Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 07:40   #961
Naravno, i to je jedan od razloga kaj nas ne fermaju 2 posto - nitko se ne buni.

Da se razumijemo, ne želim reći da bi se preko noći sve promijenilo i da bi odjednom bilo bolje. Ali političari se ne boje izbora zato jer većina ljudi koji izlaze ne glasa racionalno nego za svoju stranku. Da se političari boje izbora, onda bi malo bolje razmislili kaj raditi u mandatu.

Al, odose mi daleko od teme
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 00:29   #962
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
AC je koma ako se ide sad u sezoni vikendom, moze se proci bez nekih guzvi ako se krene do pola 6 ujutro iz ZG prema jugu, ali poslje 8 je kaos.
Tako da se sada u sezoni cesto puta prije stigne starom i ustedi znatan dio kn na gorivu i cestarini.
Bolje janjetinu negdje usput roknut nek platiti lopinama cestarinu.

Prema jugu je stara cesta relativno ok, dok prema RI ni ne pomisljam na staru cestu.
Najgore je do plitvica, dalje ide vec, a glede plavaca, vecinom su prije ili poslije nekog mjesta. Cesto putujem D1 pa vec napamet znam lokacije.

Glede waze app, ne treba se cak ni buljiti u nju, dovoljno ju je upaliti i zatim ugasiti ekran. Ona i dalje prati tvoju lokaciju i obavjestava te o kamerama i plavcima.

Ako te gdje iznenade plavci, a nisu oznaceni kliknes na ekran i oznacis policiju i tako pomognes svima drugima.
Na D1 ta app super funkcionira, jedino po nekim lokalnim cestama nije pouzdana za policiju jer ju ljudi rijetko koriste, ali su zato upisane sve lokacije kamera u HR pa te nece ni jedna iznenaditi.

Izaberi da te upozori barem 800-900m.ranije, ja sam stavio na 500 m i za policiju je to premalo.
Kad ju netko vidi prode najmanje 100 m dok oznaci, a dok tebe upozori prodes koji metar tako da ispadne dosta na knap. Ja jurio, upozorila me na plavce, ja na kocnicu i eto ih iza zavoja sa radarom.
Tnx..waze odradila dobar posao. Jedino sam u Pećanima zaboravio na onu...ccc.
Will se..ugl tnx Joža.
Ukratko ..cijelim putem po staroj od Biograda..Obrovac..u Gračacu i Karlovcu čak i priča naglas. D1 praktički prazna..par šlepera i par autiu. Večinom i je tako kad se vračam..četvrtkom.Sve u svemu sve ok prošlo..prosjek na 302km 80km/h...malo ga digli od Ka do Zg po AC..nije mi se dalo i to po staroj vozit jer smo i kasno krenuli s mora (21:20)
Ovo sa izborom da navigacija javlja za kameru ili policiju je po difoltu cca 500m..tako da je bilo par puta malo naglijeg kočenja. Ne da se nigdje u postavkama to podesiti.
Jedino mi nije jasno..da li nečija zabilješka na patrolu ostane trajno na toj ruti..ili se briše kroz 24h npr.??
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 00:38   #963
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Tnx..waze odradila dobar posao. Jedino sam u Pećanima zaboravio na onu...ccc.
Will se..ugl tnx Joža.
Ukratko ..cijelim putem po staroj od Biograda..Obrovac..u Gračacu i Karlovcu čak i priča naglas. D1 praktički prazna..par šlepera i par autiu. Večinom i je tako kad se vračam..četvrtkom.Sve u svemu sve ok prošlo..prosjek na 302km 80km/h...malo ga digli od Ka do Zg po AC..nije mi se dalo i to po staroj vozit jer smo i kasno krenuli s mora (21:20)
Ovo sa izborom da navigacija javlja za kameru ili policiju je po difoltu cca 500m..tako da je bilo par puta malo naglijeg kočenja. Ne da se nigdje u postavkama to podesiti.
Jedino mi nije jasno..da li nečija zabilješka na patrolu ostane trajno na toj ruti..ili se briše kroz 24h npr.??

Eto, super da je pomogla, ja je stalno koristim i uštedila mi je dosta novca.

Nekako mi je ostalo u sjećanju da sam kod instalacije imao opciju odabrati kolko ranije da mi javlja, a sad ili sam ja nešto pobrkao ili se nešto na app promijenilo.

Zabilješka na patrolu ostane sat vremena od označavanja, nakon toga se briše.

Prema moru radi odličan posao, no po nekim lokalnim cestama baš i ne jer ju ljudi nažalost rijetko koriste na kraćim putovanjima. Da nas više koristi waze app situacija bi bila bolja i po pitanju kraćih lokalnih ruta.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:52   #964
u novom broju automotorisporta istrazivanje o cijenama autocesta... znaci ista naplata kao i kod nas, francuska, spanjolska, italija, turisticke zemlje kao i mi.. kod nas dionice pod HAC-om ispadaju najjeftinije! ali cinjenicno su i dalje nam preskupe, a to nema veze s njihovom cijenom vec s nasim standardom, tj primanjima.. ona nas ogranicavaju u njohovu koristenju.. i jos jedna stvar, privatni koncesionari,bina istra i AZM su skuplji i od najskuplje spanjolske po km.. pa sad jesmo li pogrijesili sto autoceste nismo dali u koncesiju strancima?! .. uglavnom kod nas, HAC srednja vrijednost po km=0,57 kn/km, italija 0,66..francuska 0,64 i spanjolska 0,71! a kod nasih koncesionara je 0,72 kn/km!
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:00   #965
Samo da mi je vidjeti genijalce koji su računali 10% za ovo sezonsko poskupljenje.

Iako, znaju oni dobro da su većinu dionica u oba navrata poskupili daleko više od najavljenih postotaka, i boli ih briga kad mogu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 01:27   #966
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
u novom broju automotorisporta istrazivanje o cijenama autocesta... znaci ista naplata kao i kod nas, francuska, spanjolska, italija, turisticke zemlje kao i mi.. kod nas dionice pod HAC-om ispadaju najjeftinije! ali cinjenicno su i dalje nam preskupe, a to nema veze s njihovom cijenom vec s nasim standardom, tj primanjima.. ona nas ogranicavaju u njohovu koristenju.. i jos jedna stvar, privatni koncesionari,bina istra i AZM su skuplji i od najskuplje spanjolske po km.. pa sad jesmo li pogrijesili sto autoceste nismo dali u koncesiju strancima?! .. uglavnom kod nas, HAC srednja vrijednost po km=0,57 kn/km, italija 0,66..francuska 0,64 i spanjolska 0,71! a kod nasih koncesionara je 0,72 kn/km!
Sve je receno sa boldanim...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:53   #967
U nedjelju sam bio na putu u Zagreb i na radiju su javili da je životinja na cesti kod motela Plitvice na zagrebačkoj obilaznici, da se radi o psu.

Večeras opet čitam da je pas na cesti kod Vrbovskog na A6.

I tko zna koji je to slučaj već ove godine da životinje izlaze na autocestu!

Gledam ovdje kod mene na dionici do Zagreba na A3, zaštitna ograda je kompletno skoro sva zarasla u grmlje i prekrivena raslinjem, čak i drveće već raste tik do ograde. Trava se uopće ne kosi uz ogradu nego samo od asfalta do onog jarka dolje.
Tu na dionici koja ide uz Lonjsko polje na svoje oči sam vidio kako se krave provlače pod ogradu i pasu

Pitanje je u kakvom su stanju te ograde kad svako malo imamo dojavu o životinji?

Ali bitno da oni u kratko vrijeme već dvaput dižu cijene cestarina, a održavanje tko fućka
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:05   #968
Turistička sezona nam je super-duper, eno naslov u novinama da je prošli vikend HAC-ONC naplatio 10% više cestarina .... jel još netko vidi očit problem sa prethodnom izjavom?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:34   #969
U 2 minute javljanja blebeću o zaradi, prometu, dobiti i koječemu pa pojma nemaju o ničemu.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:21   #970
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Turistička sezona nam je super-duper, eno naslov u novinama da je prošli vikend HAC-ONC naplatio 10% više cestarina .... jel još netko vidi očit problem sa prethodnom izjavom?
Nije mi jasno, kažu porast prometa od 7% a porast prihoda 10%.
Kako kad su samo cijenu digli za 10%?
Da je promet ostao jednak prihodi su trebali rasti 10%.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit

Zadnje uređivanje JKD01 : 16.08.2017. at 18:44.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:32   #971
Eeee, to su misterije svijeta .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:49   #972
To su ove nove atrakcije za turiste, angažirani su mađioničari da ih zabave i privuku, glavni trik nestanak novca
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:49   #973
U savrsenoj Njemackoj problemi takodjer

Quote:
Tvrtka A1 Mobile je u sklopu javno-privatnog partnerstva proširila dionicu autoceste A1 između Bremena i Hamburga te se brine o njezinu održavanju, a zauzvrat je desetljećima trebala naplaćivati cestarine za teretna vozila.

No, zbog financijske krize krajem prošlog desetljeća prihodi su bili mnogo manji od očekivanih. Od toga se A1 Mobile do danas nije oporavio pa se nalazi na rubu stečaja, zbog čega je podnio tužbu protiv SR Njemačke.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...vu/990861.aspx
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:53   #974
U Švedskoj problemi - zdravo

frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:59   #975
hahahaha dobar ...u svedskoj nemiri...eskimi, pingvini zdraaaaavo...kad se samo sjetim
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:51   #976
nesposobnjakovići u vladi i HaC nikako da riješe teretni promet u tranzitu i da ga maknu sa lokalnih na auto ceste...čist novac, samo nikako da ga uzmu....pa računam onako aproksimativno: 30 šlepera dnevno /blaga procjena/ koji ne odu na AC..trasa Lipovac-ZG....pomnoženo 424 kn, daje sumu cca 13000 kn...jedan smjer, jedan dan...recimo u drugom smjeru toliko, sumaa je 26000 kn dan...pa neka je 300 dana u godini bez nekih praznika..znači cca 8 mil kn ne uzmu a nude im se....a samo traba urediti...majku im nesposobnu.....



a ovako uništavaju lokalne ceste, i smiju nam se u lice...

Zadnje uređivanje girling : 18.09.2017. at 19:02.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:12   #977
Možeš komotno ovo 30 pomnožit sa 3, najmanje.
Lakše je izmislit novi porez!
Treba štitit svoje debi....glasače!!
dexm is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:32   #978
nakon dugo, dugo godina prvi put išli na more kroz bosnu, iz principa im više ne dam za autocestu.
osijek-split cijena 170 kuna.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:40   #979
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
nakon dugo, dugo godina prvi put išli na more kroz bosnu, iz principa im više ne dam za autocestu.
osijek-split cijena 170 kuna.
skuterom?


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:42   #980
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
skuterom?


suzuki swift 1.3 ddis i polako, krstarećom.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.