Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 12:05   #41
eto, da se malo uključim...

moj malac nažalost ima jako osjetljivo kožu i izgleda da ima i AD, ali srećom još uvijek u blažem obliku...mi se kupamo samo u vodi, a prvih 2 mj. smo stavljali i par kapi maslinovog ulja

jedino kosicu peremo i sad imamo Mustelin 2 u 1, ali nije nam nešto...inače sam zbog suhe kože i AD-a kupila A-derma Exomega mlijeko za tijelo i imao je užasnu reakciju ( sav se osuo, jadan), a mlijeko je kao hipoalergeno

želim naglasiti da ima užasno skupih i hvaljenih proizvoda, ali ne znači da će odgovarati vašoj bebi...evo i pedica nam je rekla "to je lutrija, trebat će neko vrijeme dok ne nađete šta mu odgovara"

dakle, mi tražimo i dalje i nadam se da ćemo jednom potrefit koliko god skupo/jeftino bilo
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:10   #42
za guzu koristimo JGL kremu, dobili smo malu od 50ml i kad smo je potrošili uzela sam veliku 500ml, u Billi, platila 52kn.
Za pranje guze koristimo vodu i vatu, kad se ukaka vaticu namočim vodom i pređem malo preko sapuna (Nivea Baby), pa obrišem i onda još očistim vaticom namočenom samo u vodu.
Za kupanje isto koristimo Nivea sapun po preporuci patronažne. Nikakvih reakcija još nije bilo.
Za pupak smo koristili Octenisept, košta nekih 38kn.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:11   #43
mi imamo škarice metalne sa tupim vrhom iz dm, i super su...barem nama...
također sam zadovoljna i sa mustelom...imamo sapun koji koristimo ponekad, kao i kupku 2u1, koju smo također probali i zadovoljna sam...mislim da ono pakiranje neću ni potrošit tako brzo... imamo i šampon za tjemenjaču ali još nam ne treba (kad se tjemenjača inače javlja )
a za guzu koristimo JGL mast, ili bepanten mast ako se pojavi kakvo crvenilo...

za sad sam zadovoljna svime što imam od kozmetike

sad me malo muči krema za sunce... ne znam šta da uzmem, jer ipak smo u st i nema šanse da se klonimo sunca 24 sata, iako izlazimo u dozvoljene sate...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:31   #44
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
jedino da se javi netko tko ga ima, pa ćemo saznati
Evo ja imam Chiccov,plava ribica,ima Fh skalu,a iznad nje mi pokaze temperaturu u celzijevim stupnjevima!
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:39   #45
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
sad me malo muči krema za sunce... ne znam šta da uzmem, jer ipak smo u st i nema šanse da se klonimo sunca 24 sata, iako izlazimo u dozvoljene sate...
si pogledala na onom topicu sunce i bebe? vidjela sam da tamo cure dosta preporučuju vichy50+ za klince i daylong
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:57   #46
moja bebačica ima 4mj i koristimo ovako:

kupanje: voda+maslinovu ulje + odnedavno kap et ulja lavande
kosa: hipp šampon svako drugo kupanje
guza: sudocream od milja nazvan guzokrem, 40kn, dugo traje
za sunčanje: mustela, skupa ko vrag oko 180kn, ali jedino mi je za nju teta u ljekarni rekla da može od rođenja. Ima mineralnu zaštitu i čini se dobra...

ostalo ništa za sada...
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:00   #47
Prije poroda sam kupila onaj Nivea ruksak. Meni su proizvodi fantastični. Koristimo sve Niveino,i pelene bi da ih ima Koža mu je prekrasna. Jedino prvih nekoliko tjedana nismo kupku koristili. I za guzu koristimo njihovu nutri sensitive kremu...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:17   #48
mi smo se u pocetku kupali u kamilici (dok pupak nije otpao) i obavezno sam curku mazala uljem jer joj se koza jako jako perutala/gulila... iza toga smo presli na Mustelu i s time se stalno kupamo, i iza kupanja Mustelin losion za tijelo. Mi smo sa Mustelom zadovoljni...
Od kremica koristimo Bubchen od calendule za lice i Pavloderm za guzu - sva ta kozemtika jaaako dugo traje
Koristili smo i fiziolosku u ampulicama od Uriagea, sad imamo neke druge ampulice... isto super stvar
Skarice za noktice imamo od Nuka al nam nisu bas prakticne pa joj rezem noktice sa obicnim skaricama za nokte (kao i za nas)...kad smo vec kod Nuka i dudice njihove su nam se najbolje pokazale
valjda je to to
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:19   #49
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
mi imamo škarice metalne sa tupim vrhom iz dm, i super su...barem nama...
također sam zadovoljna i sa mustelom...imamo sapun koji koristimo ponekad, kao i kupku 2u1, koju smo također probali i zadovoljna sam...mislim da ono pakiranje neću ni potrošit tako brzo... imamo i šampon za tjemenjaču ali još nam ne treba (kad se tjemenjača inače javlja )
a za guzu koristimo JGL mast, ili bepanten mast ako se pojavi kakvo crvenilo...

za sad sam zadovoljna svime što imam od kozmetike

sad me malo muči krema za sunce... ne znam šta da uzmem, jer ipak smo u st i nema šanse da se klonimo sunca 24 sata, iako izlazimo u dozvoljene sate...
tjemenicu ne dobiju sva djeca
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:07   #50
Citala sam na par mjesta da do nekih godine dana nije preporucljivo mazati djecu sa kremama sa zastitnim faktorom. Ne sjecam se razloga, a ni ne znam koliko je to tocno. Samo kazem sto sam procitala...
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:14   #51
evo ovako od kozmetike sam za prvu malu koristila od aventa gel za tusiranje i onu njihovu čarobnu kremu (koja je meni fenomenalna) evo mala ima 5 godina i jos uvijek se kupa u tom gelu za tusiranje ... prvih mjesec dana sam koristila od avene sapun... onda sam kupila ovo od aventa i odusevila se i koza joj je uvijek bila fenomenalna... nikad problema...
tako ću i za ovu malu sve isto....
posto avent nema u ponudi ulje koristila sam obično bademovo... i to jako kratko jel mala je imala super kozu...
eto tako ću i sa ovom mrvicom kad se rodi.. ako bude reagirala na kaj kupit ću nesto drugo a seka će potrosit ove zalihe
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:19   #52
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Evo ja imam Chiccov,plava ribica,ima Fh skalu,a iznad nje mi pokaze temperaturu u celzijevim stupnjevima!
ljubi vas teta irres, corina i nessych, kupila sam plavu ribicu i još sa 20%popusta, ajoj šta je slatkica

i još pitam ovu iz dm-a dal pokazuje u celzijevcima, a ova će meni da kako bi ona to znala i da čitam uputstva
sreća da imam vas sa foruma
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:33   #53
eto ovdje valjda spadaju i pelene kao higijenske potrepštine,

zasad sam kupila mullerove newborn 28 komada za 32 kune
i
pampers new baby 74 komada za 69 kuna

čini mi se da je to dobra cijena, šta mislite?
kakve su ove babylove i alana pelene?
pretpostavljam da ove newborn , težina do 6 kg, mogu biti do barem 3-4 mjeseca života
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:20   #54
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
kakve su ove babylove i alana pelene?
meni su babylove bile nekakve prekrute
ne kupuj vise pelena, kad rodis neka ti patronazna ovjeri nekakav kuponcic (vise se fakat ne sjecam) i s njim u dm-u dobijes na poklon paket babylove pelena br 2
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:02   #55
to se dobije u rodilištu, patronažna ga ne ovjerava.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:26   #56
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
to se dobije u rodilištu, patronažna ga ne ovjerava.
nama je to dala patronazna
nismo nista dobili u rodilistu (sv duh)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:12   #57
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post

Moja malena je imala užasan osip po guzi kad smo došle iz rodilišta jer su jako ažurni u mjenjanju pelena djeci tamo i kupila sam Bepanten kremu i mazala joj 2 dana guzu s njom i super joj je prošlo s tim da joj guzu brišem sa vodom i vaticom,ne sa vlažnim maramicama,a u početku sam sa kamilicom i vaticom brisala guzu
I moja ima pelenski osip iz bolnice, evo 5-i dan smo doma, još nije prošlo. Bila jutros patronažna i dala mi tester bepanten masti i već je bolje

Inače meni od svega najkorisnije su ampule fiziološke otopine, u dm-u ih ima.
S tim joj sve brišem, ako ima koju krmelju ili se zabali po licu i svako malo joj s tim i vaticom prođem guzu umjesto maramicama
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:34   #58
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Evo, valjda neću dobiti kakvo upozorenje za to

Evo mog spiska za kozmetiku pa me slobodno nadopunite i naznačite koji su vam se proizvodi pokazali najkvalitetniji:
evo da ti ja kažem svoje kratko iskustvo:

kozmetika: potrebna ti je pavloviceva mast (nama je super JGL mast, ima je u ljekarnama i u dm-u) i mozes imati i npr. jedan tester sudocrema za eventualni osip na guzi. uz to imamo i bademovo ulje potrebno za kupanje i mazanje pregiba.

za njegu pupka: potrošili smo 4 kutije sterilnih kompresa. uz to ti treba octenisept i oni štapići za uši za bebe ( sa zadebljanjem)

ove ostale stvari koje si navela za svaki slučaj nemamo. što se toplomjera tiče, planiram uzeti onu dudu koja mjeri temperaturu; znam da je ima u nekim ljekarnama u ilici.
ne trebaš kupovati sterimar i aquamaris, to ti je skupa inačica fiziološke otopine. kupi fiziološku i uz nju jednu malu špricu s kojom to možeš kapati bebi u nos prije izvlačenja šmrklji.
termometar za vodu smo uzeli u dm-u - neki nilski konj (mislim), jeftin, a radi. imamo i malu tt grickalicu za nokte, ali ju još nismo upotrijebili. maloj sam odgrizla nokte, po savjetu koji sam dobila, a nisam ni to htjela dok se nije skroz izgrebala po licu.
imamo i 2 bočice, sterilizator, izdajalicu, dudice..za sada me izdajaliza spasila jačeg upaljenja od kvrga, sterilizator dobro dođe za izdajalicu i bočice, a dudice mala neće.
guzu peremo vaticama namočenim u toplu vodu ili malenu operemo pod slavinom (tako ju najbolje operemo nakon kakanja).


@lotus: kakve su to ampule i zašto njima čistiš? ne smeta joj slana voda?

mali od moje cimerice je došao s krvavim ranama doma iz bolnice. oni su ih tamo mijenjali dva puta dnevno, a on ima osjetljivu kožu i to ga je toliko izgrizlo da mi je pričala da mu fali sloj kože.

edit: ja uvijek doma imam fiziološku jer je inhaliram kad imam migrenu.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:03   #59
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
eto ovdje valjda spadaju i pelene kao higijenske potrepštine,

zasad sam kupila mullerove newborn 28 komada za 32 kune
i
pampers new baby 74 komada za 69 kuna

čini mi se da je to dobra cijena, šta mislite?
kakve su ove babylove i alana pelene?
pretpostavljam da ove newborn , težina do 6 kg, mogu biti do barem 3-4 mjeseca života
Ja sam one Pampers premium platila 74 komda 85 kn.
Uzela sam broj 2 za 3-6 kila, valjda će joj to biti ok.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:08   #60
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ja sam one Pampers premium platila 74 komda 85 kn.
Uzela sam broj 2 za 3-6 kila, valjda će joj to biti ok.
i ove su za 3-6 kg
koliko si paketa uzela?
ne znam, ovo mi se čini super cijena i mislim se uzet još 1 pak
ipak to može trajat ohoho ako je do 6 kg, a prosječna beba kad se rodi od 3- 3,5 kg
a htjela bi kupiti pelena bar za prvi mjesec da se ne zezamo s tim kad se rodi
kontam da je najbolje pelene kupovat kad naletim na neku akciju
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.