Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 13:16   #1
Odjeća za pse

Ja bi nekaj ovakvo:
http://www.covermagazin.com/galerija...outure-dog.htm

ne mora biti Juicy ali nekaj dobro i simpatično.

Nemojte mi predlagati online nabavu, nisam za to, nego zna li netko gdje ima dućan?
Melita8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:02   #2
Iskreno nikad nisam previše volio odjeću za pse jer smatram da se u tome osjećaju nelagodno i čudno... Njima je ipak najugodinje bez icega.
__________________
Travelling north to find you...
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:37   #3
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Iskreno nikad nisam previše volio odjeću za pse jer smatram da se u tome osjećaju nelagodno i čudno... Njima je ipak najugodinje bez icega.
imaju dlaku.ljeti puštaju pa im ne može biti toliko vruće.a zimi im raste debela dlaka.

ja mislim da je to maltretiranje psa.odjeća za pse.to samo debili izmišljaju.
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:06   #4
Quote:
keti druga vezica kaže: Pogledaj post
imaju dlaku.ljeti puštaju pa im ne može biti toliko vruće.a zimi im raste debela dlaka.

ja mislim da je to maltretiranje psa.odjeća za pse.to samo debili izmišljaju.
Mislim da nisi dovoljno informirana o karakteristikama nekih pasmina da bi to decidirano mogla tvrditi. Naime, maltezerići i jorkići npr. su jako osjetljivi psići koji ne mijenjaju dlaku i koja im je uvijek jednako gusta, ljeti ili zimi. Zimi je nužno zlo obući mu kaputić, ako nećeš da se teško razboli.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 18:02   #5
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi dovoljno informirana o karakteristikama nekih pasmina da bi to decidirano mogla tvrditi. Naime, maltezerići i jorkići npr. su jako osjetljivi psići koji ne mijenjaju dlaku i koja im je uvijek jednako gusta, ljeti ili zimi. Zimi je nužno zlo obući mu kaputić, ako nećeš da se teško razboli.
jadni psi shto su im ljudi napravili,da bi sebe zabavili...
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:25   #6
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
jadni psi shto su im ljudi napravili,da bi sebe zabavili...


p.s. jadan hrvatski jezik kada se š piše kao sh iz puke zabave
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:55   #7
to je cisto mucenje zivotinje.
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:15   #8
Ja sam protiv te odjeće za pse.
Psima ne treba odjeća; ipak su oni potekli od vuka, dakle divlje životinje, i već imaju krzno.
Psi se u tim kaputićima osjećaju sputano i ne mogu normalno hodati, trčati i kretati se. Odjeća je za ljude, ne za životinje.
Jedini slučaj kada mislim da je u redu obući to psu je ako pas ima kratku dlaku pa mu je hladno, npr. zimi ili je to iz nekog zdravstvenog razloga preporučio veterinar, ali inače je to gotovo jednako mučenju životinja.
 
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:50   #9
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
Ja sam protiv te odjeće za pse.
Psima ne treba odjeća; ipak su oni potekli od vuka, dakle divlje životinje, i već imaju krzno.
Psi se u tim kaputićima osjećaju sputano i ne mogu normalno hodati, trčati i kretati se. Odjeća je za ljude, ne za životinje.
Jedini slučaj kada mislim da je u redu obući to psu je ako pas ima kratku dlaku pa mu je hladno, npr. zimi ili je to iz nekog zdravstvenog razloga preporučio veterinar, ali inače je to gotovo jednako mučenju životinja.
Psi su odavno izgubili te vučje osobine koje spominješ, a posebno male pasmine koje su daleko od vuka po svemu, pa tako i krznu. Ja svog psa (jorki) oblačim zimi u kaputić i ponaša se sasvim prirodno. Dapače, puno je sputaniji kad mu je zima a kad mu se za dlaku lijepe grude snijega i kad se sav trese od hladnoće.
Dakle kao što rekoh, nekim pasminama je to jednostavno nužno zlo, pa kad je nužno zašto ne bi veselo izgledalo
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 15:35   #10
http://www.vaudesignstudio.hr/
tu imate robice za pse od hrvatskih proizvođača; svome peseku sam tam kupil zimski kaputić i kabanicu za kiše; fakat je dobro i nije pretjerano skupo
rivaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 10:55   #11
Imas u pet shopu u zagrebu ali nemoj previse toga lijepiti na jadnog cucka!
Moj nosi kaputice preko zime i to je to.
Uzela sam mu u new york-u zadnji puta CBGB kaputic...hehe! cute
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 18:05   #12
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
Imas u pet shopu u zagrebu ali nemoj previse toga lijepiti na jadnog cucka!
Moj nosi kaputice preko zime i to je to.
Uzela sam mu u new york-u zadnji puta CBGB kaputic...hehe! cute
sad je nova sezona,da jadan ne bude de mode
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:28   #13
A tko je vas uopće pitao za mišljenje glede toga jel to mučenje cucka il nije?!
Upravo kaj kaže ivanicapeca, psi su daleko od onog što su bili. I ljudi su prije hodali bez robe pa ne vidim da se danas muče u njoj. Sve je stvar prilagodbe, pogotovo na korisne stvari. Frenchovi od mog frenda se doslovce tresu po zimi bez kaputića pa onda ne znam što je veće mučenje za njih-hodati bez njega ili s njim?!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:50   #14
Malo su mi smiješne ove usporedbe s vukom. Dobro je Ponosan rekla, zašto sebe ne uspoređujete s pračovjekom koji je isto hodao polugol. Kada ste npr. vidjeli pinča s debelim krznom? Mučenje bi im bila upala pluća, a ne kaputić koji im čini dobro.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:38   #15
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Malo su mi smiješne ove usporedbe s vukom. Dobro je Ponosan rekla, zašto sebe ne uspoređujete s pračovjekom koji je isto hodao polugol. Kada ste npr. vidjeli pinča s debelim krznom? Mučenje bi im bila upala pluća, a ne kaputić koji im čini dobro.

Bravo Lea
Ne vjerujem da će nekom past na pamet obuć npr haskija u kaput al ove male goluždravce jednostavno moraš jer oni to prihvaćaju..a kako i ne bi kad se tresu od hladnoće..
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:54   #16
kao što se može vidjeti i na linku koji je osoba koja je otvorila temu dala može vidjeti da psi nisu potpuno obučeni ,znači glava ,noge i rep nisu pokrivene

stoga me zanima nije li tome psu i sa tom odjećom hladno (gdje su šal, rukavice(ili nogavice) ,kapa ,neko pokrivalo za rep )
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:14   #17
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
kao što se može vidjeti i na linku koji je osoba koja je otvorila temu dala može vidjeti da psi nisu potpuno obučeni ,znači glava ,noge i rep nisu pokrivene

stoga me zanima nije li tome psu i sa tom odjećom hladno (gdje su šal, rukavice(ili nogavice) ,kapa ,neko pokrivalo za rep )
Postoje dani kada je zima, a suho je vrijeme Pa neću pesu po buri oblačiti skafander za snijeg
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:55   #18
Quote:
mia_mia kaže: Pogledaj post
Bravo Lea
Ne vjerujem da će nekom past na pamet obuć npr haskija u kaput al ove male goluždravce jednostavno moraš jer oni to prihvaćaju..a kako i ne bi kad se tresu od hladnoće..
baš tak ...ja to do nedavno nisam ni mogla zamisliti, jer je moja pokojna pesica bila mješanjka sa škotskim ovčarom i nju je bilo problem ljeti rashladiti, a zime nije moglo biti takve da bi njoj bilo hladno ....a ova mala mišica sad - čim je temperatura pala s +30-i-nešto na 25 već je počela drhturiti, a sad na 16-18 se trese da joj zubi cvokoću , a pokisne do kože već od 5 kapi kiše ; tak da sam i ja počela razmišljati o barem kabanici zasad, a do zime ćemo vidjet
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:55   #19
Moji dečki i curka, kada lijeva kiša, bez svojih kabanica ne idu dalje od hodnika! Jutros sam ih prvo pokušala pošlepati van, al' su se tak ukopali da sam odustala i vratila se po kabanice
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:50   #20
Ajde fala bogu da ima i ljudi koji ne nazivaju svaku glupost mučenjem životinja.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.