Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 12:48   #41
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
polariziraju kalcij? oooookeeeeeej....

nego, kakva je korist toga da se kamenac ne taloži na cijevi, to samo znači da je i dalje u vodi. kad se istaloži, onda ga u vodi nema
mislim da nije polarizacija nego nešto slično, ne znam točno, no princip je takav kao što sam opisao

korist? čuva bojlere, vešmašine, pipe itd. nije to pročišćavanje vode, ako na to misliš
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:50   #42
Quote:
apf11 kaže: Pogledaj post
Prolazom vode kroz jaka magnetska polja dolazi do promjene strukture grupiranih kristala na način da se grupe razbiju. Zbog toga privremeno gube svojstvo taloženja na površine.
Kažem privremeno, jer se nakon nekog vremena stvari vrate u prvobitno (prirodno) stanje. To vrijeme je oko 1 sat.
Magneti (i elektronički ionizatori) su učinkoviti najviše kod protoka vode i gdje se puno vode ne zadržava u instalciji jer takva "stajaća" voda ponovo počinje taložiti kamenac. Za kućnu upotrebu magneti i ionizatori su OK rješenje. Prednost magneta je jednostavnost i nepotrebno održavanje a mana ta što trebaju biti izabrani tako da je protok vode kroz njih što bliže "veličini" (u sredini karakteristike).
Ionizatori su elektronički pa kao takvi postoji mogućnost otkazivanja rada.
Osobno sm sklon magnetima ali ih treba dobro izabrati.

Znači, ne radi se o reklamnom trkeljanju. Stvar funkcionira ali uz navedena ograničenja.
Za potpuno omekšavanje vode koriste se ionski omekšivači regenerirani sa slolju. Ali ta voda nije za piće.
S ionskim omekšivačima rade npr. perilice posuđa u koje se dodaje sol (nije nužno da bude Calgonit-ov proizvod, ima i jeftinijeih a jednako učinkovitih; nije nauka napraviti NaCl)
tnx daj mi reci jednu stvar. koji su bolji magneti, permanentni ili elektromagneti, te da li jedni ili drugi imaju trajniji/bolji efekt ili je to ista stvar?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:22   #43
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ne govori o nečemu o čemu ne znaš niti kako funkcionira. postoje i ljudi koji se bave time
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
..mislim da nije polarizacija nego nešto slično, ne znam točno, no princip je takav kao što sam opisao
Važno da ti znaš. Ja zapravo točno znam... ne rade nikako, pogotovo ne pri tim snagama magneta. Znalče, kaj je s magnezijem? Jel se i on "polarizira". Kaj ne vidiš da te kemik "za....a" Kaj se to događa kad se "magnetizira" kalcij? Jel se mijenja produkt topljivosti?
Daj ti tu temu otvori na znanosti pa da vidimo tko zna a tko ne zna.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:48   #44
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Važno da ti znaš. Ja zapravo točno znam... ne rade nikako, pogotovo ne pri tim snagama magneta. Znalče, kaj je s magnezijem? Jel se i on "polarizira". Kaj ne vidiš da te kemik "za....a" Kaj se to događa kad se "magnetizira" kalcij? Jel se mijenja produkt topljivosti?
Daj ti tu temu otvori na znanosti pa da vidimo tko zna a tko ne zna.
kumek, ne jebi. rekao si čistu dezinformaciju. čovjek koji se bavi time (ne prodaje nego se bavi time i srodnim) rekao mi je da jest. čak i da su bolji permanentni magneti, da su elektro i prejaki. no htio sam informaciju iz neke druge ruke
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:01   #45
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
tnx daj mi reci jednu stvar. koji su bolji magneti, permanentni ili elektromagneti, te da li jedni ili drugi imaju trajniji/bolji efekt ili je to ista stvar?
Permanentni su najjednostavniji. Za takvo magnetsko polje elektromagneti bi trošili trebali previše energije (zagrijavanjem namotaja).
Montiraju se tako da se stave na cijev s vanjske strane (nije potrebno rezati instalaciju (kod ionskih treba). Vidi i kako se kreću cijene impulsnih (elektroničkih).
A ova diskusija oko kristalizacije i sličnog u smislu pojašnjenja kako to radi neije baš od koristi. Imao sam negdje materijal oko toga pa mogao to i detaljnije pojasniti ali ne znam koliko ljudi bi to zanimalo pa da mi ne ispadne po onoj "uzaludan nam trud svirači".
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:04   #46
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
kumek, ne jebi. rekao si čistu dezinformaciju. čovjek koji se bavi time (ne prodaje nego se bavi time i srodnim) rekao mi je da jest. čak i da su bolji permanentni magneti, da su elektro i prejaki. no htio sam informaciju iz neke druge ruke
Čime se točno taj čovjek bavi? Je li znanstvenik?


.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 17:13   #47
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
kumek, ne jebi. rekao si čistu dezinformaciju. čovjek koji se bavi time (ne prodaje nego se bavi time i srodnim) rekao mi je da jest. čak i da su bolji permanentni magneti, da su elektro i prejaki. no htio sam informaciju iz neke druge ruke
A meni je jedan rekao da ima pi..pek od 124 cm.
Ajde ti apf11 meni dadni taj materijal pa da vidim Nešto iskustva s magnetskim poljima i metalnim ionima imam...zapravo dosta pa da vidim tu ahm teoriju kristalizacije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:13   #48
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A meni je jedan rekao da ima pi..pek od 124 cm.
Ajde ti apf11 meni dadni taj materijal pa da vidim Nešto iskustva s magnetskim poljima i metalnim ionima imam...zapravo dosta pa da vidim tu ahm teoriju kristalizacije.
Morao bih malo potražiti gdje mi je. U međuvremanu predlažem da ti napišeš svoja saznanja o tome pa da se to nadopuni s ostalim saznajima.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:49   #49
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Čime se točno taj čovjek bavi? Je li znanstvenik?


.
da, radi na fakultetu, bavi se pročišćavanjem voda
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:46   #50
Kajgod. Samo magnet je apsolutno beskoristan. Kamenac možeš efikasno ukloniti samo uz pomoć soli (možda ima i drugih tvari ali ova je u široj upotrebi).
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:15   #51
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
da, radi na fakultetu, bavi se pročišćavanjem voda
Zanimalo bi me što čovjek koji se bavi pročišćavanjem voda kaže o magnetima.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:36   #52
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me što čovjek koji se bavi pročišćavanjem voda kaže o magnetima.

.
Paaaa da pročišćavaju vodu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:38   #53
Quote:
apf11 kaže: Pogledaj post
Morao bih malo potražiti gdje mi je. U međuvremanu predlažem da ti napišeš svoja saznanja o tome pa da se to nadopuni s ostalim saznajima.
Rekao sam ti moja saznanja, magnet pri tim snagama ne radi ionima u vodi ništa niti djeluje na kristalizaciju. Sad ti.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:01   #54
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me što čovjek koji se bavi pročišćavanjem voda kaže o magnetima.

.
pa napisao sam što otprilike kaže
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:57   #55
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pa napisao sam što otprilike kaže
Nek otprilike kaže nešto na ovo - http://www.chem1.com/CQ/magscams.html

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:13   #56
Evo da primjetim da je zed na dobrom putu da bude u pravu.
guglo sam: "magnet preventing scale"
i dobio neke linkove npr:
http://www.biophysica.com/magnetic_water.htm

Ima previše za čitati ali sam se morao javiti, jer stvar ipak šljaka. NE uklanja kamenac nego sprečava njegovo taloženje u cijevima. I uglavnom se radi o vodi koja nije za piće.
E sad drugo je što masu ljudi brije da je to dobro i za piti...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:20   #57
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
Evo da primjetim da je zed na dobrom putu da bude u pravu.
guglo sam: "magnet preventing scale"
i dobio neke linkove npr:
http://www.biophysica.com/magnetic_water.htm

Ima previše za čitati ali sam se morao javiti, jer stvar ipak šljaka. NE uklanja kamenac nego sprečava njegovo taloženje u cijevima. I uglavnom se radi o vodi koja nije za piće.
E sad drugo je što masu ljudi brije da je to dobro i za piti...
Jesi li svjestan da si dao link na trgovinu koja prodaje takve proizvode? Osim tih magnetića, prodaju gomilu sličnih proizvoda baziranih na kvaziznanosti.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:26   #58
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Jesi li svjestan da si dao link na trgovinu koja prodaje takve proizvode? Osim tih magnetića, prodaju gomilu sličnih proizvoda baziranih na kvaziznanosti.

.
nisam svjestan jer nisam pročitao sve....

A šta oćeš reći da je ovo: http://www.chem1.com/CQ/magscams.html
razotkrlio prevaru stoljeća???
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:27   #59
npr o ovome govori pozitivno:

Magnetic Water Treatment. J.M.D. Coey and Stephen Cass, J. Magnetism Magnetic Materials 209 (2000) 71-74.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:15   #60
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Kajgod. Samo magnet je apsolutno beskoristan. Kamenac možeš efikasno ukloniti samo uz pomoć soli (možda ima i drugih tvari ali ova je u široj upotrebi).
Apsolutno točno. I to se radi na omekšavanju vode za industrijsku primjenu zaopremu koja koristi puno tople vode (kotlovi za grijanje, praonice rublja, kuhiunje i sl.). Ali ...
Ono što je kod ovog bitno je da se takvo omekšavanje ne koristi na vodi za piće. Sol koja se koristi u omekšivačima nije rafinirana već je to industrijska sol.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.