Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 23:28   #1
Cijepanje drva

Jeste li kad primili sjekiru i cjepali?
To je jebeno težak posao ali dobar je ako se zna tehnika udaranja sjekirom jer nije samo udariti pa kud ide.

Cijepanje je odlično za suzbijanje negativne energije i svojevrstan ispušni ventil.
Ja na žalost nemam priliku često uhvatiti se sjekire ali kad odem do rodbine ili do kuma u posjet hvatam se sjekire i šamaram po cjepanicama barem dok se ne ispeče meso s roštilja ili napravi ručak.

Ima još jedan jači oblik cijepanja a to je kalanje.
Daklem, uzmete nekakvu veliku batinu-granu-šipku, bilo kaj takvog oblika ali da je težine 15-20kg, postavite metalni plosnati klin (prvo ga morate uglaviti) na masivni komad ispiljenog drva i udarate po njemu dok se komad ne raspadne ,nakon toga se rascijepava itd. itd.

Jel ima ovdje u nas pravih lamberdžekova....?
Xenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 23:37   #2
cipa san drva sa starin jedno 10-ak sezona, 4-5 sezona san sam pila i cipa po nekih 8 metri, lani nisan jer san odlucija malo cuvat zdravlje pa san nasa covika da mi popila i iscipa, a nisan ima ni vrimena bas.

znan da je 8 metri vami unutar drzave nan nista al meni ne triba vise dobra je izolacija a i klima uvik radi.

sta se tehnike tice, bolje da je malo masivnija i teza sikira, od lagane nema kruva, cak ne mora ni preostra bit. ka su mokra drva, pogodi kako triba i puca od prve svako.
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 23:44   #3
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
Jeste li kad primili sjekiru i cjepali?
To je jebeno težak posao ali dobar je ako se zna tehnika udaranja sjekirom jer nije samo udariti pa kud ide.

Cijepanje je odlično za suzbijanje negativne energije i svojevrstan ispušni ventil.
E, to sam ja radio sa svojih 13-16 godina, dok smo se još grijali na drva.
Zakon stvar za ispucat se.

Imao sam i jako dobru sjekiru; taman prave duljine za moju visinu, držak od teškog drveta… jedino je bila malo tupa, ali nije baš smetalo. Jednom kad se naučiš, pola posla sjekira odradi sama.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 08:18   #4
Ovu i prošlu godinu sam po jednom ili dva puta sam otišo kod dede pa rezao sa močnom motorkom i cijepao. To je bilo ko u raju, u prirodi si a čovjeku je mjesto tamo, plus kao šta kažeš odlično je za ispucat energiju, i ojačaš se... Odličan doživljaj, to bi trebalo svakom čovjeku biti omogućeno barem jednom godišnje da se stopiš sa prirodom.



Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
sta se tehnike tice, bolje da je malo masivnija i teza sikira, od lagane nema kruva, cak ne mora ni preostra bit. ka su mokra drva, pogodi kako triba i puca od prve svako.
Ove godine sam ispilio i cijepao trupce koji su bili na livadi na suncu. Neda se cijepat, neće se ni sjekira zabit u drvo. Po kolutu drveta sam imao oko 40 udarca batom po sjekiri. Bilo je 40 koluta.
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje papa štrumf : 11.09.2010. at 08:45.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:28   #5
@papa štrumf imaš posebnu "sjekiru" tzv bat koji kala trupce samo s njim treba znat pogodit di i kak
__________________
..neće grom u koprive...by simpa junky
stenjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:35   #6
Prava sjekira koja ima široku uš je za cijepanje,a ove uske su za ''obdelavanje'',tj, za rezat grane sa srušenog stabla...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:37   #7
ajme, cijepanje drva je odlično

Žao mi je što nemam češće priliku upražnjavati tu divnu aktivnost.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:49   #8
Bitno je da je drvo koje se cijepa na povišenom panju i da nema vibracija tj da je na tvrdom, meni je najbolje kad je negdje na 50-60 cm visine, jasno i oštra sjekira.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 10:50   #9
Quote:
stenjo kaže: Pogledaj post
@papa štrumf imaš posebnu "sjekiru" tzv bat koji kala trupce samo s njim treba znat pogodit di i kak
ima moj ujak neku malo veću "sjekiricu" i zove ju NEJEB kad radi cijeli dan sa njom poslije nije za ništa, mislim ujak

ja sam priredio punu drvarnicu drva, sve složeno i iscjepano.
imam više sjekira, a glavni dio posla odradim sa velikom, ima dršku od metalne cijevi. razbija cjepanice ko beba zvečku. za razbijanje panjeva koji ne idu nikako tom sjekirom koristim veliki čekić sa također drškom od metalne cijevi i metalni dobro naoštreni klin i da vidiš kako pametniji popušta

sad moram još naručit iz šumarije 10 kubika hrastovih trupaca da i to fino izrežem a i da se imam sa čim zajebavat preko zime kad ne bude drugog posla.

užitak je za Božić naložit peć, vatra pucketa, vani -25 i snijeg do kućnog broja. znam da je još i veći užitak pustit centralno da grije cijelu kuću ali moram prvo stavit izolaciju na kuću da bi mi ugradnja centralnog bila isplativa
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:18   #10
uživanje u zimskoj idili uz još dodatak kucketanja vatre u kaminu je je predobro

a kaj se tiče cjepanja treba imat opremu jer bez toga je teško, bez obzira kak se dotična zove
__________________
..neće grom u koprive...by simpa junky
stenjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 12:05   #11
cijepam drva zadnjih 10 godina svake godine 8 metara , jer imam djeda od 91 godinu i coviku uvik zima, jbga pa navuri onaj termostat na 30 + još treba ložit....
OT: gadi mi se cijepat vise ta drva jer kičma poslije toga boli pet dana tak da
ono, jebes i negativne emocije i sve al cijepanja mi dosta
Henry T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 12:36   #12
cjepanje drva je ženski posao
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:50   #13
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
Jeste li kad primili sjekiru i cjepali?

Jel ima ovdje u nas pravih lamberdžekova....?

Ima ima!

Osobno preferiram old school sytle - veliki zamah, udarac posridi, komanda "Nista mislit" - pametniji uvik popusti. Dakle, cjepanica.


A ponekad, kad sam bas u nekom zen stanju, primjenim drevnu samurajsku tehniku zvanu Drvo shiyo; sjekira mi tad nije potrebna, klade razvaljujem preciznim udarcima siroko otvorene pesnice u koju saspem sav chi, yin&yang, cak i onaj prsnuti hemoroid
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 15:36   #14
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
cjepanje drva je ženski posao
Hahahaha. Dubokouma misao
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:11   #15
odlično se osjećam dok cijepam drva.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:30   #16
Meni ne daju da cijepam jer sam malo razrooka..
čobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:48   #17
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
Ima još jedan jači oblik cijepanja a to je kalanje.
Daklem, uzmete nekakvu veliku batinu-granu-šipku, bilo kaj takvog oblika ali da je težine 15-20kg, postavite metalni plosnati klin (prvo ga morate uglaviti) na masivni komad ispiljenog drva i udarate po njemu dok se komad ne raspadne ,nakon toga se rascijepava itd. itd.


treba par klinova. kalanje nije problem - samo sljedis liniju po kojoj trupac puca. brute force iliti seljacki pristup nije bas optimalan


Ps. Do danas barem 250 kubika
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:37   #18
svake godine 20-25 metara drva...uzmem dva cjepača od 3 kile, sjekiru i udri mile
taktika je prati gdje drvo samo puca...i oni najveći komadi pucaju iz prve

bude super u početku, al kad počnu leđa boljet dopizdi...
tak da dečki, ak se nekome cjepa, slobodno mi pozvonite na vrata
Kemir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:51   #19
Quote:
čobanka kaže: Pogledaj post
Meni ne daju da cijepam jer sam malo razrooka..
gađaš u centar između live i desne cipanice i pogodićeš je u sredinu

Ja malo cipan a malo pilan kad dođen na selo. Ali moran priznat kad se drva nalože doživljaj je nenadmašan. Ima ljudi šta imaju komin u kući, ja na žalost komin iman samo u kući na selu ali i to mi je dovoljno
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:38   #20
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
cjepanje drva je ženski posao
ja do prije par godina svake godine nisam smjela na more dok ne riješimo 10-15m drva baki...

oslobađajuće iskustvo

fizički rad liječi
__________________
cruel and kind
pojzn ajvi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger