Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 13:05   #2501
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja bih joj napisala ovo : " jao , da si mi barem ranije javila - no frendovi mi dolazile i nemam te gdje smjestiti.
Ali mogu ti pokušati naći smještaj u blizini , pa da se makar vidimo "
I onda u medjuvremenu zaboravi da joj je rekla da su joj frendovi kod nje.
Ne razumijem zasto bi lagala. Reci joj da joj nije zgodno da je kod nje i tocka.
S ovime sto si ti napisala samo postoji opasnost da opet pita sljedeci put.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:57   #2502
zasto uopce davati ikakva opravdanja nekome (polu/ne)poznatom tko se sam pozvao? samo se dodatno ukopate jer racunaju da ce vam biti neugodno direktno odbiti

Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
TheSpy - dobar odgovor bi bio: "Ma da?! Gdje ces odsjest? Rado cu ti preporucit smjestaj!"
i/ili "Javi kad se smjestis, pa cemo na kavu. Pusa bok!"
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:10   #2503
najjednostavniji odgovor:
nije ok.

čemu opravdavanja, objašnjavanja i sl?
ja sam se na ovaj način riješila niza parazita s mora koji su dolazili k meni u zg nešto obavit ili malo se zabaviti (a nisam ja po ljeti bila kod njih nego u svojoj kući)
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:47   #2504
Vazno je uzeti u obzir da su paraziti ljudi koji imaju novaca da plate smjestaj ali ne,ako ne mogu besplatno ne zele ici nikud
angel2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:10   #2505
Btw moji ex paraziti nakon sto su dobili progon nisu bili 10 god na moru...

lani ih je neka susjeda pozvala na 2 dana,kornijevim korakom su kupili avio karte i otprasili ( jug Hrvatske).

I naravno da vikend ( 2 dana) podrazumjeva od cetvrtka navecer do utorka popodne
angel2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:16   #2506
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
I onda u medjuvremenu zaboravi da joj je rekla da su joj frendovi kod nje.
Ne razumijem zasto bi lagala. Reci joj da joj nije zgodno da je kod nje i tocka.
S ovime sto si ti napisala samo postoji opasnost da opet pita sljedeci put.
Jer je tako lakše,jednostavnije i nije neugodno - a osoba kojoj se tako servira nema valjanog opravdanja da te blati pred ostatkom svijeta i familije kao nekoga tko neće ugostiti svoju krv

Ja sam jednom tako postupila , rekla ne - nije ok -- pola familije je diglo nos , takav je i danas -a moji starci se morali ispričavati jer imaju tako neodgojenu kćer koja je bila tako bezobrazna prema svojoj sestrični

Dala sam savjet iz osobnog iskustva i nikad više ne bih dala priliku nikome da mi ovo ponovi
Imala sam upropašteno ljeto - pozive i snebivanja - ispalo je da bi mi bilo jednostavnije da je cijelo ljeto bila kod mene i dovela sa sobom sve svoje prijatelje

Od sada samo lažem i mirno spavam
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:30   #2507
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Jer je tako lakše,jednostavnije i nije neugodno - a osoba kojoj se tako servira nema valjanog opravdanja da te blati pred ostatkom svijeta i familije kao nekoga tko neće ugostiti svoju krv

Ja sam jednom tako postupila , rekla ne - nije ok -- pola familije je diglo nos , takav je i danas -a moji starci se morali ispričavati jer imaju tako neodgojenu kćer koja je bila tako bezobrazna prema svojoj sestrični

Dala sam savjet iz osobnog iskustva i nikad više ne bih dala priliku nikome da mi ovo ponovi
Imala sam upropašteno ljeto - pozive i snebivanja - ispalo je da bi mi bilo jednostavnije da je cijelo ljeto bila kod mene i dovela sa sobom sve svoje prijatelje

Od sada samo lažem i mirno spavam
Pa dobro. Super savjet ako se zele imati lazni odnosi. Meni takvi ne trebaju. Jos bolje da dignu nos i da se prenese svima, barem nema vise opasnosti da se i ostali pocnu pozivati.

A sto ako se sazna laz?Tek ce onda biti snebivanja i ogovaranja. ��
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:38   #2508
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Jer je tako lakše,jednostavnije i nije neugodno - a osoba kojoj se tako servira nema valjanog opravdanja da te blati pred ostatkom svijeta i familije kao nekoga tko neće ugostiti svoju krv

Ja sam jednom tako postupila , rekla ne - nije ok -- pola familije je diglo nos , takav je i danas -a moji starci se morali ispričavati jer imaju tako neodgojenu kćer koja je bila tako bezobrazna prema svojoj sestrični

Dala sam savjet iz osobnog iskustva i nikad više ne bih dala priliku nikome da mi ovo ponovi
Imala sam upropašteno ljeto - pozive i snebivanja - ispalo je da bi mi bilo jednostavnije da je cijelo ljeto bila kod mene i dovela sa sobom sve svoje prijatelje

Od sada samo lažem i mirno spavam
i mene dio familije smatra bezobraznom hladnom kravom, pa šta
to su ionako ljudi koji mi nisu bitni u životu

imam neke rođake koji su baš dragi i s njima se super slažem, međusobno se posjećujemo i pomažemo si
takve odnose cijenim i njegujem, ne računam tko je kome koliko napravio jer smo tu jedni za druge
a to što se bezobrazni paraziti ljute me nije briga

a problm je i u tvojim starcima što su se išli ispričavat...
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:59   #2509
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
i mene dio familije smatra bezobraznom hladnom kravom, pa šta
to su ionako ljudi koji mi nisu bitni u životu

imam neke rođake koji su baš dragi i s njima se super slažem, međusobno se posjećujemo i pomažemo si
takve odnose cijenim i njegujem, ne računam tko je kome koliko napravio jer smo tu jedni za druge
a to što se bezobrazni paraziti ljute me nije briga

a problm je i u tvojim starcima što su se išli ispričavat...
Svak svoje najbolje zna

Ja sam pametnija za veliko iskustvo , a što se tiče lažnih odnosa - ni ja ih ne njegujem i zato mi je bilo teško što sam ispala ja ta koja je bezobrazna i to u očima ljudi koje volim

Naravno , sve se na kraju razmotalo - ali imala sam žgaravicu cijelo ljeto

Neponovilo se
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:03   #2510
Mene ne tangira sto ce me rodbina smatrati ovakvom ili onakvom, prije cu biti direktna na bezobrazluk nego biti fina sa sitnim lazima, ne trpi mi se tudje bahato ponasanje. Ako sam u zen raspolozenju, nista mene to ne dira, ta poruka me onak nasmijala i rekoh a sto sve ljudi sebi ne uzimaju za pravo, svasta hahah...okrenula se i nastavila sa zivotom
Da me je raspalilo da bih ipak isla odgovoriti joj nesto, uradila bih u ovom stilu:
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
zasto uopce davati ikakva opravdanja nekome (polu/ne)poznatom tko se sam pozvao? samo se dodatno ukopate jer racunaju da ce vam biti neugodno direktno odbiti
i/ili "Javi kad se smjestis, pa cemo na kavu. Pusa bok!"
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:38   #2511
Quote:
angel2406 kaže: Pogledaj post
I naravno da vikend ( 2 dana) podrazumjeva od cetvrtka navecer do utorka popodne
Ne znam zašto, ali ovo je istina, više puta kada bi netko došao mojim frendovima ovdje to bi bilo ili četvrtak navečer ili petak rano jutro, pa do ponedjeljka ujutro ili popodne...vikend :klap:

Meni žena treba roditi svaki tren (termin je za 10 dana), i rodbina mi dolazi ovo ljeto, ali odmah sam rekao "Imam veći stan, mogu ugostiti, ali neću. Draga treba roditi svaki tren, imam psa, radim + sezona, nemam vremena niti volje" i to je to. Jedino koga sam ugostio sa zadovoljstvom je prijatelj i njegovu ženu, i žao mi je što nisu mogli još ostati duže (samo 2-3 dana), ali to će se ispraviti nadam se sljedeće ljeto ili ono drugo :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:36   #2512
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto, ali ovo je istina, više puta kada bi netko došao mojim frendovima ovdje to bi bilo ili četvrtak navečer ili petak rano jutro, pa do ponedjeljka ujutro ili popodne...vikend :klap:

Meni žena treba roditi svaki tren (termin je za 10 dana), i rodbina mi dolazi ovo ljeto, ali odmah sam rekao "Imam veći stan, mogu ugostiti, ali neću. Draga treba roditi svaki tren, imam psa, radim + sezona, nemam vremena niti volje" i to je to. Jedino koga sam ugostio sa zadovoljstvom je prijatelj i njegovu ženu, i žao mi je što nisu mogli još ostati duže (samo 2-3 dana), ali to će se ispraviti nadam se sljedeće ljeto ili ono drugo :klap:
Ma prenebregnes akrape i to ti je to.... Nemoj se skanjivati, da se ne bi kasnije snebivao....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 18:39   #2513
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Mene ne tangira sto ce me rodbina smatrati ovakvom ili onakvom, prije cu biti direktna na bezobrazluk nego biti fina sa sitnim lazima, ne trpi mi se tudje bahato ponasanje. Ako sam u zen raspolozenju, nista mene to ne dira, ta poruka me onak nasmijala i rekoh a sto sve ljudi sebi ne uzimaju za pravo, svasta hahah...okrenula se i nastavila sa zivotom
Hm,a šta ako se ta rodica za koji dan jednostavno pojavi pred tvojim vratima?
Hoću reći,ti je misi odbila pa to ona može protumačiti i kao pristanak?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...

Zadnje uređivanje Nica : 07.08.2017. at 21:12. Reason: Q
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 19:05   #2514
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Hm,a šta ako se ta rodica za koji dan jednostavno pojavi pred tvojim vratima?
Hoću reći,ti je misi odbila pa to ona može protumačiti i kao pristanak?
Haha sumnjam, di ces preko bijela svijeta napamet, ni adresu mi ne zna.
Ali recimo hipotetski da se desi, primila bih je jer jbg nepoznato je, ali bi onda sjele i rijesila s njom o tom pojavljivanju. Da je poznati teren u pitanju, bez problema bih zatvorila vrata pred nosom. Koma mi je to da netko uzme si za pravo dolaziti nekome na vrata i kucati kad mu volja, pogotovo dok sam mladja bila i sama zivjela, nije ti svejedno...
Tako sam jednom susjedu vratila s vrata u 10 navecer kad mi je pokucala na vrata, ja legla spavat, sama, mrak, kuca mi neko otvaram a ona mi se krenula provlacit ispod ruke u kucu, kad me hercika ne strefi od straha. Od ljutnje je automatski zaokrenem nazad i kazem da je kasno. Dosla joj unuka u stan s deckom i ona se meni htjela uvaliti da im ne smeta al me bila uplasila jbte
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:47   #2515
Question

Joj,sjetih se jednih uber parazita od prije deset godina....
Ugl pojavili se oni niotkud,rodbina from Australia i stacionirali u malom dalmatinskom mjestu ( na obali naravno ).I ostali mjesec dana..Jeli,pili,domacinu zivce popili al neka 'to je od stricevog ujaca brat'.
Dosla za njima i odrasla djeca sa partnerima al kud svi,tud i oni.
Iduce godine opet ista prica...Mjesec dana oni tu iz ljubavi prema domovini.A u ljepoj nasoj je osim sunca i mora besplatna i hrana ,rezije,smjestaj pa di ces bolje!!!!E,al benzin nije i domacin radi od 8 - 16 pa nemaju auto i vozaca cijeli dan.Odlaze u rent a car...Domacini vec poluludi od njih al sta ces...
ne znas ti,to je rod,bila bi sramota...
Trecu godinu oni su vec debelo udomaceni,vole ovo,ne jedu ono,njima samo taj omeksivac odgovara,cude se da ga ima tu za kupit,mi smo u rangu bangladesa pa....
Oni su po njihovim pricama dobrostojeci,imaju very good cars,lova do krova, svoju firmu,nice house...
Vise ih nisam vidjela al su domacini rekli da su opet bili.
Sjetila ih se ove godine kad sam srela domacine..i pitam gdje su? ma oni su ti dolazili 4 god zaredom i obisli sve katastre i gruntovnice ( zato su trebali auto ) da povade papire i prodaju sve na sto imaju pravo od djedovine.
Od tada ni traga ni glasa od njih....
angel2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:27   #2516
I, u čemu je problem?

Praktični ljudi, dolazili dok nisu obavili što su trebali, našli besplatni smještaj i hranu.

Tko je kriv domaćinima što žive u zemlji gdje treba 4 puta po mjesec dana za povaditi papire i srediti imovinsko-pravne odnose. I što nemaju kičmu reći bogatim parazitima da si smještaj i hranu potraže (a i plate) negdje drugdje.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:41   #2517
U tebi je problem Martiane 7!

Procitaj si naslov teme pa ces vidjet da post odgovara temi.
S obzirom da opravdavas njihovo ponasanje to govori dovoljno o tebi
angel2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:00   #2518
Quote:
angel2406 kaže: Pogledaj post
U tebi je problem Martiane 7!

Procitaj si naslov teme pa ces vidjet da post odgovara temi.
S obzirom da opravdavas njihovo ponasanje to govori dovoljno o tebi
Da si malo pažljivije čitala što sam napisala, primijetila bi da sam ih nazvala bogatim parazitima, što bi ti moglo ukazati na činjenicu da NE opravdavam njihovo ponašanje.

No s druge strane nemam baš previše razumijevanja ni za domaćine koji se 4 godine zaredom daju izrabljivati po mjesec dana od daljnje rodbine koja si može priuštiti boravak u hotelu ili privatnom smještaju.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:10   #2519
Quote:
angel2406 kaže: Pogledaj post
Btw moji ex paraziti nakon sto su dobili progon nisu bili 10 god na moru...

lani ih je neka susjeda pozvala na 2 dana,kornijevim korakom su kupili avio karte i otprasili ( jug Hrvatske).

I naravno da vikend ( 2 dana) podrazumjeva od cetvrtka navecer do utorka popodne
Ja ne razumijem kako im nije pegla ici kod nekoga samo da ne placaju smjestaj. Meni je to uzasno, ja radije platim pa imam svoj komot, nego d ase tramakam u necijoj kuci. Uzas
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:30   #2520
Jel ima tema o parazitima koji žele besplatan smještaj u Zagrebu? Kad na primjer idu na pretrage, klinci im se upisuju na faks, idu na koncert Ivana Žaka i slično. Ako ima, molim da me uputite. Hvala.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.