Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 10:30   #41
Zivot je cudo. Ja nisam vjerovala u neplanirane trudnoce, ali sam znala za plodne i neplodne dane. I sad smo radili na bebi vec pola godine i nis. I taj mjesec sam bila jaaaaako bolesna (bronhitis i tako to) i vec 7mi dan ciklusa odustanemo od pravljenja djeteta da mogu popiti sve moguce terapije. Ciklusi 28-29 dana, sve uredno, godinama smo imali tu metodu (ne) zastite tokom neplodnih dana.

I 29ti dan dvije crtice na kinezu. Sutradan potvrdjeno digitalnim...
majjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 10:20   #42
Moja prva trudnoća koja je završila spontanim je bila upravo ovakva. Pilula plus kondom.
Niti smo željeli djecu, a još manje planirali.
I ova mi je neplanirana, ali je posljedica zdrmanog ciklusa (nisam ni skužila do tjedan kasnije da se je toliko pomaknuo niti sam znala da je to moguće). Nije neočekivana i nismo imali 1000 upitnika, ali je neplanirana.
Meni neplanirana znaÄŤi da ju nismo planirali u tom trenutku.
Slučajne trudnoće i nije-nam-jasno-kako-se-je-dogodilo su mi zabavne kad i ako se dogode odraslima.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
RosiePosie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 00:17   #43
Ja sam bila na tabletama, uzimala ih redovito. Početkom zadnjeg ciklusa sam imala crijevnu virozu, držalo me par dana, zbog toga smo odlučili apstinirati neko vrijeme dok ne prođe opasnost, al tad je već bilo gotovo. 18 dc sam skužila prvi simptom - kapljica kolostruma. Da mi je netko pričao, vjerojatno ne bih vjerovala. 23 dc je bio pozitivan test.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 00:37   #44
Prvi sin - planiran.
Drugi sin - neplanski,usprkos spirali.
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 19:28   #45
Jesu li vaše trudnoće planirane?

U petom sam mjesecu trudnoće i ni malo se ne radujem djetetu.... Pitam se WHY DA FUCK sam ostavila plod , a moj otac kaže da sam glupa jer ''kako se nekome u ovo moderno doba može tako nešto desiti kao neplanirana/neželjena trudnoća'' ?
Nakon mene zalomilo se mojoj radnoj kolegici , pa mojoj sestrični , a prije toga i mom bratiću dakle njegova cura je ostala trudna, sada je trenutno nas PET u drugom stanju - SVE NEPLANIRANO... Meni se čini da se više djece rodi neplaniranim putem nego ovi jadni što planiraju , pa ne mogu imati djecu i još moraju na umjetnu . Život je nepravedan.
Zato vas pitam je li vaša trudnoća planirana i kako ste reagirali na nju?
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 21:30   #46
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
'kako se nekome u ovo moderno doba može tako nešto desiti kao neplanirana/neželjena trudnoća''
Mene ovo ne čudi, nema savršene kontracepcije ni kad se savršeno upotrebljava a ljudi ništa ne rade savršeno, ali nije mi jasno zašto ne prekinuti vrlo neželjenu trudnoću i umjesto toga naricati kako je život nepravedan.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 23:33   #47
ja vjerujem da su priče "puk'o kondom" urbane legende i da su šanse da se zatrudni usprkos (valjanoj) kontracepciji na razini statističke pogreške.

sve "slučajne" trudnoće za koje ja znam temeljile su se na kontracepciji "prekinuti snošaj." a tu metodu u današnje vrijeme kontracepcijom smatraju samo budale.

@escada4life, ako zbilja dijete ne želiš, a u petom si mjesecu trudnoće, razmisli o opciji davanja djeteta na posvajanje. s djetetom koje ne želiš na grbači vjerojatno ćeš biti nesretna i frustrirana, dijete još nesretnije. u našem pravnom sustavu nažalost ne možeš sama izabrati posvojitelje za svoje dijete, ali ako vjeruješ da su potencijalni posvojitelji dobri roditelji, vjerojatno bi napravila dobro i sebi i djetetu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:46   #48
Samo za to treba dozvolu dati i otac. Pitanje što bi on rekao i da li bi se odrekao djeteta zauvijek
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:57   #49
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Samo za to treba dozvolu dati i otac. Pitanje što bi on rekao i da li bi se odrekao djeteta zauvijek
On nebi pristao na to nikako , obzirom da sam zadržala jer je on želio dijete i rekao da mu nikad ništa neće faliti.... ja sam se pokušala prilagoditi novonastaloj situaciji - ali ne ide.
Rekli su mi kad se počne micati u meni da ću promijeniti mišljenje , ali nikakvo čudo se nije desilo nažalost. Samo još dublje padam u depresiju jer je sve bliže dan kad moram postati majka
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:42   #50
Da li želiš biti i dalje u vezi s djetetovim ocem, ili samo imaš averziju od toga da budeš mama?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:51   #51
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Da li želiš biti i dalje u vezi s djetetovim ocem, ili samo imaš averziju od toga da budeš mama?
mi smo se nedavno vjenčali , ja sam ostala trudna i kao vrijeme nam je (37 godina) - ali sad osjećam da sam napravila najveću pogrešku u životu što sam zadržala dijete i udala se. Nije on problem , nego baš to što kažeš - imam averziju prema majčinstvu
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:43   #52
Ne znam što da ti kažem...vidjela sam tvoje ostale postove i ne znam da li ćeš moći živjeti s djetetom na način da ono ne osjeti da je neželjeno
Roditeljstvo je velika briga, pogotovo s novorođenčetom nije uvijek lako. Velika promjena.

Ne znam što da ti pametno kažem, ali meni žao i tebe što tako misliš i tog djeteta i tvog muža. Jel zna on da sad toliko žališ?

Razmišljam i slažem razne scenarije, ali i da odeš od njih, sigurno bi muž tražio alimentaciju. Plus očekivalo bi se da viđaš dijete. Ne znam, baš koma situacija
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:50   #53
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ne znam što da ti kažem...vidjela sam tvoje ostale postove i ne znam da li ćeš moći živjeti s djetetom na način da ono ne osjeti da je neželjeno
Roditeljstvo je velika briga, pogotovo s novorođenčetom nije uvijek lako. Velika promjena.

Ne znam što da ti pametno kažem, ali meni žao i tebe što tako misliš i tog djeteta i tvog muža. Jel zna on da sad toliko žališ?

Razmišljam i slažem razne scenarije, ali i da odeš od njih, sigurno bi muž tražio alimentaciju. Plus očekivalo bi se da viđaš dijete. Ne znam, baš koma situacija
Ja sam rekla da se kajem...nekoliko puta -ali njemu je to grozno čuti i ispada da mu samo padam u očima tako da to nema smisla više da govorim . Kažem to mami i bilo kome drugome , ali njemu bolje ne , jer loše reagira na to i povređuje ga
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:04   #54
jesi li možda razmišljala o tome da potražiš stručnu pomoć? da popričaš sa nekim psihoterapeutom?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:09   #55
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jesi li možda razmišljala o tome da potražiš stručnu pomoć? da popričaš sa nekim psihoterapeutom?
jesam, prijavila sam se , rekli su da će me zvati čim se oslobodi termin jer su rekli da je ozbiljna situacija i probat će čim prije - ali ja sam se u međuvremenu i udala , nisu me zvali .....za privatnike nemam novaca , a ovo što se ne plaća je očito niš koristi
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:20   #56
nemoj odustati od stručne pomoći. traži dalje. možda da se raspitaš na pdf-u psihologija.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:39   #57
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
nemoj odustati od stručne pomoći. traži dalje. možda da se raspitaš na pdf-u psihologija.
prijavit ću se opet , jer ovo stanje depresije ne prolazi, sve bih dala da vratim svoj stari život pa makar bila sama do kraja života
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:51   #58
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
jesam, prijavila sam se , rekli su da će me zvati čim se oslobodi termin jer su rekli da je ozbiljna situacija i probat će čim prije - ali ja sam se u međuvremenu i udala , nisu me zvali .....za privatnike nemam novaca , a ovo što se ne plaća je očito niš koristi
ma nije bas da je nis koristi.
prvo, postoje razne udruge cija su savjetovalista besplatna, a psiholozii/ ili psihoterapeuti strucni.
nije lose da se javis,a isto tako u DZove i bolnice prek uputnice i saznas, mozda nabasas na nekog strucnog i toplog, a mozda i netko od njih zna nekoga, tko je edukant koji radi pod supervizijom, i mozda psihotarpiju radi besplatno., ili za simbolicnu cifru.

besplatna su i savjetovalista pri vjerskim zajednicama.

u svakom slucaju, nece to biti jedan razgovor, to je proces koji ukljucuje puno rada na sebi.
zovi ponovo, ne bih ja bas cekala da ti se netko javi.

vidim da si pisala na drugoj temi, vidi, mozda ti pomogne da i samo pises...i izbacujes osjecaje iz sebe, pogotovo ako to ne mozes doma, s muzem.
meni, ovak na prvu, djelujes izgubljeno i uplaseno
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:00   #59
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ma nije bas da je nis koristi.
prvo, postoje razne udruge cija su savjetovalista besplatna, a psiholozii/ ili psihoterapeuti strucni.
nije lose da se javis,a isto tako u DZove i bolnice prek uputnice i saznas, mozda nabasas na nekog strucnog i toplog, a mozda i netko od njih zna nekoga, tko je edukant koji radi pod supervizijom, i mozda psihotarpiju radi besplatno., ili za simbolicnu cifru.

besplatna su i savjetovalista pri vjerskim zajednicama.

u svakom slucaju, nece to biti jedan razgovor, to je proces koji ukljucuje puno rada na sebi.
zovi ponovo, ne bih ja bas cekala da ti se netko javi.

vidim da si pisala na drugoj temi, vidi, mozda ti pomogne da i samo pises...i izbacujes osjecaje iz sebe, pogotovo ako to ne mozes doma, s muzem.
meni, ovak na prvu, djelujes izgubljeno i uplaseno
Hoću, hvala, potražit ću jer koliko god ja čekala da se promijenim, nikakvo čudo se ne dešava....moj muž je rekao da ću ja doći i na porod ,a i dalje ću govoriti kako ja to ne želim i da se kajem . Strašno , treba me ubiti.

A osjećam se tako sama , jer on radi vani na terenu i teško mi je , mislim da nitko neće biti tu da mi pomogne . Moja mama je u drugom gradu , muž vani , a njegova obitelj ... pa nisam baš sigurna u njihovu pomoć. Bitno da su plakale od sreće dok sam ja plakala od jada kad sam saznala da sam trudna .

Kad mi je najteže uvijek završim na ovom forumu i svaki put jedno te isto , najradije bih se objesila i završila ovu agoniju
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:06   #60
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
mi smo se nedavno vjenčali , ja sam ostala trudna i kao vrijeme nam je (37 godina) - ali sad osjećam da sam napravila najveću pogrešku u životu što sam zadržala dijete i udala se. Nije on problem , nego baš to što kažeš - imam averziju prema majčinstvu
Kakvu averziju? Sta te tocno muci? Koje misli?

Ako ce ti bit lakse, puno buducih majki se preispituje i boji. Ja sam ostala neplanirano trudna, ali zeljeli smo dijete pa nam nije bilo vazno prije ili kasnije. Tijekom trudnoce sam se puno puta pitala sto mi je to trebalo, mozda sam ipak trebala jos pricekati, mozda nisam spremna, ne zelim bit majka, zelim bit slobodna, itd itd. Ni nekoliko dana prije poroda nisam promijenila misljenje. I kad sam rodila sam znala bit ljuta i frustrirana, a tome su pridonijele i neprospavane noci. Mislila sam da cu zavrsit na psihijatriji zbog nesanice, tj.nekad sam se i potajno nadala da ce me odvest, samo da se odmaknem od svega
Puno sam pisala tu na forumu i cure su bile prava podrska.

Sad ti vise nema natrag. Prihvati situaciju i smanji negativizam. Sto negativnije mislis, privlacis jos vise negativnosti. Nitko ti ne govori da moras glumit da je sve pet, da nasilu budes sretna i slicno. Pricaj s muzem, nadam se da je svjestan situacije i da zna da ga ceka velik angazman.
Nemoj zanemarit ni utjecaj hormona, vjerojatno te i to sora al nazalost u krivom smjeru.

Dijete nije cudoviste. Prvi mjeseci su zahtjevni, ali nemoj misliti da mora bit sve na tebi.
A kasnije, kad dijete prohoda, progovori i pokaze nekakvu samostalnost, kad skuzis malog covjeka, bit ce ti gust. Nije majcinstvo toliko strasno i ne dolazi ljubav odmah kod svih jednako.
Neke zene se od plusa na testu odmah zaljube u.trudnocu i dijete, meni je recimo trebalo i nekoliko mjeseci da prihvatim da je to moje dijete. Dotad sam sve odradjivala po instinktu,puno se trudila da ne osjeti negativnost, ali ljubav je dosla s vremenom.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.