Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 20:25   #1
VPN i router

Pozdrav

Odlučio sam početi koristiti VPN, pa s obzirom da nisam baš IT pismen, sad malo istražujem.

Uglavnom, cilj mi je da VPN postavke upišem u router, tako da dok sam na kućnoj mreži svi uređaji budu pod VPN. Tu se javlja prvi problem.

Koristim VIPovu "optiku" i modem je Technicolor 7200, koji nigdje u postavkama nema opcije VPN-a.

Dakle,mislim da imam 3 opcije:
1. Zvat ISP-a da mi zamijeni modem (poznavajući njih malo vjerojatno)
2. Upisat VPN postavke u svaki uređajna mreži (izvedivo, volio bih izbjeć)
3. Kupit drugi modem koji ima VPN opciju i spojit ga LAN kabelom sa ISP-ovim, pa njega koristit kao kućnu mrežu.

S obziron da mi se opcija 3 čini kao najizglednija, molim savjet koji modem kupit, na šta treba pazit prilikom spajanja, da li treba ISP išta mijenja sa svoje strane, koje postavke se koriste, etc.

Svaki savjet je dobrodošao.

Unaprijed zahvaljujem.
zwizdan007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:14   #2
Bok,
Od T-coma ili neko operatora, nećeš sigurno dobiti nikakvu pomoć. Oni daju podršku samo za vlastite rutere koji nisu bog zna šta. Nisam probao spojiti ruter na VPN, ali sam nešto slično napravio s Asus RT N66U. Preko LAN kabela spojio konfigurirao. Konfiguracija je bila samo Next -Next... Ima automatski wizard. Pronašao opciju koja mi treba i uključio. Radilo se o facebook checkinu umjesto WIFI zaporke. Što se tiče VPN nemam iskustava. Preporučujem da guglaš Hot To Set Up VPN On <RouterName>, za onog za kojeg pronađeš najbolje upute da ga kupiš.
__________________
SnapAndSolve.com - Slikaš ispit, kviz, bilo koja pitanja i dobijes odgovore odmah.
blaz1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:25   #3
Quote:
zwizdan007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Odlučio sam početi koristiti VPN, pa s obzirom da nisam baš IT pismen, sad malo istražujem.

Uglavnom, cilj mi je da VPN postavke upišem u router, tako da dok sam na kućnoj mreži svi uređaji budu pod VPN. Tu se javlja prvi problem.

Koristim VIPovu "optiku" i modem je Technicolor 7200, koji nigdje u postavkama nema opcije VPN-a.

Dakle,mislim da imam 3 opcije:
1. Zvat ISP-a da mi zamijeni modem (poznavajući njih malo vjerojatno)
2. Upisat VPN postavke u svaki uređajna mreži (izvedivo, volio bih izbjeć)
3. Kupit drugi modem koji ima VPN opciju i spojit ga LAN kabelom sa ISP-ovim, pa njega koristit kao kućnu mrežu.

S obziron da mi se opcija 3 čini kao najizglednija, molim savjet koji modem kupit, na šta treba pazit prilikom spajanja, da li treba ISP išta mijenja sa svoje strane, koje postavke se koriste, etc.

Svaki savjet je dobrodošao.

Unaprijed zahvaljujem.
Service provider nudi VPN uslugu, koja se konfigurira na uplink uređajima. Ako ne ideš preko njih, svakako bi trebalo tražiti da te maknu i CGNAT adresnog područja jer inače nećeš moći napraviti natiranje na svojoj opremi.

Mikrotik hAp lite ti je jeftin (cca 120 kn), te ti ga preporučam.

No, što se tiče VPN-a, nisi bio dovoljno precizan. VPN između čega želiš postići? Želiš da ti modem bude spojen na već podignut VPN server?
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.