Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2018., 15:05   #1
Ryanair - 2. dio

Prva tema je došla do svog tehničkog maximuma i ovdje je link do nje:

Ryanair (procitajte 1.post!)

Diskusiju nastavljamo ovdje...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 09:24   #2
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9998

Vezano za nova pravila koja su spominjana u prethodnim postovima, ja sam nedavno putovala. Ruksak može normalno u avion, ne gledaju koliko je velik, iz mog iskustva. Kofer ide dolje, ili se plati priority da ide s vama u avion.

Inače, ako se baš baš ne žurite dalje, ne treba trošiti novac na priority, ionako se samo 10-ak min čeka da koferi stignu na traku jer je Ryanair dosta brz po tom pitanju.
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 15:11   #3
A morali su i uvesti ovu naplatu koliko je ljudi vuklo oversized prtljage u kabinu, jedva uguraju u prostor za prtljagu, a sad se čude sta je ova naplata..
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:45   #4
Slažem se, sad će (nadam se) biti kakvog-takvog reda.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 23:41   #5
Dan prije Uskrsa putujem Rijeka-Frankfurt, koliko trebam doci ranije na aerodrom? Da li je dovoljno 2h prije.
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 23:47   #6
Bit će dovoljno:

Quote:
Šalter za registraciju putnika (check in) otvoren je na međunarodnim letovima 120 minuta, a na domaćim letovima 90 minuta prije polijetanja zrakoplova. Molimo putnike da se na vrijeme registriraju kako bi se izbjegla eventualna kašnjenja.
Ako imaš vezani let (iz Frankfurta dalje) - trenutno stoji upozorenje da se check-in obavi najkasnije 2,5 sata ranije budući da zbog zdravstvenih problema nemaju dovoljno zaposlenika pa sve ide malo sporije nego inače.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 00:46   #7
Quote:
Bebe Rexha kaže: Pogledaj post
Dan prije Uskrsa putujem Rijeka-Frankfurt, koliko trebam doci ranije na aerodrom? Da li je dovoljno 2h prije.
Rijeka je mali aerodrom. I ja volim doc ranije, mada bi i sat vremena bilo vise nego dovoljno.
Na frankfurtski aeodrom onako kako kaze Lorraine.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 12:23   #8
Odlicno, hvala vam
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 17:00   #9
Dragi svi,

ako je netko upućeniji od mene, pls info - gledam karte iz Zadra za Glasgow pa vidim da uopće nema letova a destinacija je uredno navedena. Kako npr. za Stockholm već ima, znači li to da za Glasgow neće ni biti ili?

U biti, ja ne znam kako i kad to Ryanair objavi, uvede liniju, štogod - pa ako bi mi netko pojasnio samo

Hvala vam,
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 20:27   #10
Bojim se da ih neće ni biti: http://www.bbc.com/news/uk-scotland-...iness-43209126
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 09:19   #11
Kme!
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:08   #12
Evo samo da se javim da je moj prvi let prosao super. (Rijeka-Frankfurt) Rynairom.

Kasnio je oko sat vremena ali oke ajde.. sve u svemu nije lose. Od brige i napetosti prema samom letu i strahu od letenja zanemarila sam to kasnjenje .

Zracna luka u Rijeci je stvarno mala i lako je sve naci, a i kad smo sletjeli u Frankfurt autobus nas je odveo do luke i samo smo pratili onaj izlaz za prtljagu, to isto nije bilo tesko za naci jedino ima puno za setati hh.

E sad, kad se budemo vracali za Hrvatsku, kada dodjemo u zracnu luku Frankfurt, imaju valjda 3 terminala, kako da znamo na koji mi da idemo?
Pretpostavljam da ce na nekim monitorima pisat let Frankfurt-Pula, ali ako mozda netko zna ako su npr.uvijek na 2. Terminalu letovi od Rynaira ili po cemu vec to slazu..
Nekako mi je ogroman taj aerodrom bojim se da ce nam malo bit 2 i pol sata ranije, ako unaprijed ne saznamo gdje i kako.

E da kofere nam u Rijeci nisu mjerili niti vagali, ali sam morala baciti neke stvari, nisam pazila iako sam znala pravilo od 100ml. Ali nista strasno, dezic i sok i rakija haha

Htjela bi svojima u Hrv donjeti malo nekih slatkisa, sitnice, pa me jos zanima da li mogu ponjeti par malih nutela, one su preko 100ml, ali ne racunaju se valjda kao tekucina? I opcenito da li smijem ponjeti nesto od hrane u tim koferima koji idu dolje.?

Edit: sada sam vidjela na stanici od frankfurt airport da pise koji smo terminal.
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:24   #13
Quote:
Bebe Rexha kaže: Pogledaj post
Evo samo da se javim da je moj prvi let prosao super. (Rijeka-Frankfurt) Rynairom.

Kasnio je oko sat vremena ali oke ajde.. sve u svemu nije lose. Od brige i napetosti prema samom letu i strahu od letenja zanemarila sam to kasnjenje .

Zracna luka u Rijeci je stvarno mala i lako je sve naci, a i kad smo sletjeli u Frankfurt autobus nas je odveo do luke i samo smo pratili onaj izlaz za prtljagu, to isto nije bilo tesko za naci jedino ima puno za setati hh.

E sad, kad se budemo vracali za Hrvatsku, kada dodjemo u zracnu luku Frankfurt, imaju valjda 3 terminala, kako da znamo na koji mi da idemo?
Pretpostavljam da ce na nekim monitorima pisat let Frankfurt-Pula, ali ako mozda netko zna ako su npr.uvijek na 2. Terminalu letovi od Rynaira ili po cemu vec to slazu..
Nekako mi je ogroman taj aerodrom bojim se da ce nam malo bit 2 i pol sata ranije, ako unaprijed ne saznamo gdje i kako.

E da kofere nam u Rijeci nisu mjerili niti vagali, ali sam morala baciti neke stvari, nisam pazila iako sam znala pravilo od 100ml. Ali nista strasno, dezic i sok i rakija haha

Htjela bi svojima u Hrv donjeti malo nekih slatkisa, sitnice, pa me jos zanima da li mogu ponjeti par malih nutela, one su preko 100ml, ali ne racunaju se valjda kao tekucina? I opcenito da li smijem ponjeti nesto od hrane u tim koferima koji idu dolje.?

Edit: sada sam vidjela na stanici od frankfurt airport da pise koji smo terminal.
Ryanair na frankfurtskom aerodromu
https://www.frankfurt-airport.com/en...irline/fr.html

U kabinskoj prtljazi, onoj koja prolazi security, ne mozes ponijeti nutellu, niti djemove, hranu o obliku kreme, osim u pakovanjima do 100 ml i to izdvojeno u prozirnoj plasticnoj vrecici. Izdvoji bilo koju praznu bocicu ili bocu jer skener ne vidi da li je prazna ili puna.
U prtljazi koju predajes na salteru, prije ulaza u security, onoj koju placas, mozes, nositi hranu i alkoholna pica, samo dobro umotaj jer se te torbe znaju bacati.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:43   #14
Inace, ja mislim da scanneri prepoznaju tekucinu, a ne samo bocice. Ja obicno praznu bocu ne izdvajam iz prtljage. Ali, eto, od viska glave ne boli.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 17:12   #15
Aha, eh problem je sto ne placam prtljagu. Meni i onaj mali kofer i rucna mala torbica ide kroz scanner. Zato sam i stavila rakiju u taj kofer posto sam racunala da u taj smijem stavit.. ali nisam smjela eto.

Najsigurnije mi je da nista ne nosim od hrane sa sobom, nego riskirat da nakupujem pa da moram bacit.
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 18:33   #16
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Inace, ja mislim da scanneri prepoznaju tekucinu, a ne samo bocice. Ja obicno praznu bocu ne izdvajam iz prtljage. Ali, eto, od viska glave ne boli.
Tako sam i ja mislila i imala 4 prazne staklene bocice, za drzanje homeopatskih globulica, ne vece od malog prsta, umotane u u donji ves. Morala razbacati svu pomno zarolanu odjecu koja je jedva stala u tu kabinsku torbu kako bih ih pronasla. Security officer je bio jako ljubazan i rekao mi da nije mogao znati da su prazne, kao i da ih sljedeci put izdvojim. A dugi red iza mene ceka. Nikad vise. Sad te bocice narucujem postom.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 18:43   #17
Quote:
Bebe Rexha kaže: Pogledaj post
Aha, eh problem je sto ne placam prtljagu. Meni i onaj mali kofer i rucna mala torbica ide kroz scanner. Zato sam i stavila rakiju u taj kofer posto sam racunala da u taj smijem stavit.. ali nisam smjela eto.

Najsigurnije mi je da nista ne nosim od hrane sa sobom, nego riskirat da nakupujem pa da moram bacit.
Mozes nositi cokoladu, kekse i slicno, ali nista u obliku tekucine, kreme, spraya ili gela ako nije u pakovanju do 100 ml i izdvojeno u prozirnu plasticnu vrecicu do 1 l zapremnine.

I nutellu je moguce unijeti u avion ako je kupis u Duty Free ducanu, nakon sto prodjes security, pa ti oni tu vrecicu zalijepe, zatrazivsi prije tvoj boarding card. Isto tako i parfem ili neko pice.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 00:55   #18
Pozdrav, imam par pitanja.
Letim Zadar/Dublin i zanima me koliko smijem ponijet steka cigareta? Negdje sam procitao 800 cigareta sto je 4 steke, e sad ako je to istina da li te cigarete moraju imati EU markicu tj, mogu li ih npr kupiti u Bosni s njihovom markicom ili bas mora biti markica EU? Platio sam dodatni kofer i priority sto znaci 20kg prtljage + 2 mala kofera, dal da cigarete stavljam u torbu sto ide dolje od 20kg ili da idu samnom u avion? Hvala lipa na odgovoru
__________________
Uvik kontra...
Tobi20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 02:26   #19
Cak ni iz Hrvatske ne mozes vise od 3 steke. Uglavnom, ta kolicina je na cigarete iz Hrvatske i jos nekih zemalja, a iz vecine zemalja EU 4 steke. Izvan EU jedna. Moras imati i racun da je placen porez, ako donosis cogarete iz EU, tako da ...


Inace mozes ih imati u predanoj ili nepredanoj prtljazi, svejedno.

Vise o tome:

http://www.citizensinformation.ie/en...ravellers.html
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 09:47   #20
ne znam da li se ikada nekome od vas dogodila ova situacija ali ajde da probam pitati
meni prvi put

znaci uzela dvije povratne karte za Ryanair BRU-DUB, za tamo i nazad rezervirala sjedala...
idem provjeriti kako stoji popunjenost aviona i za DUB se vide naša rezervirana sjedala ali za nazad su otvorena za rezervaciju, a na mom tripu piše da imamo ta sjedala rezervirana

šta napraviti? da li ih kontaktirati, pustiti, ili?
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.