Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2013., 19:54   #41
da al to vridi samo za split ...ili je to za cijelu hrv? meni treba za rijeku ..nemogu naci nigdje ..?
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:34   #42
Quote:
antonio545 kaže: Pogledaj post
da al to vridi samo za split ...ili je to za cijelu hrv? meni treba za rijeku ..nemogu naci nigdje ..?
A to ti vridi samo za splitsko sveučilište...probaj naći na str od riječkog sveučilišta!
__________________
"Volim živjeti. Ponekad se osjećam divlje, očajnički, doista jadnom, izmučena tugom, ali usprkos svemu tome još uvijek prilično sigurno znam da je biti živ veličanstveno." -Agatha Christie :D
Posejdona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 01:25   #43
ma sve sam pretrazio ali ništa
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:04   #44
zanima me dal itko zna sljedeće...u jednom semestru se upisuju predmeti u vrijednosti 30 ects bodova..šta se događa ako ne mogu upisat tih 30 zbog nekih uvjeta, te mogu upisat predmete koji vrijede npr. 25 ects-a..ima kakva tolerancija šta se tiće tih 30 bodova i kako to funkcionira?
helobok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 00:23   #45
Također me zanima odgovor na to pitanje. Također, ako mi ostane 10-ak bodova s prethodne, mogu li sljedeću godinu upisati manje od 60 ects? odnosno 10 s prethodne + npr. 45 sa sljedeće? ili zbroj nužno mora biti 60 ?
eseper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 23:28   #46
Quote:
eseper kaže: Pogledaj post
Također me zanima odgovor na to pitanje. Također, ako mi ostane 10-ak bodova s prethodne, mogu li sljedeću godinu upisati manje od 60 ects? odnosno 10 s prethodne + npr. 45 sa sljedeće? ili zbroj nužno mora biti 60 ?
Pogledaj pravilnik o studiranju / red predavanja svog fakulteta (obično ih drže negdje na web-stranicama fakulteta). Obično možeš upisati nešto manje (ne beskonačno manje ) ako postoje takvi razlozi, ali ovisi o fakultetu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 14:25   #47
Quote:
helobok kaže: Pogledaj post
zanima me dal itko zna sljedeće...u jednom semestru se upisuju predmeti u vrijednosti 30 ects bodova..šta se događa ako ne mogu upisat tih 30 zbog nekih uvjeta, te mogu upisat predmete koji vrijede npr. 25 ects-a..ima kakva tolerancija šta se tiće tih 30 bodova i kako to funkcionira?
Opet ti sve ovisi o sveučilištu, koliko je meni poznato.

Ako je sveukupno 60 bodova po godini, recimo da imaš iz prve godine 55 bodova (1. semestar je položen s 25 bodova, 2. je položen cijeli- svih 30 bodova).
Upisuješ 2. godinu u kojoj se ponovno nalaze najviše mogućih 60 bodova. Kod nekih sveučilišta ja vjerujem da možeš upisati samo predmete koji ti nose 55 bodova- pa si recimo parcijala, neki fakulteti će "izaći u susret" i dopustiti određene bodove koji se mogu prenositi da i dalje budeš redovan student (čini mi se da je to max. 5-6 bodova kod većine), a kod nekih će ovisiti o tome nosi li takav predmet kakv uvjet ili neki drugi slučaj koji sam zaboravila napomenuti.

Možda bi bilo najbolje da upitaš tete ili stričeke koji rade u referadi ili prošvrljati malo po internetskoj stranici tvog fakulteta.


A možda sam i fulala tvoju temu
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:58   #48
Što znači ako uz predmet Tjelesna i zdravstvena kultura piše 0 ECTS?
__________________
"Trust is for old marrieds, Buffy. Great love is wild ... and passionate and dangerous. It burns and consumes."
dizzyfive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:45   #49
Quote:
Ceres kaže: Pogledaj post
Opet ti sve ovisi o sveučilištu, koliko je meni poznato.
Samo o fakultetu, unutar samog sveučilišta ima svega što je donekle i logično.
Quote:
dizzyfive kaže: Pogledaj post
Što znači ako uz predmet Tjelesna i zdravstvena kultura piše 0 ECTS?
Da moraš imati određen broj dolazaka u dvorane/trčanje/sljeme/neka rekreacija i da za to nećeš biti nagrađen ECTS-ima. Ako ne položiš, nemreš završit faks bez toga, ali vjerojatno i obično smiješ završit godinu.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 01:20   #50
Quote:
dizzyfive kaže: Pogledaj post
Što znači ako uz predmet Tjelesna i zdravstvena kultura piše 0 ECTS?
Isto kao i da pise xy bodova; ti moras zadovoljiti uvjete da dobijes potpis iz tog kolegija, koji je ujedno i potvrda da je kolegij položen.
Dakle, da se nebi zeznula, nema nikakvih "pogodnosti" po pitanju tog kolegija jer nosi nula ECTS-a, sve mora biti odrađeno kao i da ima xy ECTS-a.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:21   #51
Evo da ne otvaram novu temu, napisati ću u ovu.
Moja situacija je sljedeća. Student sam FSB-a u Zagrebu. Predmet iz ljetnog semestra proše godine (2015./16.) položio sam tijekom zimskog semestra ove godine. Znači nisam ga ponovo upisivao, nego sam ga položio tijekom zimskog semestra 2016./17. godine. Tako su posloženi rokovi da se to može. Sad mene zanima je li mi se ects stečeni bodovi od tog kolegija računaju pod one stečene u akademskoj godini 2015./16. (kad je upisan predmet) ili pod 2016./17. (kada je položen predmet)?

Zadnje uređivanje joeyjordinson : 02.09.2017. at 18:51.
joeyjordinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:14   #52
Zbrajanje ECTS-a?

Jedno hipotetsko pitanje:
Recimo upisala sam 5. semestar na fakultetu sa skupljenih 55 ecsta na 2. godini, što znači da dva predmeta koja nose tih 5 ectsa moram ponovno upisati na 3. godini, kao i da neke nove kolegje s 3. godine neću moći upisati jer ih vuku ta dva nepoložen akolegija.

I recimo da na kraju 3. godine položim te ponovno upisane kolegije koji inače pripadaju 3. i 4. semestru, a od kolegija koji su baš 3. godina skupim 50 ectsa, jel mi se to i dalje računa kao da sam u jednoj godini skupila 55 ectsa i ne moram plaćati, ili mi oni računaju samo tih 50 ectsa koji pripadaju 3. godini?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:52   #53
Provjeri još na svojoj referadi, ali trebalo bi ti se računati to sve, znači da ćeš imati 55. Početkom nove akademske godine svi ects-i se "zaključavaju" i svi predmeti koje položiš u toj akademskoj godini računati će se pod tu godinu neovisno o tome u kojem si ih semestru slušala. Znači važno je samo kada si ga položila. Čak i na fakultetima kod kojih se predmeti iz ljetnog semestra mogu polagati u zimskom semestru iduće akademske godine (npr moj). Stečeni ects-i spadaju pod godinu kada su položeni. Bio sam u sličnoj situaciji prije 2 mjeseca, ali je tada u igri granica bila 30, a ne 55 bodova. Rekli su mi na referadi da se računa.
joeyjordinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:02   #54
Odlično

Svakako ću još provjeriti, bolje se ne igrati s time.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:02   #55
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Odlično

Svakako ću još provjeriti, bolje se ne igrati s time.
Prijateljica nije morala platiti u takvoj situaciji, računali su joj da je skupila 55, to ti mogu reci iz iskustva. Ali sve ti to ovisi o faksu, sto sam duze student, sve vise vidim da svaki faks svoju politiku vodi...
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:32   #56
Ako ove godine upisem kolegij i odslusam predavanja (odnosno dobijem potpis), a tek ga sljedece godine polazem, racunaju li se ti ECTS bodovi pod tekucu ak.godinu ili pod onu u kojoj je kolegij upisan i odslusan?
B.B2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:04   #57
Racunaju se u ak. godinu u kojoj su položeni.
Za godinu kad ih upises a ne polozis ih, placas jer su nepolozeni.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:11   #58
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Racunaju se u ak. godinu u kojoj su položeni.
Za godinu kad ih upises a ne polozis ih, placas jer su nepolozeni.
Cak i ako imam preko 55 bodova bez njih?
B.B2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:04   #59
Quote:
B.B2 kaže: Pogledaj post
Cak i ako imam preko 55 bodova bez njih?
Ne, ako imaš preko 55 ne plaćaš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:22   #60
ja imam jedno pitanje, koje nije toliko usko vezano za ECTS bodovanje, ali za bodovanje svakako jeste pa možda i netko zna odgovor...

tek danas sam saznao da postoji nekakav kalkulator na netu za računanje završnih/popravnih ispita, odnosno od ostvarenog i maksimalnog broja bodova na ispitima, dobiva se postotni dio ocjene (do max. 30% za završne) koji se nadodaje do tad ostvarenom, od onih 0-70% tijekom trajanja kolegija

https://www.cuculic.net/izracun_/

zna li netko možda manualno točnu formulu/algoritam kako se to dobiva? ja ne mogu nikako shvatiti
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.