Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li legalizaciju marihuane?
Da 119 78.81%
Samo u medicinske svrhe 17 11.26%
Ne 13 8.61%
Ne znam 2 1.32%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 17:19   #21
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Naravno da sam za. To smo već kad-ikad trebali učiniti u uvesti i u medicinske svrhe.
Kod nas se vec moze kupiti u apoteci, dakle napredniji smo

Mada `eksperti` iz te oblasti kazu da je ipak mnogo jeftinije kod tipova sto prodaju ispred apoteka
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 16:17   #22
Da ne spominjemo da je ova albanska roba špricana i prskana bogtepitaj čime sve ne te obogaćena kojekakvim dodacima koji čak ni ne počinju na slovo E
iDroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:50   #23
Smijesno je da se progoni marihuana, dok su alkohol i duhan - tvari puno stetnije po zdravlje i tvari koje razvijaju ozbiljnu ovisnost, dozvoljene. Jos je zalosnije da se progoni marihuana iako ista ima i ljekovita svojstva, ali se medicinska primjena mora dozirati pod povecalom. Tko se zeli legalno urokati moze se napiti jeftinih alkoholnih pica za sitnu lovu i jos ce pijan vjerojatno biti agresivan i ozljediti sebe ili druge. Vecina na marici bude smirena i bezazlena. Ali alkohol je legalan, a marica nije, jadno i blesavo.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:54   #24
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Svakako treba dekriminalizirati da ljudi ne idu u zatvor (i policija i sudovi opterećuju) radi posjedovanja ili uzgoja MALO marihuane.
To bi bio prvi logicni korak.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Pogledaj samo duhan, koji je već stoljećima ključno uporište mnogih državnih budžeta.
Ma kakvo uporiste budzeta. Puno se vise skupi od PDV-a i poreza na prihod.

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Zato, ako nismo sposobni postati značajan neto izvoznik marihuane nego ostanemo njen uvoznik, bolje ne legalizirati nego samo dekriminalizirati (manje količine).
Ako legaliziras onda se smije proizvoditi slobodno. Ako dekriminaliziras onda je to neka siva zona. Ja sam za legalizaciju, pogotovo radi medicinskog ucinka. Ako je legalan alkohol, ako je legalan duhan, treba biti legalna i marihuana. Tako i tako tko je zeli koristiti koristi ju bila ona legalna ili ne, sadasnjim zakonom samo tratimo resurse policije i sudstva.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 14:05   #25
Apsolutno da. Nije ništa štetnija od duhana i alkohola
Ali ja bih otišao i korak dalje. Legalizirao bih sve opijate. Svak je svoga tijela gospodar ali bih zato ukinio besplatna lječenja za ovisnike.
Niko te nije tjero pa sad preuzmi minimum odgovornosti za svoje lječenje
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:41   #26
Washington Post: U studenom ove godine u 5 američkih saveznih država održat će se glasanje za legalizaciju marihuane, dok će se u još 4 druge savezne države glasati za legalizaciju marihuane u medicinske svrhe.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 16:44   #27
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Apsolutno da. Nije ništa štetnija od duhana i alkohola
Ali ja bih otišao i korak dalje. Legalizirao bih sve opijate. Svak je svoga tijela gospodar ali bih zato ukinio besplatna lječenja za ovisnike.
Niko te nije tjero pa sad preuzmi minimum odgovornosti za svoje lječenje
Nije tako jednostavno. Pusti narkomane da se brinu za sebe i imat ces goleme troskove zbog kriminala, zapustene djece, sirenja bolesti...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 16:52   #28
Za djecu ima socijalna služba a za kriminalce zatvor
Kad suci prestanu uzimat ovisnost kao olakotnu okolnost dosta će duže ostajat u zatvoru
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:26   #29
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Za djecu ima socijalna služba a za kriminalce zatvor
Kad suci prestanu uzimat ovisnost kao olakotnu okolnost dosta će duže ostajat u zatvoru
A držanje ljudi u zatvoru je besplatno?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 08:18   #30
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nije tako jednostavno. Pusti narkomane da se brinu za sebe i imat ces goleme troskove zbog kriminala, zapustene djece, sirenja bolesti...
I ovako imaju te troškove, samo što svi imamo ogromne troškove sudova, policije i zatvora za ljude koji nikom ne štete osim sami sebi, jer su eto mudri centralni planeri odlučili da oni polažu pravo na tuđe tijelo i tuđe preferencije.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 08:28   #31
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A držanje ljudi u zatvoru je besplatno?
Kradu oni i dok se "liče" ali im svi gledaju kroz prste
Par godina za svaku težu krađu pa da vidimo kome će prije dosadit
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:53   #32
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
I ovako imaju te troškove, samo što svi imamo ogromne troškove sudova, policije i zatvora za ljude koji nikom ne štete osim sami sebi, jer su eto mudri centralni planeri odlučili da oni polažu pravo na tuđe tijelo i tuđe preferencije.
Ne kažem da je kriminalizacija rješenje. Daleko od toga. Samo velim da filozofija "sami su si krivi, nek crknu" baš nije društveno produktivna.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:55   #33
samo budali nije jasno zašto je uvedena kriminalizacija marihuane -to je bio najlakši način da Tricky dick i ubojice Kenedija u americi 60'tih potrpaju u zatvor glavne neprijatelje države - hipije i rock'roll pokret, koji su se otvoreno 60'tih suprotstavljali konskripciji i ratu u Vijetnamu.

Većina pjevača s Woodstocka su kolektivno doživjeli srčani udar ili samoubojstvo hicem u leđa narednih godina , dok su na mase primijenili zakon o marihuani.
Sva desnica od tad kriminalizira marihuanu.

Zašto treba dekriminalizirati -jedino zato, da nevini ljudi više neidu u zatvor.

Zašto nitko nije glasao za Holicu, kad je to predlagala, mogli smo postati regionalni vođa u proizvodnji artikala iz marihuane, otvoriti milione radnih mjesta, ali ne, mi moramo kao nacija dupelizaca uvijek čekati da Njemačka prva uvede nešto i onda ponosno na repu događaja implementirati tuđe smjernice o marihuani iz Brisela namjenjene glupim untermenšima na Balkanu koji neznaju ni što je marihuana

Zadnje uređivanje pussyenvy : 08.09.2016. at 20:33.
pussyenvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 23:25   #34
Razlog zašto je indijska konoplja (kanabis) ilegalna

Kanabis nije štetan za ljudsko tijelo ni um. On ne predstavlja opasnost široj javnosti, već je velika prijetnja naftnim kompanijama, alkoholnoj i duhanskoj industriji, te velikom broju kemijskih korporacija (koje proizvode lijekove). Velike biznis kompanije, s puno novca i utjecaja, skrivaju istinu od ljudi. Istina je da kad bi se konoplja počela koristiti za golemi niz komercijalnih proizvoda, ona bi stvorila atomsku bombu u industriji, vjerojatno revoluciju! Najbogatiji su se zato urotili za širenje dezinformacija o biljci koja, kad bi se pravilno koristila, mogla bi upropastiti njihove kompanije.

Odakle uopće riječ “marijuana”? Marihuana je naziv za konoplju a potječe iz Meksičkog slenga. Neki govore da je složenica riječi Maria i Juana, što je sleng termin za prostitutke. Drugi pak vjeruju da je proizašla od riječi maraguanqou, što otprilike znači “opojna biljka”. Sredinom 1930-ih riječ “marijuana” je stvorena da sakrije dobru sliku i fenomenalnu povijest konoplje.

Konoplja je biljka koja se stoljećima koristila u medicinske, prehrambene i industrijske svrhe. Postoje mnogi zapisi u proteklim stoljećima koji govore o korisnosti ove biljke.

Andrew Mellon koji je bio američki ministar financija od 1921-1932. godine odlučio je da se posveti aktivnije svom privatnom biznisu u naftnoj industriji. Osnovao je 1901. u Teksasu naftnu kompaniju Gulf Oil.
Mellon se 1934. godine udružuje s British petroleumom i počinju posao sa kuvajtskom naftom. Osim Gulf Oil i moćna petrokemijska kompanija DuPont je bila pod protektoratom ministra Mellona.
Mellon koji je stekao već veliki kapital i utjecaj, imenuje 1930. godine Harryja Anslingera za direktora Federalnog zavoda za opojne droge.
Upravo su te dvije kompanije Anslingeru davale najveću podršku jer su one imale najveći interes u izbacivanju konoplje iz industrije. Naime, Mellonovi puleni su posjedovali patente za proizvodnu plastike i sintetike iz ugljena i naftnih derivata, no njihov problem je bio što su se iste prerađevine mogle dobiti iz konoplje mnogo jeftinije.

Konoplja se koristila za proizvodnju goriva, odjeće, hrane i drugih proizvoda. Cijena za ove proizvode je bila vrlo povoljna a kvaliteta vrlo dobra. Gorivo dobiveno iz konoplje je bila oštra konkurencija nafti!

Osim naftnih kompanija gubitke zbog konoplje su počele imati i farmaceutske kuće.

Tada počinje prljava kampanja za eliminaciju konoplje iz legalnih okvira!
Svi znamo kako to ide i kakvu moć imaju naftne i farmaceutske tvrtke kad osjete gubitke u poslovanju onda ne biraju sredstva.

Administracija je 1937. započela zakonsku regulativu protiv konoplje a potplaćena tiskom je krenula u negativnu kampanju.

Mediji su počeli konzumente marihuane prikazivati kao nasilnike opasne po okolinu. Od tada marihuana postaje zakonski opasna za uporabu i ubrzo su se počeli puniti zatvori zbog kaznene odgovornosti.

Svoju moć lobi protiv konoplje je pokazao kada je Međunarodni akt progurao izvan SAD-a pa je konoplja zabranjena u gotovo cijelom svijetu.
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 23:26   #35
Medijska manipulacija

Žuti tisak cvijetao je kasnih 1920-ih i 1930-ih godina. Hearst-ove novine (Hearts je bio vlasnik mnogih novina diljem Amerike) objavljivale su priče da “marijuana” uzrokuje razne strahote, nasilja, silovanja... Ludila koja izaziva “marijuana” bila su naslovi novinskih članaka u to vrijeme. Čitatelji su na taj način podučavani da je izmišljena “marijuana” (ne spominjući uopće konoplju!) odgovorna za sve, od prometnih nesreća pa sve do gubljenja razuma.

Filmove poput Reefer Madness (1936.), Marijuana: Assassin of Youth (1935.) i Marijuana: Devil's Weed (1936.) kreirali su ti isti industrijalci kao propagandu koja je od kanabisa napravila javnog neprijatelja. Njihova svrha je bila da se dobije potpora javnosti u donošenju “anti-marijuana” zakona.

Reefer Madness nije završio s uobičajenim “The End” (“Kraj”), već je film zaključen s riječima “Tell your children!” (“Recite svojoj djeci!”) preko cijelog ekrana.

U 1930-ima, ljudi su bili jako naivni, čak do točke neukosti. Mase su bile kao ovce koje čekaju da njima zavlada nekolicina moćnika. Oni nisu imali autoritete. Dovoljno je bilo da vijest bude u tisku ili na radiju i mase su vjerovale da je to istina. Učili su tako svoju djecu a njihova djeca su odrasla i sad su roditelji djece koja znaju i koja se već godinama opiru ali bezuspješno jer šačica bogatih moćnika drže stvari u svojim rukama.

14. travnja 1937., prohibicijski Marijuana Tax Law (Marijuana Zakon o porezu), odnosno zakon koji zabranjuje konoplju, bio je izravno doveden u House Ways (Dom) i Means Committee (Odbor). Ovaj odbor je jedini koji je mogao predstaviti prijedlog zakona Domu, a bez da ga predstavi drugim odborima. Predsjednik Senata SAD-a, Ways i Means Committee-a, u to vrijeme, bio je Robert Doughton, pristalica DuPont-a. On je osigurao da zakon prođe Kongres.

Samo nekolicina ljudi je, u to vrijeme, shvaćala da je smrtonosno ludilo o kojem su čitali na naslovnicama Hearst-a zapravo bila konoplja. AMA je zaključila da je cannabis lijek koji se mogao pronaći u brojnim ljekovitim proizvodima koji su se prodavali čitavo stoljeće prije toga.

U rujnu 1937., konoplja je postala ilegalna. Najkorisniji usjevi poznati čovjeku postali su droga i otada naš svijet pati.
Kongres je zabranio konoplju uz izgovor da je to najnasilnija droga poznata čovjeku. Harry Anslinger, koji je 31 godinu (!) bio voditelj Drug Commission (Komisije za drogu), promovirao je ideju da “marijuana” izaziva ekstremno nasilje kod konzumenta. Petnaestak godina kasnije, 1950-ih, pod komunističkom prijetnjom McCarthyism-a, Anslinger je rekao upravo suprotno: “marijuana toliko smiruje da se vojnici pod utjecajem neće htjeti boriti”.

Danas, naš planet je u očajničkoj nevolji. Zemlja je zagušljiva jer velike površine kišnih šuma (prašuma) nestaju. Zagađenje, otrovi i kemikalije ubijaju ljude. Ovi veliki problemi mogli bi nestati industrijalizacijom konoplje (to će se morati dogoditi, samo je pitanje vremena). Prirodna biomasa planeta Zemlje nam može dati sve energetske potrebe koje trenutno dobivamo od fosilnih goriva.Već smo potrošili 80% rezervi nafte i plinova. Potrebni su nam obnovljivi resursi. Konoplja može biti rješenje za goriva čije su cijene u stalnom porastu.
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 23:05   #36
zabraniti travu, alkohol i duhan.

Zato jer je narod marva i ne zna se ponašati.

Pijani i drogirani voze, a puši se u prisustvu djece i nepušača!,

Kad bi bilo bar malo odgovornosti pri korištenju onda bi moglo.


Ali ko što napisah narod je marva!
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 14:21   #37
Quote:
Forumašica1 kaže: Pogledaj post
...
Večina navedenog je teški bullshit. Ja sam prvi za legalizaciju jer za to postoji jako puno solidnih argumenata. No da će legalni uzgoj marihuana nekako riješiti probleme energetike ili u velikoj mjeri zamijeniti sintetske materijale, fakat neće, kao što neće niti izliječiti rak.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 10:23   #38
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Večina navedenog je teški bullshit. Ja sam prvi za legalizaciju jer za to postoji jako puno solidnih argumenata. No da će legalni uzgoj marihuana nekako riješiti probleme energetike ili u velikoj mjeri zamijeniti sintetske materijale, fakat neće, kao što neće niti izliječiti rak.

Rick Simpson je čovijek koji je napravio ljekovito ulje od kanabisa, izliječio je sam sebe još prije 12 godina od vrlo teškog slučaja raka kože i još 5000 ljudi od raznih oblika raka. Rekao je da se kanabis ulje može primijeniti u bilo kojem stadiju raka, jer nikada nije prekasno za to.

Kaže da veliki broj ljudi nije svjestan da se kanabis stoljećima koristi kao učinkovita ljekovita trava, te da je jedini razlog zašto se ova biljka kažnjava pohlepa velikih farmaceutskih korporacija.

Nikad neću shvatiti ljude koji prihvaćaju samo ono što im nametnu mediji i vlasti. Ja se navodim zdravom logikom i mogu jedino shvatiti da zabrana kanabisa ide samo velikima u korist. Ja ne pušim travu niti sam ikad probala, znam dosta mojih prijatelja puši travu i nikad
nisu bili agresivni pod utjecajem trave niti su stvarali kakve probleme.
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:29   #39
Quote:
Forumašica1 kaže: Pogledaj post
Rick Simpson je čovijek koji je napravio ljekovito ulje od kanabisa, izliječio je sam sebe još prije 12 godina od vrlo teškog slučaja raka kože i još 5000 ljudi od raznih oblika raka. Rekao je da se kanabis ulje može primijeniti u bilo kojem stadiju raka, jer nikada nije prekasno za to.
Ne, nije.


Quote:
Nikad neću shvatiti ljude koji prihvaćaju samo ono što im nametnu mediji i vlasti. Ja se navodim zdravom logikom i mogu jedino shvatiti da zabrana kanabisa ide samo velikima u korist. Ja ne pušim travu niti sam ikad probala, znam dosta mojih prijatelja puši travu i nikad
nisu bili agresivni pod utjecajem trave niti su stvarali kakve probleme.
Meni je super to što ti misliš da nam treba legalizacija, ali i dalje trava ne liječi rak. Znaš od čega je umro Bob Marley?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 09:51   #40
Evo nekih zanimljivih argumenata za legalizaciju marihuane: Whaxy - Why ending cannabis prohibition makes sense
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.