Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 21:33   #181
Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
ne poznajes organizaciju crkve, da li ti uopce razlikujes naciju od drzavnih granica ? kao kad bi napisao da su Jovo Popovic , Istvan Mesaros i Paolo Tardeli koji zive u RH Hrvati , a nisu , oni su gradjani Hrvatske, kao i sto npr. Istvan Mesaros, Aziz Keljmendi i Safet Hadzic koji su rodjeni Srbiji nisu Srbi , nego su gradjani Srbije. u cemu je problem ? cesto u neznanju a ponekad i o zlonamjernosti.
Pa objasni mi organizaicju ako ne poznajem. Nacija-skup svih naroda unutar jednog većinskog naroda a ime joj je po većinskom narodu npr. Srbi u Hrvatskoj su hrvatske nacije ali srpskog naroda. Hrvati u Srbiji su srpske nacije ali hrvatskog naroda. Zašto je nacionalnost uopće bitna toliko za Kršćanina kad je religija anacionalna? SPC je duhovni otac Velike Srbije i HPC kao jedna organizacija koja je bezveze namijenjena samo za Hrvate koliko sam skužio bi mogla biti jamac stabilnosti pravoslavnih vjernika u Hrvatskoj. Kakve namjere su imali pravoslavni Srbi u tzv. rsk? Slušali su centralu u Srbiji tj. Jugoslaviji službeno. Radi se o obostranoj provokaciji jer je očigledna namjera HPC napraviti crkvu samo za Hrvate a ne za sve pravoslavne vjernike. SPC je trebalo odma nakon rata zabraniti što ne znači ukidanje pravoslavlja. Pravoslavlje i Katoličanstvo nisu nacionalisitčke duhovne utvrde po spisima kao što bi to neki htjeli da jesu. Više od pola Biblije čini židovski nacionalizam,tako da.....puno bi smisleniji nacionalizam bio na poganskoj ostavštini.

Zadnje uređivanje Detektor : 26.01.2017. at 22:06.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:21   #182
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
P SPC je duhovni otac .
klasicno obrtanje teza.....cega je onda u pojedinim fazama duhovni otac bila katolicka crkva u Hrvata, recimo u doba NDH ( a nekim biskupima i svecenicima i dan danas)? da nisu sirili ljubav medju narodima, ma jesu k.... nego su trabunjali o sto jacoj i vecoj Rvatskoj, a ponavljam nekim to ni danas nije strano, ali bitno je stalno ici kontra velika Srbija, velika Srbija do nivoa upljuvavanja i skakanja sebi u usta.osim toga ako vidis malo bolje simboliku u katolickim crkvama u Hrvatskoj , grbove, price svecenika, i sl. vidis da ni njima nije strana simbioza izmedju nacije i crkve i to nam govori sta ? hajde mi pojasni.
dragobrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:38   #183
Vatikan NDH nikada nije priznao. Pavelić je u jednoj od svojih knjiga rekao (parafraziram)kako je Kršćanstvo religija za nebo dok je na zemlji podržavao fašizam koji je bio sekularna ideologija,pozdravljala rimskim pozdravom što je koliko sam čitao poganski pozdrav majci Zemlji i smanjila teritorij Papinske države tj. Vatikana. Hrvati su se sukobljavali sa Križarima i Vatikan nije pomogao Hrvatskoj kad su ju Mađari napali ali je zato bio saveznik Srbije za vrijeme Nemanjića. Kaptol koji je osnovan za vrijeme Arpadovića ima sveca koji je okupirao Hrvatsku,mislim da je to neki Arpadović. Mislim da su si Hrvati i Crkva više na vi nego na ti,interesantno kako je NDH nastala baš kad je Vatikan bio na koljenima i kad je kršćanstvo moglo biti uništeno u slučaju pobjede Sila Osovine.

Zadnje uređivanje Detektor : 26.01.2017. at 22:49.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:49   #184
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Vatikan NDH nikada nije priznao. Pavelić je u jednoj od svojih knjiga rekao (parafraziram)kako je Kršćanstvo religija za nebo dok je na zemlji podržavao fašizam koji je bio sekularna ideologija,pozdravljala rimskim pozdravom što je koliko sam čitao poganski pozdrav majci Zemlji i smanjila teritorij Papinske države tj. Vatikana. Hrvati su se sukobljavali sa Križarima i Vatikan nije pomogao Hrvatskoj kad su ju Mađari napali ali je zato bio saveznik Srbije za vrijeme Nemanjića. Kaptol koji je osnovan za vrijeme Arpadovića ima sveca koji je okupirao Hrvatsku,mislim da je to neki Arpadović.
sve si rekao ali nisi napisao krucijalno. katolicka crkva u Rvata je podrzavala veliku Hrvatsku.
dragobrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:56   #185
Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
sve si rekao ali nisi napisao krucijalno. katolicka crkva u Rvata je podrzavala veliku Hrvatsku.
Nije kad je Vatikan bio protiv takvog poretka a Katolička Crkva u Hrvata je jednaka Vatikanu. Proces dekristijanizacije Europe bi tekao sporo ali bi u konačnici kršćanstvo bilo vraćeno u katakombe a križ zamijenjen svastikom. Kršćanstvo je najviše drhtalo pod fašizmom i nacional-socijalizmom. Katolička crkva nije autokefalna. Dakle Pavelić je bio u opoziciji sa Vatikanom. Negdje sam čitao da je htio postati pravoslavac jer bi mu ta Crkva bila ono što je Srbima SPC,duhovni nacionalizam ali pod kontrolom NDH. Francova Španjolska je birala sama sebi svećenike koliko sam čitao ali jako je smiješno od hebrejske ostavštine raditi vlastiti nacionalni mit kada je za Kršćanina povijest židovskog nacionalizma zapisana u Bibliji sveta. Katolička Crkva je ona organska jezgra Kršćastva a svatko tko od Kršćanstva radi vlastiti nacionalizam je heretik. Današnji Hrvati ne razumiju dubinu poretka koji je podržavao Pavelić a on je išao za smanjivanjem uloge Crkve a ne za povećanjem kao što to danas hrvatski desničari žele. Evo apsurda,pravaške stranke su danas za zabranu imigracije i za povećavanje uloge Katoličke Crkve a ta ista Crkva podržava imigraciju.

Zadnje uređivanje Detektor : 26.01.2017. at 23:18.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:36   #186
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
@dragobrat Pa ako pravoslavna crkva djeluje u Hrvatskoj onda je ona hrvatska a ne srpska. Smiješno je da pravoslavci imajudvije crkve ali još je smješnije što je ona nazvana po jednoj nacionalnoj manjini,imamo mi i ostalih nacionalnih manjina pravoslavne vjere. Kršćanstvo je sagrađeno na Petru, "ti si Petre stijena,na tebi ću sagraditi crkvu svoju,ni vrata paklena neće ju nadvladati",ne može biti više nasljednika Petra,on je samo jedan. Vi ste se odvojili od matične crkve,današnjeg Vatikana ali što sad? Znamo da je SPC oružje ideje Velike Srbije. Postojanje jedinstvene HPC bi bilo dobro za Srbe jer ako srpski popovi blagoslivljaju ideje Velike Srbije onda sljedbenici SPC u Hrvatskoj isto to slijede što ne bi bio slučaj kod HPC jer bi se onda slijedila politika hrvatske države.
Vama bi možda bilo draže da se služba opet obavlja na Latinskom?! Ili da se opet uvede Glagoljica kao službeno pismo?!

Odakle ste Vi uopšte?
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 01:45   #187
Pa služi se latinskim jezikom u Vatikanu. Ne hodam po crkvama tako da me baš briga a ovo za glagoljicu....država koja drži do sebe se ne bi odrekla izvorno svojeg pisma no što je,tu je. Inače ovo je promašena tema za nove naraštaje jer više nikoga nije briga za glagoljicu,crkvu,državu i td. Članstvo u tim projektima je izuzetno staro. To će se stara garda nadmudrivati u penziji i njihovom smrću će sve polako nestajati. Iako nas ima sve manje,porast broja umrlih znači manje takvih tema.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 04:30   #188
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa služi se latinskim jezikom u Vatikanu. Ne hodam po crkvama tako da me baš briga a ovo za glagoljicu....država koja drži do sebe se ne bi odrekla izvorno svojeg pisma no što je,tu je. Inače ovo je promašena tema za nove naraštaje jer više nikoga nije briga za glagoljicu,crkvu,državu i td. Članstvo u tim projektima je izuzetno staro. To će se stara garda nadmudrivati u penziji i njihovom smrću će sve polako nestajati. Iako nas ima sve manje,porast broja umrlih znači manje takvih tema.
Šta zapravo želite reći?
Da su Srbi "izvorno" Bugari?! Možda Rusi?! Da su Hrvati "izvorno" Talijani?! Latini?!

Niste Vi jedini koji tako misli no stvar stoji ovako:
I Srbi i Hrvati su jugoslovenski narodi.
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 07:15   #189
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
Šta zapravo želite reći?
Da su Srbi "izvorno" Bugari?! Možda Rusi?! Da su Hrvati "izvorno" Talijani?! Latini?!

Niste Vi jedini koji tako misli no stvar stoji ovako:
I Srbi i Hrvati su jugoslovenski narodi.
Hrvati nisu nikad bili i nece biti jugoslaveni...stupanj civilizacije,vjera,pismo...daleko smo iznad toga.
A Spc strepi od osnutka Hpc jer zna kako ce veliki broj vjernika pa i svecenika preci u Hpc,i njihov nauk o velikoj srbiji dozivjeti krah.
Sto se tice vjere u hrvata,nedavno sam citao da skoro 90% mladih vjeruje u Boga...puno vise od staraca preko 50-60 godina koji su bili indoktrinirani ateizmom...tako da nekim forumasima prica ne drzi vodu kako ce vjera propasti.
Uostalom,mnogi su kroz stoljeca o tome pricali,pa eto...vec postoji 2000 godina....

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 07:30   #190
Quote:
Studengora kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu nikad bili i nece biti jugoslaveni...stupanj civilizacije,vjera,pismo...daleko smo iznad toga.(...)
Emancipacija preko noći?!
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 11:35   #191
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
Niste Vi jedini koji tako misli no stvar stoji ovako:
I Srbi i Hrvati su jugoslovenski narodi.
Ime Hrvat nije slavenskog porijekla no ako me pitaš koliko je potomaka onih originalnih Hrvata,vjerojatno jako malo kao i originalnih Srba jer je dobar dio autohtonih balkanaca (dinaraca) pohrvaćen i posrbljen dolaskom Hrvata i Srba. Ja mislim kako su originalni Hrvati došli iz Perzije kao arijsko pleme (jer su Arijevci indo-europljani koji su išli na istok) pa su onda slavenizirani baš zbog tog neslavenskog imena ali i ploča. U BiH su rađena istraživanja kako između tri naroda nema značajne genetske razlike jer su to autohtoni balkanci koji su preživjeli ledeno doba,vjerojatno Iliri. Zapravo onaj pravi slavenski (samim time hrvatski i srpski) (alpski) izgled imaju Slovenci,jedina država koja ima baš to Slaveni u nazivu i sjeverni Hrvati,Vojvođani možda. Interesantno je pratiti kako su regije podijeljene na crvene i plave baš po tome ali i to što mi je poznat stav Vojvođana o južnim Srbima,kao da se te skupine žele odvojiti od balkanskog utjecaja s time da Hrvati s juga imaju tu romansku kulturnu ostavštinu isto ko i ovi s Istre ali prodor te dijalektike koja nije ćakavska se vidi,valjda migracijama BiH stanovništva baš kao i u ZG .

Quote:
Studengora kaže: Pogledaj post
Sto se tice vjere u hrvata,nedavno sam citao da skoro 90% mladih vjeruje u Boga...puno vise od staraca preko 50-60 godina koji su bili indoktrinirani ateizmom...tako da nekim forumasima prica ne drzi vodu kako ce vjera propasti.
Pa možda će se kulturno zadržati ali gdje je tu vjerničko ponašanje? Zbog tradicije možeš imati komplikacije oko ženidbe,pritisak familije jednih i drugih bez da su ikada pročitali Bibliju. DOvoljno ti je otići vikendom van da vidiš kako se mladi ponašaju i skladu sa kršćanskim odgojem a onda hitno na ispovijed. Vjeruju oni u boga samo što je to za njih bog. Kad sam jednoga pitao da mi objasni svoju definiciju boga skužio sam da je on panteist.

Zadnje uređivanje Detektor : 27.01.2017. at 12:16.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:50   #192
Detektor, jeste li Vi taj originalni Hrvat?
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:12   #193
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
Detektor, jeste li Vi taj originalni Hrvat?
Pojma nemam niti se zamaram time. Još se nisu dogovorili ljudi jesu li Hrvati Slaveni,Iliri,Goti,Perzijnci (zapravo indo-Arijci koji su napravili invaziju na područje današnjeg Irana),uglavnom Hrvati su genetski Europljani kao i svi narodi europskog porijekla. Hrvati mogu biti jedno,drugo,treće i četvrto ali ovo četvrto je možda najmanje ako gledamo današnje Hrvate npr. Grci danas su samo sjena antičkih Grka,isto vrijedi za Egipćane. Kažem,ja mislim da su originalni Hrvati iz Perzije a da je od njih ostalo samo ime jer je pismo Perzijanaca bilo sanskrt a slavensko pismo je glagoljica. Ilirska,slavenska i gotska teorija su bile pod utjecajem politike. Ilirska koja je praotac slavenskoj su bile da se makne stanovništvo iz monarhije a gotska da Hrvati postanu ravnopravni državljani Nijemcima unutar Trećeg Reicha,tu teoriju je Hitler podržavao,međutim baš ime slično Hrvatima se našlo u ovoj perzijskoj teoriji,interesantno,Hitler je pogrešno nazvao Nijemce Arijevcima misleći da je to ispravan termin za europljanina ali su Germani i Arijevci dvije odvojene grane indo-eruopljana,lako je moguće da su originalni Hrvati bili arijevsko pleme.

Zadnje uređivanje Detektor : 27.01.2017. at 14:31.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:18   #194
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pojma nemam niti se zamaram time.
Oh, a ne smeta Vam u ime Hrvata pisati koješta?

E:
Dajte, prestanite! Providni ste!
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:19   #195
Quote:
AtkoAtkovic kaže: Pogledaj post
Emancipacija preko noći?!
u ovom slučaju prije će biti rasističko isijivanje pojedinca preko tastature.
dragobrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:25   #196
Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
u ovom slučaju prije će biti rasističko isijivanje pojedinca preko tastature.
Hajmo reći neobrazovanost. : )
AtkoAtkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 02:13   #197
Ne znam tko može biti toliko besraman da opravdava Vatikan koji se proslavio spašavanjem zločinaca poput Pavelića i dr. Mengelea.

Nevjerojatno.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:10   #198
Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
ne poznajes organizaciju crkve, da li ti uopce razlikujes naciju od drzavnih granica ?
ni Katolička crkva ne slijedi državne granice, pa ipak nije Hrvatska KC, ni Poljska KC ili Mađarska KC

evo npr. zadarska nadbiskupija ne pripada teritorijalno-organizacijski nekoj "hrvatskoj" metropoliji KC-a već je direktno pod Vatikanom.



Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
klasicno obrtanje teza.....cega je onda u pojedinim fazama duhovni otac bila katolicka crkva u Hrvata, recimo u doba NDH ( a nekim biskupima i svecenicima i dan danas)? da nisu sirili ljubav medju narodima, ma jesu k.... nego su trabunjali o sto jacoj i vecoj Rvatskoj, a ponavljam nekim to ni danas nije strano, ali bitno je stalno ici kontra velika Srbija, velika Srbija do nivoa upljuvavanja i skakanja sebi u usta.osim toga ako vidis malo bolje simboliku u katolickim crkvama u Hrvatskoj , grbove, price svecenika, i sl. vidis da ni njima nije strana simbioza izmedju nacije i crkve i to nam govori sta ? hajde mi pojasni.
e ovdje ga u boldanom trolaš za karton.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:41   #199
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne znam tko može biti toliko besraman da opravdava Vatikan koji se proslavio spašavanjem zločinaca poput Pavelića i dr. Mengelea.

Nevjerojatno.
SPC ima svece koji su bili cetnici u 2.ratu...
Necu braniti vatikan,ali istina je voda duboka...

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 02:02   #200
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pojma nemam niti se zamaram time. Još se nisu dogovorili ljudi jesu li Hrvati Slaveni,Iliri,Goti,Perzijnci (zapravo indo-Arijci koji su napravili invaziju na područje današnjeg Irana),uglavnom Hrvati su genetski Europljani kao i svi narodi europskog porijekla. Hrvati mogu biti jedno,drugo,treće i četvrto ali ovo četvrto je možda najmanje ako gledamo današnje Hrvate npr. Grci danas su samo sjena antičkih Grka,isto vrijedi za Egipćane. Kažem,ja mislim da su originalni Hrvati iz Perzije a da je od njih ostalo samo ime jer je pismo Perzijanaca bilo sanskrt a slavensko pismo je glagoljica. Ilirska,slavenska i gotska teorija su bile pod utjecajem politike. Ilirska koja je praotac slavenskoj su bile da se makne stanovništvo iz monarhije a gotska da Hrvati postanu ravnopravni državljani Nijemcima unutar Trećeg Reicha,tu teoriju je Hitler podržavao,međutim baš ime slično Hrvatima se našlo u ovoj perzijskoj teoriji,interesantno,Hitler je pogrešno nazvao Nijemce Arijevcima misleći da je to ispravan termin za europljanina ali su Germani i Arijevci dvije odvojene grane indo-eruopljana,lako je moguće da su originalni Hrvati bili arijevsko pleme.

Nacija je prije svega kulturna kategorija. Grupa ljudi koji stoljećima živi na nekom teritoriju vremenom neminovno će oblikovati kulturu koja ih razlikuje od drugih. Razviti će vlastiti jezik, običaje, način života i sve to onda postaje baština koja se nasljeđuje. Kako vrijeme prolazi etnički korjeni postaju sve manje utjecajni pa njihovo naglašavanje a pogotovo manipuliranje u političke svrhe gubi smisao.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.