kraj.

Nego reci ti meni, dobio sam samo jedan prijedlog gdje da sjednem za relativno male novce pa ako imaš neko skriveno mjesto u nekoj uličici di bi mogao sjesti i pojesti nešto fino slobodno piši

Dlapek fala, djeluje dobro.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 30.06.2011., 09:16   #4210
Pa koliko je malo?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.06.2011., 09:53   #4211
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pa koliko je malo?
Pa recimo 30 eura po glavi, možda koji euro sitno više.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 30.06.2011., 10:04   #4212
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Pa recimo 30 eura po glavi, možda koji euro sitno više.
Ok, poslat cu ti ja neke prijedloge.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.06.2011., 10:13   #4213
Hotel

Nas tri planiramo u Pariz u 9. mjesecu (5 noći) pa me zanima da li tko ima kakav prijedlog pristojnog hotela do 100 eur/noć. Već sam ih dosta pregledala, nešto već i rezervirala preko Booking.coma ali dobra preporuka uvijek znači.

Hvala
Lady_V is offline  
Old 30.06.2011., 10:26   #4214
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ok, poslat cu ti ja neke prijedloge.
http://goparis.about.com/od/parisres...z_Gladines.htm

meni se nije dalo čekat red
jure.motovilec is offline  
Old 30.06.2011., 10:34   #4215
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
U tom slučaju je najbolje ne doljevati ulje na vatru, čovjek ima svoje mišljenje, živimo u "demokraciji" nek se izrazi i neka tu bude kraj.

Nego reci ti meni, dobio sam samo jedan prijedlog gdje da sjednem za relativno male novce pa ako imaš neko skriveno mjesto u nekoj uličici di bi mogao sjesti i pojesti nešto fino slobodno piši

Dlapek fala, djeluje dobro.

Je, slažem se naposlijetku.
Ipak, ovdje nije bilo pitanje presuđivanja već što je njemu bilo neobično super zaratiti sa svima jer - ne djelimo njegov ukus.
Zato ispada da je zapravo demokracija - teror manjine nad većinom koja je ušutkana bon-tonom.
Ok - sad fkt dosta o tome.

Vrlo rado - ne čuvam ništa za sebe.
Kad odem tamo snalazim se na različite načine (daleko sam još uvijek od sređenih i redovitih primanja) - ili uzmem sobu sa kuhinjom kad mi je bilo gusto sa parama ili već napisane lokacije za sam centar grada - Latinska ili Sorbonne.
Vodili su me domaći u neke dijelove ali nažalost ne sjećam se a i to su bile tipa gostioničica koje rade u vrijeme njihovih ručkova tipa 13-14/15h i nakon toga - ključ u vrata do slijedećeg dana. Kako se to njima isplati u jednom Parizu, a nama ovdje ne
Sjećam se jedne npr. u Boulogne Billancourtu u ulici Victora Hugoa preko puta jedne privatne klinike gdje sam bila na usavršavanju, ali to je već predio koji ljudi odmah diskvalificiraju jer se ne naslanja na Louvre
Također znam da smo išli oko Place `d Italie pa još malo južnije - ali opet gore navedeni razlog.
Nažalost, taj put kad i jesam bila duže - hranili smo se u njihovoj bolničkoj kantini koja nipošto nije slična bilo čemu što mi znamo.
Oni imaju svi skupa zajedničke obroke i to je - vrsta scenskog doživljaja. Svi sjede u isto vrijeme na klopu, dijeli se onda krenu nekakava kvazi seljačka prepucavanja (sve gluma) i onda u tom komešanju ljudi poklopaju i za sat vremena su na svojim radnim mjestima k`o da ništa nije bilo.

A i naposlijetku - teško je preporučiti nešto kad je svota bila zaokružena na 10EUR. To mogu u Latinskoj gdje idu na količinu. Kad pogledaš bolje, to je zapravo i super cijena kad u ZG a da nije iz Ledo škrinje, nemaš takve ponude a tu ne računam neko specijalno iživljavanje nad okusima i miomirisima hrane. Jednostavno su cijene podivljale na svim dužinama i širinama.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------

Zadnje uređivanje UglyKidJoe : 30.06.2011. at 10:45.
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 10:37   #4216
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Zato ispada da je zapravo demokracija - teror manjine nad većinom koja je ušutkana bon-tonom.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.06.2011., 10:40   #4217
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ok, poslat cu ti ja neke prijedloge.
Aj, kad smo se toliko zaparili oko toga: može li to javno a ne samo na pm.
Opet će biti istih pitanja vrlo brzo.

Također, ima li kakvih preporuka i za one plićih džepova od 30EUR?
Svakako nam koriste na forumu i te informacije. Ili barem da je glavno jelo u pitanju - znam npr. hrpu ljudi koje uopće ne zanima zaokruženi objed već da im se nabacati poput Pere Ždere ali tak je, ima nas svakakvih.

Davno sam rekla da moram pročešljati sve objavljeno ovdje pa staviti negdje da bude dostupno bržim pregledavanjima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 10:57   #4218
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Pa recimo 30 eura po glavi, možda koji euro sitno više.
L'ebauchoir, 43 rue Citeaux, 75012
Un Zebre a Montmartre, 38 rue Lepic, 75018
Le Comptoir du Relais, 9, carrefour de l'Odeon, 75006
Cafe des Musees, 49,rue de Turenne, 75003
Maria Luisa, 2 r Marie et Louise, 75010
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.06.2011., 11:00   #4219
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Aj, kad smo se toliko zaparili oko toga: može li to javno a ne samo na pm.
Opet će biti istih pitanja vrlo brzo.
Pa i stavila sam javno?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.06.2011., 12:00   #4220
Da sad ne quotam redom, prvo da se zahvalim na preporukama, zapisano u knjižicu, stavljeno na kartu...

Slažem se sa djelom manjina vs većina, ali na kraju to ne vodi nikuda i opet je bolje poslušati onu staru pametniji popušta.

Slobodno se napiše i preporuka jeftinijih zalogajnica, npr. u Latinskoj, meni osobno tamo ima pregršt mjesta gdje bi sjeo i jeo, ovih 30 je za malo svečaniju prigodu, ali dobro dođe savjet di bi se moglo fino i jeftino jesti u Latinskoj jer smo blizu smješteni pa pri povratku od nekuda ili jednostavno na većericu, znam da je zahtjev glup, ali evo Maky09 je tamo kaže dobro jeo pa je Comi udrio nepotrebnu repliku, da je bio možda neki link ili možda ime.....

Cinnamon trebati će mi malo vremena da to sve lociram na karti, ukoliko sjednemo negdje od ponuđenog šaljem ti ocjenu na PM iako ne sumnjam da će biti dobro, do sada sam najfinije jeo u Francuskoj točnije u Starsbourgu u Parizu jednostavno nisam stigao što financijski što vremenski malo pšačastiti nepce i dušu, ali eto ovaj put mi je cilj barem jednom sjesti na nešto fino.

UKJ daj više odradi taj sažetak, meni se čini da bi na ovim aktualnijim temama svaki prvi post nove stranice trebao sadržavati linkove koji daju odgovor na najčešća pitanja, tipa kako do tamo, tražilica smještaja, turističke atrakcije....jer ovak je tema ogromna, a ponavljaju se manje više ista pitanja.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.