Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 23:26   #4321
izvinite na ovom postu jer nije nikakva veza sa tv-ima ali je debelo slična tema i neznam da li postoji o tome samostalna tema pa da ovdje napišem o čemu se radi.

Monitor LG 2360vt - neispravno pzadinsko osvjetljenje, dakle osvjetljenje je sastavljeno od led dioda.

našao sam na youtubu filmič gdje na LG tv-u sa led pozadinom ako pregori i jedna dioda osvjetljenja nema, da li se to isto može primijeniti na monitor koji vjerojatno ima dvije štangice led dioda?
da li taj monitor ima kondenzatore na matičnoj ploči koji bi utjecali na rad pozadinskog osvjetljenja pošto je vanjsko napajanje?
ah skoro sam zaboravio, što bi mogao biti uzrok da jedna dioda svjetli u štangici pozadinskog osvjetljenja dok je quadro led tv u stby-u?
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:14   #4322
To što si gledao na youtubeu je vjerojatno tv sa direct led pozadinskim osvjetljenjem. Tamo se to može "pokrpati" na način da se prebrika jedna dioda ili stavi druga umjesto pokvarene, no to nije popravak nego samo odgađanje kvara. Za pravi popravak treba zamijeniti sve le diode novima.

Na monitoru nema takvog krpanja odnosno mnogo je teže jer je vjerojatno riječ o edge pozadinskoj rasvjeti (jedna/dvije tanke trake se nalaze uz rub ekrana i tako osvjetljavaju). Dakle ako je riječ o nekakvom kvaru onda svakako trebaš mjenjati cijelu rasvjetu.

Može ti biti problem i na matičnoj jer je tamo smješten nekakav kontroler, a može čak i vanjsko napajanje recimo davati nestabilne napone pa da ti zbog toga ne pali rasvjetu...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:29   #4323
koliko sam vidio u 90% slučajeva su kondenzatori a u ostatak ulaze trafo i led diode, naručio sam štangice led dioda sa inverterom ali nemogu dočekati da to dođe pa moram ispuhati svoje neznanje.

kad mi dođu te štangice gdje da spojim inverter jer je za njega potreban napon od 12v uz to bilo bi dobro da se isti pali kad se pali monitor a ne da cijelo vrijeme gori?
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:23   #4324
Imam Grundigov TV i stalno mi se na lijevoj strani pojavljuje "poluprozirna" plava traka gdje se nabraju specifikacije TVa (bezicno spajanje, zvucnici podesivi ovisno o okolini, FHD...) tražio sam svugdje po meniju i nigdje nema to za ugasiti, a strašno nervira
ivano13579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:45   #4325
Možda ti je tv u DEMO načinu rada, nagađam samo.
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 17:50   #4326
Gdje bi se to moglo nalaziti da iskljucim? Prosao sam sve na TVu i nista mi ne aludira na to
ivano13579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:01   #4327
Quote:
ivano13579 kaže: Pogledaj post
Gdje bi se to moglo nalaziti da iskljucim? Prosao sam sve na TVu i nista mi ne aludira na to
Obično se mora potpuno resetirati TV i odabrati pravu opciju na početku
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:04   #4328
Vjerojatno je u demo modu...
I to te vjerojatno pitao kod samog prvog paljenja dali ti je TV u kući ili trgovini...

Nemam pojma za Grunding, al to se obično gasi tak da se TV vrati na tvorničke postavke (dakle briše sva podešenja koja si napravio u meniu) pa da onda kod paljenja odabereš kuća umjesto trgovina...

E sad na nekima se Demo mod može izgasit u meniu, pa se onda ne gube postavke no fakat nebi znal kak je to riješeno kod Grundinga
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:15   #4329
Evo restartao i opet sve iz početka podesio, ne znam kak mi je to promaklo, tj kako sam krivo odabrao.


Hvala svima na brzoj pomoći.
ivano13579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:29   #4330
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
koliko sam vidio u 90% slučajeva su kondenzatori a u ostatak ulaze trafo i led diode, naručio sam štangice led dioda sa inverterom ali nemogu dočekati da to dođe pa moram ispuhati svoje neznanje.

kad mi dođu te štangice gdje da spojim inverter jer je za njega potreban napon od 12v uz to bilo bi dobro da se isti pali kad se pali monitor a ne da cijelo vrijeme gori?
evo nadopune, nije pozadinsko osvjetljenje ono radi i dok monitor nije priključen slika postoji , kad priključite kompjuter pozadinsko osvjetljenje nestane a sa time i slika, led dioda je uključena i monitor kao da radi.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:23   #4331
Znači nije kvar, ali je iritantno.
LG je, imam formatiran HDD eksterni za snimalicu za njega, sve on bez problema snima, ali uvijek kada u EPG-u odaberem snimanje, kaže provjerite postavke time machinea.
Jel zna netko kak to riješit, meni ustvari time machine ne radi. ali snima.
Nije smart tv.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:04   #4332
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je u demo modu...
I to te vjerojatno pitao kod samog prvog paljenja dali ti je TV u kući ili trgovini...

...E sad na nekima se Demo mod može izgasit u meniu, pa se onda ne gube postavke no fakat nebi znal kak je to riješeno kod Grundinga
TBF1D, imaš prav, more se to pri Grundigu zgasit v meniu, bez gubitka postavki. Patilo me je to fajn dugo, pital v Elipsu, de je telkač kupljen, ali samo naputak vrni tvorn. postavke i potom se znova. To mi se ni dalo, pak sem malo bauljal po postavkama i najenput našel de se to zbriše. Nažalost, od sega kaj sem probal, neznam točno kak sem to naredil.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:14   #4333
Treba ga vratiti u tvorničke i staviti u "normalan" način rada. Naime, u meniju se isključe samo te reklamne trake sa strane, ali i dalje su postavke slike postavljene na živo i rasvjeta je napucana na maksimum.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:51   #4334
Pozdrav ljudi,

prekjučer sam kupio tv tcl 55c7006 u linksu na akciji. Sve je super sa televizorom osim probijanja svijetla u kutovima. To je posebno vidljivo kad je crna pozadina. U prilogu je slika, po mom mišljenju je to previše probijanja. Zanima me vaše mišljenje.

Mislio sam vratit tv i zatražiti novi. Ako netko već ima iskustva sa tim molim za savjete.

Lijep pozdrav!

Zadnje uređivanje Hacked : 27.01.2018. at 19:13.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:57   #4335
Hacked:to je tvoja fotka? otkud ona @majstoru2?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:17   #4336
Pa majstor prati i druge forume u regiji
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:25   #4337
Hmmda...ja sam zabrijao da je on to sam snimio da nam iz osobnog primjera i iskustva dokaže kak je TCL loš, ali vidim da je i on zapravo samo virtualni internet ratnik
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:39   #4338
Jučer sam na bug forumu stavio slike, mislim da je i tamo aktivan
Inače šta mislite o tom probijanju?
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:47   #4339
Ništa, jer slika ti je preeksponirana, tako da ne možemo ocijeniti koliko je to vidljivo u stvarnosti, ali svaki LCD ima probijanje i svakom gomeš tako sulikati da to izgleda jezivo...probaj uslikati tako da se vide svi detalj u svijetlim dijelovima slike a stavi svjetlinu u zamračenoj prostoriji taman toliko da ti ne izgleda previše beživotna ali nikako da bliješti, možda na 30% i onda vidi kakvo je probijanje
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:28   #4340
Tako izgleda u stvarnosti, jako iritantno, ne bi trebalo biti tako jako probijanje. Jedino kad smanjim brightness na 0, na slici je na 80. Kontrast je isto na 80. Ako stavim sve na 40 i dalje se dosta značajno vidi.

Ono šta mi je čudno je da kad se pali televizija, kad na početku bude logo i sve ostalo crno, nema probijanja.

Ovako je probijanje na HDR-u i sdr-u. Ipak sam je platio 5800kn pa baš ne želim za tu lovu dobit defective unit.

Čisto me zanima vaša iskustva, bojim se da se to ne proširi.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.