Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 23:33   #361
bocko@
a zasto ne nazoves "potrosacki kod" ili onu udrugu potrosaca kako se vec zove
mozda oni imaju nekakvih iskustava ili savijeta?

kad smo vec kod "potrosackog koda", mislim da bi saltersku sluzbenicu slogiralo da se slucaj pojavi na telki
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:36   #362
Ovako možemo u nedogled.. Ja stojim kod toga da ga djelatnica nije zvala privatno i da je imala ovlasti uvida u podatke.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:40   #363
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Spor ne mogu izgubiti Naime, osoba koja ima nešto u posjedu što nije njegovo vlasništvo isto mora vratiti. Ovdje nema veze tko je pogriješio već tko je posjednik.
ne kuzim
pa nije on u posjedu tih novaca
nego onaj na ciju je ovrhu otislo

morali bi dokazivati da je on u posjedu tih novaca
mislim da je to malo teze za dokazati
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 00:00   #364
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ne kuzim
pa nije on u posjedu tih novaca
nego onaj na ciju je ovrhu otislo

morali bi dokazivati da je on u posjedu tih novaca
mislim da je to malo teze za dokazati
1500 kn je trenutno u njegovom posjedu jer se nalaze na njegovom računu, a 1500 su sada vlasništvo ovrhe koja je nastupala u dobroj vjeri misleći da je i novac na njegovom računu njegovo vlasništvo. No, bilo je samo njegov posjed.
Da je to samo njegov posjed ali ne i vlasništvo je vrlo lako dokazati izvadkom sa žiro računa

Nego, baš sam sad pogledala ugovor za otvaranja računa iz pbz-a i piše stavka po kojoj banka zadržava pravo ispravka knjiženja. Doduše, mala slova ali isto slova.

Naravno, razumijem ovdje čovjeka jer se ni ja ne bi htjela naći u sličnoj situaciji. No, ugovori banaka i građanstva spadaju u skupinu onih koji su obično nepovoljni za građanstvo. Opet kažem proces koji bi se vodio u vezi ovog slučaja bi bio nepovoljan za njega. Drugi proces koji bi mogao pokrenuti i protiv banke i službenice bi bio u njegovu korist. No, sve je to pitanje puno novac i vremena. Najbezbolnije se pokušati dogovoriti sa službenicom i bankom.

Ukoliko bi banka oprala ruke od slučaja, a službenica i dalje zahtjevala isplatu osobno bi išla na tužbu. Jer banka ima pravo ispraviti knjiženje kada to ne ide u štetu klijenta međutim, ovim ispravkom mu je prouzročila probleme i mislim da se to drugačije tretira.



Bringitback- pretpostavljam da nemaš novca za odvjetnika ili nekog pravnika pa ti preporučam naš pdf pravo ili ovaj forum http://www.legalis.hr/modules/newbb/ Ovdje ćeš zasigurno naći najbolji odgovor.
anni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 01:12   #365
najbolje bi bilo da ides pola pola, pol ti vratis 1500kn, a tih 1500kn sluzbenica
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 07:15   #366
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Malo morgen. Kada klijent u Pbz-u potpisuje ugovor onda u ugovoru stoji i ovakav članak: "Potpisom ovog Ugovora Vlasnik daje izričitu suglasnost Banci da može poduzimati sve radnje vezano za obradu i razmjenu njegovih osobnih podataka navedenih u ovom Ugovoru, a što obuhvaća pravo Banke na prikupljanje, spremanje, snimanje, organiziranje, uvid i prijenos osobnih podataka u svrhu obavljanja redovitih poslova Banke i Grupe PBZ vezano za ovaj ugovorni odnos kao i prosljeđivanje iste pravnoj osobi iz čl. 181. Zakona o bankama."
a misliš da zaključak blagajne nije redoviti posao blagajnika???? iskreno, baš bi volila da prijaviš nekog bankara što te zvao na telefon radi manjka ili viška koji je učinjen po tvom računu, pa da vidimo što će ti odgovoriti (pri tome mislim na banku ).
a nisi ni Marlei odgovorio da li bi se ovako bunio da ti neki bankar umjesto 3000 kn uplati 300, pa te zvao kako bi potvrdio da je kod tebe napravio grešku i mogao tu istu grešku ispraviti mig:
nemoj čovjeka pumpat krivim informacijama, u dovoljnom je problemu sa ovrhama i ovom krivom uplatom, a ti briješ o bankovnoj tajni di ona s ovim nema apsolutno nikakve veze.
da je službenica ulazila u njegove račune, gledala stanje i promete računa, te o tome ćakulala s frendicama na kavi, to je onda povreda bankovne tajne i imaš joj pravo i mogućnost zagorčat život. al kad je službenica prilikom zaključka blagajne utvrdila manjak/višak, te je u iste račune ulazila kako bi identificirala klijenta kod kojeg je greška napravljena, e onda se radi o obavljanju posla
ne vjeruješ meni? pošalji upit PBZ-u
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 08:41   #367
ma stari odi u novine, nema boljeg rješenja
vjeruj, čim izađe javno, oprostiti će ti dug, jer banka je "dobra"

ispričaj sve kao i ovdje i da vidiš kak će se sve rješiti
i napomeni par puta,kako bi ti rješio ali nemreš, da te ovi tjeraju da zbog NJIHOVE greške imaš dodatne troškove puta, kako su drski,itd.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:19   #368
je je, i nek isto tako kaže kako mu je na računu još 1500 kn koje može vratit a nije sigurno će dobro proći sa pričom, pogotovo u vrime kad svi urlaju na lopove
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:29   #369
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ja ti predlažem da joj ne vratiš lovu

kaj te briga, malo zavlači s sudom još, reci da su bili drski, prijetili, da si se probao dogovoriti ali oni nisu, i da nije tvoja greška
da ti novce nemaš
ali to tek na 3-4 ročištu

a najbolje da si nađeš nekog odvjetnika, i pustiš njemu
Ma kakvo jebeno zavlačenje....
Misliš da tužena strana može upravljati tijekom sudskog postupka.
On, ako bude tužen, i u odgovoru na tužbu ispriča sucu ovakvu priču, sudac će u roku keks zakazati ročište i riješiti stvar jer će mu sve biti kristalno jasno. Čisto stjecanje bez osnove., pročitaj par stranica unazad šta sam napisa o tome.



Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Meni više ništa nije jasno. Jasno mi je gdje živim ali da bi ja morao vraćati novce nekom jer mi je dao više nego sam htio mi je suludo. Vidi primjer sa mlijekom. Njen problem što mi je dala više nego sam tražio. Sama mi je dala. Nitko ju nije tjerao pištoljom.

Šta se on ima opravdavati banci? Jebe mu se živo. Pogotovo jer je 20 km od banke i mora platiti gorivo/bus/vlak. Tko će mu nadoknaditi te troškove i vrijeme. Kod nas nitko ništa ne pita čovjeka ima li on vremena i novaca za njihove zajebancije. Da je situacija obrnuta onda bi mu skinuli pare a on neka pjava borbene.
Aj ne seri...
da si ti kojim slučajem platio nekome na račun greškom, pjevao bi drugu pjesmu. Čuj njega, zašto bi ja vratio nešto što nije moje , pa zato što zakon kaže da moraš, nemoš dobit nešto greškom.
Odjebi sad sa mlijekom....

Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
1500 kn je trenutno u njegovom posjedu jer se nalaze na njegovom računu, a 1500 su sada vlasništvo ovrhe koja je nastupala u dobroj vjeri misleći da je i novac na njegovom računu njegovo vlasništvo. No, bilo je samo njegov posjed.
Da je to samo njegov posjed ali ne i vlasništvo je vrlo lako dokazati izvadkom sa žiro računa
Nema ovdje veze vlasništvo i posjed.
Bitno je jedino da je njegova imovina uvećana bez osnove, a što jest jer mu je dug smanjen.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:35   #370
a ja sam se pitala zašto nam je u državi ovako kako nam je
dovoljno da pogledam temu i vidim pametne savjete kako da zadržim nešto što nije moje. ma svaka čast ljudi
klanjam vam se do poda!!! a kad se vama dogodi da vas neko pokrade, onda će biti jauka i kukanja na pravnu državu

ovo ne ide postavljača topica, ovo ide ovu pametnu ekipu sa genijalnim savjetima: šta te briga, njihova greška, zavlači na sudu i sl. nadam se da je postavljač topica dovoljno razuman da je svjestan da će u slučaju suda i slušanja ovih "pametnica", njegovi troškovi i te kako narasti

edit: slijedeći "argument" od gore navedene ekipe očekujem u stilu: pa šta, banka nas dere pa eto nek i mi oderemo jednom nju ili svi kradu, zašto ne bi i ja
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:44   #371
Ma zajebi ih; da je po njihovome i da ne moraš vratiti lovu, lipo bi se svi dogovorili sa nekim u banci da im prebaci npr 10 milijun kuna, i nakon toga neka ta službenica da otkaz.
Onda svih ovih npr 20 ljudi kojima je prebacila lovu lipo prebace dio na račun npr njenog muža, i svi žive sretni i bogati.

Lovu službenica nema, a niti će ikad imati jer nema razloga raditi kad joj muž ima milijune. Pa se lijepo banka može pozdraviti sa tom lovom.

Lijepo zvuči, samo nakon stotinjak takvih majstora, nastao bi mali problem kad bi netko došao po svoju štednju jer bi banka bankrotirala. I onda bi svi otišli u lipi kurac, iako tu već možda jesmo.

Osim toga, koja je razlika u korištenju tuđe love kad je svjesno ukradeš ili kad je svjesno koristiš iako je nisi namjerno ukrao.

EDIT
@anasib čestitam, 10.001 post
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:23   #372
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Aj ne seri...
da si ti kojim slučajem platio nekome na račun greškom, pjevao bi drugu pjesmu. Čuj njega, zašto bi ja vratio nešto što nije moje , pa zato što zakon kaže da moraš, nemoš dobit nešto greškom.
Odjebi sad sa mlijekom....
Kuda da odjebem s mlijekom? Znači da ja trebam odbijati poklone koje mi nude? To je za mene poklon. Ako mi da 3000 kuna umjesto 300 kuna onda je ona (službenica) zajebala i ima ti vratiti pare. Ako je dala više njen problem, njena greška isto kao što bi mi dala i 10 mlijeka umjesto jednog kojeg sam htio kupiti. Ona mi je rekla "uzmite si mlijeko" i ja sam uzeo. Neka banka ili trgovina tereti nju. Kako kod drugih branši oni koji zajebu moraju sami odgovarati jedino u svetim bankama nitko nije odgovoran nego uvijek njihovi korisnici. Nitko nebi priupitao za zdravlje službenicu nego zajebavaju čovjeka ni krivog ni dužnog.

Da sam ja uplatio internet bankarstvom onda bi pjevao borbene jer sam se SAM zajebao. Moj problem. Ako mi netko pokloni nešto na cesti onda ću uzeti. Bio taj poklon bombon ili auto. Šta ima sad netko nakon dva dana tražiti taj bombon nazad? Dao mi ga je.

Kažeš mi da odjebem s mlijekom ali se nećeš referirati na taj primjer. 10 mlijeka je 50 kuna i nekome značajna svota. Zašto je to drugačije od ovih 3000 kuna koje meni ne moraju značiti baš ništa?

Šta je s ekipom koja ide po cesti i daje ljudima za Božić pare? Moraju li i oni vratiti nakon 2 dana kada se čovjek sjeti da mu ipak trebaju novci?

Obožavam pravnike po kojima su samo oni sveti i pošteni a svi drugi glupavi iako znamo da nema nepoštenijih i lažljivijih ljudi od samih pravnika. Dovoljno je samo pogledati TV u bilo kojem terminu.

Qwer, sjećaš li se one ekipe iz Osijeka i RBA? Sjećaš se da je službenica i ekipa izvana radila baš to i vidi vraga...službenica je morala vratiti pare zajedno s dvojcom izvana. I još je u bajboku jer je novce ukrala sa tuđih računa a ne slučajno uplatila manje novaca. Nije ni uplaćivala 10 milijuna kada joj je netko rekao nego krala sa tuđih računa. Isto kao i onaj u Rijeci ili onaj...ili onaj...
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:

Zadnje uređivanje Hrc : 19.03.2011. at 10:32.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:33   #373

prvo, ovo nije poklon
nije ona izvukla novce iz vlastitog đepa i rekla: evo ti dragi čovjeće
radi se o krivoj uplati kojom je klijent stekao materijalnu korist koja njemu ne pripada., te je o istoj obavješten. znači, nije da ne zna da taj novac ne pripada njemu
malo ti je analogija kriva
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:40   #374
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Kuda da odjebem s mlijekom? Znači da ja trebam odbijati poklone koje mi nude? To je za mene poklon. Ako mi da 3000 kuna umjesto 300 kuna onda je ona (službenica) zajebala i ima ti vratiti pare. Ako je dala više njen problem, njena greška isto kao što bi mi dala i 10 mlijeka umjesto jednog kojeg sam htio kupiti. Ona mi je rekla "uzmite si mlijeko" i ja sam uzeo. Neka banka ili trgovina tereti nju. Kako kod drugih branši oni koji zajebu moraju sami odgovarati jedino u svetim bankama nitko nije odgovoran nego uvijek njihovi korisnici. Nitko nebi priupitao za zdravlje službenicu nego zajebavaju čovjeka ni krivog ni dužnog.

Da sam ja uplatio internet bankarstvom onda bi pjevao borbene jer sam se SAM zajebao. Moj problem. Ako mi netko pokloni nešto na cesti onda ću uzeti. Bio taj poklon bombon ili auto. Šta ima sad netko nakon dva dana tražiti taj bombon nazad? Dao mi ga je.

Kažeš mi da odjebem s mlijekom ali se nećeš referirati na taj primjer. 10 mlijeka je 50 kuna i nekome značajna svota. Zašto je to drugačije od ovih 3000 kuna koje meni ne moraju značiti baš ništa?
To nikako nije poklon, nego kako i sam kažeš u drugoj rečenici zajeb odnosno greška.
Ovo jest specifična situacija (zbog one ovrhe) ali to se moglo riješiti nekakvim partnerskim dogovorom bez dizanja tenzija sa bilo koje strane.
Ja jednom nisam dobio 2 pina (poštar nije dostavo, netko ukrao...) i htjeli su mi naplatiti ponovno izdavanje pina. Rekoh nije ponovno kada ni prvotno nisam dobio. Pošto mi je samo za jednu karticu bio važan pin i to smo oboje znali, gentlmenski smo se dogovorili da mi onaj važan pin pošalju besplatno a drugi mi ionako ne treba.
Uvijek ima rješenja ali tjerati inat nikome ne koristi.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:41   #375
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
Da, na ovaj način bi se situacija trebala riješiti. Dakle, 1500 kn odmah vratiti s računa, a preostali iznos u dogovoru sa službenicom.

No, novac po zakonu mora biti vraćen. Jedini sretan ishod je da službenica plati grešku od svoje plaće i ne tuži našeg junaka
Aha...pitam se da je on pogrešno uplatio nekom na račun i da taj ne želi vratiti lovu jel bi se tako dogovarao?

Pročitala sam svakakvih bisera od savjeta na ovom topicu - nevjerojatno.

Ja sam imala slučaj da mi je bivši poslodavac isplatio cijelu plaću za mjesec u kojem više nisam radila za njih. Kako mi je to sjelo na tekući isti dan kad i kreda za stan za koji imam trajni nalog, automatski sam imala manje love za ratu kredita. Iz banke su me zvali isti dan da moram doći i potpisati suglasnost da se lova vrati poslodavcu jer je uplaćena greškom. Naravno, prvo kaj mi je palo na pamet - jel to moja greška? Ko ih hebe kad su tolko nesposobni da ja sad moram jahat do banke. No, s druge strane, svjesna da mi ta lova zakonski ne pripada, nije mi palo na pamet odbiti potpisati suglasnost. Poslali su mi je iz banke na fax da ne moram dolaziti.

Tako da - lovu si DUŽAN vratiti jer ti zakonski ne pripada.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:53   #376
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post

prvo, ovo nije poklon
nije ona izvukla novce iz vlastitog đepa i rekla: evo ti dragi čovjeće
radi se o krivoj uplati kojom je klijent stekao materijalnu korist koja njemu ne pripada., te je o istoj obavješten. znači, nije da ne zna da taj novac ne pripada njemu
malo ti je analogija kriva
Tko ga je obavijestio? Netko telefonom? Otkud zna da se nije javio njegov prijatelj ili brat? Kako on zna da to nije poklon? Tko mu je to rekao i kako?
Možda nije izvukla lovu iz svog džepa ali u banci ionako imaš malo prave love. Sve su to samo neki brojevi.
Otkud znaš da mu stvarno nije rekla evo ti dragi čovječe??? Ima li negdje snimljen njihov razgovor?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:01   #377
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Tko ga je obavijestio? Netko telefonom? Otkud zna da se nije javio njegov prijatelj ili brat? Kako on zna da to nije poklon? Tko mu je to rekao i kako?
Možda nije izvukla lovu iz svog džepa ali u banci ionako imaš malo prave love. Sve su to samo neki brojevi.
Otkud znaš da mu stvarno nije rekla evo ti dragi čovječe??? Ima li negdje snimljen njihov razgovor?
Da, banke su ustanove za dijeljenje poklona i baš čudno kako taj dragi čovjek ne zna da je to poklon? Koje gluposti
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:01   #378
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Tko ga je obavijestio? Netko telefonom? Otkud zna da se nije javio njegov prijatelj ili brat? Kako on zna da to nije poklon? Tko mu je to rekao i kako?
Možda nije izvukla lovu iz svog džepa ali u banci ionako imaš malo prave love. Sve su to samo neki brojevi.
Otkud znaš da mu stvarno nije rekla evo ti dragi čovječe??? Ima li negdje snimljen njihov razgovor?
ajd Hrc, ne trolaj
lipo čovjek napisao da je bio u banci i da ga banka traži da vrati sredstva koja nisu njegova, i onda ti dođeš sa ovim
kako sam i rekla prije par postova, slijedeće što očekujem je opravdanje banka ionako ima novaca
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:09   #379
Pa dajte onda meni neukom recite šta bi trebao napraviti ako mi u trgovini prodavačica da 10 mlijeka umjesto jednog kojeg želim?? Nije ni to njeno mlijeko. Reči da neću ili uzeti i kontemplirati o pravednosti? Boli me neka stvar. Hvala na mlijeku.

Žalio sam se u Kauflandu da su mi naplatili 2 kn više nego je izloženo i odmah je sve riješeno. Kriva teta u Kauflandu. Nisam valjda ja kriv jer mi je "poklonila" te dvije kune???? Taj moj poklon ide s njene plaće ili računa trgovine. Meni svejedno.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:16   #380
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Kuda da odjebem s mlijekom? Znači da ja trebam odbijati poklone koje mi nude? To je za mene poklon. Ako mi da 3000 kuna umjesto 300 kuna onda je ona (službenica) zajebala i ima ti vratiti pare. Ako je dala više njen problem, njena greška isto kao što bi mi dala i 10 mlijeka umjesto jednog kojeg sam htio kupiti. Ona mi je rekla "uzmite si mlijeko" i ja sam uzeo. Neka banka ili trgovina tereti nju. Kako kod drugih branši oni koji zajebu moraju sami odgovarati jedino u svetim bankama nitko nije odgovoran nego uvijek njihovi korisnici. Nitko nebi priupitao za zdravlje službenicu nego zajebavaju čovjeka ni krivog ni dužnog.

Da sam ja uplatio internet bankarstvom onda bi pjevao borbene jer sam se SAM zajebao. Moj problem. Ako mi netko pokloni nešto na cesti onda ću uzeti. Bio taj poklon bombon ili auto. Šta ima sad netko nakon dva dana tražiti taj bombon nazad? Dao mi ga je.

Kažeš mi da odjebem s mlijekom ali se nećeš referirati na taj primjer. 10 mlijeka je 50 kuna i nekome značajna svota. Zašto je to drugačije od ovih 3000 kuna koje meni ne moraju značiti baš ništa?

Šta je s ekipom koja ide po cesti i daje ljudima za Božić pare? Moraju li i oni vratiti nakon 2 dana kada se čovjek sjeti da mu ipak trebaju novci?

Obožavam pravnike po kojima su samo oni sveti i pošteni a svi drugi glupavi iako znamo da nema nepoštenijih i lažljivijih ljudi od samih pravnika. Dovoljno je samo pogledati TV u bilo kojem terminu.

Qwer, sjećaš li se one ekipe iz Osijeka i RBA? Sjećaš se da je službenica i ekipa izvana radila baš to i vidi vraga...službenica je morala vratiti pare zajedno s dvojcom izvana. I još je u bajboku jer je novce ukrala sa tuđih računa a ne slučajno uplatila manje novaca. Nije ni uplaćivala 10 milijuna kada joj je netko rekao nego krala sa tuđih računa. Isto kao i onaj u Rijeci ili onaj...ili onaj...
Nema ovo veza sa pravnicima nego sa pravom. Ako ti je stav ko jebe zakone, ok, ima i za to lijeka.
Ovo sa poklonom su drugi dovoljno komentirali.

Za ovo u RBA ne znam, ali neću ni komentirati dok mi ne pokažeš nešto drugo osim nekih novinskih članaka jer mi nisu relevantan izvor informacija.
Ali sam sebi skačeš u usta, novce je dakle morala vratiti službenici i ekipa izvana.. Kužiš?
A opet, ako im je dokazano kazneno djelo, što namjerno prebacivanje novaca na tuđi račun i jest, onda je jasno da se sva korist stečena tim djelom mora vratiti.

Koji u Rijeci? Nodilo? Sasvim druga priča, on je ulagao preko svojih ovlasti, novci nikome nisu otišli na račun već je on investicije shvatio kao kocku i nije mogao stati jednom kad je krenulo nizbrdo.

I da referirati ću ti se na mlijeko.
Ako ti platiš 10 litara mlijeka, a dostave ti 15, po eventualnoj tužbi onoga koji ti dostavlja morao bi vratiti, ne mlijeko nego protuvrijednost.
Naravno, taj primjer je karikiranje instituta stjecanje bez osnove, ali svi bitni elementi su tu, prijelaz imovine jedne osobe u imovinu druge osobe bez pravnog osoova

EDIT: poanta tvog razmišljenja je da bi bilo baš dobro kad bi svako malo netko pogriješio u tvoju korist pa da od toga živiš.
Ne kužim želju zadržati nešto što nije tvoje, osim želje za lagodnim životom. Nije da ima nešto loše u lagodnom životu, al valja se pomučiti malo kad već rođenjem nemaš milijune.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.