Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 22:20   #481
Quote:
Doll House kaže: Pogledaj post
Pijem puno, jer su mi usta stalno suha...
Kakav ti je secer?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 22:35   #482
Normalan. Svi nalazi su mi u redu.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 14:48   #483
evo što mi se sinoć dogodilo,ne znam da je od tlaka ali ako neko zna neka mi reće,da idem kod doktora.

sinoć sam naglo ustao iz fotelje,bio sam na laptopu i krenuo na wc. kad sam upalio svjetlo odjednom mi se počelo vrtit i malo mi se mutilo ispred očiju i nakon 2-3 sekunde pao sam u nesvijest,kad sam se dignuo skužio sam da sam razderao ruku i glavu malo. neznam kako sam završio dva metra dalje nego sam bio prije nego što sam pao. ako neko zna problem neka reče,hvala
edit: neznam baš da je za ovu temu ali nisam znao di da napišem
__________________
Novinari crvi
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 15:03   #484
Quote:
jigsaw_man kaže: Pogledaj post
evo što mi se sinoć dogodilo,ne znam da je od tlaka ali ako neko zna neka mi reće,da idem kod doktora.

sinoć sam naglo ustao iz fotelje,bio sam na laptopu i krenuo na wc. kad sam upalio svjetlo odjednom mi se počelo vrtit i malo mi se mutilo ispred očiju i nakon 2-3 sekunde pao sam u nesvijest,kad sam se dignuo skužio sam da sam razderao ruku i glavu malo. neznam kako sam završio dva metra dalje nego sam bio prije nego što sam pao. ako neko zna problem neka reče,hvala
edit: neznam baš da je za ovu temu ali nisam znao di da napišem
trebao bi ići kod doktora, da. možda nije ozbiljno, ali možda i jest, a to se ne može dijagnosticirati na daljinu. ovo o dva metra dalje nije nikakva misterija, samo si izgubio sjećanje na zadnje sekunde prije pada na pod

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 19:03   #485
Trebam li se brinuti zbog krvnog tlaka 90/50? Znam da je normalno da je krvni tlak 90/60-119/70. Samo mi nije jasno je li ova razlika od 10 mmhg nesto zbog cega bi se brinula? Krvni tlak sam mjerila dok sam imala menstruaciju.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 19:34   #486
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Trebam li se brinuti zbog krvnog tlaka 90/50? Znam da je normalno da je krvni tlak 90/60-119/70. Samo mi nije jasno je li ova razlika od 10 mmhg nesto zbog cega bi se brinula? Krvni tlak sam mjerila dok sam imala menstruaciju.
pitanje je da li je mjerenje točno, i da li se inače dobro osjećaš. malo više tekućine i soli u sistemu vjerojatno ti ne bi škodilo

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 19:52   #487
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
pitanje je da li je mjerenje točno, i da li se inače dobro osjećaš. malo više tekućine i soli u sistemu vjerojatno ti ne bi škodilo

...
Stalno sam umorna. Plus, kada se kupam u moru, moram izaci na straznjici, jer bi me u suprotnom valovi srusili.
Kad se naglo ustanem, zamrci mi se.


Inace, pijem jako puno vode, ali svejedno mi je tlak nizak.

Ali ukoliko se nisam dobro izrazila, pitanje je bilo da li se trebam brinuti zbog tih 10 mmhg razlike, ili je to nesto na sto bih trebala mahnuti rukom.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 20:01   #488
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Stalno sam umorna. Plus, kada se kupam u moru, moram izaci na straznjici, jer bi me u suprotnom valovi srusili.
Kad se naglo ustanem, zamrci mi se.

Inace, pijem jako puno vode, ali svejedno mi je tlak nizak.

Ali ukoliko se nisam dobro izrazila, pitanje je bilo da li se trebam brinuti zbog tih 10 mmhg razlike, ili je to nesto na sto bih trebala mahnuti rukom.
tlak ti je podosta niži nego što bi trebao biti. u kombinaciji s time da se ne osjećaš dobro - napravi pretrage. uzroci se trebaju utvrditi direktnom dijagnozom

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 21:34   #489
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Stalno sam umorna. Plus, kada se kupam u moru, moram izaci na straznjici, jer bi me u suprotnom valovi srusili.
Kad se naglo ustanem, zamrci mi se.


Inace, pijem jako puno vode, ali svejedno mi je tlak nizak.

Ali ukoliko se nisam dobro izrazila, pitanje je bilo da li se trebam brinuti zbog tih 10 mmhg razlike, ili je to nesto na sto bih trebala mahnuti rukom.
Smatraj se malo sretnom. Nizak tlak je malo neugodan, ali je mnogo zdraviji od visokog tlaka.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:52   #490
Bok,nisam znala u koju temu da se svrstam ali mislilm da je ovdje najbolje...Evo ovako, zadnjih tjedana se osjećam jako loše,teško mi se ustati iz kreveta,a kad se ustanem zavrti mi se...Kad nešto radim brzo se umorim tj umorim pa čak i od sjedenja i pisanja za stolom...I što mi je najčudnije zgadile su mi se cigarete,a pušim 5 godina,evo kutija mi traje točno tjedan dana,zapalim tek toliko a ne iz užitka ko prije a da ne spominjem da mi i kava počela smetati,bude mi mučno od nje,digne mi se želudac i to sve skupa vodi ležanju u krevet jer nemam snage za ništa drugo...Pa mislim se da li se radi o niskom tlaku? Da li je netko od vas imao slične simptome? Inače pijem puno vode,oko 3.5/4 litre u danu.
Tokana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 11:01   #491
Quote:
Tokana kaže: Pogledaj post
..Pa mislim se da li se radi o niskom tlaku? Da li je netko od vas imao slične simptome? Inače pijem puno vode,oko 3.5/4 litre u danu.
Izmjeri tlak kod doktora ili u ljekarni i znat ces.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 18:21   #492
Quote:
Tokana kaže: Pogledaj post
... Inače pijem puno vode,oko 3.5/4 litre u danu.
izmjeri tlak, logično.

osim toga: ako se ne baviš teškim fizičkim radom ili sportom prilikom kojeg se dugo i JAKO znojiš, 4 litre čiste vode dnevno su previše, i ispiru ti neophodne elektrolite iz organizma (sportaši i radnici koji se tako jako troše znaju da moraju nadoknaditi soli i minerale, a ne samo vodu - pogledaj sastav mješavine za rehidraciju, npr.)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 22:06   #493
Sad sam se malo sjebao. Izmjerio 130/50. Je li opasno, što treba raditi? 22-godišnjak sam
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 00:28   #494
Quote:
ManijakIzraziti kaže: Pogledaj post
Sad sam se malo sjebao. Izmjerio 130/50. Je li opasno, što treba raditi? 22-godišnjak sam
Nije opasno, nista ne trebas raditi.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 00:57   #495
bok niskotlakaši! od kad su vrućine i ja u morama niskog tlaka,inače mi je više normalan (valjda,nisma niakd redovno mjerila).ovih dana mjerim digitalnim tlakomjerom znam da nije najpouzdaniji.najgora su mi poslijepodneva i večeri:užasne,užasne vrtoglavice i slabost.evo sad je npr 96/48. meni najgore padaju mučnine.šta vama pomaže kod njih?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 09:15   #496
Djumbir. Narendaj i popij s malo vode.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:23   #497
Meni vec dva dana prolaze trnci po tijelu,pogotovo preko glave usnana. To traje nekih par sekunda al se kriticno osjeam tad. Zacrni mi se pred ocima i tih mozda 5 sekunda neznan di san doslovno i ponavlja se svakih nekoliko minuta.
Nocas mi se to dogodilo,to me i probudilo i shvatila sam da mi je jezik utrnut
Legla sam na bok u slučaju ako zaspem da se ne ugušim. Tlak mi je inače 90/70,nikad veći.
Do čega bi to moglo bit ?
__________________
..ima tisina kojih se sjecam vise nego najljepsih rijeci..
k0keee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:46   #498
Quote:
k0keee kaže: Pogledaj post
Meni vec dva dana prolaze trnci po tijelu,pogotovo preko glave usnana. To traje nekih par sekunda al se kriticno osjeam tad. Zacrni mi se pred ocima i tih mozda 5 sekunda neznan di san doslovno i ponavlja se svakih nekoliko minuta.
Nocas mi se to dogodilo,to me i probudilo i shvatila sam da mi je jezik utrnut
Legla sam na bok u slučaju ako zaspem da se ne ugušim. Tlak mi je inače 90/70,nikad veći.
Do čega bi to moglo bit ?
Otidji doktoru. Moze biti nesto bezazleno (stres, nizak tlak, prikljesteni nervi negdje), a moze biti i nesto ozbiljnije (neki blazi napad epilepsije etc.). Nisam ekspert, a i da sam doktor, svejedno bih te poslala nekom prof da te pregleda.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 10:51   #499
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Otidji doktoru. Moze biti nesto bezazleno (stres, nizak tlak, prikljesteni nervi negdje), a moze biti i nesto ozbiljnije (neki blazi napad epilepsije etc.). Nisam ekspert, a i da sam doktor, svejedno bih te poslala nekom prof da te pregleda.
Kao mala sam imala neki oblik blaže epi. Mislis da mi se vraća?
O bože,uz sve opet i to..
Tnx
__________________
..ima tisina kojih se sjecam vise nego najljepsih rijeci..
k0keee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 12:58   #500
Quote:
ManijakIzraziti kaže: Pogledaj post
Sad sam se malo sjebao. Izmjerio 130/50. Je li opasno, što treba raditi? 22-godišnjak sam
Zar nije donji malo previse nizak s obzirom na gornji?

Meni je 90/50, 80/60.. Nisam nikad preko 100 imala,a donji mi zna doć na 45.
Uzas..
__________________
..ima tisina kojih se sjecam vise nego najljepsih rijeci..
k0keee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.