Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 14:05   #61
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
zznači sa nekim skupim digidalcima se da slikat bez fleša u mrak, i to da slika ne bude ni mutna, i da bude potpuno jasna (u mislu da ne bude samo crnilo na slici)?
da, moj dzepni Fuji F31fd ima zadovoljavajuci ISO800.
tu je cak usporedjen s Nikonovim D50:

http://www.dpreview.com/reviews/Fuji...1fd/page15.asp

ISO800 stabilizira i pokrete ruke, i zamrzava pokret ljudi (nisu razmaljani)...

F31fd je skup jer ga vise ne prodaju (Fuji ga je zamijenio s F50fd koji vec na ISO200 ima brdo shuma, bljak) vidim da ga na ebayu prodaju za 500 usd/eura. Ja sam ga uzeo za 1300 kuna kad je bila rasprodaja u hgspotu prije 2 mj.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:09   #62
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Mislim, koja tipična predrasuda: Ak imaš mali aparat onda OK, al ak imaš bilo kakav SLR onda automatski fotkaš za nekog (novine, časopis...)... pa te svi a račun toga zaj*****ju, prijete, izbjegavaju isl...
zato ja najvise volim ulicne koncerte
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:44   #63
evo dvije s koncerta. Piše exif al svejedno, blenda 2.8 i 800asa pri 1/60 i 1/100s.

Mogo sam i manje (expozicije) aj ovo je čist ok.


http://muha-cro.deviantart.com/art/Majke-70501815

http://muha-cro.deviantart.com/art/Majke-II-70572988
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:19   #64
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
I šta se desi ako ti ipak zabljesneš a ne smijeŠ?!
Najcesce te bace van.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:37   #65
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Najcesce te bace van.
A ak je koncert na otvorenom? I to recimo na nekom trgu
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:38   #66
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post


samo djeliš lizaljke curama
Ne lizaljke.... lizaljku.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:33   #67
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Možda bioh trebao nabaviti neku majicu na kojoj piše "Ja nisam profi fotograf" .... ili tak neš slično.

Odlična ideja!

Quote:
MOLOKAI kaže:
hm ja bas nisam zadovoljan s razinom shuma u 400d, ocito je da su cropani senzori dosli do granice, mislim ISO800 je ok, ali ISO1600 ne bas...ISO1600 je ok samo ako je osvijetljenje dobro, ako nije, bolje rezultate dobijem s ISO800 f/2 1/100s partial metering.
Koristim samo raw. ISO1600 u jpg je jako premekan, kao da je je provuceno kroz filter ''soft focus''.
Što su "cropani senzori"?
Smanjeni senzori koji bi trebali davati kvalitetu slike kao i veći senzori ili...?
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:20   #68
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Odlična ideja!
Dakle, pravac neki dućan gdje tiskaju razne natpse na majice..... I onda to obavezno nosit kad se ide u ulični lov na dobre kadrove...

Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Što su "cropani senzori"?
Smanjeni senzori koji bi trebali davati kvalitetu slike kao i veći senzori ili...?
CDakle, ak se ne varam.... cropani senzori su svi senzori koji su manji od dimenzija standardnog 35mm filma (dakle dimenzija cca 24x35mm). Svi oni koji su dimenzija klasičnog 35mm filma nazivaju se "full frame" senzorima.

Zbog razlika u dimenziji senzora u različitim aparatima, različiti je i vidni kut objektiva (pa se on obično ozražava preko tzv. crop faktora, tj. odnosa veličine full-frame senzora i veličine senzora koji se nalazi u tom aparatu.)

Mana takvih cropanih senzora je da u pravilu daju nešto lošiju sliku u onosu na full-frame senzore zbog toga što su elementi nagurani na manjoj površini što na kraju daje lošji omjeer signala i šuma... i tako nešto otprilike... ....

Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:16   #69
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Mana takvih cropanih senzora je da u pravilu daju nešto lošiju sliku u onosu na full-frame senzore

u pravilu dosta lošiju... ne košta 5d bez vraga samo tijelo 20k kuna...isto tak novi mark 3 s kropanim senzorom je duplo jeftiniji od inaćice s full frame-om...
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:17   #70
Quote:
Muha_zg kaže: Pogledaj post
u pravilu dosta lošiju... ne košta 5d bez vraga samo tijelo 20k kuna...isto tak novi mark 3 s kropanim senzorom je duplo jeftiniji od inaćice s full frame-om...
Stvar je zapravo u razini šuma i broju megapixela.... Veći senzor = manje šuma
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:51   #71
Hvala svima na objašnjenjima!
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:15   #72
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Prije otprilike tjedan dana fotografirao sam u jednom klubu dok je nastupala sa svojim bendom. Kak je bilo dosta mračno, malo sam fotkao sa 1.8/50mm bez blica (pa je zbog duže ekspozicije cca 1/30 dosta fotki streseno), a dio sa zoomom (3.5-5.6/28-135mm) i blicom (onim malim na aparatu) i onda je pak na skoro svim fotkama imala crvene oči.

Inače aparat je Canon eos 350D, a događaj sam fotkao na iso 1600, parcijalno mjerenje, bez blica na Av a s blicom na Tv postavkama....

No kak se kaže prvi se mačići bacaju u vodu....

Dakle, kak fotkati u takvim situacijama? Jel postoji neka tehnika?
poneses aparaturu, dodjes, prvo jebes majku ovima sta se guraju u prvom redu, a onda jebes majku losem svjetlu
__________________
----nesto ultrakul pametno i originalno----
Direktorica_svemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 02:33   #73
Quote:
Direktorica_svemira kaže: Pogledaj post
poneses aparaturu, dodjes, prvo jebes majku ovima sta se guraju u prvom redu, a onda jebes majku losem svjetlu
... uglavnom sve se svodi na puno spominjanja nečije majke i malo kvalitetnog fotkanja
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 11:28   #74
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
... uglavnom sve se svodi na puno spominjanja nečije majke i malo kvalitetnog fotkanja
Ja nemam taj problem jer sam visok 1,97cm
Obično ljudi psuju meni, a kad dignem fotić iznad glave, i oni sa tribina
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 11:44   #75
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ja nemam taj problem jer sam visok 1,97cm
Obično ljudi psuju meni, a kad dignem fotić iznad glave, i oni sa tribina
A kaj bi ja trebal reć.... ja visok metar i žilet... i onda naravno da bude spominjanja nečije majke kad svi dugajlije u prve redove
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:39   #76
kako sad imam h9 , zanima me mogu li ja s takvim fotićem ući na koncert npr cibona, tvornica, dom sportova?? na svim kartama piše da se ne smije a onda oko sebe vidim hrpu ljudi koji imaju fotiće pa sam malo zbunjena
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:53   #77
Hrpa ljudi ako i udje sa foticem, to je zato jer imaju male fotice za koje se vjeruje da "ne mogu puno".

Tvoj fotic ne samo da nije mali, nego izgleda kao profi i nece te pustit.
Za uc na koncert sa vecim foticem treba ti razlog (radis za neke novine itd), a time i akreditacija.
Ovo se odnosi na Dom sportova i Cibonu.
Za Tvornicu nisam sigurna, tamo bi moglo proc.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:53   #78
sve ti ovisi o ozbiljnosti organizatora, ali ako fotografiranje nije dopusteno morash biti spremna da ti i taj fotic mogu uzeti (naravno, vratit ce ti ga nakon koncerta sa formatiranom karticom). ultrakompakte nije problem unjeti, ali h9 vise nije tako mali pa ga je malo teze unjeti.ako te stvarno zanima fotkanje nekog koncerta, javi se organizatorima i zamoli ih za photo-pass.
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:58   #79
Mene je uvijek malo frka da me neki polupijani majmun ne zalije žujom i sjebe D200. Doživio sam na jednoj svadbi kako je pijani mulac bijelim vinom zalio aparat profesionalno fotografa. Ošlo sve u PM, ne sjećam se točno koji stroj je bio u pitanju, ali sjećam se dobro face fotografa :-)
foofighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:54   #80
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
... javi se organizatorima i zamoli ih za photo-pass.
A zasto mislis da ce dobiti photo pass naustrb zelje za fotkanjem?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.