Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 09:41   #21
pozdrav svima tko god to čita, oprez , agencija M......r uzima proviziju i to debelo. za 11 dana rada, odnosno 88 sati rada trebao sam dobiti 1750 kuna, no dobio sam samo 1000 kuna. Nije zajebancija niti šala, to je vrlo ozbiljna stvar. niti u ugovoru niti usmeno se nije spominjalo da mi se uzima provizija. To je stvar agencije i firme... zato oprez sa agencijama...
SRLETRON is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:49   #22
bila, vidila , ne želim reprizu.

Naravno, beskrajno sam zahvalna na tome što su mi dali priliku da se zaposlim i odradim čak mjesec dana za 2.900 kn (bolje išta nego ništa), ali po meni nisu u redu i previše glumataju na razgovoru za posao.

Svi kandidati su super,divni,krasni i onda kad dođeš kod poslodavca konkretnog ispada da ipak sve i nije tako super....i da nemaš kvalitete za koje su te ovi uvjeravali da si izvrstan u tome...

nije do njih, otkaz sam dobila od poslodavca kojeg su me proslijedili ali ako su znali da ne ispunjavam neke važne kriterije koji su važni za obavljanje tog posla - to su mi mogli reći odmah.... ali ofkors nisu - trebalo je pobrat par kunića provizije na to što su me zaposlili.

Znam da se na razgovoru za posao ne može čovjek procjeniti ni njegova kvaliteta baš sa stoposto sigurnošću , ali ja govorim o stvari kkoja se baš MOGLA primijetiti da mi fali i da zbog toga neću moć sa uspjehom obavljati traženi posao, a o stresu koji je posljedica toga da i ne pričam.

Poanta: Nemam ništa protiv Manpowera konkretno, takve su sve agencije za zapošljavanje.... ne razmišljaju o tome da se u HZZ navodi RAZLOG prestanka zadnjeg radnog odnosa a vidit da je netko pobrao otkaz praktički ni kriv ni dužan, nije baš lijepo ni jednom poslodavcu za vidjet. I to - otkaz ne zbog toga što je kasnio na posao/falio s posla/dolazio drogiran i bio konfliktna osoba nego iz razloga koji je "viša sila" - neka vještina je u pitanju, nebitno.
Uglavnom - Igraju se s ljudskim sudbinama koje u korumpiranoj našoj i nisu baš bajne, veććini. Radije nemoj zaposlit čovjeka za kojeg procjeniš da se neće moć s nečim nositi nego mu stvoriti traume - i njemu i poslodavcu kod kojeg ide.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:19   #23
Moje iskustvo s njima je da sam poslala molbu za jedan tip posla, tj konkretno radno mjesto, za to me nisu zvali povratno al me sad redovito kontaktiraju za neke sasvim desete poslove samo zato jer sam im u bazi.

Taj jedan posao što su mi nudili preko svoje agencije (prodaja), tu mi nisu znali reći ni iznos plaće ni radno vrijeme, to bih saznala na razgovoru kod njihovog klijenta. Ali su mi napomenuli da od mene ne uzimaju proviziju nego da me iznajmljuju njihovom klijentu, koji ako me želi od njih "otkupiti" da radim direktno za njega a ne preko MP , mora MP platiti određeno svotu. Btw taj klijent ima adresu osobe za ljudske resurse na svojoj stranici pa mi nije bilo jasno što ja dobivam s MP, kao ni njihov klijent. Niti su testirali znanje jezika, niti odradili psiho test ili test inteligencije, niti su tražili potvrdu o radnom iskustvu sa HZMO, ništa, uzeli bi lovu na račun toga što su okrenuli moj broj mobitela...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:08   #24
ne bi smjeli uzimat proviziju, odnosno uzimaju je al od poslodavca
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:37   #25
To je nekaj novo ili...?
Koliko ja znam agencije uzimaju i od radnika.
Tak je barem bilo,a sad tko je to i kada zabranio ne znam,zato i sumnjam.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:55   #26
Trebam neko skorije iskustvo iz manpowera, nisam siguran da li da se povratno javim jer nisam cuo nista o agenciji, hitno!
berorobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:23   #27
Quote:
berorobex kaže: Pogledaj post
Trebam neko skorije iskustvo iz manpowera, nisam siguran da li da se povratno javim jer nisam cuo nista o agenciji, hitno!
Hej, ne znam je li ti sad već jako kasno, ali ja sam se nedavno zaposlila preko njih u teleprodaji. Nikakvo posebno iskustvo, navodno ne uzimaju proviziju od tvoje plaće već to paušalno naplaćuju firmi za koju vrbuju radnike. Nije mi se svidjelo što sve prekasno javljaju pa su tako dan prije javili koje sve dokumente treba prikupiti (što bi bilo sasvim u redu da ja već nisam radila na drugom poslu i da usluga e-građani pokriva sve segmente, ali to nažalost nije u potpunosti tako). Ne znam što te još zanima, ali slobodno javi pa možemo popričati.
tratincinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:31   #28
Vidim da sad traže prodavače/blagajnike za rad u Zg zanumaju me iskustva i gdje se radi?
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:11   #29
Pozdrav..vidim da Manpower agencija trazi ljude za rad kao agenti u korisnickoj podrsci..ne traze radno iskustvo samo nesto informaticke pismenosti..zanima me na sto se tocno odnosi taj posao sto se obavlja i jel je zahtjevno kolika je placa uvjeti rada itd uglavnom isplati li se.Hvala
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:17   #30
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Pozdrav..vidim da Manpower agencija trazi ljude za rad kao agenti u korisnickoj podrsci..ne traze radno iskustvo samo nesto informaticke pismenosti..zanima me na sto se tocno odnosi taj posao sto se obavlja i jel je zahtjevno kolika je placa uvjeti rada itd uglavnom isplati li se.Hvala
ja sam se javila na oglas koji su oni postavili, a ispostavilo se da je to za firmu meritus plus d.o.o.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:10   #31
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
ja sam se javila na oglas koji su oni postavili, a ispostavilo se da je to za firmu meritus plus d.o.o.
Da oni su izgleda posrednicka firma tj agencija..al mozes mozda rec sta bi me ocekivalo na takvom poslu? Jer nemam bas s time iskustva
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:08   #32
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Da oni su izgleda posrednicka firma tj agencija..al mozes mozda rec sta bi me ocekivalo na takvom poslu? Jer nemam bas s time iskustva
pogledaj susjednu temu Meritus Plus - M+ - to je call centar.

ja sam isla na razgovor za posao korisnicke podrske na engleskom jeziku. rekli su da bismo odgovarali na upite korisnika za jednu americku firmu, na reklamacije i sl. u ovom slucaju je komunikacija preko maila i chata. pretpostavljam da je za neke druge projekte i preko telefona.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 15:28   #33
Pozdrav je li netko imao iskustvo s Manpowerom da dobije posao kod njihovog klijenta i prvo bude nekoliko mjeseci zaposlenik Manpowera pa ga onda zaposli taj klijent. Zvuči mi kao nešto "iskoristit ćemo te dok te plaća Manpower pa poslije kad te treba zaposliti - otpliti"?
dorita-11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 19:50   #34
Quote:
dorita-11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav je li netko imao iskustvo s Manpowerom da dobije posao kod njihovog klijenta i prvo bude nekoliko mjeseci zaposlenik Manpowera pa ga onda zaposli taj klijent. Zvuči mi kao nešto "iskoristit ćemo te dok te plaća Manpower pa poslije kad te treba zaposliti - otpliti"?
Može te kasnije zaposliti i ta firma, ali njima je u interesu da što duže radiš preko Manpowera. Ako se ne varam zakonski rok je 6 mjeseci u komadu ili 9 mjeseci sa prekidima, nakon toga nemožeš više raditi preko njih u toj firmi, pa te ili zaposle ili nađu nekog drugog tko će raditi preko agencije.
__________________
And for a moment I lose myself
Wrapped up in the pleasures of the world
derpina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 10:10   #35
Zna li tko što o ovom:
https://www.manpower.cz/manpower/en/...position=17310
Posao u Češkoj, nude oko 1000€ (ne piše bruto ili neto) i besplatan smještaj.
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 09:46   #36
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Zna li tko što o ovom:
https://www.manpower.cz/manpower/en/...position=17310
Posao u Češkoj, nude oko 1000€ (ne piše bruto ili neto) i besplatan smještaj.
I mene zanima...
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 13:17   #37
Toliko u Zg zaradiš u proizvodnji,tak da i nije neka prilika.....
A uglavnom negdje sam vidjela da je napisao netko tko je tamo radio da dobiješ 700 eura,ovo ostalo uzme agencija, btw zaposlen si preko agencije,nije ti poslodavac Škoda
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2020., 11:39   #38
Question Tvornica LEGO igračaka u Češkoj

Zanimaju me iskustva ljudi koji su otišli u zadnje vrijeme raditi preko Manpower za Češku tvornicu LEGO igračaka u Kladno?
lara.croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2020., 11:57   #39
Tamo sad korona pere.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2020., 12:01   #40
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Tamo sad korona pere.
Kako god......izgleda da ne smeta dok traže radnike za pripremu igračaka za božićne i novogodišnje poklone
lara.croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.