Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 19:34   #81
Curke moje, kaj bi ja bez vas, sve vas ljubim
Sutra ili za vikend najkasnije piškim pa kud puklo, ak popiškim minus očekujem da onda barem vi osvjetlate obraz nama Klomifenkama i ispiškite plus
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 19:44   #82
Čekamo plus!!!!! I izviješće!!! Fige su već uključene
Prozerpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:53   #83
Quote:
Prozerpina kaže: Pogledaj post
Zaza, vi ste obavili spermiogram i hormone? Mene moj socijalac ni na što nije slao, za sve sam morala sama inzistirati.
jesmo, spermio nam je dobar, kod mene je problem PCOS i kronične anovulacije, a što se tiče hormona štitnjače, imam hipotireozu...

donatela nadam se da se nećeš naljutiti, ali imam dojam da si nekako previše u grču, neću uopće spominjati one grozne riječi ("opusti se") ali iz iskustva ti govorim da se pokušaš nekako malo smiriti, vidim da se baviš crtanjem, i ako sam dobro skužila, imaš dijete, okupiraj se nečim drugim, napravi sve što možeš i onda pusti kako bude jer više ionako ne možeš utjecati... kad kažem da ti govorim iz iskustva, i dobronajmjerno, govorim da sam ja imala dva manja živčana sloma jer mi se život pretvorio u trakice, zaokruživanje dana na kalendaru, čekanja do folikulometrije... a imam samo 23 godine...
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:24   #84
Črkicaaaa, jesi piškila??

Jutro cure!

Vidim da je kod Donatele bila sinoć akcija pa neka urodi plodom!

I ja se slažem s ovim da se treba opustiti. Samo je ponekad jaaako, jako teško. Na silu ne ide ništa, i stalnim okupiranjem misli o tome, imam osjećaj da ne dopuštam svom organizmu da radi kako treba. Stalno mu pokušavam nametnuti nešto svoje, a on kao da namjerno radi kontra
Zato treba postići ravnotežu
Ajme.. što filozofiram u rano jutro!

Črkica, Donatela, javite se s novostima
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 15:33   #85
Bok curke moje!
Ja nisam piškila, nakon jučerašnjeg boluckanja u trbuhu, situacija se smirila pa ću još malo pričekati.
Ugl.danas je 14 dpO i probat ću se strpiti barem još do nedjelje (ako ne izludim pa prožuborim po štapiću prije)
donatela vidla sam na wannabe da nisi nešto dobre volje, nemoj se obeshrabriti, zaskoči muža još danas pa mu obećaj tjedan dana odmora
zaza, tulipančica u kojoj ste vi fazi?
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 16:31   #86
Črkice, odlično! Još je nema!

Ja u pon ujutro idem na folikulometriju. Vidjet ćemo što će biti.

Držim ti fige za +. Zbilja imaš puno strpljenja
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 17:44   #87
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Bok curke moje!
Ja nisam piškila, nakon jučerašnjeg boluckanja u trbuhu, situacija se smirila pa ću još malo pričekati.
Ugl.danas je 14 dpO i probat ću se strpiti barem još do nedjelje (ako ne izludim pa prožuborim po štapiću prije)
donatela vidla sam na wannabe da nisi nešto dobre volje, nemoj se obeshrabriti, zaskoči muža još danas pa mu obećaj tjedan dana odmora
zaza, tulipančica u kojoj ste vi fazi?

mi čekamo da vidimo kako će ispasti ovaj ciklus, onda ide hsg i onda mpo...
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:14   #88
evo mog izvjestaja danasnjeg sa uzv ...danas 18dc za neko cudo ovulacija mi još nije bila...neznam zasto...na desnom jajniku imam dva vodeca koja još nisu pukla jedan mjeri 20mm a drugi 21 mm ljevi jajnik jedan od 19mm i jos jedan manji......dobila sam štopericu ipak da puknu ti folikuli ....samo mi nije jasno zasto još sami nisu pukli ako nakon klomifena ovulacija nastupa od 5-10dana nakon zadnje tablete a meni je danas 9 dan nakon zadnje tablete i još nema ovulacije mada me stalno probada u desnom jajniku kao da ce svaki cas ovulacija....endometrij mi je inace 14 mm cak...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 19:48   #89
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
mi čekamo da vidimo kako će ispasti ovaj ciklus, onda ide hsg i onda mpo...
bas cudno da su te stavili na klomifene prije nego si napravila hsg...inace se ta pretraga radi prije svega...prije stimulacije i icega jer se smatra da nema smisla stimulacija ovulacije ako su jajovodi zacepljeni(a to je bit pretrage hsg-da se vidi prohodnost jajovoda)...zato mi je stvarno cudno da su te stavili na terapiju klomifenima prije pretrage hsg....

ja sam najprije obavila sve hormonske pretrage krvi..pa briseve itd,mm spermiogram potom sam isla na hssg u 9om mj 2011..tek nakon sto se utvrdilo da su jajovodi prohodni sam najprije isla u ciljane odnose bez stimulacije(to ovisi o dg) a onda su me stavili na klomifene sad mi je prvi klomifenski ciklus....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 20:00   #90
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
jesmo, spermio nam je dobar, kod mene je problem PCOS i kronične anovulacije, a što se tiče hormona štitnjače, imam hipotireozu...

donatela nadam se da se nećeš naljutiti, ali imam dojam da si nekako previše u grču, neću uopće spominjati one grozne riječi ("opusti se") ali iz iskustva ti govorim da se pokušaš nekako malo smiriti, vidim da se baviš crtanjem, i ako sam dobro skužila, imaš dijete, okupiraj se nečim drugim, napravi sve što možeš i onda pusti kako bude jer više ionako ne možeš utjecati... kad kažem da ti govorim iz iskustva, i dobronajmjerno, govorim da sam ja imala dva manja živčana sloma jer mi se život pretvorio u trakice, zaokruživanje dana na kalendaru, čekanja do folikulometrije... a imam samo 23 godine...
pa da bavim se crtanjem a i to je znak da i nisam baš u grću toliko...evo bas sam jucer prodala još jednu sliku...tako da mi misli nisu usmjerene samo na jedno a to je kako napravit bebu...ne ne.....imam ja svog mišića slatkog mog šestogodišnjaka kojeg obozavam i koji mi je najvece blago na svitu ....a na drugoj bebi radimo sad malo više turbo i bez stanke zato što mi moj šestogodišnjak kreće na jesen u školu pa mislim da kasnije i necu imati ovoliko vremena koliko ga sad imam za odlaske na folikulometrije u Rijeku i za postupke itd...pa želim to obaviti i dobit po mogucnosti + do jeseni...mozda zato ispada da sam u grcu ali nisam a sto se tice trakica ne koristim ih,ne mjerim bazalnu temperaturu...nista osim sto idem na te folikulometrije kad moram i to je to...moj zivot je i dalje moj zivot...samo sto imam još jedan jedan slatki cilj kojeg namjeravam ostvarit i to je to...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:18   #91
moj dr je malo nestručan i ja sam njemu prva spomenula klomifene, sam se ne bi sjetio, a od ovulacija nemam ni O, htjela sam ovako probat, kakve veze ima ako su mi prohodni jajovodi ako sperma nema šta oplodit... a za ovo drugo, onda ok
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:32   #92
Donatela, ja ti isto kao Zaza nisam bila na hsg
Ovo mi je prva kura Klomifena i to mi je propisala moja primarna ginekologica kao zadnju stvar koju može napraviti prije nego me pošalje na mpo
Što je najgore, samoinicijativno sam krenula na folikulometriju jer sam svašta od vas ovdje naučila
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:41   #93
ja sam ostala trudna i prvi i drugi put od inseminacije a da nisam biila na HSG...isto pod klomifenima...
__________________
kornjačica žabica

Zadnje uređivanje tina2701 : 09.03.2012. at 22:54.
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:53   #94
tina2701 pojaviš se, ostaviš jednu rečenicu i nestaneš, ali ostaviš nam tako lijepu nadu
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:55   #95
prvi put je bio spontani a sad guramo lijepe tjedne i nadamo se najboljem...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:04   #96
tina samo vi lijepo polako, ja navijam za vas
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 23:58   #97
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
tina2701 pojaviš se, ostaviš jednu rečenicu i nestaneš, ali ostaviš nam tako lijepu nadu
tina nije samo duša Slavonije, nego i ovog podforuma
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 00:07   #98
Zaza13 daj da te nešto pitam...
Ti si napisala da ne čekaš M oko 15.03., kak si to izračunala, 14 dana poslije O s folikulometrije ili po normalnom ciklusu kako inače dolazi?
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:46   #99
Drage cure, negdje sam procitala, ali sad ne mogu naci gdje, pa pitam vas: je li istina da se za vrijeme terapije klomifenima ne smiju piti vrkuta i marulja? Uskoro cu u klomifenski ciklus, a ne stojim bas najbolje s cerviklanom sluzi, pa sam si mislila pomoci barem maruljom... To ne bih smjela? Cajevi nesto "smrdaju"? Hvala!
Selandrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:33   #100
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
moj dr je malo nestručan i ja sam njemu prva spomenula klomifene, sam se ne bi sjetio, a od ovulacija nemam ni O, htjela sam ovako probat, kakve veze ima ako su mi prohodni jajovodi ako sperma nema šta oplodit... a za ovo drugo, onda ok
a neznam onda, meni je tako receno da je hssg najprije sto se treba ispitati..a cuj ima tu puno stvari koje se tribaju poklopiti da bi doslo do plusica...tako da nije stvar samo prohodnih jajovoda...i meni su prohodni pa nista...
eto meni je na zadnjim folikulometrijama utvrđeno da ovulacija još nije bila...dva velika folikula na desnom jajniku jedan 20mm drugi 21mm i dobila sam stopericu jutros me jos uvijek malo bockalo s desne a i s ljeve strane..(imam folikule i na ljevoj strani od 19mm) tako da bi ovulacija trebala sad svaki ćas.ili je vec bila.
malo mi je cudno kako ovulacija sa klomifenima moze biti tako kasno..danas mi je 19dc klomifene sam pila od 5-9dc zaza posto ti imas iskustva sa klomifenima reci jeli to normalno da i sa stimulacijom ovulacija tako kasni??(ciklusi su mi 31-32dana)
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.