Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 12:54   #101
mislim da imaš na netu engleski rječnik sa izgovorom. za ovo nisam sigurna al se sjećam da je prije bila neka fora gdje ti upišeš riječi i onda ih se izgovara(nije program nego neka internet fora-psuješ nekom npr. nekaj i onda umjesto da to tu napišeš daš mu link na to).
Vanity. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:36   #102
evo ovdje : http://www.thefreedictionary.com/ možeš upisati riječ,vidjeti kako se izgovara i čuti kako se izgovara (samo klikni gore lijevo kad upišeš riječ-imaš kao britanski, i američki izgovor- ma vidjet ćeš )
Vanity. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:25   #103
e puno ti hvala!
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 21:10   #104
Probaj www.dictionary.com
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 15:51   #105
Problemi s engleskim

Evo ovako naslov više manje sve govori.Imam jako problema sa Engleskim pogotovo sa gramatikom.Razred sam treći srednji,ali problem je u tome šta sam prva dva razreda srednje škole imo profesora koji je bio jako dobar i razumio je da neki jednostavno teško savladavaju taj predmet.Pa tako kod njega sam imo dvojku i svi zadovoljni....a za to sam naučio prevest tekst i čitat.I sad je problem šta sam dobio profesoricu u trećem razredu jer je ovaj profesor išo u penziju,a ova traži sve živo,a gramatika joj je jako važna,a ja nemam pojma to mučim se iz Hrvatskog imat pozitivno iz toga,a kamoli iz Engleskog.....koji neznam beknut..... lako je meni naučit tekst neki i prevest,ali gramatika ubi bože....to blage veze nemam.....tako da neznam šta da radim,a po meni ako nejdem na državnu maturu malo bi mi mogla pogledat kroz prste....
mrki200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 16:00   #106
Quote:
mrki200 kaže: Pogledaj post
Evo ovako naslov više manje sve govori.Imam jako problema sa Engleskim pogotovo sa gramatikom.Razred sam treći srednji,ali problem je u tome šta sam prva dva razreda srednje škole imo profesora koji je bio jako dobar i razumio je da neki jednostavno teško savladavaju taj predmet.Pa tako kod njega sam imo dvojku i svi zadovoljni....a za to sam naučio prevest tekst i čitat.I sad je problem šta sam dobio profesoricu u trećem razredu jer je ovaj profesor išo u penziju,a ova traži sve živo,a gramatika joj je jako važna,a ja nemam pojma to mučim se iz Hrvatskog imat pozitivno iz toga,a kamoli iz Engleskog.....koji neznam beknut..... lako je meni naučit tekst neki i prevest,ali gramatika ubi bože....to blage veze nemam.....tako da neznam šta da radim,a po meni ako nejdem na državnu maturu malo bi mi mogla pogledat kroz prste....
Dakle drugim riječima netko ti je preveo tekst i ti si onda naučio reproducirati taj prijevod pred profesorom, neš ti znanja jezika

Gramatika engleskog ti je komplicirana? Jesi ti učio neki drugi strani jezik pa da ti je engleska gramatika komplicirana u usporedbi s njim ili?

Lijepo sjedni i uči, i uzmi instrukcije ako treba, ionako će ti jednog dana ako kaniš raditi neki normalan posao trebati engleski, a ti tu gledaš kako da ga pošto poto izbjegneš naučiti
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 19:04   #107
Lipo na instrukcije svaki tjedan i popravljaj stvari koje si zajeba zadnjih 10 godina
__________________
All that you can't leave behind
Stupsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 19:24   #108
Ne kužim koji je problem s gramatikom? Naučiš par vremena i pravila za njihovo primjenjivanje i to je to. Valjda lijenost
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:34   #109
Nije mi jasno kojeg ga vraga napadate...

nekim ljudima jednostavno jezici ne idu i gotovo... isto kao što nekima ne ide matematika...

Kao prvo i osnovno..moraš biti svjestan toga da ti ne možeš u mjesec dana nadoknaditi sve ove godine... pogotovo ako neznaš ni neke osnove...

Drugo..kreni na instrukcije... neka ti netko lijepo sve objasni...a bome se onda i ti sam moraš potruditi, ali da će biti lagano - neće... i uvijek razmišljaj kako nije bit prepisati na ispitu od nekoga, kako bi dobio dobru ocjenu...nego je bit naučiti taj engleski, pa barem osnove...da se možeš sporazumjevati, jer sigurna sam, da si i sam svjestan kako će ti trebati u budućnosti, i da se bez elementarnog znanja engleskog.. za nekoliko godina neće moći niti ulice čistiti (jer će doći novi strojevi i upustva će biti na eng.)

Ja sam sada na 3.godini faxa...i pola moje godine nezna A reci na eng. na prvoj godini mi je to stvarno bilo ne pojmljivo..da netko Great Britain čita "grejt britejn" ali s vremenom skužiš kako ljudi jednostavno nemaju sluh za taj jezik...ne mogu ni ponoviti kad ih ispravljamo...
A da ne pričam o gramatici... ako neznaju osnove eng. - ne mogu znati niti gramatiku... Isto kao da vama netko objašnjava gramatiku kineskog..a vi neznate A reci na kineskom
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 01:07   #110
nauci hrvatski pravopis lokativ, vokativ, akuzativ i slicno, pa onda nauci na engleskom, kao npr. got, get, get.... i tako napamet. jedino tako mozes nauciti, ali neka ti to sve neko stvarno strpljiv prevede na hrvatskom....
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:54   #111
a koja je izlika za neznanje hr gramatike? Ne kuži jezik? Nemoj reći da nekima ne ide ni to
Mislim lako reći ne ide mi matematika (možda je istina da nisam nadarena jednako za matematiku kao za hrv) ali u startu se pomirit s tim i ne učit je Ja sam u srednjoj najmanje voljela mat i najmanje je kužila pa sam imala 4,5 (ali zato sam satima to probala shvatiti) I da...išla sam u gimn, da ne bi bilo... I ja sam na 3. god faksa (pravo) i odgovarala sam na 1. god s dečkom koji nije znao složiti rečenicu doslovno, nego je naučio tekst napamet...pri tome nije shvatio naravno što ga ona pita. I naljutio se smrtno kad mu je to prigovorila. Tako i autor ovog teksta...misli da je problem u prof koja ga muči s engleskim
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:46   #112
Ja sam se isto jako mučio sa engleskim u srednjoj školi,a bio sam gimnazija.Razlog tome je jako loš profesor u osnovnoj školi kod kojeg nismo radili apsolutno ništa.Kad bi odgovarali gramatiku onda bi izašli ispred ploče a profa samo kaže:"Reci mi prezent glagola to be u potvrdnom,negativnom i upitnom obliku". Naravna stvar da bi svi ko pjesmicu to znali jer je svaki put to pitao i svi bi imali pet.Onda je došla srednja škola i tek sam oinda shvatio da se to primjenjuje na rečenice.Bilo je jako puno neugodnosti,ali su učenici jednostavno shvatili da mi ne ide iako im je bilo jako čudno.Mrki 200-znam točno kako ti je,ali nema ti druge nego uzeti sate repeticija i konstantno učiti.Iako ti to sad izgleda nemoguće i znam koliko mrziš engleski,engleska gramatika ti je nula naprema talijanskoj gramatici.
Kod mene je interesantno to što gramatiku sad koliko toliko i kužim ali mi je vokabular na nuli,a nemam vremena se tome puno posvetiti,iako sam svjestan da se bez engleskog danas ne može ništa.
Mrkemič is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:24   #113
Tebi ne ide ni hrvatski.

Problem je u tom što cijeli život živiš u uvjerenju da jezici nisu za tebe. Ziher ne znaš ona 3 debilna stupca nepravilnih glagola, nit što je present simple i kad se koristi. Probaj naštrebat pravila pa reci jel kužiš il ne kužiš jezik.

Meni je engleski najteži od svih jezika koje sam učio i koje učim, s tim svojim totalno retardiranim pravilima koja se često ne odnose na "izgled" rečenice nego na njeno značenje u tvom mozgu. Istina-bog, učim ga 10 godina i govorim ga i razumijem bez problema (testove rješavam između 95 i 100 %), al ga smatram teškim sranjem i ne kužim zašto je on na glasu najjednostavnijeg svjetskog jezika.
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:35   #114
Exclamation prijevod hrvatski engleski

tražiml studenta ili apsolventa engeskog jezika za prijevod sa hrvatskog.
može i na pm.

Hvala
emiter1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:29   #115
Engleski jezik.

evo ovako.znam engleski al me j*be malo gramatika pa bi tia sve lipo ispoćetka krenit.uglavnom moje pitanje je jel neko zna neku dobru stranicu na netu na kojoj bi moga to savladat malo bolje?
__________________
na svaku ponudu kažem zašto ne bih...
tomek. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:00   #116
Ovdje. Imaš i vježbe, i pravila, i svašta
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 18:06   #117
Ne znam jel sam na pravom mjestu sa pitanjem. Jedna žena koju znam, izvorni govornik, malo češće koristi varijante riječi koje završavaju na -ental npr. umjesto development server kaže developmental server, pa onda governmental... koja je razlika, što je ispravnije?

Tnx
Gianpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:16   #118
Hm. Meni to zvuči čudno. Ali taj sufiks -al se dodaje na imenice da bi se stvorio pridjev. I to je sve što ti znam reći. Kad malo proguglaš, izgleda da je to s -al pravilno. Usprkos tome što urnebesno smiješno zvuči. Sorry što ne možem biti od veće pomoći
mpoe13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:39   #119
Quote:
mpoe13 kaže: Pogledaj post
Hm. Meni to zvuči čudno. Ali taj sufiks -al se dodaje na imenice da bi se stvorio pridjev. I to je sve što ti znam reći. Kad malo proguglaš, izgleda da je to s -al pravilno. Usprkos tome što urnebesno smiješno zvuči. Sorry što ne možem biti od veće pomoći
Nema problema, hvala na odgovoru. Meni se učinilo da se u praksi više koristi bez tog nastavka.
Gianpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:32   #120
Quote:
Gianpiero kaže: Pogledaj post
Ne znam jel sam na pravom mjestu sa pitanjem. Jedna žena koju znam, izvorni govornik, malo češće koristi varijante riječi koje završavaju na -ental npr. umjesto development server kaže developmental server, pa onda governmental... koja je razlika, što je ispravnije?

Tnx
Quote:
mpoe13 kaže: Pogledaj post
Hm. Meni to zvuči čudno. Ali taj sufiks -al se dodaje na imenice da bi se stvorio pridjev. I to je sve što ti znam reći. Kad malo proguglaš, izgleda da je to s -al pravilno. Usprkos tome što urnebesno smiješno zvuči. Sorry što ne možem biti od veće pomoći
Pa i je pravilno. Ni u hrvatskom nećeš reći razvoj server, nego razvojni server itd.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.