Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2015., 06:19   #1061
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

zadnjih pol godine vidim prednosti u ranom citanju i prednosti mjesovitih vrtickih grupa, po tom pitanju
moja bas trazi te neke slikovnice koje smo citali sa 2 ili 3 da ih sada cita sama, ili kad se nadju drugi klinici okolo, njima
Miffy, murko i tako te neke, i cak one neke jaslicke (koje smo mi poklonili vrticu), za pocetno ucenje rijeci.
Ovo je jako lijepo.

nesto slicno vidim doma, moja kcer zeli citati bratu--i najvise mu cita ove pocetnice Julije Donaldson, jer su joj lakse, a ilustracije su dovoljno zabavne da malome zadrze paznju (kojih pola price, no to ce se produziti uskoro).

A i sama Julia Donaldson kaze:
"Ever since I taught my sister to read by the phonic method, when I was six and she was four, I have been fascinated by words, sounds and spelling patterns."
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:30   #1062
ajmo, ljudi, blizi se interliber... popise na sunce!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:38   #1063
ovo je moj nekakav popis. Miješano za cca 4,5 godina i za cca 7 godina
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:41   #1064
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ovo je moj nekakav popis. Miješano za cca 4,5 godina i za cca 7 godina
nadala sam se da ces se ti javiti.
jos cekam eruditio.

ali opet pinterest
ocito mi je vrijeme da ulogiram tamo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:50   #1065
kako smo se sad malo dotaknuli i J. donaldson, ima li tko možda kakva iskustva s knjigicama za učenje engleskog za 5 i 7 godina?
ja sam ok s engleskim ali nemam baš nikakve razvijene pedagoške metode, a npr. dvoje klinaca upisati na helen doron tečajeve i plaćati skoro 650kn za 4 sata mjesečno mi je stvarno too much dok o klasičnim tečajevima, pogotovo za tako male, i nemam baš najbolje mišljenje.
I onda sam mislila kroz neke knjigice i cd-e ja malo raditi solo doma s njima. Itko ikakvih iskustava, savjet ili sam skroz fulala topic?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:51   #1066
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nadala sam se da ces se ti javiti.
jos cekam eruditio.

ali opet pinterest
ocito mi je vrijeme da ulogiram tamo.
ne možeš pogledati ako nisi ulogirana? To fakat nisam znala
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:47   #1067
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
kako smo se sad malo dotaknuli i J. donaldson, ima li tko možda kakva iskustva s knjigicama za učenje engleskog za 5 i 7 godina?
ja sam ok s engleskim ali nemam baš nikakve razvijene pedagoške metode, a npr. dvoje klinaca upisati na helen doron tečajeve i plaćati skoro 650kn za 4 sata mjesečno mi je stvarno too much dok o klasičnim tečajevima, pogotovo za tako male, i nemam baš najbolje mišljenje.
I onda sam mislila kroz neke knjigice i cd-e ja malo raditi solo doma s njima. Itko ikakvih iskustava, savjet ili sam skroz fulala topic?
ima u algoritmu onaj neki Cookie and friends. imas udzbenik, cd, teacher's book.
uz to hrpetine raznoraznih flashcards.
to bi si mogla malo pogledati na interliberu.
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne možeš pogledati ako nisi ulogirana? To fakat nisam znala
ma kakvi.
vidi se par naslova i onda me trazi log in.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 13:44   #1068
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ima u algoritmu onaj neki Cookie and friends. imas udzbenik, cd, teacher's book.
uz to hrpetine raznoraznih flashcards.
to bi si mogla malo pogledati na interliberu.
baš ću staviti na listu :klap:
a je li tko imao/koristio one Disney magic english knjige koje su išle uz večernji? Valja li to išta?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 17:49   #1069
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
kako smo se sad malo dotaknuli i J. donaldson, ima li tko možda kakva iskustva s knjigicama za učenje engleskog za 5 i 7 godina?
ja sam ok s engleskim ali nemam baš nikakve razvijene pedagoške metode, a npr. dvoje klinaca upisati na helen doron tečajeve i plaćati skoro 650kn za 4 sata mjesečno mi je stvarno too much dok o klasičnim tečajevima, pogotovo za tako male, i nemam baš najbolje mišljenje.
I onda sam mislila kroz neke knjigice i cd-e ja malo raditi solo doma s njima. Itko ikakvih iskustava, savjet ili sam skroz fulala topic?
ovdje je tema, pa mozda da tu nastavite.
mene isto zanima
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 16:44   #1070
Nedavno se pisalo o J.Donaldson, mi smo posudili Što je bubamara čula i klinci su oduševljeni (Više mlađa, nego stariji, ali i njemu je smiješno. A i meni ).
Osim toga pun pogodak je i Tri strašna zmaja uz koju smo uzeli i DVD i baš im se sviđa
I naravno da smo opet po ne znam koji put morali uzeti Manu i Dadu (jer je stigla jesen pa da čitamo o jesenskim mišopustolovinama )
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 09:38   #1071
Može nekoliko prijedloga za kupnju na Interliberu za dvogodišnjaka?
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 14:11   #1072
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nadala sam se da ces se ti javiti.
jos cekam eruditio.

ali opet pinterest
ocito mi je vrijeme da ulogiram tamo.
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne možeš pogledati ako nisi ulogirana? To fakat nisam znala
Eruditio se javlja na duznost totalno zapustila forum u zadnje vrijeme, sram me bilo...

Izgleda da je Pinterest to novo uveo, al prije ga se moglo gledati bez da budes ulogiran....Jesi mozda preko mobitela pokusavala? Odnosno, cini mi se da na mobu trazi login, a na kompu ne?

Al i napravit account tamo je super (iako moram upozoriti da izaziva navikavanje i ovisnost)

Uglavnom, moj popis je ovdje - https://www.pinterest.com/stepfordska/interliber-2015/

planiram uzeti Berenstain bears koji nam jos fale, Macu papucaricu, potrazit cu klasicne bajke u Planetopijinom izdanju, zanima me i ovaj Krispin, prascic koji je imao sve, Gospođica neću, Medo zamazanko....bit ce vjerojatno i super vjezbenica za predskolce...a valjda ce se i dovoljno novceka naci za sve to (zavirite u albume u potpisu hehehe)
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 14:39   #1073
hvala!

s moba ne mogu na pinterest, a na laptopu me trazi password.





i ne zapustaj forum vise!

__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 13:39   #1074
Cure, kakvo je stanje zaliha na Interliberu? Konacno mi se ove godine potrefilo da mogu otic taj vikend za Zg pa planiram subotu ujutro (u vjerojatno najvecu guzvu). Hoce li do tad ostati sto zanimljivo ili ce se sve razgrabiti vec u toku tjedna? Ajme sto bi dala da se teleportiram na jedno popodne radni dan

Moram uloviti National Geogrpahic Kids sa zivotinjama, fali nam ih 8 jos. I obecala sam malome Majmuna u velikoj brizi nas prijevod (imamo englesku verziju doma, al on si zeli i hr verziju...). I uzela bi jos koju od J. Donaldson, mozda ovu novu jer je u knjiznici nemamo. I bojanke, radne listove, vjezbenice i to. Ovih za odrasle se nadam da ce biti... muzu bi nesto za pod bor, a mozda sebi uzmem LCHF kuharicu

I imam uzzzzasnu dilemu. Voditi klinca ili ne? Njemu bi to bilo sve zanimljivo i voljela bih da se nauci od malih nogu na to da je gust kupiti knjigu i citati ju. S druge strane bit ce uzasna guzva, necu moc nis na miru pogledat i vjerojatno ce bit hrpetina prepucavanja jer ce on htjet pokupovat sve sto treba i ne treba

Tamo primaju samo kes, jel tako? Zadnji put sam bila prije valjda vise od pet godina
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 13:52   #1075
ako ides za vikend, onda ti je definitivno bolje ici solo.
guzve vikendom su nesnosne, cesto se ne mozes ni pribliziti zanimljivijim standovima, a kamoli u miru prelistati sve sto hoces.

zalihe su im ok, ja obavezno idem dvaput , tamo negdje drugi-treci dan ujutro i onda jos jednom pred kraj jer nikad ne uspijem sve u miru razgledati odjednom i mogu reci da solidno nadopunjuju ono kaj se rasproda.
sad, naravno, ovisi to i o izdavacima, ali nacelno sve ok funkcionira.

za kartice ne znam, uvijek placam kesom, ali mozda se moze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:49   #1076
Moze se i karticom, pogotovo kod vecih izdavaca. Jedino ne znam za antikvarijate.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 20:43   #1077
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Cure, kakvo je stanje zaliha na Interliberu? Konacno mi se ove godine potrefilo da mogu otic taj vikend za Zg pa planiram subotu ujutro (u vjerojatno najvecu guzvu). Hoce li do tad ostati sto zanimljivo ili ce se sve razgrabiti vec u toku tjedna? Ajme sto bi dala da se teleportiram na jedno popodne radni dan

Moram uloviti National Geogrpahic Kids sa zivotinjama, fali nam ih 8 jos. I obecala sam malome Majmuna u velikoj brizi nas prijevod (imamo englesku verziju doma, al on si zeli i hr verziju...). I uzela bi jos koju od J. Donaldson, mozda ovu novu jer je u knjiznici nemamo. I bojanke, radne listove, vjezbenice i to. Ovih za odrasle se nadam da ce biti... muzu bi nesto za pod bor, a mozda sebi uzmem LCHF kuharicu

I imam uzzzzasnu dilemu. Voditi klinca ili ne? Njemu bi to bilo sve zanimljivo i voljela bih da se nauci od malih nogu na to da je gust kupiti knjigu i citati ju. S druge strane bit ce uzasna guzva, necu moc nis na miru pogledat i vjerojatno ce bit hrpetina prepucavanja jer ce on htjet pokupovat sve sto treba i ne treba

Tamo primaju samo kes, jel tako? Zadnji put sam bila prije valjda vise od pet godina
ja nisam bila zadnje dve godine,a sve si mislim da zbrisem u utorak sa posla (jel utorak prvi dan, bude vec svega, ili je to smao otvorenje?), inace mi se neda.

za kartice, nesto mi zvoni da se moze, ali ono sto mozes ocekivati u takvoj guzvi, je pad sistema, pa da im pos ne radi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 23:10   #1078
znaci pripremiti vrecu novaca i neku torbu sa kotacicima za vuc sve te knjige
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 10:49   #1079
Ma nece pasti sistem, ipak to nije frankfurtski sajam! Puno ljudi gleda, pitanje je koliko se zaista kupuje. Guzve su za vikend, ostalih dana je prohodno.
Ja ove godine odoh prvi dan, ne znam samo bih li bebu vodila. Mislim ipak ne, jer iako nije guzva, prasina je i vrucina i virusi.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 11:51   #1080
citali smo knjige od ove autorice.
ovu, tata, meni se piski smo ugledali na polici, njoj je naslov bio super (jer na slikovnici pise pišanje), posudili smo i ostale.
meni nisu nesto, ona je odusevljena njima
iako, ima raznih tema i moze se o njima pricat sa klincima.


posudili smo ih sve od nje, a onda smo nasli na zorana, tu sam vise odusevljena, ova serija sa mravima mi je super.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.