Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 13:59   #3641
Ni meni nije mrska ta kombinacija







kažu oženjen i bradat nego kako, malo se i ubuckio

Kao pušta bradu za seriju ja sam razumela da je Cingoz neki lopov šmeker kako će sa bradurinom postići taj efekat, ostaje da se vidi
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 26.07.2017., 00:51   #3642








http://www.haberturk.com/magazin/sip...ecai-isbasinda

Prve slike iz dugo očekivanog projekta Cingöz Recai u kome će Kenan igrati profesionalnog lopova

U filmu će igrati Meryem Uzerli, Haluk Bilginer i Musa Uzunlar
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 28.07.2017., 16:19   #3643
Poznat je datum premijere filma Cingöz Recai 13.10.2017.



neki momenti sa snimanja





Kenan i Zimnij dvorec

__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 30.07.2017., 01:18   #3644






Kenan, Boran Kuzum i Serkan Keskin

Faca je "mali" Boran
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 11.08.2017., 16:05   #3645
Ne znam što ste svi pesimistični što se tiče njegove uloge o sultanu. Znam da je onda neuspjeli projekt "Fatih" bio propao ali trebate imati na pameti da su oni napravili mnogo pogrešaka pa su zato propali – snimanje kada i Sulejman Veličanstveni i snimanje početaka kada je tek Osvajač bio stari dedo, a njegovi sinovi odrasli – znači, skoro cijeli Osvajačev život su preskočili i bližila se njegova smrt, a njegovi sinovi se pripremali za borbu za njegovo prijestolje.

Znači, kako je govorio jedan Turčin, ako su producenti uspješne telenovele "Ranjena ljubav", u kojoj glavne likove tumače supružnici Halit Ergenc i Berguzar Korel imalo pametni, krenuli bi od Osvajačevog djetinjastva. Serija bi bila bogata jer se toliko toga o njemu može snimiti:
- Djetinjstvo i odrastanje Osvajača
- Borba sa njegovom braćom za prijestolje
- Prvi sultanat
- Svrgavanje sa prijestolja
- Borba sa vlastitim ocem koji ga je svrgnuo - Muradom II. kojega će na kraju Osvajač dati otrovati i tako se pobrinuti da mu sličnu sramotu više ne može učiniti
- Drugi sultanat
- Osvajanje Carigrada ( Ovo bi se moglo napraviti, recimo slično scenariju Wolfgangove „Troje“) mada je svjesno koliko bi to koštalo. Ali je u planu i zarada.
- Osvajačeva druga osvajanja, balkana, Bosne, borba sa Vladom III. Tepešom poznatijim kao „Drakula“ , i drugih djelova teritorija
- Njegov harem ( u manjoj mjeri, više bi ovo trebala biti ratna serija ) njegove žene, sinovi i kćeri. Koliko je poznata njegova obitelj iz povijesti:
(Mehmed II. Fatih): 49. g.s.
Žene: (8) Emine Gülbahar Hatun, Helene Hatun, Alexias Hatun, Gülşah Hatun, Çiçek Hatun, Anna Hatun, Hatice hatun, -Sitt-î Mükrîme Sittişah Hatun- (32. g.s.).
Sinovi: (5), Korkud (Emine), Mustafa (Gülşah), Cem (Çiçek), Bayezid (Sittişah), Ertuğrul (Anna).
Kćerke: (3) Gevherhan (Emine), Melek(Hatice), Beyhan (Sittişah).
- Mada je poznato da je imao i muški harem, poznata je njegova afera recimo sa Raduom, i ostalim prinčevima iz drugih dinastija, ali pitanje je koliko bi se tada sadašnja turska vlast protivila tome.
- E onda poslije svega još tek onda dolazi njegova starost i borba njegovih sinova za prijestolje.
- Prikazalo bi se dakle, vladavina četvorice sultana, sultana Murada II.(ukratko) Osvajačevog oca, zatim Osvajača(kao glavnog), onda ukratko vladavina njegova sina sultana Bajazida II. i unuka Selima I. Okrutnog – oca Sulejmana Veličanstvenog, i tu bi se trebalo stati – kada sin Selim I. vlastitim rukama truje oca mu Bajazida II.
Za ovo sve postoje šuškanja da produkcija ima u planu, ali nije potvrđeno.
Znači, mlađeg Osvajača bi trebao glumiti neki mlađi glumac, jer Kenan Imirzalioglu ima 42 godine.

Još neke zanimljivosti o dotičnoj povijesnoj ličnosti:

Quote:
Muhammed s.a.w.s. je rekao: “Sigurno će Carigrad biti osvojen, pa divan li je vojskovođa taj čovek i divna li je ta vojska koja će to ostvariti.” (Sahih – Ahmed 4/235 i El-hakim 4/442)
Sultan Mehmed Fatih je rođen u Edirne, tada glavnom gradu Osmanske države, 29. marta 1432. godine. Njegov otac je bio Sultan Murat II, a majka Srpkinja Hüma Hatun.
Još u doba ranog detinjstva Mehmed je upućen u jednu od medresa u provinciji, kako bi očvrsnuo daleko od udobnosti carskog dvora i zadobio odgoj i znanja o veri. Sultan Fatihov učitelj je bio mula Ahmed Gurani. Sultan Murat je poslao pismo mula Guraniju u kojem mu skreće pažnju da nimalo ne štedi mladog princa. Pod budnom pažnjom mula Ahmeda, Mehmedova prirodna inteligencija je izbrušena do visokog sjaja. Mladi princ se okitio visokim znanjima o islamu, historiji, geografiji, inžinerstvu, pesništvu, književnosti. Takođe je naučio i nekoliko jezika: arapski, perzijski, grčki, srpski i italijanski.
Još od ranog detinjstva Sultan Fatih se počeo baviti pripremama za osvajanje Istanbula. Veliki vezir njegovog oca, Čandarli Halil-paša, nije bio sklon toj ideji. Želio je mir sa Bizantijcima. Halil-paša je bio izdanak ugledne porodice Čandarli, koja je već nekoliko generacija zaredom davala visoke funkcionere Osmanlijskoj državi. Oslonivši se na visoko poreklo i snažan politički uticaj usuđivao se otvoreno protiviti mladom sultanu. Dvojica visokih funkcionera, Šihabettin-paša i Zaganos-paša podržavali su mladog Mehmeda u njegovoj zamisli osvajanja Istanbula.Mehmed je čitao dela u kojima se opisuje život Aleksandra Makedonskog i Julija Cezara. Godine 1445., kad je imao svega trinaest godina, dok je sultan Murat još uvek bio na vlasti, mladi Mehmed je sa dvojicom odanih paša isplanirao zauzimanje grada. Kada je Halil-paša saznao za te planove, odmah ih je odbacio pobojavši se reakcije zapadnog kršćanstva. Halil-paša se, kao pripadnik stare plemićke porodice, pobojao za svoju sudbinu, jer je mladi Mehmed bez predrasuda za svoje najbliže saradnike uzimao bivše kršćane koji su primili i Islam. Prema nekim verovanjima, iskoristio je snažne porodične veze i iscenirao pobunu janičara koji se, naime, nisu slagali sa politikom princa Mehmeda. Sultan Murat je ubrzo sredio nemire i poslao Mehmeda u Manisu. Tursun-beg beleži da je mladi Mehmed to nerado učinio. Iako se povukao u Manisu, i dalje se smatrao jedinim legalnim Sultanom, dok je Murat bio samo njegov opunomoćeni zastupnik.
U ranu zoru 29. maja 1453. godine, topovi Sultana Mehmeda El-Fatiha najavili su kraj tadasnje prestolnice Istocnog Rimskog Carstva i Vaseljenske patrijaršije i etabliranje budućeg Istanbula (Islam bul- cvet islama). Nevjrovatan vojnički poduhvat sultan Mehmed ostvario je u njegovoj dvadesetoj godini. Nakon osvajanja Istanbula Sultan Mehmed je dobio nadimak Fatih (osvajač).
Sultan Fatih Mehmed je 1463. godine okupirao Sarajevo. Sultan Mehmed Fatih je mogao odmah da osvoji Sarajevo, ali je tri dana molio Allaha dž.š. ” Allahu ako će se u ovome gradu sve do Sudnjega dana čuti ezan, daj mi znak da osvojim ovaj grad”.
Sultan Mehmed Fatih je usnio san u kojem je vidio vatru i oko nje trojicu časnih ashaba, kasnijih halifa: Ebu Bekra r.a., Osmana r.a. i Aliju r.a.. Kada se probudio, pitao je šejha Akšemsudina značenje sna. Na to mu je šejh odgovorio:
Osvojit ćeš Bosnu. To što si sanjao vatru znači da će u njoj goreti plamen vere. To što si sanjao Ebu Bekra r.a. znači da će Bosna biti zemlja iskrenih ljudi koji bogatstvo neće štedeti za dobrobit Islama. To što si sanjao Osmana r.a., znači da će Bosna iznedirit dosta učenjaka lepoga morala. To što si sanjao Aliju r.a., znači da će ta zemlja Carevini dati dosta ratnika koji će kročiti stopama časne porodice Muhammeda s.a.w.s.
Quote:
"Mehmed Drugi Osvajač važio je za borbenog vladara, koji je iz osnova izmenio kartu Balkana. Odmah na početku vladavine prekinuo je tradiciju na dvoru u Brusi. Pogubio je braću i time uveo običaj bratoubistva u vladarskoj porodici. Mehmedova osvajanja su prešla granice carstva njegovog oca, a tokom svoje vladavine zauzeo je i Konstantinopolj. Kršćanski svijet ga je zvao "veliki orao".
Quote:
Osim što je bio sultan, bio je i ratnik i izravno je sudjelovao u bitkama, bio je i lovac, kažu da njegova strela nikada nije pogrešila, bio je i kovač, kovao je sebi svoj vlastiti štit, oklop i oružje, bio je i klesar, vlastitim rukama je znao oblikovati i lomiti kamen, postoje legende da je on sudjelovao i u gradnji svoje Topkapi palače koju je naredio sagraditi.
link.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 11.08.2017., 19:13   #3646
Ovako lucky guess muškog harema neće biti Niko ne spori da je Mehmed II bio veliki sultan i osvajač, skeptični smo oko Kenanove uloge, produkcije. Možda grešem ali oni osvajanje Carigrada ne mogu snimiti na nivou današnjih tv standarda, ako ne budemo bili u mogućnosti da uživamo u grandioznim bitkama raskošnim palatama to što je Fatih osvojio ostaće samo u razgovorima i zatamlljenim hodnicima, čadorima i tsl. kao i u Sulejmanu samo bez, ma ko šta mislio o tome ,epske ljubavne priče

Za Radua sam čula tj da se pretpostavlja da su bili ljubavnici, ako se ne varam oba vlaška plemića su bila na "programu " za odane vazale u Carigradu, kod Radua se primio program, a kod Vlada i ne baš i sa ekstremnom taktikom spaljene zemlje odbranio je svoje posede od Mehemdove vojske
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 12.08.2017., 02:48   #3647
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Ovako lucky guess muškog harema neće biti Niko ne spori da je Mehmed II bio veliki sultan i osvajač, skeptični smo oko Kenanove uloge, produkcije. Možda grešem ali oni osvajanje Carigrada ne mogu snimiti na nivou današnjih tv standarda, ako ne budemo bili u mogućnosti da uživamo u grandioznim bitkama raskošnim palatama to što je Fatih osvojio ostaće samo u razgovorima i zatamlljenim hodnicima, čadorima i tsl. kao i u Sulejmanu samo bez, ma ko šta mislio o tome ,epske ljubavne priče

Za Radua sam čula tj da se pretpostavlja da su bili ljubavnici, ako se ne varam oba vlaška plemića su bila na "programu " za odane vazale u Carigradu, kod Radua se primio program, a kod Vlada i ne baš i sa ekstremnom taktikom spaljene zemlje odbranio je svoje posede od Mehemdove vojske

Pogrešno si me razumjela, znam i ja da to nije dovedeno u pitanje. Mislio sam o tematici radnje, ovdje sam shvatio kao da neće biti "dovoljno povijesnog materijala" za snimanje istog. Što je suprotno o toga, pa sam napisao kako se može napraviti "bogata" serija o tome, jer o ovome sultanu ima hrpe knjiga, što na stranom to i na našem, dok o nekim sultanima koje pokušavam saznati ne mogu ništa naći.
Još se sjećam u udžbeniku smo učili o njemu - lekcija uz slike, dok su Sulejmana samo spomenuli, a o drugim sultanima manje- više slabo.
Znači, hoću reći, na osnovu bogatih izvora povijesnih podataka može se napraviti izvrsna serija a da producenti ne izmišljaju previše radnje.

I to, dobro si rekla - bez epske ljubavne priče, jer je riječ o liku koji je sto puta drugačiji od Sulejmana.
Čak postoje priče da se Osvajač prilikom jednog pohoda zaljubio u jednu tamno-oku lijepu djevojku, poveo ju je u svoj harem. Međutim, Osvajačevi osjećaji prema toj djevojci su bili sve jači, da je danima mislio samo o njoj, a trebao je pripremati planove za drugi ratni pohod.
Dok jednog dana iznenada se dogodilo - Osvajač dao pogubiti tu istu djevojku u koju se zaljubio.
Kada su ga neki pitali "zašto?", on je odgovorio nešto u fazonu "nisam ja od te sorte", - u doslovnom smislu riječi - Osvajač nije dopuštao sebi da se zaljubi, kao neki sultani prije kojima su žene prirasle srcu. Jednostavno nije dopuštao emocijama da ovladaju njime, ubio je svaki osjećaj emocije, srce mu je bilo poput željeza, razmišljao je samo o ratu, ubijanju, osvajanju.

Od toga se poptuno razlikuje recimo, od Sulejmana, koji je dopustio ženi (Hurrem) da ovlada njime i da joj bude toliko poslušan, da joj je dopustio da se miješa i u njegovu politiku - toliko ga je očarala da je njezinim nagovorom ubio i svoje sinove. Doslovce rečeno - i jeste bio njezin rob.

Osvajač nije takav, potpuno je drugačije naravi, znao je vladati sobom, a potom i drugima. Nije želio sa nikim dijeliti vlast, nikoja ga žena a ni muškarac, nije mogao začarati, imao je granicu preko koje se nije smjelo prijeći. Kako je neko ovdje već rekao - žene su mu služile samo da ih oplodi, i da nastavi dinastiju. Ljubavi nije dopustio, a niti je htio da ju osjeti. Taj čovijek je jednostavno bio samo stroj za ubijanje, osvajanje i ratovanje.

I slažem se za Kenana, pratio sam ga u Ezelu i slabije u drugim serijama. I ne znam kako bi se on mogao snaći u takvoj ulozi, ulozi bezosjećajne i okrutne osobe. Ljepotu ima, jedino još da poradi na "mišićima" .

I da kažem za tog Vlada, nisam čitao baš u povijesti o sukobu njih dvojice, znam samo kraj Vlad Drakule - izdali su ga njegovi vojnici, potplaćeni. Glavu su mu odsjekli i poslali Osvajaču. Tijelo osakaćeno i zakopano ispod jedne crkve. A kada su arheolozi otvorili njegovu grobnicu bila je prazna. buu
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 19.08.2017., 13:59   #3648
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post

I da kažem za tog Vlada, nisam čitao baš u povijesti o sukobu njih dvojice, znam samo kraj Vlad Drakule - izdali su ga njegovi vojnici, potplaćeni.
Ma nije moguće

Još fotki iz Cingöz Recai -ja







I malo paparaci fotki iz Bodruma sa ženicom

https://gifyu.com/images/DHljE5NXoAAQOwg.jpg
https://gifyu.com/images/DHljE5XXcAAXe4d.jpg
https://gifyu.com/images/DHljE5rXkAAzYW4.jpg
https://gifyu.com/images/DHkhxP1WsAAhm95.jpg
https://gifyu.com/images/DHkhxPoXsAEo97L.jpg
https://gifyu.com/images/DHkhxPeXUAAtI6h.jpg
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 17.09.2017., 11:51   #3649
Kenan na plakatu Cingöz Recai -ja

__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 16.10.2017., 20:08   #3650
Novi interview za Hurriyet Pazar preveden.
TheWitch is offline  
Old 23.10.2017., 15:53   #3651
http://www.izleyiciplatformu.com/o3-...inda-aciklama/

Može li neko prevesti o čemu se govori u ovoj izjavi. Hvala
bendzoboy is offline  
Old 23.10.2017., 16:27   #3652
^ nema sukoba izmedju glumca i reditelja. nastavljaju prema zacrtanim planovima.
produkcijska kuca se oglasila nakon sto su se prethodnih dana pojavile neutemeljene informacije, abrovi.
grub prevod, sustina.

btw imas na neprikazanom vec otvorenu temu serije:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1026665
Bhea is offline  
Old 15.01.2018., 11:08   #3653
Malo novosti:

"Poznati američki producent Mario Kassar (tvorac Terminatora,Ramba,Sirovih strasti...)snimit' će novi film u maju.On je pre 4 godine došao u Istanbul i upoznao se sa Kenanom Imirzaliogluom .Ovih dana su se čuli telefonski i Mario je Kenanu predložio da snimi film u američkoj produkciji.Kenan u februaru putuje u LA kako bi dogovorili početak snimanja filma..."

Quote:
Kenan İmirzalıoğlu, Hollywood kapılarını araladı!Kenan İmirzalıoğlu başarılı oyunculuk performansı sayesinde projelerinin hepsi tutmuş, oldukça da ses getirmiştir. ‘The Doors’, ‘Terminator’, ‘Rambo’, ‘Temel İçgüdü’ gibi filmlerin Amerikalı yapımcısı prodüktör Mario Kassar Mayıs’ta yeni bir film çekecek. Mario Kassar 4 yıl önce İstanbul'a geldiğinden Kenan İmirzalıoğlu ile tanışmış ve çekeceği yeni filmde Kenan İmirzalıoğlu'nunda olmasını istemiş. Teklifini telefonla iletmiş. Kenan İmirzalıoğlu Şubat’ta projeyi konuşmak için Los Angeles’a gidecek.

Jedan od izvora:
https://www.gecce.com.tr/
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 08.04.2018., 07:08   #3654
kenan i hanuma bi se selili, traze kucu na grebenu yenikoy s pogledom na moreuz.
Bhea is offline  
Old 11.05.2018., 23:54   #3655
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
kenan i hanuma bi se selili, traze kucu na grebenu yenikoy s pogledom na moreuz.
Nisu ni bedasti. I ja bi tamo.
Nedavno su s Cihangira otišli na Emirgan i sad bi u Yenikoy. Baš im se može.
__________________
"Nježno bih spustio glavu na tvoje koljeno."
Htjela sam šutjeti četiri dana i četiri noći...

Attila İlhan
Looty is offline  
Old 10.02.2019., 12:19   #3656
ili odavno ne naidjoh na haber o ki ili nisam obracala paznju, nije da sam pozorno pratila tr medije
Virüs mü gençlik aşısı mı? Kenan İmirzalıoğlu'na ne oldu?
nagadjaju o razlogu posete lekaru, virus ili estetski zahvat, jer, navode, klinika je poznata po alternativnim tretmanima, akupunkturi...
on kaze, ako dobro skuzih, virusna inf. koju nikako da odboluje.

Bhea is offline  
Old 12.05.2020., 11:16   #3657
supruga hamile 4 meseca, izgleda.


haber se pojavio jos pre nekoliko dana, pretpostavimo da su hurriyet i gece to vreme utrosili na proveru informacije. ne bih se kladila u to, ipak.
Bhea is offline  
Old 24.10.2020., 08:00   #3658
https://www.hurriyet.com.tr/galeri-s...kti-41643112/5

it's a girl.
Bhea is offline  
Old 05.11.2021., 17:38   #3659
navodno ce za nekih 5 meseci opet postat caca.
neki dan je, isto prema gecce, za lalin rekao da je ista majka, oliti sibel kobal.
Bhea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.