Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 10:54   #461
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kaj bi bilo da je bilo...
Da Tuđman nije zabranio evakuaciju ranjenika ne bi imali kolonu sjećanja.
Da se lova nije krala na sve strane već se kupovalo naoružanje ne bi imali kolonu sjećanja.
Da...

Ne vidiš li koliko je uzaludno i besmisleno nabrajanje ovog "da smo..."?
Nije uzaludno niti besmisleno, jer takve rasprave pomažu da se eventualno isprave ranije počinjene greške ili barem da ih se ne ponavlja.

Složio sam se s tobom da smo imali profesionalnu vojsku nebi imali danas puno PTSP-ovaca. Ne znam je li to bilo na ovoj ili nekoj drugoj temi. Zašto se onda sada ne bi mogli složiti da - pošto nam je potrebna profesionalna vojska; da nam je potrebno izdvajati puno novaca za nju; kako u slučaju rata nebi ispaštalo ogromno mnoštvo naroda kao u DR. Pa makar to izdvajanje novaca značilo da se neki teško i kronično bolesni pojedinci neće moći izliječiti.

Evo da konkretiziram malo ovaj stav. Recimo da hrvatska ima stotinu milijuna kuna na raspolaganju u buđetu kojima još nije određeno kuda će ići. On se pojavio kao višak nastao zbog dobre gospodarske situacije. Recimo da istovremeno postoji ne direktna ali prilično vjerojatna mogućnost da će nas neka sila napasti svojim avionima. Naši vladari prosude da su nam šanse da se obranimo od nje znatno veće ako kupimo par aviona koji će nas doći sto milijuna kuna (uz naravno redovno izdvajanje za vojsku). I onda Vlada uskrati liječenje stotini pojedinaca čije liječenje košta milijun kuna za svakoga. Je li sa strogo pragmatične točke gledišta mudro izliječiti ovih stotinu i ostaviti ogroman postotak naroda ili cijeli narod da ispašta jer se u tom slučaju nećemo moći efikasno obranit ili je ipak dobro brže-bolje kupiti te avione???

Naravno uz načelo da treba paziti na svai novac koji se potroši u državi na prenapuhane nabavne cijene, na birokraciju, na službene aute i ostale luksuzne gluposti.

I još jedna stvar... ako postoji netko na ovoj temi tko bi baš poprilično nahebao ako bi Hrvatska uvela politiku manjeg izdvajanja za zdravstvo a više za borbene avione; i da si pacijenti moraju sami plačati barem one najjeftinije lijekove - onda sam to ja. Jer bi tada morao plačati mjesečno punu cijenu desetak lijekova koje trošim radi svoje kronične bolesti. A to bi mi ionako kukavni standard skresalo za jednu trećinu ili čak možda za polovicu.

Suma sumarum - itekako nam treba borbeno zrakoplovstvo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:16   #462
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
ne zaboravi da pod luksuzom smatraš liječenje bolesne djece, na što bi ja trošio lovu.
Lijecenje bolesne djece, mozda ruzno zvuci, ali je upravo to, luksuz. Ako netko zeli lijeciti svoje kronicno, tesko, potencijalno neizljecivo dijete, do koje granice mu zelimo pomagati? Zelis li ukinuti sve proracunske stavke onda i preusmjeriti sve u lijecenje djece? Zelis li povecati PDV i porez na dohodak kako bi se maksimizirali drzavni prihodi i usmjerili na lijecenje djece? Ili budi principijelan po tom pitanju, ili se ne sakrivaj iza stita bolesne djece, neukusno je. Opcenito, pozivanje na bolesnu djecu i gradnju vrtica kad se raspravlja o vojsci je na razini trogodisnjeg djeteta.


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Uostalom, ti si baba vanga pa da znaš na što bih ja trošio?
Borbeni avion je čisti luksuz, kako uopće možeš imati srama i usporediti ga s radnim vozilom?
Objasni molim te kako je to borbeni avion cisti luksuz? Jel ima zlatna sjedala? Hidromasaznu kadu unutra, sta? To je visokospecijalizirano orudje tocno odredjene namjene koje se ne kupuje zbog necijeg uzitka nego zbog tocno odredjene potrebe i namjene i za sve ljude u drzavi. Kao takvo je u potpunosti na istoj razini kao i radno vozilo. Nego reci mi molim te, sto su rakete za obranu od tuce?


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A ubuduće, kad budeš bolestan i trebala ti bude bolnica, nemoj pozvati hitnu da te odveze u bolnicu već zovi MORH da te odvetze BORBENIM AVIONOM.

Kakvih sve gluposti ovdje neću pročitati.

Svakakvih dok ne pocnes citati sa razumijevanjem.
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 06:15   #463
Ajd ne trolaj.
Itekako si dobro shvatio što sam htio reći.
Tako dugo dok ima 300 mil kuna za limuzine političara, a, recimo, dječja bolnica u Klaićevoj se raspada, novci se razbacuju na pogrešnoj strani a ne iskoriste se tamo gdje je potrebno. To je samo jedan primjer, a moglo bi ih se napisati beskonačno puno.
I da, tako dugo dok se dječja bolnica u Klaićevoj raspada ne kupuju se borbeni avioni.
A ako se kupuju, to je dokaz da živimo u totalitarnom režimu a ne modernoj demokratskoj državi.

Btw, Tako dugo dok ti ne počneš pisati s razumijevanjem, tj dok ne prestaneš dovoditi i koleraciju borbenu avijaciju i prijevoz bolesnika, ne mogu ni čitati s razumijevanjem.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:37   #464
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ajd ne trolaj.
Itekako si dobro shvatio što sam htio reći.
Tako dugo dok ima 300 mil kuna za limuzine političara, a, recimo, dječja bolnica u Klaićevoj se raspada, novci se razbacuju na pogrešnoj strani a ne iskoriste se tamo gdje je potrebno. To je samo jedan primjer, a moglo bi ih se napisati beskonačno puno.
I da, tako dugo dok se dječja bolnica u Klaićevoj raspada ne kupuju se borbeni avioni.
A ako se kupuju, to je dokaz da živimo u totalitarnom režimu a ne modernoj demokratskoj državi.

Btw, Tako dugo dok ti ne počneš pisati s razumijevanjem, tj dok ne prestaneš dovoditi i koleraciju borbenu avijaciju i prijevoz bolesnika, ne mogu ni čitati s razumijevanjem.
Možda će uz avione u sklopu offseta proći i nekakva modernija medicinska oprema za Klaićevu. Kasnije to naši otplate tako da se negdje izrokaju po neprijateljima demokracije, i svima dobro.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:42   #465
Kako vas Smotani gazi u raspravi.
Jugoslavija je uz ogromnu mastodontsku vojsku slala ljude na liječenje u švicarsku, pa vi pivajte koliko hoćete.

Jesu se branitelji ove države borili samo za svoje liječenje ili za liječenje svih Hrvata?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:11   #466
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tako dugo dok ima 300 mil kuna za limuzine političara, a, recimo, dječja bolnica u Klaićevoj se raspada, novci se razbacuju na pogrešnoj strani a ne iskoriste se tamo gdje je potrebno.
Imas temu o limuzinama, ovdje se raspravlja o nabavi borbenih zrakoplova. Znas gdje se baca hrpetina para, upravo u tom zdravstvu. Pitaj HZZO gdje ode silna kolicina para koja se ulupa u njega. Evo sto neki zdravstveni djelatnici misle o tome.

Quote:
Riječ je o najviše rangiranim stručnjacima koji su u pojedinim kliničkim centrima proveli cijeli radni vijek. Svi su, nakon desetljeća provedenih u hrvatskim bolnicama, suglasni kako novca u zdravstvu zapravo ima razmjerno dovoljno. Vodeći je problem način na koji se njime raspolaže. U zemlji je, navode bez iznimke, previše bolnica, pogotovo onih manjih koje su opremljene skupim aparatima, a pritom nema dovoljno specijalista koji na njima znaju raditi.

Na hrvatski zdravstveni sustav također su se negativno odrazile loše političke odluke, kao što su pogodovanja određenim bolnicama, nestručna kadroviranja i sumnjiva namještanja poslova. Značajna opterećenja proračuna uzrokuju i neodgovorni pacijenti, koji rutinske preglede obavljaju u vrhunskim kliničkim centrima ili uopće ne podižu nalaze nakon raznih skupih, a očito i nepotrebnih pretraga.
Preuzeto sa http://www.telegram.hr/price/snimili...e-krivo-trosi/ Al kaj oni znaju, vojska je kriva za bolesnu djecu.


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A ako se kupuju, to je dokaz da živimo u totalitarnom režimu a ne modernoj demokratskoj državi.

Molim te reci mi iz koje si stranke, jer ovako se floskulama samo politicari nabacuju. I reci mi jel ti imas brave u stanu, ili je i to luksuz i totalitarizam?


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Btw, Tako dugo dok ti ne počneš pisati s razumijevanjem, tj dok ne prestaneš dovoditi i koleraciju borbenu avijaciju i prijevoz bolesnika, ne mogu ni čitati s razumijevanjem.
Gle, za pocetak probaj shvatiti da nitko nije govorio o prijevozu bolesnika borbenim zrakoplovima. Dalje ce ici lako, pa mozda dodjemo i do toga kako dobro opremljena i odrzavana vojska ima pozitivne posljedice i po ostatak drustva i civile. Dalje ce ici lako.
Al ne, najlakse je o tome kako su borbeni zrakoplovi luksuz i kako zbog toga djeca ispastaju, i kako je to totalitarizam
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:17   #467
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kako vas Smotani gazi u raspravi.
Jugoslavija je uz ogromnu mastodontsku vojsku slala ljude na liječenje u švicarsku, pa vi pivajte koliko hoćete.

Jesu se branitelji ove države borili samo za svoje liječenje ili za liječenje svih Hrvata?

Samo za svoje, kak se meni čini.
To je i neki dan Kujundžić lijepo objasnio:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...a/1008489.aspx

Očito je da je ovo deržava stvoirena za povlaštene...

I onda takvog trola koji je uz to i jezikovno nepismen (kako uopće jedan doktor medicinskih nauka i sveučilišni profesor može NE znati engleski) šaljemo da lobira za agenciju za lijekove:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...u/1008609.aspx

I onda, ti i takvi se lože na kupovinu (pre)skupih aviona dok im elementarne pravde u državi nisu zadovoljene.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:20   #468
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kako vas Smotani gazi u raspravi.
Jugoslavija je uz ogromnu mastodontsku vojsku slala ljude na liječenje u švicarsku, pa vi pivajte koliko hoćete.
Siguran sam kako tada nije bilo bolesne djece i ocajnog stanja u bolnicama, pa je bilo hrpe love za trosit na luksuz poput vojske.

(Lakse malo sa suzama za Jugom, napravit cete od Jadrana Mrtvo more)
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:20   #469
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tako dugo dok ima 300 mil kuna za limuzine političara, a, recimo, dječja bolnica u Klaićevoj se raspada, novci se razbacuju na pogrešnoj strani a ne iskoriste se tamo gdje je potrebno. To je samo jedan primjer, a moglo bi ih se napisati beskonačno puno.
Bolnica se raspada jer je trenutni sustav neodrživ a ne zbog limuzina ili vojne avijacije. Moja obiteljska liječnica je privatnik, koji ovisno o broju kartona ima i određenu visinu primanja. Manji broj kartona - manja primanja. Kad god neka baba poželi neku pretragu, ona odobrava. Iako za to nema potrebe..Jer u protivnom ona diže kartone cijele obitelji i odlazi dalje do onog doktora koji će postupiti po njenoj volji. I onda dobijemo da velika većina slučajeva nije za MR, rengen i razne pretrage ali eto, pacijent je pametniji, pročitao je na internetu, on sumnja a doktor nema muda da presječe i kaže da nema potrebe.

I onda svi skupa kroz poreze plaćamo hrpu nepotrebnih pretraga, nabijaju se redovi tako da oni kojima i treba ne mogu doći na red. I sam znaš da je takvih slučajeva daleko previše.

Ne troši se novac namijenjen za zdravstvo drugdje..Već se novac namijenjen za zdravstvo rasipa u istom tom jebenom sektoru. Poanta nije preusmjeriti novac iz drugog resora u nešto što je rupa bez dna već napraviti reda u samom resoru. Pa će biti više novaca i za novu opremu i za bolnice.

Quote:
I da, tako dugo dok se dječja bolnica u Klaićevoj raspada ne kupuju se borbeni avioni.
A ako se kupuju, to je dokaz da živimo u totalitarnom režimu a ne modernoj demokratskoj državi.
Zrakoplovi su potrebni zbog kontrole zračnog prostora. Primarna svrha, potrebe identifikacije ili presretanja zrakoplova te nadzora kopna i mora. Tek onda ide odvraćanje neprijatelja, psihološka prednost i općenito stvar naoružanja.

Quote:
Btw, Tako dugo dok ti ne počneš pisati s razumijevanjem, tj dok ne prestaneš dovoditi i koleraciju borbenu avijaciju i prijevoz bolesnika, ne mogu ni čitati s razumijevanjem.
Tako dugo dok ti žmiriš na sranja u zdravstvu i sve ostalo dovodiš u usporedbu s bolesnom djecom, nema smisla niti raspravljati s tobom. Uredno ćeš se sjetiti nekih svojih privilegija, socijalne pomoći ili davanja i tražiti ista ako na njih imaš pravo. Samo ti tada usta neće biti puna bolesne djece.

Quote:
A ubuduće, kad budeš bolestan i trebala ti bude bolnica, nemoj pozvati hitnu da te odveze u bolnicu već zovi MORH da te odvetze BORBENIM AVIONOM.
Drugi puta kad nekome na otoku pozli, ti ga pošalji u HMP da čeka trajekt. Trudnice i ostali hitni slučajevi imaju taj luksuz.

Inače helikopterska eskadrila je odradila ogroman broj civilnih poslova zbog kojih smo i dobivali po nosu, no rade dečki to i dalje. Pokaži malo poštovanja.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:25   #470
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Imas temu o limuzinama, ovdje se raspravlja o nabavi borbenih zrakoplova. Znas gdje se baca hrpetina para, upravo u tom zdravstvu. Pitaj HZZO gdje ode silna kolicina para koja se ulupa u njega. Evo sto neki zdravstveni djelatnici misle o tome.
Da, ovo je tema o bacanju novaca za nešto što na (ne)treba.
Isto kao što je i kupovina limuzina za političare.

Za koji smo kurikulum u NATO paktu, ako moramo imati SVOJE avione za zaštitu?

Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Preuzeto sa http://www.telegram.hr/price/snimili...e-krivo-trosi/ Al kaj oni znaju, vojska je kriva za bolesnu djecu.
Da, među ostalim i bacanje novca na vojsku.
Tu istu vojsku koju svako malo šaljemo da čuva nečija polja maka u Afganistanu ili granice u litvi (moš mislit koga će oni sačuvati) ali dok nam treba zračna zaštita onda moramo imati SVOJE avione za to.
Moš mislit.



Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post

Molim te reci mi iz koje si stranke, jer ovako se floskulama samo politicari nabacuju. I reci mi jel ti imas brave u stanu, ili je i to luksuz i totalitarizam?
Nikoje.
Ali meni nije dijete gladno i ne pada mu strop na glavu dok u isto vrijeme imam čelična vrata sa neprobojnim bravama,
Pokrij se koliko si dug.



Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Gle, za pocetak probaj shvatiti da nitko nije govorio o prijevozu bolesnika borbenim zrakoplovima. Dalje ce ici lako, pa mozda dodjemo i do toga kako dobro opremljena i odrzavana vojska ima pozitivne posljedice i po ostatak drustva i civile. Dalje ce ici lako.
Al ne, najlakse je o tome kako su borbeni zrakoplovi luksuz i kako zbog toga djeca ispastaju, i kako je to totalitarizam
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
...
Kraj svih HZ-ova, Agrokora, parazitskih udruga i ostalih sisaca proracuna, da bar imas srama ne srat po onom dijelu drzave koji nakon sto mu se kontinuirano smanjivao proracun godinama je jos uz to obavljao masu civilnih duznosti, pocevsi od gasenja pozara preko prijevoza pacijenata, itd. Cisto da ti ne preleti preko glave, ponovit cu jos jednom - P R I J E V O Z P A C I J E N A T A.
To su očito riječi moje babe, zar ne?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:27   #471
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
...
Drugi puta kad nekome na otoku pozli, ti ga pošalji u HMP da čeka trajekt. Trudnice i ostali hitni slučajevi imaju taj luksuz.

Inače helikopterska eskadrila je odradila ogroman broj civilnih poslova zbog kojih smo i dobivali po nosu, no rade dečki to i dalje. Pokaži malo poštovanja.
Ovime si dao odgovor na cijelu svoju opservaciju.

Mislim da postoji velika razlika između helikopterske eskadrile i borbenih aviona

Inače, to normalne države rješavaju obalnom stražom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:28   #472
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, ovo je tema o bacanju novaca za nešto što na (ne)treba.
Isto kao što je i kupovina limuzina za političare.

Za koji smo kurikulum u NATO paktu, ako moramo imati SVOJE avione za zaštitu?
Jer smo turistička zemlja koja ima sve veći broj letova ljeti i o našoj sezoni ovisi i gospodarstvo?

Jer zračni promet iz godine u godinu raste? Po projekcijama i do 10%. Ove godine su oboreni novi rekordi po pitanju preleta. Misliš da si možemo dozvoliti da na prijetnju ili neidentificirani zrakoplov, zovemo talijane da dignu eskadrilu u Avianu i šalju na presretanje?

Dok se to odradi, kaos je već napravljen. A to ćemo masno i skupo platiti.

To što smo u NATO-u ne znači da ćemo dobiti nešto badava ili da svoje obaveze ne moramo ispunjavati.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:30   #473
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ovime si dao odgovor na cijelu svoju opservaciju.

Mislim da postoji velika razlika između helikopterske eskadrile i borbenih aviona

Inače, to normalne države rješavaju obalnom stražom.
Klasika, problem zdravstva ćemo ignorirati jer eto, ako žmiriš dovoljno dugo - problem nestane.

S obzirom da ti se osvrt sveo na ove dvije-tri rečenice, pretpostavljam da si shvatio koliku količinu gluposti si napisao.

Postoji, iako su u srži i jedna i druga bitne.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:49   #474
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Za koji smo kurikulum u NATO paktu, ako moramo imati SVOJE avione za zaštitu?
Ti si, moj frende, rob. Nazalost, nema ti vise pomoci. Sretno.
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:56   #475
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Siguran sam kako tada nije bilo bolesne djece i ocajnog stanja u bolnicama, pa je bilo hrpe love za trosit na luksuz poput vojske.
Druga opcija je da jugoslavija nije imala vojsku nego su nas lagali, pa sad ti vidi što je vjerojatnije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:34   #476
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Druga opcija je da jugoslavija nije imala vojsku nego su nas lagali, pa sad ti vidi što je vjerojatnije
Ne da nisu imali vojsku nego su selo mojeg starog iselili (dvije kuće su im izgradili plus lova) i napravili podzemnu bazu kakva nije postojala nigdje u Europi a možda i na svijetu, gdje je mlazna avijacija dnevno izvodila nekoliko stotina trenažnih letova (osobno gledao svako poljetanje i slijetanje ) od migova 21 do miga 29 ....

I onda smo došli do toga da pazi moramo zamjeniti stare migove i kupujemo još starije F- nešto ...

Jel se sječa ko ovoga
http://www.hitnapomoc.net/hitna-heli...a-u-hrvatskoj/

i kako je to po kratkom postupku HDZ ukinuo jer je navodno preskupo...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:53   #477
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kako vas Smotani gazi u raspravi.
Jugoslavija je uz ogromnu mastodontsku vojsku slala ljude na liječenje u švicarsku, pa vi pivajte koliko hoćete.
Ja ne osjećam da me je zgazio. I sasvim sam argumentirano obrazložio zašto nam treba ratno zrakoplovstvo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 05:24   #478
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Ti si, moj frende, rob. Nazalost, nema ti vise pomoci. Sretno.
Naravno, uz tradicionalno vrijeđanje, iznio si hrpu argumenata protiv mojih.
Mislim da nema tebi pomoći, jer si toliko zaslijepljen i ustrašen huškanjem političara o nekakvoj "ugrozi" da se i svoje sjene bojiš, a misliš da će te stari F zaštititi, isto kao što onaj s druge strane misli da će ga stari MIG zaštititi.

Sretno vam u tome.


Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne da nisu imali vojsku nego su selo mojeg starog iselili (dvije kuće su im izgradili plus lova) i napravili podzemnu bazu kakva nije postojala nigdje u Europi a možda i na svijetu, gdje je mlazna avijacija dnevno izvodila nekoliko stotina trenažnih letova (osobno gledao svako poljetanje i slijetanje ) od migova 21 do miga 29 ....

I onda smo došli do toga da pazi moramo zamjeniti stare migove i kupujemo još starije F- nešto ...

Jel se sječa ko ovoga
http://www.hitnapomoc.net/hitna-heli...a-u-hrvatskoj/

i kako je to po kratkom postupku HDZ ukinuo jer je navodno preskupo...

Naravno.

Glavno da se ovdje patetično uzdiže "prijevoz bolesnika" kao argument za kupovinu LOVAČKIH aviona.

Isto kao što je preskupo opremiti i urediti bolnicu u Klaićevoj.
Isto kao što je i preskupo kupiti vozila vatrogascima.
Isto kao što je i preskupo liječiti bolesnu djecu.


Ali nije preskupo kupovati limuzine za političare, plaćati prevelike penzije kvaziratnicima i davati milijarde eura za islužene avione.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:50   #479
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
davati milijarde eura za islužene avione.
Nisu baš milijarde, stotine milijuna.
Tu dolazi i ulaganje u gospodarstvo, transfer tehnologije, otvaranje novih radnih mjesta itd, a hoće li bit polovni ili novi, tek ostaje za vidjeti. Tu je i obaveza da kontroliramo svoje nebo ili da plaćamo drugome da to radi umjesto nas. Daleko od toga da je to samo "trošak". To je ako hoćete i nacionalni prestiž uz sve nabrojano.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:40   #480
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Nisu baš milijarde, stotine milijuna.
Tu dolazi i ulaganje u gospodarstvo, transfer tehnologije, otvaranje novih radnih mjesta itd, a hoće li bit polovni ili novi, tek ostaje za vidjeti. Tu je i obaveza da kontroliramo svoje nebo ili da plaćamo drugome da to radi umjesto nas. Daleko od toga da je to samo "trošak". To je ako hoćete i nacionalni prestiž uz sve nabrojano.
Koji transver tehnologije koja radna mjesta
Jel ko i kod patrija
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.