Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 11:33   #81
A i odnos je na kojem je potrebno uvijek raditi. Kako u djetinjstvu tako i u odraslijim godinama.

Mijenjamo se neminovno kroz život. Odrastamo, imamo više iskustava, stariji smo, s koje god strane bili. Strane roditelja ili djeteta. U skladu s time se i taj odnos mijenja. U što će taj odnos izrasti ovisi o obje strane.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:38   #82
Ah, mi nismo samo majka i kći - mi smo i najbolje prijateljice!

Ovo s najboljom prijateljicom je takozvani radosnica-citat - ono, Šimleša za majke. Majke su anđeli na izobrazbi. Ah i oh. Složiš knjigicu, kičasto ju ilustriraš i ljetuješ na Maldivima.

BTW, citat je jebeno jednostran - u najboljoj maniri svih ovdje nabacanih citata i klišeja za zbljuvat se - jer kćer nitko ništa ne pita želi li izrasti u ovo ili ono.

"Izraslo malo dijete" sa svojom će najboljom prijateljicom razglabati i o tehnikama pušenja, sinoćnjem Markovom podvigu od kojega joj još drhte prepone (pet puta je pet puta, ma koliko mi šutjeli o tome!), Peri Štemeru koji dila vrhunsku travu, a za razumnu cijenu... Jednako tako će istovrsne priče "izraslo malo dijete" slušati od svoje najbolje prijateljice.

Fakat mislite da je dobro da ta najbolja prijateljica bude - majka? Fakat rado i sa zanimanjem slušate, uz jutarnju kavicu i Perinu robu, sinoćnje majčine - pardon, majčine-prijateljičine - seksualne hihihi, bašje vražji, svršavala sam kao curica, hihihihi, pa i taj analac, to uopće nije tak strašno, a njega je jako napalilo, hihihihi eskapade s gospodinom Hinkom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:47   #83
Lorde, degutantan si.
Vidim da sex vrišti iz svakog tvog posta. On jest veoma važan i zdrav i poželjan itd, ali ne priča se o tome svaki dan uz kavu kad ga ne fali. Razumiješ!
Ja govorim iz svog iskustva sa svojim kćerima i sa svojom mamom. Ja sam sretna što osim kćeri imam i prijateljice u njima. Ne mislim da svi trebaju imati takav odnos nego onakav kakav njima paše. I ne mislim ih vrijeđati zbog toga. Nekad mi se čini da stvarno ne razumiješ. I to je u redu isto.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:58   #84
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Lorde, degutantan si.
Vidim da sex vrišti iz svakog tvog posta.
Ovakve šimlešizme o majci i kćeri kao najboljim prijateljicama - BTW, citat govori o najboljim prijateljicama, ti u svom postu govoriš o prijateljicama - najbolje se razobliči ekstremnim primjerima. A slušanje o roditeljskom seksu definitivno jest ekstremni primjer na kojemu najbolje prijateljice teorija pada.

Dakako da ima i hrpa drugih, bitno manje ekstremnih (jebote, da degutantan ) primjera za činjenicu da odnos roditelja i djeteta - koliko god bio divan i obostrano radostan - i dalje ne treba biti odnos prijatelja. Dobra komunikacija, iskrenost itditditd. jesu elementi obje vrste odnosa (roditeljskog i prijateljskog), ali to i dalje ne čini ta dva odnosa jednakima.

Shvatiti tu moju distinkciju kao nekakvo umanjivanje veličine i mogućeg "pozitivnog intenziteta" odnosa roditelja i potomka, znači ne razumjeti ono što sam napisao.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:12   #85
Razumijem ja šta si ti napisao, ali upravo si ti taj koji diže sve do ekstrema. U citatu je stajalo najbolju prijateljicu. Da, ja ne razdvajam i ne povlačim crtu između roditeljstva i prijateljstva jer je to miks svega i zna se do kojih detalja se može ići u komunikaciji. Može se vrlo jasno pričati i o seksu jer nije tabu, a da se ne ide u eksplicitne detalje.
Ponavljam, govorim iz svog iskustva, a ti toliko žustro braniš postojanje i prijateljstva, a nisi ni mama ni kćer. Dakle, teoretiziraš.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:16   #86
Ja teoretiziram, a ti eto znaš na temelju statističkog uzorka impresivne veličine 1 (jedan). Ti, dakle, znaš (tu smo na rubu još jednog šimlešizma o majkama koje, jednostavno, znaju. Ono, Instinkt i ostala braća).

To gdje sam i kako ni manje ni više nego "branio postojanje prijateljstva" ostaje vječita enigma - ali, neda mise opet razglabati o sličnostima i razlikama prijateljskog i roditeljskog odnosa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:20   #87
Moja majka meni jest najbolja prijetljica. Ne u smislu da sjedimo i da joj ja prepričavam kako sam pušila Peri, nego u smislu da joj vjerujem da bi u svakom trenu bila uz mene, pružila mi podršku, pridržala me kad sam slaba i da me voli najviše na svijetu, usprkos svojim i mojim manama. Nema toga koga cijenim i volim više od nje.

Isto tako ni sa svim prijateljicama ne pričam o tehnikama pušenja ili kolike su alatke njihovih muževa, pa ih ipak s razlogom smatram prijateljicama. I da, razgovaramo ponekad i o eksplicitnim stvarima i o intimi i o vremenu. Jer tome bliski ljudi služe.

Različite ljude imamo u životu, s različitim osobnostima i različitim karakterima i ne pričam sa svima o svemu niti na isti način. To ne znači da mi nisu vrijedni, da ih ne volim ili da mi nisu neizrecivo važni u životu. Isto tako ne znači da se nikad nismo posvadili, imali nesuglasice ili netko od nas radio nešto krivo u odnosu. Daleko od toga.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:22   #88
Lorde, mogu ti reći da si me nasmijao.
I meni se ne da ponavljati da govorim samo i isključivo iz svog iskustva, a ne na temelju statistike. A ti?
I šta fali Šimleši? Iako nisam veliki fan selfhelp i sličnih literatura, mislim da je čovjek skroz ok. Samo što je digao živac nekim ljudima.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.