Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2008., 11:38   #121
hej mafri kaj ima s dijetom... ??? he he
teta-čuvalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 13:27   #122
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Da li to djeca od 2 god. smiju piti?
Pose u uputstvima da ga mogu trositi djeca od 6 mj. starosti nadalje. Moj ce slijedeci mjesec imati 2 god.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:05   #123
Moji vec godinama cijelu jesen i zimu piju neki vitaminski sirup. Ponekad Marsovce, ponekad Pikovit, ponekad Miltivitamol, kako kada. Kada pocnu kasljati i smrcati popiju kuru od 10 dana Ehinal sirupa ( medni sirup sa ehinaceom i c vitaminom). A za malu ( 13 mj) sam uzela Baby Plex kapi. Za sada je sve super, nitko jos nije bio bolestan, videjt cemo dalje.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:40   #124
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
A za malu ( 13 mj) sam uzela Baby Plex kapi.
kakve su to kapi?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:11   #125
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Moji vec godinama cijelu jesen i zimu piju neki vitaminski sirup. Ponekad Marsovce, ponekad Pikovit, ponekad Miltivitamol, kako kada. Kada pocnu kasljati i smrcati popiju kuru od 10 dana Ehinal sirupa ( medni sirup sa ehinaceom i c vitaminom). A za malu ( 13 mj) sam uzela Baby Plex kapi. Za sada je sve super, nitko jos nije bio bolestan, videjt cemo dalje.
Je li taj Ehinal sirup od Dr. Theissa?? Je li to isto kao i Ehinal kapi? Ja sam ih išla kupiti, ali ima alkohola u njima, pa sam sad za sad odustala. Ne znam da li je to isto?!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:31   #126
Ja sam neki dan - kad je zakurila 4. put u dva mjeseca (a čak ne ide u vrtić) - potražila savjet od mame sa sličnim iskustvom i ona mi je toplo preporučila proizvod koji se zove Natura Mix, ima ga za kupit u Biofarmu, proizvodi ga talijanska firma Aboca.

Uglavnom, riječ je o sirupu sa potpuno prirodnim sastojcima: bagremov med, matična mliječ, zob, kupine, brusnice i još neke stvari, bez aditiva.

Pakiranje se sastoji od 10 malih bočica od po 10 ml, djetetu se daje pola bočice dnevno (najbolje u vodu - kao sok) ujutro, slatko je, ugodnog okusa.

Može se davati i djeci ispod 2 godine, nisam sigurna za klince ispod godinu dana.

Ona kaže da je ima izvrsno iskustvo s time, jedina stvar kod koje je stvarno primjetila da podiže imunitet i da dijete čak i kad je bolesno ima lakše simptome.

Jedina stvar je što je relativno skup - cca 150 kuna za 20 dana, al kad je dijete u pitanju...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:57   #127
jebemu , jesam ja nevidljiv ovdje??????
kupi u pcelarskoj centrali med s maticnom mlijeci
to je to!
sve ostalo su dodaci koji ne sluze nicemu osim dizanju cijene
inace bih preporucio kupovinu meda od pravih pcelara direktno , ali je u kombinaciji s maticnom mlijeci ipak ovako sigurnije
ako kupujete samo med , kupite ga od nekog dedeka doma i kostat ce vas 30-tak kuna po kili i dobit cete najbolji proizvod
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:18   #128
ZgSash, nisi
Ja isto potpisujem med vulgaris kupljen od dedeka.
Nema bolje za grlobolju.

I jos imam doma neki Apipol s dodacima (maticna mlijec?), al taj malom ne pase pa ga gutamo ja i muz
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:23   #129
zgsash i ja te vidim

gjde da kupim običan med?
na placu?

malac malo kašljuca al nekako suho..pa da probam sa medom...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:05   #130
svojevremeno je i moj dedek se bavio pcelarstvom i ja bih bez razmisljanja dao njegov broj

danas , mislim da se moze naci na placu dosta dobrog meda (ili pogledati malo oko sebe i pokusati naci neki neupadljivi natpis da netko doma prodaje)
med , propolis i cvjetni prasak se isplati kupovati od privatnika
za maticnu mlijec se bojim preporuciti , jer ne smije biti prevelika koncetracija, pa bih tu rekao ili pcelarska centrala ili ljekarna
uglavnom , nemojte nasjedati na raznorazne dodatke , jer uglavnom ne sluze nicemu osim dizanju cijene i varanju ljudi koji se trgaju pomoci svojoj djeci
jos jedan detalj: tamniji medovi su u pravilu kvalitetniji , a medu najboljima je sumski med - "medun", dok onaj od kestena djeca uglavnom ne vole jer je malko gorkast
ako naidete na skroz bijeli med , taj je od uljane repice i vrijednost mu je skoro pa nista
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:22   #131
ok onda tražim šumski med...

meni je fini livadar ili tako nešto (mM-ov tata od nekog donosi iz Gorskog kotra)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:16   #132
Pozdrav veliki svima.
Moja bebolina 3.11. puni godinu dana, ima trenutno uplau grla, uha i temperaturu.
Bili smo kod doktorice i dala nam je sirup (antibiotik), pa su mu se i gljivice pocele stvarati u ustima (sad mu usta kvasim vodom u koju sam prethodno umutila malo sode).
Zanima me kako se moze podici imunitet djetetu koje ce sad napuniti godinu dana.
Molim vas pomagajte
Ljubim vas sve
Mell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:19   #133
Ima u ljekarnama kupio extrakt čiste AloeVere i to umješajte u limunadu i dajte da popiju čašu dnevno.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:35   #134
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Ima u ljekarnama kupio extrakt čiste AloeVere i to umješajte u limunadu i dajte da popiju čašu dnevno.
aloa nije za djecu mlađu od 12 god.
Pijem matičnu mliječ u kapima,jel mali to dobiva preko mlijeka,jer sam mu mislila davati probiotik
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 06:28   #135
Mene je mama filala Bronhomunalima par jeseni za redom , bilo je to prije dobrih 10-15 godina, mislim da mi je pomagao.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 15:52   #136
djecji imunitet-jaslice,pomagajte!!!

Sincic(12mj i 20dana)[/B] mi je krenuo u jaslice na privikavanje (2 tjedna ide) i dobio sve moguce i nemoguce viruse, bakterije, koje haraju u ovo vrijeme!!!
Grlo, nosić, uho, kasalj, tem 39/40 a nikad nije bio bolestan osim sto je imao e.c.kao beba koju smo izlijecili-USPJESNO!

Ja i suprug radimo,...bake isto, ja promjenila posao,..ne spavamo ni mi ni on,...

molila bi iskusne mame,bake,tete, ili nekoga tko se susreo sa JASLICAMA I VRTICKIM bolestima da mi pomogne kako bi moje dijete bilo zdravije u takvoj okolini!!!
Nije ne nista alergican,imunitet ima ok,k.slika mrak a ipak ga je poharalo....i mene je uspio tako zaraziti da sam sad vise koma nego ON.

ako slucajno sam preskocila tu temu.molim operatore da me prebace i da se ne ljute!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 20:23   #137
ja sam danas kupila Propolbaby sirup kloji ima u sebi bagremov med, echinaceu, ekstrat neke biljke bogate vitaminom C (ne sjećam se sad imena)...

uz to sam naručila ampule EnerPlus Junior od firme Bios Line....12 kom 103 kn, piju se 12 dana zaredom, i onda min 6 mj pauze.

Za te ampule sam našla na drugim forumima izjave da djeca cjelu zimu prošla bez bolesti u jaslicama/vrtićima..

da nam osiguraju bar 3-4 tjedna bez bolesti meni super...već smo umorni od bolesti, bdjenja noću, pa prijeđe nešto na mene, nešto na MM-a
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:16   #138
Mandy, što vam pedica kaže za propolbaby?
nama naša savjetovala da s medom pričekamo do 2 godine baš radi propolisa i velikih reakcija na njega..pa me uopće strah isprobavati.
ja danas bila na nekom mjerenju minerala i vitamina pa sam baš ženskicu konzultirala...ona mi preporuča ehinaceu i multivitamine i minerale od Child lifea, no ja nekoko mislim krenuti s vitaminom c i Ehinaceom
Što je u sastavu Ener plusa?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:34   #139
ovako...moj sinčić je privikavanje i imuniziranje na vrtićku klimu prošao bolje od svih mojih očekivanja. iako je imao i neurodermitis, iako još nije bio ni prohoda u jaslicama, tek nakon 3-4 mjeseca, iako je jako vezan uz mene itd. tako da ti s te strane ne mogu ništa reć.
al ono šta znan je da i nove tete (a kamoli ne dječica!), tipa pripravnice, često imaju problema u početku s privikavanjem na novu 'klimu' i isto, poput dječice, prvih misec, dva i više znaju više bit na bolovanju nego u vrtiću.
jednostavno u vrtiću vladaju drugačiji uvijeti nego doma ili vanka u parku, i nekom organizmu treba više, nekom manje da se prilagodi.
budi ustrajna, nadam se da tvoj poslodavac (ili onaj tvoga muža, ili u krajnjoj liniji oni tvojih roditelja ili njegovih) ima razumjevanja za kraća bolovanja, i sretno!!!! bit će sve ok. pogotovo što je bebač zdrav i inače nema problema.
novinik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:13   #140
Budem kupila te ampulice,di ih mogu nabaviti?
ALi meni je smjesno to sa propolisom i medom jel moj Bruno je jeo za dorucak u jaslicama med na kruhu,svi pricaju da je opasno ali ga u svim lijekovima ima u nekim kol.dozama! MA SEFICA MI JE PRVA LIGA,ona mi je sina zgurala u jaslice tak da sto prije pocnem za nju raditi!!!!
a bake su nam razapete od toga nis,tj. tesko!!!!!i same jedva sebe drze od cijelog dana tak da mi je to zadnja solucija ak bum morala bas ---onad budu cuvale.ali zato mi je mm ko zmaj od bosne!!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.