Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 20:28   #6121
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Možda je unaprijedio ponudu u samom početku. Sad ima hrpa starih drla koje voze Uber.
Pa ja iskreno nemam takvih iskustava, ali ako ljudi ne budu zadovoljni, nece se voziti s njima. Vrlo jednostavno. Ako je onako kako kazete, u Rijeci se s njim nitko nece voziti. Cammeo je jeftiniji i ne voze stare krame.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!

Zadnje uređivanje Rijecanin : 18.08.2017. at 20:40.
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:47   #6122
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Da je usluga vrlo jasno i nedvosmisleno regulirana, Uber se ne bi mogao izvlaciti i rastezati zakon kako mu se sprdne. Car sharing, koji donedavno uopce nije postojao se niti ne spominje. I tako dalje, i tako dalje, i tako dalje.

Krsio Uber trenutno zakon ili ne, donio je osvjezenje na trziste, i znacajno unaprijedio ponudu, te je ocito da zakon treba mijenjati u interesu korisnika. Uostalom, to nam uskoro i slijedi.
Neeee... Da je sudstvo efikasno, Uber bi odavno pokupio prnje iz Kroatistana, kao što se to desilo u pravno uređenim zemljama. Car sharing s Uberom ima veze kao i rent a car sa taxijem - nikakve suštinske, zato ga je nepotrebno uzimati kao neku usporedbu. Ono što Uber radi postoji preko 100 godina, zove se taxi.

Slažem se s tobom, zakon treba mijenjati, a garantiram ti da će i nakon promjene Uber kršiti zakon. To je jednostavno tako.

Interes korisnika je transparentna, pouzdana i održiva usluga... Uber to ne jamči.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:54   #6123
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Interes korisnika je transparentna, pouzdana i održiva usluga... Uber to ne jamči.
Dojma sam da je upravo suprotno.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:08   #6124
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Neeee... Da je sudstvo efikasno, Uber bi odavno pokupio prnje iz Kroatistana, kao što se to desilo u pravno uređenim zemljama.

Da je sudstvo efikasno nitko od sahista vise ne bi bio na cesti nego bi davno bili u prdekani zbog utaje poreza.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Car sharing s Uberom ima veze kao i rent a car sa taxijem - nikakve suštinske, zato ga je nepotrebno uzimati kao neku usporedbu. Ono što Uber radi postoji preko 100 godina, zove se taxi.
Uber nije taksi. Da je uber taksi, mogao bi ga zaustaviti podizanjem ruke, a to ne mozes. Kao sto bi te Uber cekao na stajalistu, da je taksi, a nije, pa ne ceka. Da je uber taksi, mogao bi koristiti zute trake, a ne moze ih koristiti. Uber je puno vise car sharing usluga negoli taksi. Upoznao sam brdo ljudi koji voze za uber iskljucivo kada idu na posao i vracaju se natrag, cisto da pokriju putne troskove. To je car sharing.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, zakon treba mijenjati, a garantiram ti da će i nakon promjene Uber kršiti zakon. To je jednostavno tako.
Lako moguce, i tada treba oplesti po njima.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Interes korisnika je transparentna, pouzdana i održiva usluga... Uber to ne jamči.
To je na korisnicima da prihvate. Ako ne budu transparentni, pouzdani i odrzivi, ce propasti. Moja iskustva iz svih dijelova svijeta, a stvarno sam se posvuda vozao s taksijem, je da je Uber puno brzi, jeftiniji, efikasniji i pouzdaniji od bilo koje taksi kompanije.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:22   #6125
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Dojma sam da je upravo suprotno.
Dojma si... A da li možda znaš da Uber nije nikad donio svojim vlasnicima ni centa dobiti? Da je 2016. završio sa 2,8 milijardi dolara(2.800.000.000 USD) gubitka. Da Istarska županija ima uvjerljivo najveći turistički promet u Hr, a Ubera nema, niti se slavodobitno najavljuje (u Rovinju je neslavno propao pokušaj). Ne vidim tu ni dostupnost ni održivost. Uber je očito dobar u neuređenim korumpiranim sredinama, tu se dobro snalazi.

Transparentnost? Surge pricing, dogovaranje vozača da odbijaju vožnje kako bi umjetno napuhali cijene... Tko kontrolira sustav?

Sve nebitno, Uber je na putu za bankrot ako radikalno ne promijeni poslovnu politiku. Kao i stotine njegovih vozača iza kojih će ostati dugovi državi.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:26   #6126
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Da je sudstvo efikasno nitko od sahista vise ne bi bio na cesti nego bi davno bili u prdekani zbog utaje poreza.



Uber nije taksi. Da je uber taksi, mogao bi ga zaustaviti podizanjem ruke, a to ne mozes. Kao sto bi te Uber cekao na stajalistu, da je taksi, a nije, pa ne ceka. Da je uber taksi, mogao bi koristiti zute trake, a ne moze ih koristiti. Uber je puno vise car sharing usluga negoli taksi. Upoznao sam brdo ljudi koji voze za uber iskljucivo kada idu na posao i vracaju se natrag, cisto da pokriju putne troskove. To je car sharing.



Lako moguce, i tada treba oplesti po njima.



To je na korisnicima da prihvate. Ako ne budu transparentni, pouzdani i odrzivi, ce propasti. Moja iskustva iz svih dijelova svijeta, a stvarno sam se posvuda vozao s taksijem, je da je Uber puno brzi, jeftiniji, efikasniji i pouzdaniji od bilo koje taksi kompanije.
Evo što kaže zakon (važeći)!
"autotaksi prijevoz« je djelatnost prijevoza putnika koja se obavlja osobnim automobilom ako se putnik ili skupina putnika uzima na jednom mjestu, a prijevoz obavlja temeljem jedne narudžbe i uz jedno plaćanje naknade za obavljeni prijevoz"

Koji dio ne opisuje Uber?

Carsharing je kratkotrajni najam automobila, ne vožnja s vozačem u automobilu s mjesta A na mjesto B.

Korisnici nisu bitni. Korisnici su prihvatili i rad na crno, pa ne znači da je to rješenje prihvatljivo.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:29   #6127
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Dojma si... A da li možda znaš da Uber nije nikad donio svojim vlasnicima ni centa dobiti? Da je 2016. završio sa 2,8 milijardi dolara(2.800.000.000 USD) gubitka. Da Istarska županija ima uvjerljivo najveći turistički promet u Hr, a Ubera nema, niti se slavodobitno najavljuje (u Rovinju je neslavno propao pokušaj). Ne vidim tu ni dostupnost ni održivost. Uber je očito dobar u neuređenim korumpiranim sredinama, tu se dobro snalazi.

Transparentnost? Surge pricing, dogovaranje vozača da odbijaju vožnje kako bi umjetno napuhali cijene... Tko kontrolira sustav?

Sve nebitno, Uber je na putu za bankrot ako radikalno ne promijeni poslovnu politiku. Kao i stotine njegovih vozača iza kojih će ostati dugovi državi.
Na putu za izumiranje su ovakvi cehovi poput taksista. Jedva čekam za desetak godina čitati argumente protiv autonomnih vozila koja taksiraju ljude od točke A do točke B, a bez da robot ima položen ispit za taksista i bez da je platio članstvo u komori te još tucet dodatnih nameta.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:12   #6128
dobro vam je netko reko. skidate filmove i serije na crnjaka, išli ste po gume u sloveniju, u mađarsku i okolo po špeceraj, majstori, frizeri, cijele kuće se grade bez računa, a dođe uber koji razbuca najgore smradove nakon političara i onda se bunite. jebeni ste luzeri i licemjeri. ko od vas koji se tu bahati protiv ubera ima čist obraz? nemam ga ni ja (stvarno volim pogledat seriju ili film), ali barem ne serem okolo.
loše. jako loše.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 07:51   #6129
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Evo što kaže zakon (važeći)!
"autotaksi prijevoz« je djelatnost prijevoza putnika koja se obavlja osobnim automobilom ako se putnik ili skupina putnika uzima na jednom mjestu, a prijevoz obavlja temeljem jedne narudžbe i uz jedno plaćanje naknade za obavljeni prijevoz"

Koji dio ne opisuje Uber?
Puno bolje pitanje je koga ne opisuje? Po ovoj definiciji iznajmljivanje vozila s vozacem cak i uz posjedovanje dozvole za takvu uslugu ispada taksi. Kolege koji skupa idu na posao i dijele troskove godiva takodjer ispadaju taksi, Vucna sluzba koja te pokupila na cesti takodjer ispada taksi. Zapravo, bilo kakva voznja osobnim automobilom pri cemu se placa naknada ispada taksi. Cak i ako odbacis frenda do grada, i on ti placi cugu, to je takodjer taksi, jer je eto odbacio na temelju jedne ''narudzbe'', i jednom je platio ''nakndadu'' u ovom slucaju, u robi i uslugama, ne u novcu.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Carsharing je kratkotrajni najam automobila, ne vožnja s vozačem u automobilu s mjesta A na mjesto B.
Carsharing moze bit ibilo sto, jer u zakonu nije definirano. Moze biti dijeljenje troskova prijevoza, a moze biti i vjestina oslikavanja ruzicastih plamenaca na napuhavanja, jer u zakonu drugacije nije definirano.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Korisnici nisu bitni.
S ovim si sve rekao. Ovo je generalno stav sahista, i zato uzivaju ugled kakav uzivaju. Jebe se njima za korisnike, gledaju samo na svoje dupe. Kako sto manje raditi, u sto vecoj i prljavijom olupini od automobila, za sto vise para.

Pogledaj ovog gospodina jos jednom:



Slika govori vise od 1000 rijeci...



Reality check, korisnici su jedini koji su bitni u cijeloj prici. Taksi, ili bilo kakve prijevoznicke usluge nisu i ne smiju biti sami sebi svrha. Taksi ne postoji da bi vozaci sami sebi mogli isplacivati place bez puno prolivenog znoja, nego da ponude cim bolju, kvalitetniju i dostupniju uslugu.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:15   #6130
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
dobro vam je netko reko. skidate filmove i serije na crnjaka, išli ste po gume u sloveniju, u mađarsku i okolo po špeceraj, majstori, frizeri, cijele kuće se grade bez računa, a dođe uber koji razbuca najgore smradove nakon političara i onda se bunite. jebeni ste luzeri i licemjeri. ko od vas koji se tu bahati protiv ubera ima čist obraz? nemam ga ni ja (stvarno volim pogledat seriju ili film), ali barem ne serem okolo.
loše. jako loše.
Ne zaključuj na osnovu sebe.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:33   #6131
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovog gospodina jos jednom:



Slika govori vise od 1000 rijeci...
Riječanin, zgadil si mi obrok!

Bahrudina u stranu, ja ne kužim, zašto se šahisti sami malo ne moderniziraju, propagiraju svoje prednosti, koriste bolje tehnologiju a.d. 2017 itd...?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:48   #6132
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Riječanin, zgadil si mi obrok!

Bahrudina u stranu, ja ne kužim, zašto se šahisti sami malo ne moderniziraju, propagiraju svoje prednosti, koriste bolje tehnologiju a.d. 2017 itd...?
Zato sto ne zele raditi. Moderinizacija znaci ulaganja i stalni boravak na cesti, prelazak 300+ kilometara svaki dan. Njima se to nimalo neda. Puno je bolje odraditi 3 ili 4 voznje, uzeti 100, 150 ili 200 kuna po svakoj, efektivno sat do sat i po vremena posla. minimalna potrosnja goriva, minimalna potrosnja automobila, puno slobodnog vremena za kafenisanje i igranje saha, a u dzep strpa 500+ kuna, koje ne prijavi, nego su cisti.

Alternativa je udruzivanje, modernizacija, izrada aplikacije, kupovina novih automobila i 8+ sati na cesti, uz naplacivanje voznji 30 ili 40 kuna. To je vec ozbiljna sljaka i kao takva im se neda.

Mislim poprilicno je smijena sva ova halabuka, kad za 5 ili 10 godina zanimanje uopce nece postojati, nego ce ici u smjeru kovaca, popravljaca kisobrana, konjusara i slicnih zanimanja koja su odavno stvar proslosti, barem na nekoj komercijalnoj bazi.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:55   #6133
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Na putu za izumiranje su ovakvi cehovi poput taksista. Jedva čekam za desetak godina čitati argumente protiv autonomnih vozila koja taksiraju ljude od točke A do točke B, a bez da robot ima položen ispit za taksista i bez da je platio članstvo u komori te još tucet dodatnih nameta.
Slabo pratiš temu. Rad robota će biti oporezovan. A Uber će do onda morati platiti pokradenu tehnologiju za autonomnu vožnju konkurenciji. Ako uopće doživi trenutak autonomne vožnje.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:57   #6134
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Slabo pratiš temu. Rad robota će biti oporezovan.
Brzinom kojom djeluje hrvatsko zakonodavstvo, to ce vjerojatno biti godine 3172. BTW. Sto ce se tocno promijeniti s uvodjenjem oporezivanja robota kad su ljudi koje roboti zamijenjuju i tako vec oporezovani?

Roboti ce barem izdavati racune, za razliku od sahista koji vec godinama kradu drzavni proracun radi cega kronicno nedostaje sredstava za lijecenje bolesne djece.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:04   #6135
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Zato sto ne zele raditi. Moderinizacija znaci ulaganja i stalni boravak na cesti, prelazak 300+ kilometara svaki dan. Njima se to nimalo neda. Puno je bolje odraditi 3 ili 4 voznje, uzeti 100, 150 ili 200 kuna po svakoj, efektivno sat do sat i po vremena posla. minimalna potrosnja goriva, minimalna potrosnja automobila, puno slobodnog vremena za kafenisanje i igranje saha, a u dzep strpa 500+ kuna, koje ne prijavi, nego su cisti.

Alternativa je udruzivanje, modernizacija, izrada aplikacije, kupovina novih automobila i 8+ sati na cesti, uz naplacivanje voznji 30 ili 40 kuna. To je vec ozbiljna sljaka i kao takva im se neda.

Mislim poprilicno je smijena sva ova halabuka, kad za 5 ili 10 godina zanimanje uopce nece postojati, nego ce ici u smjeru kovaca, popravljaca kisobrana, konjusara i slicnih zanimanja koja su odavno stvar proslosti, barem na nekoj komercijalnoj bazi.
Tako je, alternativa koju nosi Uber je crknuti u autu da bi svima bio dostupan taxi. A već sada vidimo kako se takva 8+ alternativa zlorabi plaćanjem 2 satnog dodatnog rada tjedno. Znači vojska robova koja će ostaviti pustoš u proračunu da bi Uber kupio svojih 30% i da bi ljubitelji napretka barem za sada jeftinije putovali taxijem.

Umjesto efikasnijeg i jeftinijeg javnog prijevoza nama treba 1000 kanti iz prošlog stoljeća Euro 3 norme po centru gradova da bi fina gospoda sama brzo, praktično i jeftino putovala. A eto, kante nisu toliko bitne kao ni robovi koji crnče za minimalac 250-300 sati mjesečno kada je doživljaj tipkanja i ocjenjivanja na smartphoneu tako jedinstveno iskustvo.

Kakvoj se vi budućnosti veselite ljudi moji.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:06   #6136
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Brzinom kojom djeluje hrvatsko zakonodavstvo, to ce vjerojatno biti godine 3172. BTW. Sto ce se tocno promijeniti s uvodjenjem oporezivanja robota kad su ljudi koje roboti zamijenjuju i tako vec oporezovani?

Roboti ce barem izdavati racune, za razliku od sahista koji vec godinama kradu drzavni proracun radi cega kronicno nedostaje sredstava za lijecenje bolesne djece.
Biti će brzinom EU, jer takav zakon predlaže EK.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:16   #6137
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post

Interes korisnika je transparentna, pouzdana i održiva usluga... Uber to ne jamči.
Tko je više transparentan, Uber gdje odmah vidiš cijenu za put ili šahist koji na kraju vožnje izbaci proizvoljnu brojku?

Meni se još nije desilo da me Uber ne želi voziti, šahisti uredno odbijaju vožnju ako im je mala ruta.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:27   #6138
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Tako je, alternativa koju nosi Uber je crknuti u autu da bi svima bio dostupan taxi. A već sada vidimo kako se takva 8+ alternativa zlorabi plaćanjem 2 satnog dodatnog rada tjedno. Znači vojska robova koja će ostaviti pustoš u proračunu da bi Uber kupio svojih 30% i da bi ljubitelji napretka barem za sada jeftinije putovali taxijem.
O cemu ti pricas? Tko te tjera voziti na Uber? Cijela ideja je vozi kada hoces, koliko hoces? Cammeo je vec sada jeftiniji od Ubera, tako da ne ruse niti cijene.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Umjesto efikasnijeg i jeftinijeg javnog prijevoza nama treba 1000 kanti iz prošlog stoljeća Euro 3 norme po centru gradova da bi fina gospoda sama brzo, praktično i jeftino putovala.
Pa ne bas, 1000 kanti iz proslog stoljeca ocrtava vozni park RTZ-a, a niti Radio taxi rijeka ne odstupa od toga pravila. Gdje god da sam se vani vozio s Uberom, vozila su bila u jako dobrom stanju. Price o starim kantama koje voze za uber kod nas koje sve cesce cujem vrlo vjerojatno imaju veze s prijetnjama o zapljenama vozila, pa se ljudi bolje voziti u boljim automobilima u slucaju da ih zaplijene.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
A eto, kante nisu toliko bitne kao ni robovi koji crnče za minimalac 250-300 sati mjesečno kada je doživljaj tipkanja i ocjenjivanja na smartphoneu tako jedinstveno iskustvo.
S vecinom vozaca s kojima sam se vozio sam i popricao. U americi, a cijene u Houstonu su na razini cammea u Rijeci, uredno zarade do 20 dolara po satu. istini za volju, gorivo je tamo jeftinije, i u prosjeku se voze puno duze ture jer je sve ogromno, ali opet se sasvim pristojno zaradi. Kod nas sam se vozio svega nekoliko puta, i ukoliko Uberista vozi za sebe, dakle njegovo vozilo i njegov ugovor, lova je cisto OK. problem nastaje kod partnera koji uzmu vozace na minimalac i onda ih maltretiraju, klasicna hrvatska prica.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Kakvoj se vi budućnosti veselite ljudi moji.
BTW. Sto je tocno lose u radu za minimalac? Cistacice rade za minimalac, silice takodjer, svi u kozarskoj industriji, kao i dobar dio ljudi u drvnoj industriji. svi se ubiju od posla, a slozenost zanimanja nije nista manja od posla vozaca? Zasto je OK da silica radi sagnuta za masinom 8 sati dnevno za crkavicu od 2000 i kusur kuna, a apsolutno je neprihvatljivo da vozac za punog radnog vremena uprihoduje dvostruko veci iznos?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:30   #6139
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Biti će brzinom EU, jer takav zakon predlaže EK.
I kakve ce to promijene donijeti? Roboti koji ce zamijeniti ljude biti ce oporezovani. Ljudi koje zamijenjuju su vec oporezovani. Sto ce donijeti takav zakon osim jos malo poreza za punjenje drzavne blagajne? cemu se tocno veselis?

Osim toga, taj zakon je daleko od prijedloga, tek se raspravlja na temu. nagradno pitanje je sto je robot? Da li to znaci da ce se oporezivati bilo kakav kontroler?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:21   #6140
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Slabo pratiš temu. Rad robota će biti oporezovan. A Uber će do onda morati platiti pokradenu tehnologiju za autonomnu vožnju konkurenciji. Ako uopće doživi trenutak autonomne vožnje.
Ne slažem se da slabo pratim temu. Smatram kako joj posvećujem točno onoliko pozornosti koliko, s obzirom na kvalitetu, zaslužuje.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.