Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 10:18   #8561
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Koji postotak alkohola ide kad se sjenila rastepu u komadiće??? 70 % i u kojoj je ljekarni ga najbolje uzeti???
Pa svejedno u kojoj, alkohol je alkohol, nije da ima vise brandova.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 20.01.2018., 15:18   #8562
viši postotak samo znači da će prije isparit.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Old 21.01.2018., 00:20   #8563
Cure,trebam pomoc Ima Sephore u Irskoj? Ako ima,ima nekih znacajnih brendova,tipa KVD,tarte i slicno?

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Old 21.01.2018., 07:59   #8564
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Cure,trebam pomoc Ima Sephore u Irskoj? Ako ima,ima nekih znacajnih brendova,tipa KVD,tarte i slicno?

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Google kaze da ima. Pretpostavljam da imaju slican asortiman kao talijanska, znaci npr KVD ce bit, a Tarte nece.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 21.01.2018., 22:48   #8565
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Cure,trebam pomoc Ima Sephore u Irskoj? Ako ima,ima nekih znacajnih brendova,tipa KVD,tarte i slicno?

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Koliko ja znam nema Sephora u Irskoj, ali u Debenhamsu imaš dosta tih popularnih brendova tipa Kat von D, Too Faced, Benefit, Urban Decay, Smashbox... U Brown Thomasu imaš one još malo više high end tipa Tom Ford, Charlotte Tilbury, Laura Mercier, Bobbi Brown... Na Grafton streetu u Dublinu imaš i Urban Decay kao zasebnu trgovinu. Tarte nisam vidjela nigdje.
RetroDanceFreak is offline  
Old 21.01.2018., 22:52   #8566
Kako se trenutno riješiti sitnih, ali vidnih dlačica oko bradavica? Svašta sam pročitala, no različito, pa evo da čujem što vi kažete.
Guloth is offline  
Old 21.01.2018., 22:55   #8567
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Google kaze da ima. Pretpostavljam da imaju slican asortiman kao talijanska, znaci npr KVD ce bit, a Tarte nece.
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam nema Sephora u Irskoj, ali u Debenhamsu imaš dosta tih popularnih brendova tipa Kat von D, Too Faced, Benefit, Urban Decay, Smashbox... U Brown Thomasu imaš one još malo više high end tipa Tom Ford, Charlotte Tilbury, Laura Mercier, Bobbi Brown... Na Grafton streetu u Dublinu imaš i Urban Decay kao zasebnu trgovinu. Tarte nisam vidjela nigdje.
Hvala cure Prijatelj radi tamo pa da ga zagnjavim malo prije nego dode doma

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Old 23.01.2018., 17:09   #8568
Vidim da je sve više hejterica micelarne, pa je moje pitanje s čime skidate šminku? Koristim micelarnu fakat dugo za skidanje šminke, a nemrem se sjetit kaj sam koristila prije.

Ono tipa, ok, mogu ja prvo skinut šminku nekim gelom/uljem, ali nije mi to dosta
nemam-iksicu is offline  
Old 23.01.2018., 17:41   #8569
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Vidim da je sve više hejterica micelarne, pa je moje pitanje s čime skidate šminku? Koristim micelarnu fakat dugo za skidanje šminke, a nemrem se sjetit kaj sam koristila prije.

Ono tipa, ok, mogu ja prvo skinut šminku nekim gelom/uljem, ali nije mi to dosta
ja sam isto dugo koristila micelarnu, ali prešla sam na ulja. mojoj suhoj koži super odgovara
darkilla is offline  
Old 23.01.2018., 18:31   #8570
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Vidim da je sve više hejterica micelarne, pa je moje pitanje s čime skidate šminku? Koristim micelarnu fakat dugo za skidanje šminke, a nemrem se sjetit kaj sam koristila prije.

Ono tipa, ok, mogu ja prvo skinut šminku nekim gelom/uljem, ali nije mi to dosta
ne hejtam micelarnu ali se žbukam sa previše eyelinera i slojeva sjenila, pa mi micelarna samo dere oko ... ako imam ful make up obavezno skidam sa 9 to 5 losionom



lijepo sve otopi i dovoljno je blago da ne moram poslje rifljat sa ničime ekstra, jednostavno preferiram losione nasuprot vodenastih mikseva
maslelu is offline  
Old 23.01.2018., 23:29   #8571
Molim pomoć cura koje su eksperti za online kupovinu.

Htjela bi naručiti ghd peglu sa hq haira. Zanima me koji tečaj valuta koriste jer me strah da me ne ispadne puno više, i jel postoji razlika kad plaćaš visom ili paypalom?
I još nešto, znam da na taj iznos ide PDV ali ne znam jel se još plaća ikakva poštarina iako na hq hairu piše da je besplatna?
Ako itko može pomoć bila bih zahvalna jer sam stvarno u dilemi.
MaJole is offline  
Old 24.01.2018., 05:45   #8572
Quote:
darkilla kaže: Pogledaj post
ja sam isto dugo koristila micelarnu, ali prešla sam na ulja. mojoj suhoj koži super odgovara
ja micelarnom pa mlijekom/uljem. micelarna mi super očisti oči
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 24.01.2018., 07:12   #8573
Quote:
MaJole kaže: Pogledaj post
Molim pomoć cura koje su eksperti za online kupovinu.

Htjela bi naručiti ghd peglu sa hq haira. Zanima me koji tečaj valuta koriste jer me strah da me ne ispadne puno više, i jel postoji razlika kad plaćaš visom ili paypalom?
I još nešto, znam da na taj iznos ide PDV ali ne znam jel se još plaća ikakva poštarina iako na hq hairu piše da je besplatna?
Ako itko može pomoć bila bih zahvalna jer sam stvarno u dilemi.
nemam niš pametno za dodat, sigurno si razmišljala o tome, ali ajde da svejedno pitam:
- a kakav ti je nastavak za struju s obzirom da je iz uk (možda si i ti u uk ili negdje gdje imaju takvu utičnicu/snagu struje)? mislim da se to zamijeniti - kabel cijeli, nastavak za uključiti u struju ili se kupi adapter.
- ako kupuješ adapter - dodaj ga na visinu cijene
- ako mijenjaš kabel - onda gubiš garanciju
- apropos garancije - ako ti u garantnom roku uređaj zahtjeva neku intervenciju, kome ćeš ga slati?
ne odgovaram te, samo hoću reći da je meni za te novce jako riskantno kupovati izvan hr, jer nikad ne znam što ću s garancijom, snagom struje i to.
možda si već sve ove odgovore sebi dala, pa eto - razmišljam na glas.
nota bene: jedna sam od onih koje gotovo sve kupuju preko neta.

ne znam kakav ghd točno želiš, ali imaš ih i ovdje npr:
https://www.notino.hr/ghd/

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.01.2018., 07:44   #8574
MaJole, ja sam uzimala ghd peglu sa HQ Haira, pegla dođe s EU adapterom unutar UK, znači samo se makne taj gornji dio (kao poklopac neki izgleda) i ostane ti naš klasični. A i da ne dođe, taja adapter košta 20-30kn, nema nikakve potrebe mijenjati kabl niti išta slično. Ja sam koristila adapter na svojoj pegli dok nisam skužila da je naša utičnica unutar UK.

Nikakve carine, niti PDV-a, ne znam je li se štogod mijenjalo u zadnje vrijeme.
coralicious is offline  
Old 24.01.2018., 08:38   #8575
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
MaJole, ja sam uzimala ghd peglu sa HQ Haira, pegla dođe s EU adapterom unutar UK, znači samo se makne taj gornji dio (kao poklopac neki izgleda) i ostane ti naš klasični. A i da ne dođe, taja adapter košta 20-30kn, nema nikakve potrebe mijenjati kabl niti išta slično. Ja sam koristila adapter na svojoj pegli dok nisam skužila da je naša utičnica unutar UK.

Nikakve carine, niti PDV-a, ne znam je li se štogod mijenjalo u zadnje vrijeme.
ovo je super info!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.01.2018., 10:06   #8576
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
nemam niš pametno za dodat, sigurno si razmišljala o tome, ali ajde da svejedno pitam:
- a kakav ti je nastavak za struju s obzirom da je iz uk (možda si i ti u uk ili negdje gdje imaju takvu utičnicu/snagu struje)? mislim da se to zamijeniti - kabel cijeli, nastavak za uključiti u struju ili se kupi adapter.
- ako kupuješ adapter - dodaj ga na visinu cijene
- ako mijenjaš kabel - onda gubiš garanciju
- apropos garancije - ako ti u garantnom roku uređaj zahtjeva neku intervenciju, kome ćeš ga slati?
ne odgovaram te, samo hoću reći da je meni za te novce jako riskantno kupovati izvan hr, jer nikad ne znam što ću s garancijom, snagom struje i to.
možda si već sve ove odgovore sebi dala, pa eto - razmišljam na glas.
nota bene: jedna sam od onih koje gotovo sve kupuju preko neta.

ne znam kakav ghd točno želiš, ali imaš ih i ovdje npr:
https://www.notino.hr/ghd/

Da, nastavak je za UK utičnice ali nekada pošalju pegle s EU utikačem koji bude unutar UK utikača kao što je coralicious rekla, a ako nema EU utikača kupi se adapter koji košta nešto sitno, pa nije problem.
Što se tiče garancije, pegla se prijavi na ghd stranicu i u slučaju kvara ti šalju novu. Naravno moraš imati i račun kao potvrdu da si kupio.


Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
MaJole, ja sam uzimala ghd peglu sa HQ Haira, pegla dođe s EU adapterom unutar UK, znači samo se makne taj gornji dio (kao poklopac neki izgleda) i ostane ti naš klasični. A i da ne dođe, taja adapter košta 20-30kn, nema nikakve potrebe mijenjati kabl niti išta slično. Ja sam koristila adapter na svojoj pegli dok nisam skužila da je naša utičnica unutar UK.

Nikakve carine, niti PDV-a, ne znam je li se štogod mijenjalo u zadnje vrijeme.
E da, to sam znala za utikač.
A kad si ti kupila svoju peglu? Temu o peglama sam cijelu pročitala i neke cure isto nisu platile PDV dok su neke opet morale platiti. Koliko znam za pošiljku iznad 22 eura se plaća pdv pa mi nije jasno i super bi bilo da ne moram platiti.
Nego ne znam jel pošta naplati nekakvu poštarinu ili naknadu?
MaJole is offline  
Old 24.01.2018., 10:16   #8577
Quote:
MaJole kaže: Pogledaj post
A kad si ti kupila svoju peglu? Temu o peglama sam cijelu pročitala i neke cure isto nisu platile PDV dok su neke opet morale platiti. Koliko znam za pošiljku iznad 22 eura se plaća pdv pa mi nije jasno i super bi bilo da ne moram platiti.
Nego ne znam jel pošta naplati nekakvu poštarinu ili naknadu?
Ako kupuješ sa stranice koja je u EU, tj. u ovom slučaju HQhair koja je u Velikoj Britaniji nema nikakve carine niti PDVa neovisno o iznosu. I tako je od kad smo ušli u EU.
rosa_salvaje is offline  
Old 24.01.2018., 11:07   #8578
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
ne hejtam micelarnu ali se žbukam sa previše eyelinera i slojeva sjenila, pa mi micelarna samo dere oko ... ako imam ful make up obavezno skidam sa 9 to 5 losionom



lijepo sve otopi i dovoljno je blago da ne moram poslje rifljat sa ničime ekstra, jednostavno preferiram losione nasuprot vodenastih mikseva
Moja koža ne voli lush, imaš neku drugu preporuku?

Quote:
darkilla kaže: Pogledaj post
ja sam isto dugo koristila micelarnu, ali prešla sam na ulja. mojoj suhoj koži super odgovara
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
ja micelarnom pa mlijekom/uljem. micelarna mi super očisti oči
I meni micelarna super očisti oči, a i puder. Prvo se umijem gelom a onda sve dokrajčim micelarnom. Koja ulja koristite?
nemam-iksicu is offline  
Old 24.01.2018., 11:31   #8579
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ako kupuješ sa stranice koja je u EU, tj. u ovom slučaju HQhair koja je u Velikoj Britaniji nema nikakve carine niti PDVa neovisno o iznosu. I tako je od kad smo ušli u EU.
Odlično, evo baš sam se razveselila jer sam bila uvjerena da ću morati platiti pdv, za carinu sam znala da ne treba.
MaJole is offline  
Old 24.01.2018., 13:27   #8580
Quote:
MaJole kaže: Pogledaj post
Zanima me koji tečaj valuta koriste jer me strah da me ne ispadne puno više,.
računaj po srednjem kupovnom tečaju, ak nemas strane valute na računu nego samo kune...
a koja valuta- ona koju stavis u košaricu..
nateee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.