Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 12:19   #2061
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Jel ima Glasnović Kanadsko državljanstvo? Trebalo bi pitati Kanadu što misli o svojim državljanima koji su parlamentarni zastupnici druge države, a u parlamentu izjavljuju da bi trabalo ...
Hej, Kanada tu nema što misliti.

Kod nas je izabran, ne kod njih, i mi smo ga izabrali, ne Kanada.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:06   #2062
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Jel ima Glasnović Kanadsko državljanstvo? Trebalo bi pitati Kanadu što misli o svojim državljanima koji su parlamentarni zastupnici druge države, a u parlamentu izjavljuju da bi trabalo stvoriti državu u kojoj oni mogu strijeljati suce!
Kada bi o tome bili obavijesteni, kanadska policija RCMP bi vjerojatno stavila zamjedbu uz njegovo ime da je izricao prijetnje smrcu sudcu u inozemstvu, iako je kontekst toga bio politikantski i vjerojatno iskazan u napadu propustanja sigurnosnog mu ventila.

Prema tome, ne vjerujem da bi se on smatrao sigurnosnim rizikom pri slijedecem mu posjetu Kanadi, medjutim, moglo bi mu se dogoditi da mu prtljagu pomnije pregledaju pri ulasku u zemlju, ili da mu cak digitalno ispipaju debelo crijevo.......mozda bi se to njemu i svidjelo, sam bog to zna.
celsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:43   #2063
Reci cu isto kao i uvijek - zanimljivo je kako bi se najveci borci protiv bivse drzave i njezinih relikata borili metodama koje su bas bile najdrazi tom sistemu...

Nema vecih mentalnih komunjara od boraca protiv komunjara...

Zato i jesu tako zagrizeni,oni to znaju o sebi i to ih izjeda...



Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:06   #2064
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Hej, Kanada tu nema što misliti.

Kod nas je izabran, ne kod njih, i mi smo ga izabrali, ne Kanada.


-Stipe
Kako nema što misliti? Ja da sam Kanađanin bi se pitao kakvoj smo to budaletini dali državljanstvo i zanimalo bi me možemo li mu ga uzeti. Svakako bi htio da ga službe zavedu u spiskove radikala, pogotovo kad bi vidio fotografije poziranja s automatskim oružjem i slična sranja. Da je tako nešto izjavio u kanadskom parlamentu baš me zanima kako bi se proveo. General se često poziva na Kanadu, ali tada selektivno bira njihov doseg demokracije. Spominje samo ono što mu odgovara, a demokracija je čitav paket.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:47   #2065
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
I onda se ljudima prigovara, da žele zabraniti glasanje dijaspori. Msm, koji je k. glasačima iz 11. izborne? Što nam ti Hrvati izborom tog luđaka žele poručiti? To da su u Australiji i Kanadi mnogi Hrvati Antišini fanovi to odavno znamo. Očigledno Glasnović predstavlja kremu hrvatskog iseljeništva. Kao da nemamo dovoljno debila u Hrvatskoj.
Sve se bojim da se ponovni novi Korade.
Bas sam se to pitao danas nakon tipicnog saborskog mu istupa

Jasno mi je da je dobar dio diaspore iznimno desno (mozda ce se sa sadasnjim iseljavanjem koje je ljevije to promijeniti), ali biti desno pa glasati za ljude poput Hasanbegovica ili, ne znam, Ilcica ili sto vec nije isto sto i glasati za ocigledno neuravnotezenog lika koji uopce nije u stanju sloziti par suvislih recenica na temu o kojoj se u saboru raspravlja

Sad da li ga nisu dovoljno poznavali u datom trenutku ili u cemu je problem ne znam.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:59   #2066
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bas sam se to pitao danas nakon tipicnog saborskog mu istupa

Jasno mi je da je dobar dio diaspore iznimno desno (mozda ce se sa sadasnjim iseljavanjem koje je ljevije to promijeniti), ali biti desno pa glasati za ljude poput Hasanbegovica ili, ne znam, Ilcica ili sto vec nije isto sto i glasati za ocigledno neuravnotezenog lika koji uopce nije u stanju sloziti par suvislih recenica na temu o kojoj se u saboru raspravlja

Sad da li ga nisu dovoljno poznavali u datom trenutku ili u cemu je problem ne znam.
moras to staviti u neku ispravnu perspektivu. Hrvati iz Kanade i Australije zive u nekom svom paralelnom svijetu i imaju totalno iskrivljenu sliku RH i nase pokiticke realnosti, ali oni su ionako manji "problem".

Kod Hrvata BiH je posrijedi nesto sasvim drugo, a to je da se defakto nemaju kome okrenuti. Mesić je izrazito kratkovidno (i bezobrazno u biti) izjavljivao da rjesavaju svoje probleme u Sarajevu, HDZ je korumpiran, a u situaciji gdje si okružen i diktiraju ti stvari dobrim djelom notorni islamisti poput Izetbegovica juniora i sl. bilmaza -nije da imas nekog izbora.
Stranke i politika RH su uvelike krive za ovakvo raspoloženje BiH Hrvata, a da ne spominjem da je to notorno glup stav prema njima jer su nam zaista bitni i u sigurnosnom i u ekonomskom smislu... averzija koju dobar dio (pogotovo ljevice) gotovo otovreno pokazuje prema njima -isto je jedan od vecih razloga ovakvog glasovanja...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:16   #2067
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
moras to staviti u neku ispravnu perspektivu. Hrvati iz Kanade i Australije zive u nekom svom paralelnom svijetu i imaju totalno iskrivljenu sliku RH i nase pokiticke realnosti, ali oni su ionako manji "problem".
Vecina Hrvata u Australiji, Kanadi i USA su stariji emigrant iz SR Hrvatske, i oni su stjecajem prilika skoro automatski desnicari koji ne vide puno dalje of hrvatske nezavisnosti, barjaka sa sahovnicom, ostalih nacionalnih simbola, te katolicke crkve kao hrvatskog narodnog identiteta.

Ja skoro danimice cujem ljude iz dijaspore kako vele "Kak je da je u zemlji, ali barem imamo sada svoju drzavu".
Takav stav je problematican s najmanje dva razloga:
(1) Emigranti nemaju tu drzavu Hrvatsku jer su je poodavno napustili, i ogromna vecina njih se nikada nece vratiti.
(2) Hrvati u Hrvatskoj takodjer nemaju drzavu Hrvatsku, vec oni samo tamo zive i rade, ukoliko su sretni da imaju nekakav posao. Drzavu Hrvatsku imaju oligarhijske mafijaske skupine koje su vlast prigrabile prije cetvrt stoljeca, u okviru Hrvatske Demokratske Zahebancije.
celsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:37   #2068
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bas sam se to pitao danas nakon tipicnog saborskog mu istupa

Jasno mi je da je dobar dio diaspore iznimno desno (mozda ce se sa sadasnjim iseljavanjem koje je ljevije to promijeniti), ali biti desno pa glasati za ljude poput Hasanbegovica ili, ne znam, Ilcica ili sto vec nije isto sto i glasati za ocigledno neuravnotezenog lika koji uopce nije u stanju sloziti par suvislih recenica na temu o kojoj se u saboru raspravlja

Sad da li ga nisu dovoljno poznavali u datom trenutku ili u cemu je problem ne znam.
Glasnovic je dobio mandat zahvaljujuci Busicima. Dio biraca u HercegBosni mu je dao glas jer nije zelio HDZ-u zbog Hasanbegovica - unitariste i ni u luduilu im nije palo na pamet da ce on otici s njim. Stoga, Glasnovic ne moze vise racunati na mandat i podrsku od Hrvata iz BiH. Neshvatljivo je da generalu ne smeta Hasanbegovicev pogled uredjenja BiH i sve ono sto je govorio o Tudjmanovoj politici "podjele". Hasanbegovic je u tom pogledu isti kao Vesna Pusic.

Pored nerpimjerenog izricaja za saborskom govornicom zamjera mu se sto ne spominje potrebu izmjene Izbornog zakona temeljem odluke Ustavnog suda BiH. Nekoliko puta je spomenuo HVO ali primarni interes mu nisu teme koje su bitne za Hrvate BiH.
CONI-P is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:50   #2069
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
moras to staviti u neku ispravnu perspektivu.

Kod Hrvata BiH je posrijedi nesto sasvim drugo, a to je da se defakto nemaju kome okrenuti. Mesić je izrazito kratkovidno (i bezobrazno u biti) izjavljivao da rjesavaju svoje probleme u Sarajevu, HDZ je korumpiran, a u situaciji gdje si okružen i diktiraju ti stvari dobrim djelom notorni islamisti poput Izetbegovica juniora i sl. bilmaza -nije da imas nekog izbora.
Stranke i politika RH su uvelike krive za ovakvo raspoloženje BiH Hrvata, a da ne spominjem da je to notorno glup stav prema njima jer su nam zaista bitni i u sigurnosnom i u ekonomskom smislu... averzija koju dobar dio (pogotovo ljevice) gotovo otovreno pokazuje prema njima -isto je jedan od vecih razloga ovakvog glasovanja...
Pitanje polozaja Hrvata u BiH je sigurnosno pitanje za Republiku Hrvatsku. Nazalost, to nije tako tretirano. Sad se nesto poduzima, koliko ce biti uspjeha, vidjet cemo uskoro.
Misljenja sam kako sve stranke u RH moraju imati jedinstven stav prema tomu.
Glasnovic je dobio glasove upravo zato sto su ljudi razocarani HDZ-om, ali i general ih je razocarao.
Na iducim izborima, mandat bi mogao uzeti MOST ako budu pametni i iskoriste ono sto je Sprlje odradio.
CONI-P is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:56   #2070
Quote:
CONI-P kaže: Pogledaj post
Pitanje polozaja Hrvata u BiH je sigurnosno pitanje za Republiku Hrvatsku. Nazalost, to nije tako tretirano. Sad se nesto poduzima, koliko ce biti uspjeha, vidjet cemo uskoro.
Misljenja sam kako sve stranke u RH moraju imati jedinstven stav prema tomu.
Glasnovic je dobio glasove upravo zato sto su ljudi razocarani HDZ-om, ali i general ih je razocarao.
Na iducim izborima, mandat bi mogao uzeti MOST ako budu pametni i iskoriste ono sto je Sprlje odradio.
ovome sam i ja u principu sklon. za neke stvari naprosto bi bilo dobro da postoji odredjeni koncenzus, barem do neke mjere i u generalnim stvarima i stavovima.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:13   #2071
Quote:
CONI-P kaže: Pogledaj post
Pitanje polozaja Hrvata u BiH je sigurnosno pitanje za Republiku Hrvatsku. Nazalost, to nije tako tretirano. Sad se nesto poduzima, koliko ce biti uspjeha, vidjet cemo uskoro.
Misljenja sam kako sve stranke u RH moraju imati jedinstven stav prema tomu.
Glasnovic je dobio glasove upravo zato sto su ljudi razocarani HDZ-om, ali i general ih je razocarao.
Na iducim izborima, mandat bi mogao uzeti MOST ako budu pametni i iskoriste ono sto je Sprlje odradio.
Ljevica nikada nije bila odusevljena glasanjem diaspore, a ako se HDZ-u oduzme taj kolac pa prestane biti par za njih zajamcenih ruku moglo bi se desit i da se izborni zakon promjeni na stetu diaspore.

Sto se ocekivanja hrvata u BiH tice ne znam dovoljno situaciju, ali pitam se ne ocekuju li od RH vise nego sto ona i teorijski moze ponudit kada se u obzir uzmu medjunarodne igre, pritisci i interesi oko bosne, pa onda u kombinaciji nostvarivih ocekivanja od RH i frustracije nepravednim statusom krecu za jeftinim populistickim izborima koji ce donjeti vise stete nego koristi...
Al opet, sta ja znam o situaciji dolje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:54   #2072
Uglavnom što general govori to misli bar 30-40% ljudi ali i s kranje ljevice do desnice a i branitelja

pa kavi su to sudovi koji sude 30 godina ili ne vraćaju imovinu oduzetu od SFRJ..

dobro je rekao
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:26   #2073
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ljevica nikada nije bila odusevljena glasanjem diaspore, a ako se HDZ-u oduzme taj kolac pa prestane biti par za njih zajamcenih ruku moglo bi se desit i da se izborni zakon promjeni na stetu diaspore.

Sto se ocekivanja hrvata u BiH tice ne znam dovoljno situaciju, ali pitam se ne ocekuju li od RH vise nego sto ona i teorijski moze ponudit kada se u obzir uzmu medjunarodne igre, pritisci i interesi oko bosne, pa onda u kombinaciji nostvarivih ocekivanja od RH i frustracije nepravednim statusom krecu za jeftinim populistickim izborima koji ce donjeti vise stete nego koristi...
Al opet, sta ja znam o situaciji dolje.
Ljevica se nikad nije ni potrudila uzeti bar jedan mandat. Milanovic je imao sanse, nakon onog dolaska u Mostar cime je de facto sprijecio plan o ukidanju kantona/zupanija.

Nitko nije mogao pretpostaviti kako ce Glasnovic imati ovakve ispade. Cini vise stete nego koristi.
Ovo u zadnje vrijeme kao da ga netko jos i vise huska cime ide na ruku inicijativi Zeljke Markic, pa bi lako mogla pridobiti i neke koji generalno nisu protiv manjina ali ce biti ako ce se ukidati ova tri zastupnika.

Gospodin Plenkovic je odavno upoznat sa stvarnim stanjem u BiH, kao EUzastupnik je imao niz aktivnosti, nastavio kao predsjednik Vlade. Znacajan je njegov doprinos u internacionalizaciji hr pitanja u BiH. Nitko ne ocekuje nemoguce i nitko ne misli kako je Republika Hrvatska super, mocna svjetska velesila pa da moze sto zeli ))). Kladila bih se kako dobar dio Hrvata BiH Boga moli da RH ne poduzima nista jer im je puna kapa "pomaganja" a la Mesic.

Sluzbeni naziv zemlje (ne drzave jer nema sve elemente drzavnosti iako je medjuanrodno priznata) je Bosna i Hercegovina. Koristiti samo "Bosna" je voda na mlin unitaristickobosnjake politike koja smatra kako u BiH ne postoje Hrvati vec bosanci katolici cime nijecu pravo i na konstitutivnost i suvrenost. Vjerujem kako se radi o "brzini" pisanja jer si na pocetku napisao BiH, ali ipak moram na ovo reagirati :-).
CONI-P is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 02:34   #2074
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Jel ima Glasnović Kanadsko državljanstvo? Trebalo bi pitati Kanadu što misli o svojim državljanima koji su parlamentarni zastupnici druge države, a u parlamentu izjavljuju da bi trabalo stvoriti državu u kojoj oni mogu strijeljati suce!

Ovaj zadnji istup je samo još jedan dokaz koga smo mi preko dijaspore pustili u Sabor. Takvu budaletinu punu mržnje u srcu dugo nisam vidio. Pa taj počne pjeniti slinu na čubama kad se uzbudi i počne pričati o komunjarama, jugoslavenima, Srbima, i općenito svima koje bi vjerojatno strijeljao da imamo takvu državu.

Trebalo bi za saborskog zastupnika uvesti testi ličnosti i psiho-test. General bi pao i ovakvih problema ne bi bilo. To bi bila najbolja reforma izbornog zakona, da poremećene budale ne mogu u Sabor!

Majstore moj,trebalo bi Hrvatsku pitati što misli o svojim državljanima kao što si ti. Glasnović ima samo jedan problem ,a to je da mu je stalo. Zato i ne uspijeva artikulirati sve što hoće. OD EMOCIJA,momče. Znam da je čudno to vidjeti jer se mi svi skupa nismo ni navikli da je nekome stalo. A generala Glasnovića po ovoj osnovi može vrijeđati samo ona skupina koja se nađe prozvanim u njegovim rječima,a koje su,vidimo, istinite do bola.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 06:01   #2075
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
Uglavnom što general govori to misli bar 30-40% ljudi ali i s kranje ljevice do desnice a i branitelja

pa kavi su to sudovi koji sude 30 godina ili ne vraćaju imovinu oduzetu od SFRJ..

dobro je rekao
Hrvatski?

Inače;

neki bi ukinuli i/ili ograničili pravo glasa manjinama u Hrvatskoj (iako žive ovdje i kusaju naš gorki kruh), dok, u isto vrijeme, ljudi koji nisu nikad živjeli ovdje i ne plaćaju ovdje porez imaju pravo glasa i dovode u savor ovakvu i ovakve sirovine?

Da li je to samo meni čudno i nepošteno?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:45   #2076
Quote:
CONI-P kaže: Pogledaj post
Dio biraca u HercegBosni mu je dao glas jer nije zelio HDZ-u zbog Hasanbegovica - unitariste i ni u luduilu im nije palo na pamet da ce on otici s njim. Stoga, Glasnovic ne moze vise racunati na mandat i podrsku od Hrvata iz BiH.
on je dao podršku unitarističkoj platformi (kao i domazet lošo) a to se vamo ne oprašta. za njega su u BiH glasale jedino babe koje se informiraju isključivo preko oltara (par popova je pozivalo da se glasa za njega) i pokoji navijač koji se informira preko stormfronta.

sumnjam da je iko ko zna sva slova u bih glasnoviću dao glas
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:03   #2077
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Reci cu isto kao i uvijek - zanimljivo je kako bi se najveci borci protiv bivse drzave i njezinih relikata borili metodama koje su bas bile najdrazi tom sistemu...

Nema vecih mentalnih komunjara od boraca protiv komunjara...

Zato i jesu tako zagrizeni,oni to znaju o sebi i to ih izjeda...



Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Jbg, to ti je zato jer su danasnji najveci borci protiv komunjara i sami bili najvece komunjare svojedobno.Ako ne oni, onda njihovi ocevi.
Prosjecnom hrvatskom trogloditu je najmanji problem promijeniti boju i pljuvati po necem u sto se zaklinjao par desetljeca ranije, sve dok je placen za to.

Nema veceg antikomuniste od bivseg komuniste
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:19   #2078
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Hrvatski?

Inače;

neki bi ukinuli i/ili ograničili pravo glasa manjinama u Hrvatskoj (iako žive ovdje i kusaju naš gorki kruh), dok, u isto vrijeme, ljudi koji nisu nikad živjeli ovdje i ne plaćaju ovdje porez imaju pravo glasa i dovode u savor ovakvu i ovakve sirovine?

Da li je to samo meni čudno i nepošteno?
istine radi - ova tvoja tvrdnja je netočna...

ono što neki zagovaraju je samo to da se promjeni model glasanja manjina (koji je zaista izmišljotina RH i ne postoji takav primjer u drugoj državi) i da glasaju, kao i svi ostali građani, na najnormalniji način na istim listama kao i svi.
Naravno, može se i treba razgovarati i o modelu glasanja dijaspore, ali ti u biti govoris o tome da bi u RH trebali glasati samo onu koji ovdje zive i placaju porez, a to je model koji gotovo ni jedna drzava ne koristi, vec je glasacko pravo u pravilu vezano za državljanstvo..

Nitko nista ne ukida u smislu u kojem ti to impliciraš...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:29   #2079
Geneal ne shvaća koliku štetu nanosi desnici s svakim svojim ispadom....

razumijem ogorčenost prošlim sistemom ali u 2017-toj gledat na sve koji ne misle kao ti kao mentalne i nementalne komuniste i njihove potomke je najblaže rečeno - sablažnjivo!!!

Isto vrijedi i s druge strane, fašiste i ustaše!!!

Kao društo se moramo dobro zapitati otkuda nam sva ta mržnja prema drugima koji razmišljaju drukčije. Strašno u kojem nam smjeru ide politika. Neću namjerno reći društvo, jer se je ono davno distanciralo od svega toga. Danas svi zajedno glavu razbijamo ne jedni drugima zbog propalih ideologija, nego kako da prebrodimo od prvog do prvog i što će nam djeca radit jednoga dana kad završe škole. Hoćemo li odgajati unuke ili ih vidjeti 2x godišnje...

Ovakav teror politike i političara nad nama svima je teško za podnijest. Već 6-7 godina slušamo o drugom svjetskom ratu, partizanima, ustašama, fašistima, komunistima...Stvarno je DOSTA toga.

Zadnje uređivanje Vincent V : 28.09.2017. at 15:41.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:00   #2080
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Geneal ne shvaća koliku štetu nanosi desnici s svakim svojim ispadom........
Na žalost puno više toga on ne shvaća.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.