Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 21:47   #7881
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
..... možeš eventualno dobiti takav prosjek Možda malo previše tražiš, ali eto......
Uvati ti nekog ko je u problemu da odradi to za gemišt.
zabilježio sam ove vrijednosti na papir (i zalijepio na vrata kotlovnice) kao dobar prosjek, ak su neki mogli postići te vrijednosti na gusnatim pećima (sime/viadrus/ferroli) u kombinaciji sa feroli plamenikom i zadovoljni su-onda je to to, koja i zašto je te veličine -nemam pojma-ali orijentir je to za moju skalameriju- tak da ne gledam baš kak bik vu šara vrata dok serviser tandrka po aparaturi

plačam ja i gemišt i čevape/picu i bruto dnevnicu sa koeficijentom za vkv/sss el.tehničara (ima veze sa el.mjernim aparatom ) ,al i dalje nitko se ne javlja da je zainteresiran
do 15.09.a.d.2014 valjda bum našao osposobljenu osobu za ovakvu rabotu

Zadnje uređivanje mbukal : 23.08.2014. at 22:04.
mbukal is offline  
Old 23.08.2014., 22:03   #7882
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
zabilježio sam ove vrijednosti na papir (i zalijepio na vrata kotlovnice) kao dobar prosjek, ak su neki mogli postići te vrijednosti na gusnatim pećima (sime/viadrus/ferroli) u kombinaciji sa feroli plamenikom i zadovoljni su-onda je to to, koja i zašto je te veličine -nemam pojma-ali orijentir je to za moju skalameriju- tak da ne gledam baš kak bik vu šara vrata dok serviser tandrka po aparaturi

plačam ja i gemišt i čevape/picu i bruto dnevnicu sa koeficijentom za vkv/sss el.tehničara (ima veze sa el.mjernim aparatom ) ,al i dalje nitko se ne javlja da je zainteresiran
Očito niko neče gemišt, čevape, picu ni bruto dnevnicu. Izgleda da to kod servisera ne prolazi, očito imaju druga pravila, morat češ poboljšati ponudu
Je pa kaj onda is offline  
Old 23.08.2014., 22:16   #7883
kak da je poboljšam kad ni jedan nije rekao/javio se sa konkretnom ponudom,na pm-sms-email bilo kako,il serviseri misle da drže boga za jajca pa nastupaju ultimativno i ispod časti im je raditi za bruto dnevnicu uz plaćeni topli gablec naravno u ovim teškim vremenima kad je bitno naplatiti (ne kompenzirati) izvršeni posao u roku odmah-solarno
mbukal is offline  
Old 23.08.2014., 23:07   #7884
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
kak da je poboljšam kad ni jedan nije rekao/javio se sa konkretnom ponudom,na pm-sms-email bilo kako,il serviseri misle da drže boga za jajca pa nastupaju ultimativno i ispod časti im je raditi za bruto dnevnicu uz plaćeni topli gablec naravno u ovim teškim vremenima kad je bitno naplatiti (ne kompenzirati) izvršeni posao u roku odmah-solarno
Nemoj nuditi dnevnicu (jer odmah ograničavaš buđet a ta ti ne pali jer netko radi za 100kn dnevno a neko za 2.000kn), nemoj nuditi klopu, nemoj nuditi ni pivu ni gemišt, nudi samo kompenzaciju za lovu po principu: "TRAŽIM OZBILJNOG SERVISERA DA PODESI PLAMENIK, PLAČAM ODMAH". Svak normalan i ozbiljan nebu ti uzel 1.500 kn sigurno, ali nebu ni išel za 500 kn također budi siguran.

Pa ti se barem baviš poslom, tako si barem rekao, pa znaš što ljudi očekuju, jer i ti isto tako očekuješ, ili ti radiš gratis i za gemišt, onda definitivno nisi normalan.
Je pa kaj onda is offline  
Old 24.08.2014., 11:44   #7885
Je pa kaj onda lijepo sam rekao:"i bruto dnevnicu sa koeficijentom za vkv/sss el.tehničara (ima veze sa el.mjernim aparatom ) " ,dakle nije ni za 100 ni za 2000 ali je bliže 500 kuna ,izgleda da serviseri ipak kako sam rekao:"misle da drže boga za jajca pa nastupaju ultimativno " ,član koji ovdje sudjeluje u diskusiji tražeći pomoć hoće i ušparati jer nešto od posla zna i sam napraviti-za nešto mu treba savijet a za ostalo traži da što jeftinije prođe, da ima novaca sigurno se ne bi zamarao čitajući i sudjelujući ovdje u diskusiji,pitao bi gdje -koliko i kada i prema takvima se serviseri neka ponašaju ultimativno,ovaj forum ne služi za popunjavanje radnih mjesta i osiguranju plaća za njih,služi za pomoć,i pomoć se plaća ali ne ultimativno
mbukal is offline  
Old 24.08.2014., 12:50   #7886
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Je pa kaj onda lijepo sam rekao:"i bruto dnevnicu sa koeficijentom za vkv/sss el.tehničara (ima veze sa el.mjernim aparatom ) " ,dakle nije ni za 100 ni za 2000 ali je bliže 500 kuna ,izgleda da serviseri ipak kako sam rekao:"misle da drže boga za jajca pa nastupaju ultimativno " ,član koji ovdje sudjeluje u diskusiji tražeći pomoć hoće i ušparati jer nešto od posla zna i sam napraviti-za nešto mu treba savijet a za ostalo traži da što jeftinije prođe, da ima novaca sigurno se ne bi zamarao čitajući i sudjelujući ovdje u diskusiji,pitao bi gdje -koliko i kada i prema takvima se serviseri neka ponašaju ultimativno,ovaj forum ne služi za popunjavanje radnih mjesta i osiguranju plaća za njih,služi za pomoć,i pomoć se plaća ali ne ultimativno
Al si nezahvalan, pa bar si je Ramzay dal truda idući ti niz dlaku, čak ti je dodjelil diplomu za pajceke hraniti, mislim da bi bilo fer da ga na private pozoveš da ti on to potkuri ...

Ovlašteni ti to ni ne smije potkuriti, popravak je nekaj drugo

Kak si ti fejst muder plamenik si kupil v dućanu a sad loviš servisere na empatiju
Peletko is offline  
Old 24.08.2014., 15:34   #7887
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
Al si nezahvalan, pa bar si je Ramzay dal truda idući ti niz dlaku, čak ti je dodjelil diplomu za pajceke hraniti, mislim da bi bilo fer da ga na private pozoveš da ti on to potkuri ...

Ovlašteni ti to ni ne smije potkuriti, popravak je nekaj drugo

Kak si ti fejst muder plamenik si kupil v dućanu a sad loviš servisere na empatiju
po čemu si zaključio da sam nezahvalan,ak sam zainteresirane pozval onda nisam nikoga degradiral-šikaniral-omalovažaval (prepoznat če se tko se želi i hoće prepoznati),za kaj ovlašteni ne smije pustiti u pogon/potkuriti to mi ni jasno,kupil sam ga tam gdje je obračunati minimalni rabat i uvjeti plačanja kak su meni bili u mogučnosti (dakle ne ultimativno),molim lijepo ak se pripoveda onda same s argumentima, spomenuti gosp.ramzay je lijepo rekao da je u diplomaciji šutnja znak odobravanja-ak se čita med redovima,ne bi više o ovom razglabal,ja bi se držal teme, to je baždarenje plamenika i puštanje u pogon cijele skalamerije na način koji bi bio prihvatljiv obijem stranama ,konkretno gosp.zamzay koliko sam skužil boravi na četiri rijeke i nije mu baš tak skočiti do mog mjesta boravka (po google karti cca. 80km. u jednom smijeru, ak je zainteresiran/radoznal javit će se-kontakt nije sakriven)

Zadnje uređivanje mbukal : 24.08.2014. at 15:47.
mbukal is offline  
Old 24.08.2014., 16:15   #7888
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
?.......... ali je bliže 500 kuna ,izgleda da serviseri ipak kako sam rekao:"misle da drže boga za jajca........

......i pomoć se plaća ali ne ultimativno
Nema džabe ni u stare babe........

Očiti serviseri mogu zaraditi više kad im tvoja ponuda nije prihvatljiva, a da se primjetiti da ih ima ovdje.

Nebrini, sve je to normalno i ok, buš se naviknul, il se buš grijal bez podešavanja, u konačnici usput naučiš servisirati i radiš to drugima za pizzu, gemišt i dnevnicu vkv el.tehničara, viš da je zanimanje deficitarno
Je pa kaj onda is offline  
Old 24.08.2014., 17:03   #7889
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu, kak bi bilo da ne bi nekak bilo, kaj je bilo, a je ne, kaj neje nikak bilo, tak i vezda bude da nekak ne bude, kakti biti bude bilo da bi biti bilo

p.s.
a ja ne dam više od cca.50 ojra za to, i u to od sad uključuje same pijaču nikakve jelo,amen
mbukal is offline  
Old 24.08.2014., 22:26   #7890
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
p.s.
a ja ne dam više od cca.50 ojra za to, i u to od sad uključuje same pijaču nikakve jelo,amen
50 eur???

Ko što netko reče, s obzirom da ti je dotični Ramzay pomogel onda bi bilo dobro da on i upali (barem neka satisfakcija), al si rekel da je cca 80km od tebe? Ček da vidimo, to bi bilo cca:

- trošak puta 80kmx2=160kmx2kn=320,00 kn
- kaj se bu vozil ukupno cca 2sata, nek bu 1hx100kn=100,00kn
- kod tebe če izgubiti 2-3 sata za dobar posao, a neka bude 2hx100kn=200,00kn
- i nek ti napiše neki službeno/neslužbeni papir, jer papir mora dati, odnosno i nemora, ali mora mjeriti, a kad mjeri s uređajem onda je papir več tu, pa recimo da je to ustvari "mjerenje uređajem i izdavanje protokola" 1x200=200,00kn

I eto več si na 820,00 kn, naravno uz račun + PDV

E sad, ak zaobiđeš Ramzaya onda nemaš trošak puta

Uzmi u obzir da realno km treba računati više, da smo vrijeme na putu računali 1h a za to vrijeme nemože proći 160km, a računaj i na to da sam radni sat računao 100 kn a može biti i do 200, i da sam računao samo 2 radna sata a možda če trebati i 3, naravno i onaj papir na kraju može sigurno biti više ovisno tko donese kakvu mrcinu za mjerenje.

No sve u svemu, s obzirom da si sam uredio sve to na osnovu podataka okolo i ovdje sa foruma, a da ti je to sve radila neka firma, moraš priznati da bi te to koštalo minimalno između 5.000-10.000 kn više, ali pošto si sve odradio, eto uštede.

U najmanju ruku, pravi serviser nebi bio skup, ni Ramzay za onih mojih minimalnih 820,00 (iako premalo za vožnju od 160km).

Tako da se na onih tvojih 50eur mogu nasmijati, ali bit če mi drago ako uspiješ u naumu. Pronađi nekog bliže tebi, javi kad uspiješ
Je pa kaj onda is offline  
Old 24.08.2014., 22:46   #7891
Moram priznati da još nisam doživio da netko traži servisera i da mu on unaprijed određuje cijenu njegovog rada! Sretno u pronalaženju servisera koji će te kontaktirati!
bmwmilos is offline  
Old 24.08.2014., 23:04   #7892
Zbog mjesta stanovanja g.ramzaya nisam uzeo za ozbiljno,iveka isto,tražim nekoga bliže,javim se sa iskustvom i rezultatom,do sada sam sve uspio riješiti uz pomoć sa ovog foruma,nadam se i dalje takvoj
suradnji
mbukal is offline  
Old 25.08.2014., 08:41   #7893
Prodaj višak škljocavica i "stakla"i kupi analizator, može i onaj za 1k€!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 25.08.2014., 10:08   #7894
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Prodaj višak škljocavica i "stakla"i kupi analizator, može i onaj za 1k€!
ne bum prešel na sony ni pod razno,sa njim sam krenul-on je bil početak i nije me mogao zadovoljiti
mbukal is offline  
Old 25.08.2014., 13:36   #7895
SER / VISERI

Bio bi licemjeran da rečen bilo što protiv mog servisera.Iako je uzeo ne malu lovicu za puštanje u pogon moje elektrane po imenu Dante Ferroli ,ja sam shvatio to kao normalnu pojavu u našem društvu. Naime ,kako sam kupio novu peć + plamenik u trgovini XY ,za proizvod je trebao i netko garantirati.Po uhodanoj praksi dobio sam kontaktni broj ovlaštenog servisera,sa kojim dogovaram daljnje radnje.On naknadno " pregledava" vizualno kotlovnicu, igra se pužom/transporterom da digne pelete ,rutinski se poigra s plamenikom ,uruči mi upute i daje papir/garanciju na dvije godine. Alat skojim se služi su kombinurke, šrafcige , digitron i penkala . Uz srdačan razgovor i rastanak radnja traje sve zajedno cca jedan sat.


http://s2.pticica.com/foto/0001450499_l_0_s4edgj.jpg


Ove postupak/radnje koje sam gore naveo su istinite i naravno bez analizatora koštaju daleko više od mbukal želje, zato ću se pridružiti grupi + 100 eura.Tim više mi se čini ovaj plamenik novim.Znači trebala bi mala garancijica u slučaju kvara , upaljača ili iskrivljenja rešetke / kahlice, što nisu nerjetki slučajevi.S toga oprez mbukal, da nebu poslije skuplje bilo.

Lipi pozdrav,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 25.08.2014., 16:24   #7896
patafljengo da plamenik je ganci novi, kako volim i poštujem ljude koji govore konkretne stvati,na one genijalce koji sole pamet drugima u stilu kaj bi bilo kad bu bilo a niš konkretno i opipljivo kao npr.Je pa kaj onda i patafljengo (mislim na trenutnu konverzaciju) ne znaju i ne žele reći oguglal sam (i sam sam majstor desetljećima) ,dečki fala Vam na orijentaciji za sljedeće troškove
mbukal is offline  
Old 25.08.2014., 17:21   #7897
Prvi servis

Osobno mislim da bi puštanje u pogon trebalo biti u cijeni proizvoda kad se radi o ovakvim stvarima. Ako si dao dvdesetak tisuća kuna sobni pogon ili isto tako nekako za kotlovnicu, prodavatelj bi trebao to upakirati skupa. Tako se to radi u svijetu. Puno surađujem sa ljudima iz EU i CH. Moj klijent je tamo kupio E klasu AMG i u cijenu je dobio registraciju i osiguranje za 3 godine. Mislim i još neki benzin itd. O kišobranu, kapi i jakni da i ne govorim. Čak i privjesak za ključeve. Takav klijent se uvijek vraća.
dankobo is offline  
Old 25.08.2014., 19:39   #7898
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
ne bum prešel na sony ni pod razno,sa njim sam krenul-on je bil početak i nije me mogao zadovoljiti
Mene A700 zadovoljava isto kao prije Minolta!

Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
...pregledava" vizualno kotlovnicu, igra se pužom/transporterom da digne pelete ,rutinski se poigra s plamenikom ..
E, ja sam bio kod znanca kad je serviser došao, prekontrolirao postavke iz nekog šalabaktera, pustio u rad plamenik, potpisao i ovjerio garanciju i.... to je to!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 25.08.2014., 20:14   #7899
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Bio bi licemjeran da rečen bilo što protiv mog servisera.Iako je uzeo ne malu lovicu za puštanje u pogon moje elektrane po imenu Dante Ferroli ,ja sam shvatio to kao normalnu pojavu u našem društvu. Naime ,kako sam kupio novu peć + plamenik u trgovini XY ,za proizvod je trebao i netko garantirati.Po uhodanoj praksi dobio sam kontaktni broj ovlaštenog servisera,sa kojim dogovaram daljnje radnje.On naknadno " pregledava" vizualno kotlovnicu, igra se pužom/transporterom da digne pelete ,rutinski se poigra s plamenikom ,uruči mi upute i daje papir/garanciju na dvije godine. Alat skojim se služi su kombinurke, šrafcige , digitron i penkala . Uz srdačan razgovor i rastanak radnja traje sve zajedno cca jedan sat.


http://s2.pticica.com/foto/0001450499_l_0_s4edgj.jpg


Ove postupak/radnje koje sam gore naveo su istinite i naravno bez analizatora koštaju daleko više od mbukal želje, zato ću se pridružiti grupi + 100 eura.Tim više mi se čini ovaj plamenik novim.Znači trebala bi mala garancijica u slučaju kvara , upaljača ili iskrivljenja rešetke / kahlice, što nisu nerjetki slučajevi.S toga oprez mbukal, da nebu poslije skuplje bilo.

Lipi pozdrav,
Tako sam i ja prošao. Poslije čitaj forum, i igraš se parametrima jedno mjesec dana. Jedini instrument je termometar na dimnjaku i oko (boja plamena, dim u ložištu).
stari1 is offline  
Old 25.08.2014., 21:07   #7900
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
*Mene A700 zadovoljava isto kao prije Minolta!

*E, ja sam bio kod znanca kad je serviser došao, prekontrolirao postavke iz nekog šalabaktera, pustio u rad plamenik, potpisao i ovjerio garanciju i.... to je to!
*

* mislim da je baš gosp.ramzay striktno rekao: "ne puštati ovlaštenoga servisera u kotlovnicu bez analizatora dimnih plinova-amen!" ,ljudi griješe ali nije korektno da tu svoju grešku preporučaju i drugima ,pogotovo ako su je još i masno platili (ak sam se ja zajebel zakaj se ne bi i ti),nisam imao pojma o kotlovnici i centralnom grijanju na pelet i sada malo toga znam ali sam shvatio osnovni princip rada i to zahvaljujući dobrim ljudima ovdje na forumu koji nisu jalni sa svojim znanjem i ne prodaju muda pod bubrege nego iskreno govore gdje se treba i na što se treba obratiti pozornost,ove ostale mudrijaše uzimam za ozbiljno kao i kad čitam alan forda dok sam u kancelariji u koju i car ide pješice, takvih nažalost ima puno više nego onih na koje sa sigurnošću možeš računati da nešto znaju i to su spremni podijeliti sa ostalima,uglavnom treba znati što hočeš i što možeš te biti uporan u svojemu naumu i nitko te neće spriječiti ta to ostvariš/realiziraš

Zadnje uređivanje mbukal : 25.08.2014. at 21:12.
mbukal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.