Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 01:46   #41
@Endimion17

Prije svega, sve je moguce
Ono sto izgleda kao PM ne znaci da je PM samo zato sto ne razumijemo kako radi

Znam jedan lab u Zagrebu koji vrlo ozbiljno razvija nesto slicno i vec nekoliko godina imaju stroj koji radi
Timmers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:42   #42
Uvijek iste teme na ovom rubu...

Sad za 2 tjedna ce neko postat onaj pp na vodu, pa joe cell opet.....
WTF
Endimione, jedno mi nije jasno kako mozes stalno ekipi (vjerovatno istoj - klonovima) isto pisat ponovno i ponovno
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:13   #43
^^pa da im izjebem glupost iz glave.


@Timmers: ne možeš dobiti energiju iz magneta. magneti ili bilo što, stvara polje koje urokuje silu. kad sile dođu u ravnotežu, gibanje prestaje. sad, je li to gravitacijska sila, potisna sila plina iz spreja za komarca, prdac, svejedno je - ne možeš dobiti energiju iz takvog "uređaja". ne možeš ju stvoriti. rad se može vršiti samo onda ako imaš pretvorbu energije, pri čemu je iskoristivost <1 i prema tome, energija se gubi u okolinu.
i ne postoji nikakav ozbiljan lab u zagrebu koji se time bavi. vjerojatno neki budalaši, nakupovali neodimijevih magneta i "ono, stari, kužiš, energija ooooo!!!"
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:25   #44
Magneti se koriste, magnetizam je dobro opisan, ali...
Prije svega, nitko nezna osnovni mehanizam djelovanja magnetizma
Naravno da se NE dobija energija iz magneta

Tvoj stav je razumljiv u potpunosti
Logicko se zakljucivanje bazira na znanju/iskustvu

Dopusti
I nemoj biti iskljuciv
Timmers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:43   #45
Quote:
Timmers kaže: Pogledaj post
Magneti se koriste, magnetizam je dobro opisan, ali...
Prije svega, nitko nezna osnovni mehanizam djelovanja magnetizma
Naravno da se NE dobija energija iz magneta

Tvoj stav je razumljiv u potpunosti
Logicko se zakljucivanje bazira na znanju/iskustvu

Dopusti
I nemoj biti iskljuciv
ako se ne dobiva energija iz magneta, kako se onda taj uređaj uopće pokreće? da bi se kretao, mora pretvarati bar toliko energije da poništi djelovanje sile trenja koja je praktično svuda.
Odakle mu energija?

Nisam isključiv, baziram se na logici i iskustvu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 22:32   #46
Na to pitanje mogu odgovorit samo ovako: eter

Energija je svuda oko nas, i u nama hehe
Timmers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 22:34   #47
Quote:
Timmers kaže: Pogledaj post
Na to pitanje mogu odgovorit samo ovako: eter

Energija je svuda oko nas, i u nama hehe
eter????

sad smo eto naučili i to
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 23:04   #48
To je ono sto ispunjava vakum
Timmers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 23:05   #49
Quote:
Timmers kaže: Pogledaj post
Magneti se koriste, magnetizam je dobro opisan, ali...
Prije svega, nitko nezna osnovni mehanizam djelovanja magnetizma
Naravno da se NE dobija energija iz magneta

Tvoj stav je razumljiv u potpunosti
Logicko se zakljucivanje bazira na znanju/iskustvu

Dopusti
I nemoj biti iskljuciv
Osnovni mehanizam djelovanja magnetizma je objasnjen teorijom relativnosti pocetkom proslog stoljeca.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 23:22   #50
Quote:
Timmers kaže: Pogledaj post
To je ono sto ispunjava vakum
i ne samo vakum
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 00:57   #51
Quote:
Timmers kaže: Pogledaj post
Na to pitanje mogu odgovorit samo ovako: eter

Energija je svuda oko nas, i u nama hehe
pretpostavljam da si tek maloprije čuo za eter, na nekoj kukustranici.
u 4.r. srednje ćeš se onda jako razočarati kad ti profesor na ploči sruši sve snove
(pod uvjetom da ideš ili ćeš ići u gimnaziju)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 02:07   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da si tek maloprije čuo za eter, na nekoj kukustranici.
u 4.r. srednje ćeš se onda jako razočarati kad ti profesor na ploči sruši sve snove
(pod uvjetom da ideš ili ćeš ići u gimnaziju)
endimionić mali pa ti si još mali gimnazijalac koji pokušava bit velik prateći sve teme na netu i čitajući sve o njima?! ..jadničak mali, ja sam završio tu gimnaziju dok te mama mućkala rukama u tatinim jajima..nađi si poso pa radi negdje umjesto da po cijele dane provodiš ovdje..

post scriptum

nema veze sa ovom temom
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:12   #53
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
endimionić mali pa ti si još mali gimnazijalac koji pokušava bit velik prateći sve teme na netu i čitajući sve o njima?! ..jadničak mali, ja sam završio tu gimnaziju dok te mama mućkala rukama u tatinim jajima..nađi si poso pa radi negdje umjesto da po cijele dane provodiš ovdje..

post scriptum

nema veze sa ovom temom
nisam gimnazijalac, ali imam znanje koje je veće od gimnazijskog (pitam se zašto ) i koje svakim danom sve više raste.
nije mi jasno zašto sereš kvake u privatnim porukama. to samo osnovnoškolski jadničci čine. uopće ne djeluješ kao osoba s iskustvom ili s više godina od kojih 15. ako želiš "prijetiti" onda dođeš na blog, i postaviš pitanje.
tako je jednostavno
a ako ne znaš kako funkcionira copyright, imaš net, pa pogledaj, a ne seruckaj po cijelom podforumu kao neki pizdun.
naravno da te ne mogu tužiti zbog toga što si spremio nešto na hd. daj mi samo jedan način na koji to mogu postići i koji će vrijediti i moći se dokazati.
ali recimo da si neki ugledni i bogat čovjek koji je ukrao ime bloga, dizajn, za recimo web stranicu svoje tvrtke, i masivno zarađuješ na tome (huh, I'd like to see THAT) onda da.
Mislim, baš si našao osobu i blog za zajebavanje. eno ti netko tko nije s fresh liste pa ga zajebavaj.

tako, pošto smo na forumu, ako imaš argumente, iznesi ih. ovo je javna rasprava. ako nemaš, zavuci se u taj svoj frižider ili perilicu suđa, gdje god već živiš, i pusti ljude da iznose mišljenja i točne činjenice, a mene pusti da budem u "svojoj maloj sobici odakle ne izlazim".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:39   #54
Quote:
endimoino15 kaže:
ali recimo da si neki ugledni i bogat čovjek koji je ukrao ime bloga, dizajn, za recimo web stranicu svoje tvrtke, i masivno zarađuješ na tome (huh, I'd like to see THAT) onda da.
dobro možda neću mnogo zaraditi na stranici kada je napravim ( jer je šugavog dizajna i bezvrijedna), ali svakako ćeš je ti moći vidjeti..
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:10   #55
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
endimionić mali pa ti si još mali gimnazijalac koji pokušava bit velik prateći sve teme na netu i čitajući sve o njima?! ..jadničak mali, ja sam završio tu gimnaziju dok te mama mućkala rukama u tatinim jajima..nađi si poso pa radi negdje umjesto da po cijele dane provodiš ovdje..

post scriptum

nema veze sa ovom temom
zvučiš mi kao stari, zavidni konj kojem je krivo što su mlađi pametniji od njega...
ts,ts, malo više samo kontrole
njokach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:55   #56
Ma to je nemoguće!

NEDOSTAJE KOMUTATOR!!!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:47   #57
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ma to je nemoguće!

NEDOSTAJE KOMUTATOR!!!
a kaj ce ti komutator?
__________________
sad ga ima sad ga nema
kaj_buljis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:55   #58
Moja bivša ideja je sa vama koji vjeruju.Oni koji ne vjeruju neka si potaže drugi forum koji služi za pomaganje drugima a zvao bi se razuvjerimo druge.

Pozdrav svima-prošlo je tri godine otkako sam odustao od razmišljanja patenta.
Majka mi je fizičarka,njezin odgovor je glasio-da je potrebno uložiti energiju da bi dobili energiju,izračunato tamo po nekoj formuli.
Završio sam sss nemam neku veliku školu ali imam klikera.
Odustao sam zbog razloga (MAGNETI)kako ih nabaviti ,gdje,nisam vjerovao da postoje u Hrvatskoj do sada itd.
Da zaobiđem magnete plan mi je bio koristiti program na pc,zna li možda neki program koji bi se mogao koristiti u te svrhe?
Dao bi se izraditi,ali...
Kažeš da bi za 50 kn mogao dobiti 50 magneta,kolika im je snaga i veličina i kakvoga su oblika,nisam iz Zagreba i da li bi postojala mogučnost da se naruče putem pošte.
Da li vam je poznato da prilikom dodavanja energije magnet pojačava svoju jačinu,vjerujem da je ,ideja je ta da jedan dio odlazi na magnete kojom bi se pojačavala energija magnetima za ubrzanje rotacije.
Nemam ja pojma pa bi to izgledalo ovako--magneta najmanje 100 komada koji bi bili raspoređeni na katove ili spiralno već nekako kada nisam imao magnete za probu,imali bi veliku jačinu odbijanja,postavljanjem u pravi položaj dobijamo rotaciju.
sinke1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 01:28   #59
Quote:
sinke1980 kaže: Pogledaj post
Moja bivša ideja je sa vama koji vjeruju.Oni koji ne vjeruju neka si potaže drugi forum koji služi za pomaganje drugima a zvao bi se razuvjerimo druge.

Pozdrav svima-prošlo je tri godine otkako sam odustao od razmišljanja patenta.
Majka mi je fizičarka,njezin odgovor je glasio-da je potrebno uložiti energiju da bi dobili energiju,izračunato tamo po nekoj formuli.
Završio sam sss nemam neku veliku školu ali imam klikera.
Odustao sam zbog razloga (MAGNETI)kako ih nabaviti ,gdje,nisam vjerovao da postoje u Hrvatskoj do sada itd.
Da zaobiđem magnete plan mi je bio koristiti program na pc,zna li možda neki program koji bi se mogao koristiti u te svrhe?
Dao bi se izraditi,ali...
Kažeš da bi za 50 kn mogao dobiti 50 magneta,kolika im je snaga i veličina i kakvoga su oblika,nisam iz Zagreba i da li bi postojala mogučnost da se naruče putem pošte.
Da li vam je poznato da prilikom dodavanja energije magnet pojačava svoju jačinu,vjerujem da je ,ideja je ta da jedan dio odlazi na magnete kojom bi se pojačavala energija magnetima za ubrzanje rotacije.
Nemam ja pojma pa bi to izgledalo ovako--magneta najmanje 100 komada koji bi bili raspoređeni na katove ili spiralno već nekako kada nisam imao magnete za probu,imali bi veliku jačinu odbijanja,postavljanjem u pravi položaj dobijamo rotaciju.
žalim, ali perpetuum mobile je jednostavno nemoguć. koristio ti kružno povezane magnete (za magnetsku silu), nabijene predmete (za električnu silu) ili komade bijelog patuljka (za gravitacijsku silu), ne možeš dobiti više energije od uložene.
to je nemoguće. iskoristivost stroja je uvijek manja od jedan. dakle ne može biti niti jedan.

ako namjestiš da ti je trenje minimalno i da se magneti lijepo odbijaju jedan od drugog (da ih je hrpa), i zavrtiš rotor, on će se uistinu vrtjeti, ali će se energija koju si mu predao kad si ga zavrtio polagano trošiti na savladavanje trenja sa zrakom i osovinom.
ukoliko ti je to što praviš izuzetno precizno napravljeno, može se vrtjeti i cijeli dan, ali je poanta u tome da će jednom - stati.
magneti će upasti u "jame" između silnica drugih magneta.

ne vidim razlog kupovanja magneta zbog pravljenja "overunity uređaja". to je novo ime za perpetuum mobile.
bolje ti je da se uhvatiš razvijanja dobrih motora.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:43   #60
Cijenim tvoje mišljenje i znanje ali probajmo logikom.
Kako kažeš -jame-sasvim je jasno da če se to dogoditi,
Koliko razumijem -jame-npr. ljeva strana privlači a desna odbija,
pokušavajuči zaobiči ljevu stranu tu je cijela stvar,a opet sa druge strane čini se nemogučim i tu sam opet na tvojoj strani.
Svaki magnet ima jačinu svojih polova,svaki magnet da se okreče suprotno od jačine privlačenja polova i usmjerava prema jačini odbijanja polova.

Ljudi su stvoreni da istražuju ,imali su malo znanja pa su išli prema naprijed,pitanje Endi zašto sa tolikim kako ti kažeš znanjem ne probaš prema naprijed nego potvrđuješ formule , idem da vidim šta će biti možda nešto i naučim usput,pa dovoljno je i ako naučim teoriju magnetizma.
Dajte ako imate neke internet st, koje se bave prodajom magneta.
I nek javi neko ako je postigao nešto
sinke1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.