Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2006., 22:01   #61
Quote:
Moby kaže:
Do sada se nisam kačio s miševima. Većinu informacija pročitam s neta pošto me miševi do sada stvarno nisu zanimali!
onda prochitaj to shto sam ti napisao - vjeruj mi, imam iskustva, borio sam se sa jednim usrancem u sobi 3x2, 4 dana nije pizdek htio doch na ljepilo, dok nisam postavio 5 lima sa ljepilom tak da nije vishe imao izbora...
e da, i stavi ljepilo na lim neki, ne na karton, jer bi se moglo dogodit da se zaljepi samo sa jednim parom shapa, i onda bude probo bjezhat pa il bu pobjego, il bu razvuko karton a i ljepilo po cijeloj sobi, a to nije bash ugodno za chistit (ovo nisam iskusio srechom, ali je tako )
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 18:09   #62
jedva ulovismo mišića malog i taman kad sam pobacala silne zamke i ljepila pojavio se drugi i tako se bitka nastavlja... ali moje pitanje kako ( s čime) najlkakše skinuti ljepilo s parketa, cipela itd ??
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 18:18   #63
Dimom ili s ? istjerati miševe iz zidova

Imam na zidovima i na stropu knauf tako da su se između uvukli miševi i ne znam kak' da ih istjeram. Rupu gdje su ulazili sam začepio (i puno ih ulovio na ulazu)
ali našli su neki alternativni ulaz i rondaju li rondaju. Imam i onaj ultrazvučni aparat za rastjerivanje ali ne pomaže.

Mislim se možda probati probušiti rupu i nabiti crijevo kroz koje pustiti neki dim da ih istjeram ali i utvrdim gdje "curi" - ulaznu rupu, a sad pitanje je kako doći do dima ili nečeg što guši? Auspuh auta? nema pojma..
Ima li netko ideju?
Hvala!
atman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:49   #64
mišolovka?
moj svekar ima jednu 100% funkcionira
to je komad drveta, s rupom promjera 2 palca, i po sredini tog drveta je špag s omčom, miš ne može odoliti da ne uđe u rupu u drvetu, kad uđe naiđe na špag , pregrize i aktivira omču

u 30min nakon postavljanja je uhvatio miša u kući
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:54   #65
otrov kupiš za štakore ak ti nije izvedivo mišolovku ubacit..izbušiš rupu i po malo u nju otrov-pšenicu što više
i nakon par dana bit će bolje
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:24   #66
i ja bih probala otrovom. nekaj moraju jesti.
btw. evo zašto mrzim knauf.
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:55   #67
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
otrov kupiš za štakore ak ti nije izvedivo mišolovku ubacit..izbušiš rupu i po malo u nju otrov-pšenicu što više
i nakon par dana bit će bolje
Ne otrov, neće biti previše koristi ako miš ugine iza knaufa...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:36   #68
ona će se na leš miša početi skupljati crvi, mravi i žohari
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 00:01   #69
još jednom, evo zakaj mrzim knauf. pa dajte čovjeku neko drugo rješenje onda.

btw, ne znam postoji li zaista još koja ulazna rupa. naime, moguće da su ušli, razmnožili se i fino žive unutra. možda čak bolje da im otvoriš rupu pa ih hvataš na izlazu na neku jako mirišljavu hranu.

možda su ušli negdje kroz instalacijske kanale. u tom slučaju, kad zatopli, lijepo će istim putem i izaći. naravno, ako ti ne smeta imati susjede tijekom zime
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 08:40   #70
ne treba mišolovku ubaciti u zid, nego staviti pokraj izlazne rupe, samo da je vidi, neće odoliti
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 08:41   #71
ili kupi mačku

ma ja ti poklonim neku, imam oko kuće pravih mačaka-lovaca
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:06   #72
Meni je ljepilo dalo fantastične rezultate.

Staviš ga na neko prometno mjesto ili nasred kartona namazanog ljepilom staviš komadić špeka.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:47   #73
- mačka se unutra ne može uvući kao ni razne mišolovke

- razmišljao sam već da ubacim otrovan brodilon mamac ALI ako uginu unutra, ko će živit od smrada a onda će navaliti i druge štetočine na leševe

- Rupu gdje su ulazili sam začepio (nakon što sam povjerovao da sam ih sve polovio na ljepilo) - tako da mišolovke i ljepila i sl. ne funkcioniraju više jer ne znam Novi ulaz, a sve sam moguće pregledao i nisam našao novu rupu! (zato sam i mislio na dim ili sl. da ih istjera van a i pokaže drugi ulaz kojeg također onda zatvorim)

za kazališta, diskoteke postoji aparat koji pravi dim al' ne znam nikoga...

ima li kakav plin da nije zapaljiv (jer u stropu je ugrađeno grijanje na struju, a varnice uvijek ima kad se pali termostat...)

ajd please budite malo kreativni
atman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:57   #74
stari, oslobodi dio gdje je rupa koju si začepio. pozovi škvadru i kupi gajbu pive. posudi ili kupi 4,5mm zračnicu i imat ćete nezaboravan tulum. mom frendu se šišmiš utaborio u kući pa smo htjeli doć sa 12icom , al nije dao.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:04   #75
digni uzbunu kao da se utapate a misevi bjeze sa broda koji tone
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 00:23   #76
Exclamation UPOMOĆ!!! MIŠEVI!!

Imamo kuću staru 30 godina. U odličnom je stanju, ove zime još komplet "kozmetički" renovirana. NIKAD nismo imali miševe, a imali smo veliki tavan s brdo stvari na njemu, krov bez neke izolacije..
Ove zime se tavan prenamijenio u dio stana i potpuno je uređeno potkrovlje, stavlljena izolacija, krovni prozori, iznutra je sve još obučeno u knauf, klima uređaji, ogromna kupaona, ma milina..Tu se sad nalaze spavače sobe (naša i dječja) i kupaona.

Uglavnom, počeli smo čuti čudne zvukove..Pogotovo noću, i u prvi mah smo mislila da su to galebovi koji se znaju spustiti na krov. Međutim, ti su zvukovi s vremenom postali sve intenzivniji, jači, češći, grozni, totalno scary..Čuje se trčkaranje, bacakanje, grebanje i to točno iznad naših glava.
Zvali smo deratizaciju, al su nam rekli da ne mogu napraviti ništa jer je sve obučeno u knauf i da bi trebalo negdje otvoriti i - otišli!

Zvali smo radnike da otvore krov i maknu te kombi ploče i što već, da pogledaju što je to unutra...

I našli oni mišji izmet, izglodane komade materijala, našli čak i kuda su ulazili ispod kupa, pa kroz izolaciju-direktno na knauf!! Znači DOSLOVNO su nam hodali iznda glave!

Stavili oni gore otrovne vrećice, daske s ljepilom, pa čak i onaj ultrazvučni rastjerivač gllodavaca..i ništa...

Ne trebam ni reći da ne spavam već noćima..stalno osluškujem i kad ovi podivljaju i valjda se utrkuju ili što-to je jednostavno nepodnošljivo!! Sad imam osjećaj da ih gore ima brdo jer se istovremeno čuje na sve strane..Najgore mi je radi djeteta i što za par tjedana dolazi i nova beba..

Znam da (nadam se) ne mogu unutra uć i(osim valjda kroz otvoreni prozor-koji nikad ne otvaram baš zbog tog straha), ali ponekad imam osjećaj da će mi ispast iz klima uređaja ili iz halogenki.

Osjećam se kao u nekom horor filmu...Pomozite pleaese, što da radimo??? kako da ih se riješimo??? Zašto su odlučili doći baš sada, nakon što ih 30 godina nije bilo???
Vanderberg is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.07.2008., 12:52   #77
isti slučaj sam i ja imala... nakon otprilke 30 godina išli smo dizati kat na kući i pojavili su se miševi. vjerojatno uzrok leži u tome što smo im poremetili mir i tada su odlučili potražiti novo sklonište, naš stan.
rješili smo ih se na razne načine... klopkama, ljepilom... no najviše na način da smo ih sami ulovili i ubili.
sada ih u stanu više nemamo, no po dvorištu i dalje vidim njihov izmet i strahujem da nam se ponovo ne ušuljaju unutra... i osjećaj bogme nije ugodan. kad se samo sjetim kako su nas izluđivali i koliko su bili lukavi.... uuuh...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 13:11   #78
imate macu?
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 13:29   #79
ja imam... ptice tamani, a miševe niti pod razno...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:30   #80
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
ja imam... ptice tamani, a miševe niti pod razno...
smanji joj hranu možda se predomisli, ili posudi neku macu lovca
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.