Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 22:02   #9961
Roditelji dosad 6 rezervacija na Airu i svi napisali review.
4 bookingovaca nijednu
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:14   #9962
Da li AirBnb i Booking.com zahtjevaju recenziju odmah ili...?
Znam da Airbnb traži odmah, i da imaš 14 dana. A ne znam kako je kod booking.coma, možda oni tek nakon nekoliko dana pitaju gosta za recenziju.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:46   #9963
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, samo da znaš da kada koristiš air onda si ''mila gošća'' a kada koristiš booking onda se silom prilika preobraziš pa si ''ona booking bitch''. Booking na goste djeluje kao pun mjesec na usnule vukodlake, od retivera telećeg pogleda postaju zvijeri željne iznajmljivačke krvi
Naravno da nije baš takva ekstremna razlika, ali činjenica da na Airu i iznajmljivač može ostaviti recenziju gostu sigurno utječe na to koliko će gost zakerati i tražiti dlaku u jajetu, pogotovo ako misli kontinuirano koristiti Air. Ljudi si svašta dozvole kad su (ili misle da su) anonimni ili kad se njih ne može iskritizirati. Pogledaj samo komentare ispod članaka na netu, dovoljno ti je. Tako da je razlika u komentarima na Airu i Bookingu poprilično lako objašnjiva. A ponekad i u ponašanju (security deposit, strict cancellation policy, komunikacija prije dolaska zato jer to host može kasnije spomenuti u recenziji ili se pozvati na to u slučaju nekog problema itd.).

Ne pišem iz vlastitog iskustva jer sa Bookingom ne radim, ali sam kao gost primjetila da je Booking realniji što se tiče ocjena (na Airu su skoro svi odlikaši), ali su zato komentari mahom puno gluplji ili relativno beskorisni jer su kratki. I često se vidi da su gosti manje informirani, što se može pripisati Bookingovim lošim opisima apartmana.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:41   #9964
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Naravno da nije baš takva ekstremna razlika, ali činjenica da na Airu i iznajmljivač može ostaviti recenziju gostu sigurno utječe na to koliko će gost zakerati i tražiti dlaku u jajetu, pogotovo ako misli kontinuirano koristiti Air. Ljudi si svašta dozvole kad su (ili misle da su) anonimni ili kad se njih ne može iskritizirati. Pogledaj samo komentare ispod članaka na netu, dovoljno ti je. Tako da je razlika u komentarima na Airu i Bookingu poprilično lako objašnjiva. A ponekad i u ponašanju (security deposit, strict cancellation policy, komunikacija prije dolaska zato jer to host može kasnije spomenuti u recenziji ili se pozvati na to u slučaju nekog problema itd.).

Ne pišem iz vlastitog iskustva jer sa Bookingom ne radim, ali sam kao gost primjetila da je Booking realniji što se tiče ocjena (na Airu su skoro svi odlikaši), ali su zato komentari mahom puno gluplji ili relativno beskorisni jer su kratki. I često se vidi da su gosti manje informirani, što se može pripisati Bookingovim lošim opisima apartmana.
E točno, mogućnost iznajmljivača da ostavi recenziju, to je ono što dosta utječe na ljude da budu malo pažljiviji. Slažem se, toga se nisam sjetio.

Booking možda ima lošije opise ali su bar ujednačeni. Na airu sve zavisi od vlasnika, jedni samo što ne opišu razmještaj utičnica u stanu, drugi stave doslovce dvije rečenice koje ne kažu ništa.
Old Danas, 01:16   #9965
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Znam da Airbnb traži odmah, i da imaš 14 dana. A ne znam kako je kod booking.coma, možda oni tek nakon nekoliko dana pitaju gosta za recenziju.
Airbnb na dan izlaska iz app salje podsjetnik, cesto vec u 8 sati ujutro na dan izlaska iz app.
Booking isto salje isti dan i to vise puta, unutar mjesec dana. Dosadni su oba.

Lyrabel ima pravo.

Nisam nijednom hostu na b com dala ispod ciste desetke, dakle, ne povampirim se. , nisam imala razloga za manju ocjenu.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:17   #9966
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Roditelji dosad 6 rezervacija na Airu i svi napisali review.
4 bookingovaca nijednu
Aaston će reći da je zabluda oko drugačijeg profila gostiju. Ja i dalje mislim da nije zabluda i da svaka od platformi posve drugačije komunicira i time se predominantno obraća drugačijem profilu gostiju. Pa su i iskustva s gostima drugačija.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:23   #9967
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Gost dobije u toku boravka neki upitnik (npr. u vezi check ina) i zadnji dan ili dan poslije odlaska. Moze se popuniti u roku od mjesec dana. Booking.com

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:23   #9968
Zaboravih reci, kod aira je kvaka i to sto on "diskvalificira" sve koji imaju prosjek ispod 4.0, a zele i one ispod 4.5. Zato se cini da su svi odlikasi i da je b com objektivniji. B com pusta sve, air eliminira "losije".

Prije 3 tjedna (prije godisnjeg) sam nasla analizu jednog tipa koji je istrazivao koliko je air objekata maknuo s liste, zasto itd, iznenadila sam se koliko je objekata air maknuo s liste i zbog losih ocjena.
Meni je to uzasno glupo, otkud air zna da ne bi netko uzeo sobu s ocjenom 3? Pa trziste se regulira putem zakona ponude i potraznje.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : Danas at 01:37.
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:36   #9969
Quote:

Booking možda ima lošije opise ali su bar ujednačeni. Na airu sve zavisi od vlasnika, jedni samo što ne opišu razmještaj utičnica u stanu, drugi stave doslovce dvije rečenice koje ne kažu ništa.
Ne znam što znači "dobar opis"?

Koga briga čitati romane od opisa a osobito ako krene sa što se sve ne smije, dok još nisam ni odlučila želim li tamo? Koga briga o tome čime se domaćini bave i tko ima vremena u tim dugačkim tekstovima pronaći bitno? (za to vrijeme pregledaš 10 drugih apartmana na drugim portalima)

Normalno da to nitko ne čita, meni je fascinantno da itko očekuje da netko zaista to čita

Booking ti lijepo sistematizira bitne točke, pokaže ti točnu lokaciju i to je sve što treba.
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:39   #9970
Bitne tocke koje su svima iste?
Kad citam oglase kao gost, svi imaju slicne opise. Moji app su bas razliciti (lokacija, velicina, polozaj, okolis itd) a opis je skoro isti
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:59   #9971
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bitne tocke koje su svima iste?
Kad citam oglase kao gost, svi imaju slicne opise. Moji app su bas razliciti (lokacija, velicina, polozaj, okolis itd) a opis je skoro isti
Svi će pogledati slike i lokaciju na mapi i recenzije to je to ... nitko neće čitati nekakve dugačke tekstove s opisima, i to još koje piše host.

Tu je booking pametnije skužio da je tome jednostavno tako i tome prilagodio prezentaciju. Onaj tko želi više informacija, okoliš itd, jednostavno si sve pronađe i sam stekne sliku. Ne treba mu za to 5 kartica teksta s miš-maš informacijama zbrda-zdola.
Odgovori s citatom
Old Danas, 05:16   #9972
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Aaston će reći da je zabluda oko drugačijeg profila gostiju. Ja i dalje mislim da nije zabluda i da svaka od platformi posve drugačije komunicira i time se predominantno obraća drugačijem profilu gostiju. Pa su i iskustva s gostima drugačija.
A sta je sa svima nama koji koristimo oba ili vise portala i na kraju odaberemo preko onoga gdje su bolje cijene ili uvjeti? Podvojene licnosti?
Moje iskustvo s dobivanjem recenzija je suprotno od gornjeg, ali buduci da se kosi s mantrom normalno da nece biti uzeto u obzir.
Old Danas, 05:23   #9973
Quote:
Svi će pogledati slike i lokaciju na mapi i recenzije to je to ... nitko neće čitati nekakve dugačke tekstove s opisima, i to još koje piše host.
Kako bi to sada ti mogla znati? Ne mozes uvijek suditi po sebi. Kada biraju kratke boravke, da, vecinom ne gledaju sve detalje. To je i moj dojam stecen na temelju primanja i takvih gostiju van glavne sezone.
Ali budi sigurna da među onima koji biraju smjestaj za duze vrijeme (7-14 dana) ima dobar dio koji procitaju svaku rijec. Ne svi naravno, ali ima ih nezanemariv postotak. Pogotovo ako dolaze s djecom.
Old Danas, 09:24   #9974
Quote:

Tu je booking pametnije skužio da je tome jednostavno tako i tome prilagodio prezentaciju. Onaj tko želi više informacija, okoliš itd, jednostavno si sve pronađe i sam stekne sliku. Ne treba mu za to 5 kartica teksta s miš-maš informacijama zbrda-zdola.
nije istina
ja uvijek čitam sve, i što više podataka to bolje
i većina mojih frendova također

možda si ti mlađa generacija, mi stariji nismo odrasli na sms-tipu komunikacije i skraćenicama
Old Danas, 11:53   #9975
Citam opise kad uzmem smjestaj u obzir (lokacija, ocjena, cijena, broj reviewa...).

Broj uticnica i polozaj bih, svakako, uzela u obzir. I navela u reviewu

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:09   #9976
Quote:
A sta je sa svima nama koji koristimo oba ili vise portala i na kraju odaberemo preko onoga gdje su bolje cijene ili uvjeti? Podvojene licnosti?
Moje iskustvo s dobivanjem recenzija je suprotno od gornjeg, ali buduci da se kosi s mantrom normalno da nece biti uzeto u obzir.
Ja koristim samo Booking jer su mi stvari puno bolje posložene. I lokacija i cijene.
I uvijek napišem recenziju.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.