Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 00:23   #561
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Da, nekretnina može biti precijenjena, te nakon što balon pukne cijena može značajno pasti. Kao što se i dogodilo u većini europskih država 2008/2009. Na Mediteranu se taj pad još i duže produljio (minimum 2013/14)... Tako je bilo u Španjolskoj, Portugalu, Grčkoj i u Hrvatskoj...

Kako je pad u Španjolskoj bio izraženiji od Hrvatske, vjerojatno je relativno govoreći Španjolska nešto povoljnija, ali opet koga briga??? Ako vidiš da je bolji prinos na investiciju negdje drugdje, onda tamo i kupuješ.

Btw. može se dobiti kredit na Zapadu, za nekretninu u Hrvatskoj - samo hipoteka treba biti na zapadnu nekretninu Pitao prilično nedavno.

Ne vjerujem da nekog specijalnog rasta svih nekretnina na obali može biti, jednostavno zbog ogromne ponude vrlo malo vrijednih (iskren sam, jer moji već 7 godina rekreativno prodaju jednu vikendicu na moru, bezuspješno).

P.S. 2011 se nije nikako pričalo o strancima koji samo što ne dođu, to je bila dubina krize i svima su već isparile bajke od prije 2008.

Da ti samo docaram. Rast cijena u Danskoj u preiodu 2003 pa do 1009/2010, gdje je poslje padalao do 2014 ne mozes porediti s Hrvatskom, koja je isto dozivila zbog te neke "gospodarske" krize. Samo primjer cijene su letile u nebo u Danskoj iz razloga i uslova koju su samo jos mogli bolji biti da budes jos placen da podignes kredit. U Danskoj si 2003 mogao dobiti kredit gdje si mogao isti dan glavnicu smrzniti na narednih 10 godina. Znaci 100% kredit si mogao dobiti i onda glavnicu smrzniti narednih 10, i samo si placao onaj dio koji je kamata. Simbolicno se placalo a kupovao se luksuz. Ljudi su imali vile a prvih 10 godina placali samo kamatu nazad ne glavnicu. Cijene su letile u nebo, jer su banke odobravle 99 od 100 zahtjeva za kredit. Budale su kupovale. A jos vece budale su uzmale takve kredite. Nitko nije racunao na masovna otpustanja tamo 2010 i narednih godina god. Eto kak je u jednoj Danskoj se cijena dizala u nebo. U istom periodu se dizala cijena u Hrvatskoj ali iz sasvim drugog razloga - pretezno izmisljenom pricom o strancima koji ce dolaziti i kupovati bar su se brojnim tim pricama nadali. Da je nekog drugog faktora bilo, cisto sumnjam. No opet niti blizu istim tempom da se razumijemo. U Spaniji su cijene tokom perioda bile jako iste, rasta pa nije ni bilo, jer stranaca kupaca nije bilo, jer je dztava po pom pitanju usla u zadnju dio faze jednog produkta. Boom kad su stranci kupovali je bio u periodu 1996 - 2001. I onda je stagniro i nema danas u Spaniji nema puno stranih kupaca niti blizu kao 90ih godina. Na Francuskom trzistu si imao paradox gdje u citavoj drzavi su padale cijene drasticno osim u tri dijela. Tokom istog perioda. No i sam zakon jako skupog nasledjenja u Francuskoj koji je izmjenje na strozije znatno pocetkom nula je pridonjeo pa si na trgu preko noci imao masovnu ponudu u provinciji. Nesto poput Slavonije u smislu ponude i potraznje. Da je gospodarska kriza dovela do masovnog otpustanja radnika pa da je time malo uzrujala trg ja, ali svaki trg je imao vec svoj pad ili rast odnono srukturu koja nije primjerna drugoj nikako.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:25   #562
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Commander Bond, dajte samo malo smanjite ribu, uz tolke skoljke, vino i radensku bit cete na klozetu cijelu noc, e i da u filmu vam daju da zapalite kubanku nakon jela, ali u stvarnosti je u restoranima zabranjeno pušenje.Čudi me da to niste primjetili, vjerovatno vas ne opominju za to kad primjete ovih 15% koje ste glatko tutnuli
Meni uvjek dopuste na otvoremon u restoranu da zapalim. Pise restoran s 4* valjda se podrazumjeva da se moze. Ja cu se praviti glup i pitati. Tajno cu ti cak i odati adresu istog. Nije moja destinacija ali super hrana i ljubazni radnici.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:34   #563
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Da ti samo docaram. Rast cijena u Danskoj u preiodu 2003 pa do 1009/2010, gdje je poslje padalao do 2014 ne mozes porediti s Hrvatskom, koja je isto dozivila zbog te neke "gospodarske" krize. Samo primjer cijene su letile u nebo u Danskoj iz razloga i uslova koju su samo jos mogli bolji biti da budes jos placen da podignes kredit. U Danskoj si 2003 mogao dobiti kredit gdje si mogao isti dan glavnicu smrzniti na narednih 10 godina. Znaci 100% kredit si mogao dobiti i onda glavnicu smrzniti narednih 10, i samo si placao onaj dio koji je kamata. Simbolicno se placalo a kupovao se luksuz. Ljudi su imali vile a prvih 10 godina placali samo kamatu nazad ne glavnicu. Cijene su letile u nebo, jer su banke odobravle 99 od 100 zahtjeva za kredit. Budale su kupovale. A jos vece budale su uzmale takve kredite. Nitko nije racunao na masovna otpustanja tamo 2010 i narednih godina god. Eto kak je u jednoj Danskoj se cijena dizala u nebo. U istom periodu se dizala cijena u Hrvatskoj ali iz sasvim drugog razloga - pretezno izmisljenom pricom o strancima koji ce dolaziti i kupovati bar su se brojnim tim pricama nadali. Da je nekog drugog faktora bilo, cisto sumnjam. No opet niti blizu istim tempom da se razumijemo. U Spaniji su cijene tokom perioda bile jako iste, rasta pa nije ni bilo, jer stranaca kupaca nije bilo, jer je dztava po pom pitanju usla u zadnju dio faze jednog produkta. Boom kad su stranci kupovali je bio u periodu 1996 - 2001. I onda je stagniro i nema danas u Spaniji nema puno stranih kupaca niti blizu kao 90ih godina. Na Francuskom trzistu si imao paradox gdje u citavoj drzavi su padale cijene drasticno osim u tri dijela. Tokom istog perioda. No i sam zakon jako skupog nasledjenja u Francuskoj koji je izmjenje na strozije znatno pocetkom nula je pridonjeo pa si na trgu preko noci imao masovnu ponudu u provinciji. Nesto poput Slavonije u smislu ponude i potraznje. Da je gospodarska kriza dovela do masovnog otpustanja radnika pa da je time malo uzrujala trg ja, ali svaki trg je imao vec svoj pad ili rast odnono srukturu koja nije primjerna drugoj nikako.
Pokusat cu razumijeti ovaj tekst

Kazes da su u Danskoj nenormalno rasle cijene 2003-2010 -> da tako je bilo svugdje, zato se i radilo o globalnom nekretninskom balonu (negdje jace izrazen, negdje slabije). Takvih kreditnih primjera je bilo gomilu i u Hrvatskoj, kupovali su se stanovi od 100000 eura, na kredit, s placom od 5500 kn...

Zasto gospodarska kriza s navodnicima, u Hrvatskoj se radilo o ekonomskoj depresiji iz koje stidljivo izlazimo... Pad cijena je u Zagrebu bio otprilike 30tak % od vrhunca, za more ne znam tocno, ali se jos nije razina vratila na 2008. (mozda Split).
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:37   #564
A jel netko skuzio sto je klapalica koju toliko spominje?
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:51   #565
Da nije žlica?
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:02   #566
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Pokusat cu razumijeti ovaj tekst


Zasto gospodarska kriza s navodnicima, u Hrvatskoj se radilo o ekonomskoj depresiji iz koje stidljivo izlazimo...
Izlazimo?????

Mi tek ulazimo u najveću ekonomsku krizi u povijesti Hrvatske i ostale Europe.

Agrokor je samo jedna od prijetnji za hrvatsko ekonomiju

https://www.total-croatia-news.com/p...s-for-citizens

Kada je riječ o ljudima koji žive u Skandinaviji, većina njih čak nema štednju od 10.000 €. Sve što su kupili je na kredit....., kuće, auta, ljetovanje itd itd

https://www.thelocal.se/20120821/42748

Zato se naš danski prijatelj žali na cijene u Hrvatskoj, jer nema nikake štednje kao i drugi Skandinavci i može samo kupiti ako dobije kredit od banke, što ne može

Cijene na tržištu nekretnina u tim zemljama padaju vrlo brzo i i norvežani koji su kupili kuće s kreditom od norveških banaka, sada su najveći prodavači u Španjolskoj

Švedska
http://nordic.businessinsider.com/fr...world-2017-10/

Danska
http://cphpost.dk/news/bubble-troubl...next-week.html

Norveška
http://nordic.businessinsider.com/no...orried-2017-8/
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:31   #567
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Izlazimo?????

Mi tek ulazimo u najveću ekonomsku krizi u povijesti Hrvatske i ostale Europe.

Agrokor je samo jedna od prijetnji za hrvatsko ekonomiju

https://www.total-croatia-news.com/p...s-for-citizens

Kada je riječ o ljudima koji žive u Skandinaviji, većina njih čak nema štednju od 10.000 €. Sve što su kupili je na kredit....., kuće, auta, ljetovanje itd itd

https://www.thelocal.se/20120821/42748

Zato se naš danski prijatelj žali na cijene u Hrvatskoj, jer nema nikake štednje kao i drugi Skandinavci i može samo kupiti ako dobije kredit od banke, što ne može

Cijene na tržištu nekretnina u tim zemljama padaju vrlo brzo i i norvežani koji su kupili kuće s kreditom od norveških banaka, sada su najveći prodavači u Španjolskoj

Švedska
http://nordic.businessinsider.com/fr...world-2017-10/

Danska
http://cphpost.dk/news/bubble-troubl...next-week.html

Norveška
http://nordic.businessinsider.com/no...orried-2017-8/
Pogresno si ti sve to procitao. Nema stednje danas mladja generacija. Ljudi koji su rodjeni krajem 70ih godina pa na novije... Starija generacija ima, doslovno lezi na ustedi. Pogotovo generacija koja je u mirovini. Zasto. U danskoj postoji termin koji se zove cigla vrijednost. Isti termin danas nije moguce upotrijebiti na novije generacije jer formula istog termina jednostavno nije izvodljiva. U cemu je rijec. 60ih i pocetkom 70ih godina u Danskoj je bio masovan boom u gradnji novih kvartova, stambenih jedinica itd. Iste kuce i stanovi koji su 60ih i 70ih bili na prodaju su kostali umjereno prema standardu tadasnjem. U periodu od pocetka 70ih pa do pocetka 80ih je bio masovan boom u industriji pogotovo brodo-gradnji a gradnje skoro i nije bilo. Cijene su rasle nekretnina a standard je jos jace isao gore. Dosle su 80te godine dosta otkaza itd. sve do pocetka 90ih onda opet je standard poceo da raste u zrad brze nego cijene nekretnina. Tako da netko tko je na kredit 1968 kupio kucu je istu otplatio 1998. 30 godina je otplacivao kredit od 270.000kn, standard je visestuko rastao, tako da mu je iz godine u godinu sve jeftinije bilo placati kredit. Kamate nisu rasle puno a fixne su bile jako niske kao uvijek. I 1998 je njegova kuca se mogla prodati za 1.000.000kn, 2002 je mogao prodati za 1.200.000kn, 2005 je mogao prodati za 2.000.000kn, 2006 je mogao prodati za 2.300.000kn. Isti taj je kupio kucu kad mu je bilo 27 god. primjerice 2006 otisao u mirovinu s 65 god. i ako tada si vec mogao s 57 ici u staracku mirovinu odnosno pred-staracku mirovinu. Drugi su i do 3 - 4.000.000kn dobitka imali = 4 - 500.000€ nagrada na kraju a zivili 2/3 vremena u kuci doslivno gratis, jer ti krediti su bili tako mali na sprem standardu da je to za ismijavanja bilo. Jedini ozbiljnij trosak mjesecni je bio porez na imovinu i to tek kad su cijene isle gore, pa tako mozda zadnjih 1/3 su placali nesto vise na taj nacin ali opet nista strasno kad se sve ukupno sagleda. A poreza na prodaju nekretnine nema.

To s zaduzivanjem odnono kreditima u Danskoj i opcenito u Skandinaviji je zato sto troskove skoro svih vrsta kredita mozes prebiti preko poreza tj. prije brutto obracuna. I time dobijes ogromnu poreznu povoljnost. U principu pola kredita sume bi u suprotnom trosi na porez a vako si na sebe potrpsio drugim rijecima drzava ti placa minimum pola kredita. A kamata na nekretninske kredite od 0,1 do 2,5% ovisno o godinama i nekom statusti no omladinci bi fiksnu imali 2,5% a variabilnu cca. 1,9%.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:31   #568
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
A jel netko skuzio sto je klapalica koju toliko spominje?


Neka skoljka pretpostavit cu jakobova kapica (scallop)kamenice ,kunke ,kucice nisu valjda obicne pedoce .
Mozda prstatici ali ne virujem zabranjeni su tako da ih nema u restoranima ,samo interno.
Diskutabilna mi je cigar .Posh restorani imaju cigar room stvarno nisam naisla u niti jedan dobar restoran di je netko pusio cigar na otvorenom .Valjda stvar opce kulture .Da netko blizu mene pusi cigar u skupom restoranu odmah bi reagirala .Svaki gost je isti .Jednom smo bili upitani od kapetana bili nam smetalo da jedan gost zeli zapalit cigar ,ne samo ja i moje drustvo nego svi gosti ,ostalo je par stolova ,bili smo na odlasku pa smo otisli .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:59   #569
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Pokusat cu razumijeti ovaj tekst

Kazes da su u Danskoj nenormalno rasle cijene 2003-2010 -> da tako je bilo svugdje, zato se i radilo o globalnom nekretninskom balonu (negdje jace izrazen, negdje slabije). Takvih kreditnih primjera je bilo gomilu i u Hrvatskoj, kupovali su se stanovi od 100000 eura, na kredit, s placom od 5500 kn...

Zasto gospodarska kriza s navodnicima, u Hrvatskoj se radilo o ekonomskoj depresiji iz koje stidljivo izlazimo... Pad cijena je u Zagrebu bio otprilike 30tak % od vrhunca, za more ne znam tocno, ali se jos nije razina vratila na 2008. (mozda Split).
U Danskoj nikad do balona nebi doslo da nisu sami ga nekretninski fondovi koji posluju napravili uz pomoc politicara koji su dopustili smrzavanje kredita. Poenta naglog porasta cijena je bio u Danskoj to sto si mogao kupiti na kredit a da ge ne placas natrag vec smao kamatu i ako prodas poslje 10 godina mogao si izaci na pozitivnu nulu primjerice gdje si 10 godina imao "kredit" od kojeg si samo placao kamatu a uzivao u vili. I narvano sto nisi morago imati niti 1kn uloga, te su brojnim odobrili kredite. Da bi pricali o boomu u ostalom dielu svijeta onda je Danska taj trebala imati vec 90ih godina po pirnicpu po kojem su druge drzave imale tj. boom radnih mjesta. Danska je jedina drzava u svijetu gdje banke ne financiraju kredite za nekretniu vec ide kroz fond od kupaca za kupce. To je ne profitabilni fond. Imas takvih nekoliko fondova gdje nema zarade kroz kredite vec kamata je samo koliko kosta odrzavati taj fond. I zato je maks kamata 2,5%.

Krediti su bili na 20 godina a kamate na 30 godina razdjeljene time sto si imao pravo smrzniti glavnicu prvih 10 godina. I time potencialni kupci nisu imali nikakv gotovo troska prvih 10 godina sto je podizalo cijene u nemilost, jer kredit si samo imao na papiru na ne preko novcanika bar prvih 10 godina.

Posljedice tih avantura su danas katastrofalne za one koji nisu dobro promislili u sto se spustaju odnono da postoji rizik da ce doci do kolapsa trga ako ljudi pocnu ostajati bez posla. Zato mjesecno u Danskoj je cca. 200 nekretnina na sudu kao dio javne drazbe. Zadnjima ce tih 10 godina isteci do sredine 2018 godine.

U Hrvatskoj su razlozi za dvig cijena tih godina bili sasvim deseti.

Zadnje uređivanje Ambientt : 26.10.2017. at 17:10.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:08   #570
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Izlazimo?????

Mi tek ulazimo u najveću ekonomsku krizi u povijesti Hrvatske i ostale Europe.



Zato se naš danski prijatelj žali na cijene u Hrvatskoj, jer nema nikake štednje kao i drugi Skandinavci i može samo kupiti ako dobije kredit od banke, što ne može
Evo danas mi je poznanik prodao stan u Augusta Cesarca 108m2 450 000€ i to je neki danac kupija u 5 rata ,to ne bi ni doznao da nije osvanija danas novi BMW Serije 6. Danac tvrdi da je kupija nekretninu koju nigdje u svijetu ne može pronaći. 200 metara od ACI marine di mu je yahta i 20-30 minuta jahtom u kristalno čisto toplo mirno more ,biciklom ili pješke ribarnica,pazar,100-tine restorana,mir,sigurnost
Jedino mu smeta šta garaža je daleko 400 metara od stana. Ali u obali kneza branimira nije lako doći do stana imao neki od 85m2 400000€ ali dok mu je žena došla iz danske prodan(nisam ni zna da ima ženu,curice razne da) je,ovaj stan je kupija bez žene na tržištu nije ni osvanija prihvatija je cijenu.
Jebiga kriza nije se moglo više prodati,ali stan triba cilog srušiti ,obnoviti.Parket hrastov,pločice samo od 400-500 kn m2 itd
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:22   #571
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Neka skoljka pretpostavit cu jakobova kapica (scallop)kamenice ,kunke ,kucice nisu valjda obicne pedoce .
Mozda prstatici ali ne virujem zabranjeni su tako da ih nema u restoranima ,samo interno.
Diskutabilna mi je cigar .Posh restorani imaju cigar room stvarno nisam naisla u niti jedan dobar restoran di je netko pusio cigar na otvorenom .Valjda stvar opce kulture .Da netko blizu mene pusi cigar u skupom restoranu odmah bi reagirala .Svaki gost je isti .Jednom smo bili upitani od kapetana bili nam smetalo da jedan gost zeli zapalit cigar ,ne samo ja i moje drustvo nego svi gosti ,ostalo je par stolova ,bili smo na odlasku pa smo otisli .
U Istri sam od ribara cuo za istu nazive poput ostrica, a negdje cak i ostra dok juznije kamenica a negdje i klapalica, pa mi lakse ovo zadnje upamtit, u Slovenij ostriga. U Crnoj Gori sam cak cuo naziv huitra sto mi je jako francuski zvucilo gdje se kaze huitre. Dogovorite se vise oko tih skolji, svaki gradic skoro pa ima neke svoje nazive za njih. U jednu ruku bogato ali opet kad lokalci ne znaju neki standardni izraz onda gostu nekad bude sve kao spanski.

Gdje ce vam dim od havanske cigare smetati, pa to je ljepsa aroma od parfema bilo koje vrste. Ili lula. Jos pogotovo kad u drustvu od 6,7 ljudi igramo karata a svatko od nas po jednu havanu. I zenama bi ljepse stojalo da puse havana cigare nego one bijele minijature...
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:31   #572
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Evo danas mi je poznanik prodao stan u Augusta Cesarca 108m2 450 000€ i to je neki danac kupija u 5 rata ,to ne bi ni doznao da nije osvanija danas novi BMW Serije 6. Danac tvrdi da je kupija nekretninu koju nigdje u svijetu ne može pronaći. 200 metara od ACI marine di mu je yahta i 20-30 minuta jahtom u kristalno čisto toplo mirno more ,biciklom ili pješke ribarnica,pazar,100-tine restorana,mir,sigurnost
Jedino mu smeta šta garaža je daleko 400 metara od stana. Ali u obali kneza branimira nije lako doći do stana imao neki od 85m2 400000€ ali dok mu je žena došla iz danske prodan(nisam ni zna da ima ženu,curice razne da) je,ovaj stan je kupija bez žene na tržištu nije ni osvanija prihvatija je cijenu.
Jebiga kriza nije se moglo više prodati,ali stan triba cilog srušiti ,obnoviti.Parket hrastov,pločice samo od 400-500 kn m2 itd
Sve cu ti povjerovati ali zbog ovog od pet rata i poznavajuci Dance, ova prica nema smisla, jer da pzonajes danski mentalitet znao bi da ovo nikad nebi moglo proci.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:50   #573
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Sve cu ti povjerovati ali zbog ovog od pet rata i poznavajuci Dance, ova prica nema smisla.
Svi su novci došli u 60 dana ali sa više različitih računa i svi su bili ispod 100-tisuća,i svi su računi u RH triba vrimena za raskinuti oročenje u RH,prebacit negdje vani pa vratit.A i sam znaš da Danci ne vole pričati o novcima,ne znam razloge.Danac je zahtjevao da se isplati kupoprodaja preko računa a kupac je tražija € da mu se isplate u gotovini.Danac se čudi ko pura dreku ko je vidija keš.Ali iz iskustva znam nije lako i brzo izbrojiti tu sumu novaca to je par sati posla,a i bilježnici to ne vole a neki i ne dozvoljavaju,neki imaju posebnu sobu di se to može obaviti.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:35   #574
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Svi su novci došli u 60 dana ali sa više različitih računa i svi su bili ispod 100-tisuća,i svi su računi u RH triba vrimena za raskinuti oročenje u RH,prebacit negdje vani pa vratit.A i sam znaš da Danci ne vole pričati o novcima,ne znam razloge.Danac je zahtjevao da se isplati kupoprodaja preko računa a kupac je tražija € da mu se isplate u gotovini.Danac se čudi ko pura dreku ko je vidija keš.Ali iz iskustva znam nije lako i brzo izbrojiti tu sumu novaca to je par sati posla,a i bilježnici to ne vole a neki i ne dozvoljavaju,neki imaju posebnu sobu di se to može obaviti.

Da Danac isplati netkom 90.000€ za kucu/stan bez da je uknjizen 1/1 kao vlasnik po principu istom kad bi dao 450.000€? A tko ce u Hrvatskoj prodati imovinu za 1/5 1/1 a onda se nadati preostalim 4/5. Ili da ti Danac da 4/5 a da jos nije vlasnik imovine tj. da raspolaze njom, da je sutra moze prodati. Nebitno o koliko dana je rijec 15, 60 ili 100. Ja za svojih 40+ godina u Danskoj nisam sreo Danca koji na lijepe oci daje novac. Iskreno, ja bi volio upoznati tog Danca... Necu reci da je ne istina ali jednostavno sam iznenadjen (pozitivno) ako je tako...
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:15   #575
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Da Danac isplati netkom 90.000€ za kucu/stan bez da je uknjizen 1/1 kao vlasnik po principu istom kad bi dao 450.000€? A tko ce u Hrvatskoj prodati imovinu za 1/5 1/1 a onda se nadati preostalim 4/5. Ili da ti Danac da 4/5 a da jos nije vlasnik imovine tj. da raspolaze njom, da je sutra moze prodati. Nebitno o koliko dana je rijec 15, 60 ili 100. Ja za svojih 40+ godina u Danskoj nisam sreo Danca koji na lijepe oci daje novac. Iskreno, ja bi volio upoznati tog Danca... Necu reci da je ne istina ali jednostavno sam iznenadjen (pozitivno) ako je tako...
kod nas ti postoji ugovor o kapari,predugovor o kuproprodaji,ugovor o kuproprodaji di je kapara isplaćena u gotovini pri potpisivanju ugovora a može se naznačit da ostatak se isplaćuje na određen IBAN koji koristi za tabularnu izjavu. Tabularna izjava je dokument kojim prodavatelj izjavljuje da je stan u cijelosti isplaćen, te da dopušta upis prava vlasništva u zemljišnim knjigama na kupca. Prodavatelj mora izdati kupcu tabularnu izjavu ako je kupac svoje obveze izvršio na uredan način, odnosno isplatio ugovorenu cijenu. Tabularna izjava(večinom u svim prethodnim ugovorima se i to dogovara) može biti dio kupoprodajnog ugovora ili se može izdati kao zaseban dokument. Ista također može biti uvjetna, primjerice, da se kupcu dozvoljava upis vlasništva po isplati kupoprodajne cijene ili bezuvjetna, primjerice, dozvoljava se kupcu upis prava vlasništva bez ikakve daljnje suglasnosti. Prodavatelj je odvjetnik a ne virujem da je danac bez odvjetnika dogovorio posao,čim ima tu lovu nije nepismen.

Inače ovdje su obadvojica kriva prodavatelj da je primio kune moga mu je ovaj to isplatit odjednom na jedan račun a i kupac je mogao to platit u kešu nakon isplate kapare upisa tereta i isplate pri potpisivanju ugovora i predaje u posjed šta su riješili rokovima u predugovoru.

u Hrvatskoj ti ne postoji niko ko će ti potpisati tabularnu izjavu a da nije dobija sve dogovorene novce.(iznimaka postoji)Uknjižba u knjige može trajati i 5-6 godina i više
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:35   #576
Quote:
more kaže: Pogledaj post
kod nas ti postoji ugovor o kapari,predugovor o kuproprodaji,ugovor o kuproprodaji di je kapara isplaćena u gotovini pri potpisivanju ugovora a može se naznačit da ostatak se isplaćuje na određen IBAN koji koristi za tabularnu izjavu. Tabularna izjava je dokument kojim prodavatelj izjavljuje da je stan u cijelosti isplaćen, te da dopušta upis prava vlasništva u zemljišnim knjigama na kupca. Prodavatelj mora izdati kupcu tabularnu izjavu ako je kupac svoje obveze izvršio na uredan način, odnosno isplatio ugovorenu cijenu. Tabularna izjava(večinom u svim prethodnim ugovorima se i to dogovara) može biti dio kupoprodajnog ugovora ili se može izdati kao zaseban dokument. Ista također može biti uvjetna, primjerice, da se kupcu dozvoljava upis vlasništva po isplati kupoprodajne cijene ili bezuvjetna, primjerice, dozvoljava se kupcu upis prava vlasništva bez ikakve daljnje suglasnosti. Prodavatelj je odvjetnik a ne virujem da je danac bez odvjetnika dogovorio posao,čim ima tu lovu nije nepismen.

Inače ovdje su obadvojica kriva prodavatelj da je primio kune moga mu je ovaj to isplatit odjednom na jedan račun a i kupac je mogao to platit u kešu nakon isplate kapare upisa tereta i isplate pri potpisivanju ugovora i predaje u posjed šta su riješili rokovima u predugovoru.

u Hrvatskoj ti ne postoji niko ko će ti potpisati tabularnu izjavu a da nije dobija sve dogovorene novce.(iznimaka postoji)Uknjižba u knjige može trajati i 5-6 godina i više

Sve je to na svom mjestu no nece ti Danac dati novac ako nije uknjizen momentalno kao vlasnik nekretnine. Nebitno imali vi dogovor da 5 rata ili 55. On ce traziti da je pri isplati prve rate 1/1 vlasnik drugim rijecima da istu nekretninu sutra moze prodati isto kao da je do vas namirio citav iznos. A vi kao prodavac poslje gledajte da li ce se sjetit da isplati ostatak. Danci su jako skrti i nikd sebi nece dozvoliti da budu u situaciji da razmisljaju sto sad itd. Zato primjerice u Danskoj nije moguce kupiti imovinu u gotovini (direkt ili na medjusobni dogovor obroka) u smislu iz mojih ruku u tvoje. Novac prvo mora ici preko racuna u drzavni racun da se provjeri da li prodavac ima duga te koliko (na istoj) te kad se isti izmiri sto ostane mu isplate a tebi ide nekretnina. Te ako je tvoj kedit veci nego njegov trenutni dug na nekretninu onda ti kao kupac placas vecu proviziju sudu za biljezenje kredita. No ako je kontra onda si skroz oslobodjen te sudske takse. Tako isto nije moguce prodati auto s dugom u smislu da kupac preuzme dug. Ako si kupio auto na kredit da bi ga mogao prodati moras ga prvo otplatit 100%. Jedino je moguce u slucaju smrti bracnog partnera ili osobe s kojom si dugo godina zivio u zajednici. Te smrti u smislu nasljedstva.

Iskreno ja bi volio upoznati tog Danca, jer ako je nesto tako ucinio onda jedan od rijetkih ako ne jedini.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:27   #577
more i ambientt su zapravo potpuno kompatibilni...

obadvojica bacaju totalne lovačke priče
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:41   #578
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
more i ambientt su zapravo potpuno kompatibilni...

obadvojica bacaju totalne lovačke priče
Drž se ti Brisela i šta dolaziš na hrvatski forum pukla te nostalgija za suncem.
Evo ti link
http://www.expatexchange.com/belgium/liveinbelgium.html
Ako budeš dobar i štediš 50-60 godina možda kupiš koji apartmančić na moru.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 07:07   #579
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
susjedi kao nas dva ??? e jadniče jadni, zagorski ? zagrebački ? toliko koliko sam ja bio van svog sela u 18 godina navigacije od toga 11 ko chief engineer, družio se sa pravom gospodom, bio u pravim restoranima i hotelima, naletio se lufthansama i australian airwaysom, a nagledao se te "gospode" iz tih zemalja koje ti spominješ, a vjerovatno je tako i kod offshora ti nećeš da imaš 5 tvojih jadnih "kaj" života, a još imam 15 god. rada i primitivnog života za golar LNG, a naravno ti nemaš pojma šta je to

ovi s broda, prava gospoda
kraj, gasi internet, kao ovaj iz danske si, kaj kuka kak je skupo (al neće to priznati da nema )

inače, ja navijam još godinu dana neka cijene samo idu gore, da ja dobijem što više
z_k već sam mu ja pisao da može vani dobiti lovu za tu nekretninu, ali kaj kad on nemre, jer nije imao za sve te stanove, koji su zapravo od banke a ne od njega

MMachete, može se i u restoranu kasno navečer nekad,a sigurno poslje ponoći zapaliti, ako nigdje u Torcidi sigurno
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:03   #580
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

ovi s broda, prava gospoda
kraj, gasi internet, kao ovaj iz danske si, kaj kuka kak je skupo (al neće to priznati da nema )

inače, ja navijam još godinu dana neka cijene samo idu gore, da ja dobijem što više
z_k već sam mu ja pisao da može vani dobiti lovu za tu nekretninu, ali kaj kad on nemre, jer nije imao za sve te stanove, koji su zapravo od banke a ne od njega

MMachete, može se i u restoranu kasno navečer nekad,a sigurno poslje ponoći zapaliti, ako nigdje u Torcidi sigurno


Dobro si reka ,pokusavam zamislit klijantelu koja posli xy kg janjetine u krcmi izvadi svoje Montecristo ,Choiba....i uziva.... da poboljsa aftertaste mlade kapulice .
classy nema sta .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.