Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 14:20   #641
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Nije Sash bio na UZV, Prase ima problem zbog sporadičnih okolokućnih poslova koji je UZV pokazao
Godine su me nacele, gotovo je.
Mada nekad pomislim da skoro sve jedna osoba piše 😉
A ko spašava ženu od paukova i veš mašine? 😊
Hoću ja jednog takvog, možda nisam propustila zadnju šansu da budem princeza u nevolji (obećavam - nosicu samo haljine do poda)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:25   #642
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Godine su me nacele, gotovo je.
Mada nekad pomislim da skoro sve jedna osoba piše 😉
A ko spašava ženu od paukova i veš mašine? 😊
Hoću ja jednog takvog, možda nisam propustila zadnju šansu da budem princeza u nevolji (obećavam - nosicu samo haljine do poda)
Nitko
Sama se treba spašavat
UZV. Sjeti se!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:28   #643
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post

Ti u stvari pomažeš pauku da ga tvoja žena ne umlati? Ja svoje izbacujem žive 😊
always on the side of good
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:27   #644
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Upravo kupila cijevi za odvod, mješalicu i tačke, sve to sama ubacila u auto, pa da ti mahnem
Pravi muž ima doma mješalicu i par tački.
Ti samo trebaš pravog muža naći.

Quote:
Bilo mi žao dečkića koji mi je rastavljao bubanj od postolja, povrijedio je prst odsrafljujuci (a lijepo sam ga pitala jel' trebam pomoći ) .
Nije ni čudo.
Dečko se šokirao, ga pita jel treba pomoć.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 14:25   #645
Evo moje mišljenje kao muškarca. Smatram da bi si svaki muškarac trebao znati skuhati, oprati i ispeglati, isto kao što bi svaka žena trebala znati provjeriti ulje i vodu u automobilu ili barem namještaj složiti. Nekako je prirodno da su žene više okrenute kućanskim poslovima poput čišćenja, kuhanja itd., a muškarci fizikaliji, ali istovremeno su mi odbojni muškarci koji ne znaju ni jaja ispeći pa čekaju ženu da dođe s posla i to im napravi ili žene koje ne znaju gdje se hauba na autu diže. Moje mišljenje je da bi svaki čovjek (muško ili žensko) trebao znati što više toga i biti što sposobniji za samostalni život, a znanje svega toga vodi i u kvalitetniji život u dvoje.

Baš sam nedavno imao raspravu s jednom postarijom ženom koja me je proglasila papučarom zato što sam rekao da mi nije problem skuhati si ili ispeglati. A kad sam joj rekao što bi napravila da joj se upali lampica od ulja negdje u Zagrebu dok joj je muž na drugom kraju Hrvatske, rekla mi je da zvala hak ili muža da dođe po nju, da ne mora ona tu ništa znati. A ne bi možda podignula haubu, vidjela da je razina pala, pogledala ispod auta jel curi gdje, ako ne curi otišla u prvi dućan s autodijelovima, kupila ulje, natočila, sjela i vozila dalje uz minimalni trošak.

Mislim da i muškarci i žene koji znaju "poslove suprotnog spola" nisu nikakvi papučari već su upravo zbog toga jači, samostalniji i sposobniji, a samim takvim i kvalitetniji za život u dvoje pa i brak i odgoj djece. Ona "muškarčina" koja bi bez ženinog kuhanja umrla od gladi je najteža papučarčina i papčina od svih.
marinnko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 16:44   #646
Quote:
marinnko kaže: Pogledaj post
istovremeno su mi odbojni muškarci koji ne znaju ni jaja ispeći pa čekaju ženu da dođe s posla i to im napravi ili žene koje ne znaju gdje se hauba na autu diže.
Odbojni su ti muškarci koji ne znaju kuhati? Na koji način izražavaš svoju odbojnost prema njima? implicira li to da su ti privlačni muškarci koji znaju?
Odbojna ti je žena koja se uopće ne bavi onime ispod haube automobila? Badava je npr. inteligentna, dobra, lijepa, strastvena i ženstvena, svejedno ti je odbojna? Hm...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 12:35   #647
Quote:
marinnko kaže: Pogledaj post
Evo moje mišljenje kao muškarca. Smatram da bi si svaki muškarac trebao znati skuhati, oprati i ispeglati, isto kao što bi svaka žena trebala znati provjeriti ulje i vodu u automobilu ili barem namještaj složiti. Nekako je prirodno da su žene više okrenute kućanskim poslovima poput čišćenja, kuhanja itd., a muškarci fizikaliji, ali istovremeno su mi odbojni muškarci koji ne znaju ni jaja ispeći pa čekaju ženu da dođe s posla i to im napravi ili žene koje ne znaju gdje se hauba na autu diže. Moje mišljenje je da bi svaki čovjek (muško ili žensko) trebao znati što više toga i biti što sposobniji za samostalni život, a znanje svega toga vodi i u kvalitetniji život u dvoje.

Baš sam nedavno imao raspravu s jednom postarijom ženom koja me je proglasila papučarom zato što sam rekao da mi nije problem skuhati si ili ispeglati. A kad sam joj rekao što bi napravila da joj se upali lampica od ulja negdje u Zagrebu dok joj je muž na drugom kraju Hrvatske, rekla mi je da zvala hak ili muža da dođe po nju, da ne mora ona tu ništa znati. A ne bi možda podignula haubu, vidjela da je razina pala, pogledala ispod auta jel curi gdje, ako ne curi otišla u prvi dućan s autodijelovima, kupila ulje, natočila, sjela i vozila dalje uz minimalni trošak.

Mislim da i muškarci i žene koji znaju "poslove suprotnog spola" nisu nikakvi papučari već su upravo zbog toga jači, samostalniji i sposobniji, a samim takvim i kvalitetniji za život u dvoje pa i brak i odgoj djece. Ona "muškarčina" koja bi bez ženinog kuhanja umrla od gladi je najteža papučarčina i papčina od svih.
Posve se slažem da svako novo znanje ne može biti loše. Promijenile su se bazične pretpostavke u društvu i nove situacije stalno traže i nova rješenja, učešće partnera u logistici na drugačiji, prilagođen, način.
Ne treba doduše pričati bajke, pa baš sve izjednačavati i tražiti od muškaraca da budu baš prvoklasni kuhari, ili žena da servisiraju auto, ali u vatrogasnom smislu, iz potrebe, dakako da nema svetih krava. Ili "sramote" zbog obavljanja nekih obveznih poslova bilo s koje strane. Na koncu ništa od toga nije baš vrhunaravno umijeće koje se teško usvaja, nego dapače, razvojem tehnologije sve postaje jednostavnije za svakoga.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 12:43   #648
Vječite fame i oko kuhanja i oko servisiranja auta...
Mislim da ono što barem 70% ljudi doma kuha i jede ne traži top školovane chefove za pripremu istog.

Za auto postoje servisi, a briga o autu kao što je održavanje čistoće, ulja, praćenja stanja guma, antifriz i sličnog bi bilo stvarno uputno da zna svaka osoba koja posjeduje auto i koristi ga u svom životu. Ne vidim kakve veze ima spol s tim.

Kod nas ne postoje poslovi iz naslova, oboje smo živjeli sami prije nego smo počeli živjeti skupa i nismo imali dadilje u odrasloj dobi, pa eto ni jedan ne bi crk'o bez ovog drugog.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 13:28   #649
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Vječite fame i oko kuhanja i oko servisiranja auta...
Mislim da ono što barem 70% ljudi doma kuha i jede ne traži top školovane chefove za pripremu istog

Za auto postoje servisi, a briga o autu kao što je održavanje čistoće, ulja, praćenja stanja guma, antifriz i sličnog bi bilo stvarno uputno da zna svaka osoba koja posjeduje auto i koristi ga u svom životu. Ne vidim kakve veze ima spol s tim.

Kod nas ne postoje poslovi iz naslova, oboje smo živjeli sami prije nego smo počeli živjeti skupa i nismo imali dadilje u odrasloj dobi, pa eto ni jedan ne bi crk'o bez ovog drugog.
Upravo poanta, odnosno problem u nekim odnosima, brakovima je ova. Dosta nas je živjelo prije braka ili zajedn. života solo, nismo bili gladni, bilo nam je čisto i oprano. No ulaskom u zajednicu se naglo mijenjaju postavke u ljudskim glavama i sad se očekuje da žena kuha i pere iako je ta muška osoba živjela na način da je sama to radila. Kažem ovako jer sam većinom čula da je muški taj koji očekuje. Jedini mogući suživot, pošto nitko od nas nije sakat je taj da postoji ravnopravnost.
Ona nikad neće biti 50:50 jer muškarac ne može roditi umjesto žene, ne može biti mama što je jako teško pogotovo prvih godinu dana i sl. No, svakako treba težiti ravnopravnosti. Naravno, ako netko radi 15 h dnevno i financira većinu, da drugi treba odraditi kućanske poslove.
Dakle u radnom vremenu osam sati oboje, ja kuham, ti za to vrijeme nosaj dijete. Ja usisavam, ti peri kupaonicu.
Ok, ima onih koji traže domaćicu, a da on donosi lovu. To je drugi par rukava. U tom se odnosu oboje moraju apsolutno složiti da je tako i da nema pogovora ni s njegove, ni s njene strane.
No u globalu, nema muško- ženskih poslova. Ima samo onih koje osoba preferira ili ne i nema boljeg ako se par složi, npr. ja usisavam, ti peglas.
Jedino bih odvojila poslove koje ipak ne odgovaraju fizički ženi ili muškarcu. Iskustveno znam da meni od 50 kg nije isto dignuti predmet od 50 kg (ako uopće mogu) ili tipu od 90 kg.
gregorijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 14:02   #650
Većina žena i muškaraca je sposobno obavljati sve kućanske poslove.Ne vidim razloga zašto neka žena koja upravlja automobilom ne bi mogla ili znala uključiti bušilicu ili brusilicu ako bude potrebno.
Isto tako neke žene do 20 godine i ne stanu ispred štednjaka a onda uz coolinariku postanu vrhunske kuvarice.Zašto to ne bi mogli i muškarci.Pa ne trebaju biti vrhunski kuhari već moraju znati 10tak jela vrtiti u krug.
A što se tiče pranja suđa i rublja.Kako reče jedna naša afirmirana pjevačica koja je u pjesmi htjela spustiti muškarcima, "nauka je spustiti ručnu dodat gas", hoću reći nauči uključit makinju za suđe i rublje.

Volim kolače i palo mi na pamet ispeći bur kifle. Glupost-razvalja tijesto i namaza smjesu ,stavija peć,izvadija posuja šećerom i djeca kaže bolje nego u Bobisa.Mogu reći uz palačinke koje su mi u početku znale biti svugdje samo ne u tavi danas i mogu uz trzaj tave preokrenuti da tavu i ne odlijepim od ploče.
Toliko.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 14:13   #651
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Odbojni su ti muškarci koji ne znaju kuhati? Na koji način izražavaš svoju odbojnost prema njima? implicira li to da su ti privlačni muškarci koji znaju?
Odbojna ti je žena koja se uopće ne bavi onime ispod haube automobila? Badava je npr. inteligentna, dobra, lijepa, strastvena i ženstvena, svejedno ti je odbojna? Hm...
u stvari da, odbojni su i miskarci i zene - invalidi a zdravi, koji nisu u stanju zivjeti kao normalne obicne samostalne jedinke
i ne viidm kaj je tu za cudenje??
ako netko i ima novaca za platiti sve silne servisere, majstore i butlere i kuhare, ali na kraju svega i dalje ostaje cinjenica da je ta osoba nesposobna i bazicno glupa
pa da je i vrhunski neurokirurg, jebem ja zivot s nekim tko ima jednu temu u zivotu i jedno jedino zna raditi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 19:15   #652
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
u stvari da, odbojni su i miskarci i zene - invalidi a zdravi, koji nisu u stanju zivjeti kao normalne obicne samostalne jedinke
i ne viidm kaj je tu za cudenje??
ako netko i ima novaca za platiti sve silne servisere, majstore i butlere i kuhare, ali na kraju svega i dalje ostaje cinjenica da je ta osoba nesposobna i bazicno glupa
pa da je i vrhunski neurokirurg, jebem ja zivot s nekim tko ima jednu temu u zivotu i jedno jedino zna raditi
Kakve veze ima krajnost (fah-idiotizam) s onim što sam ja napisao? Nikakve.
Kakvi "invalidi"? Žena koja se ne bavi onim što je ispod haube automobila (i tsl.) je po tebi "glupa" i "invalid"?

Takva žena, neovisno o tome, može biti puno inteligentnija i svestrano obrazovanija od tebe. Ne da može biti, nego takvih ima puno...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 19:58   #653
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Žena koja se ne bavi onim što je ispod haube automobila...
Virenje ispod haube automobila baš i ne spada u "kućanske poslove" .

Ne uspijevam se sjetiti nijednoga uobičajenoga kućanskog posla koji zahtijeva nekakvo "znanje" čije je posjedovanje vrijedno poštovanja (sve što mi pada na pamet su čimpanza poslovi koji traže utrošak vremena dok mozak spava), a neposjedovanje ne samo vrijedno prijezira, nego i titule fah-idiota. Koji kurac, neda mise peglat čistit prat, to automatski znači da sam balvan za sve osim svoje struke? How yesno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 20:04   #654
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
Većina žena i muškaraca je sposobno obavljati sve kućanske poslove.Ne vidim razloga zašto neka žena koja upravlja automobilom ne bi mogla ili znala uključiti bušilicu ili brusilicu ako bude potrebno.
Može znat ali i ne mora. Nitko ne zna sve, bilo muško ili žensko.

Ona možda zna napravit fantastičnu reformicu, a on se super snalazi s bušilicom i brusilicom. Ni jedno ni drugo ne radi se svaki dan, dakle, pripada u 'specijalne' poslove i umijeća.
Ostali (svakodnevni) poslovi se podijele po nekom ključu (stvar dogovora). Nit se svaki dan rade reformice, nit svaki dan treba radit neki klinac oko auta ili bušit i brusit nešto po kući.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 20:17   #655
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Virenje ispod haube automobila baš i ne spada u "kućanske poslove" .
O tome je bila riječ. Prvo je jedan napisao da mu je žena koja takvo što ne radi odbojna, a ovaj se nadovezao i takve žene nazvao glupima...

...a ja i dalje smatram da neka žena koja ne viri pod haubu i tsl. može biti itekako inteligentnija i svestranija od njih takvih kakvih jesu... možda ne diže haubu automobila, ali piše, slika, govori jezike, svira par instrumenata, razumije se u film, glazbu, književnost, slikarstvo... a iako usput, ide joj od ruke i kulinarstvo... možda je povrh toga maštovita i strastvena ljubavnica...

...ali badava joj sve to ako se ne bavi onim pod haubom automobila i tsl., takva je "genijalcima" odbojna i glupa...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 20:29   #656
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
O tome je bila riječ. Prvo je jedan napisao da mu je žena koja takvo što ne radi odbojna, a ovaj se nadovezao i takve žene nazvao glupima...

...a ja i dalje smatram da neka žena koja ne viri pod haubu i tsl. može biti itekako inteligentnija i svestranija od njih takvih kakvih jesu... možda ne diže haubu automobila, ali piše, slika, govori jezike, svira par instrumenata, razumije se u film, glazbu, književnost, slikarstvo... a iako usput, ide joj od ruke i kulinarstvo... možda je povrh toga maštovita i strastvena ljubavnica...

...ali badava joj sve to ako se ne bavi onim pod haubom automobila i tsl., takva je "genijalcima" odbojna i glupa...
misliš da svaki muškarac zna što će napravit kad digne haubu.
Hauba se diže samo ako neko gleda sa strane.
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 21:10   #657
Quote:
w4life1968 kaže: Pogledaj post
misliš da svaki muškarac zna što će napravit kad digne haubu.
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 21:12   #658
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
još ćemo postat prijatelji
w4life1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 10:46   #659
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima krajnost (fah-idiotizam) s onim što sam ja napisao? Nikakve.
Kakvi "invalidi"? Žena koja se ne bavi onim što je ispod haube automobila (i tsl.) je po tebi "glupa" i "invalid"?

Takva žena, neovisno o tome, može biti puno inteligentnija i svestrano obrazovanija od tebe. Ne da može biti, nego takvih ima puno...
da, zena koja je vozacica, a ne zna provjeriti i po potrebi doliti tekucine je glupa ko kurac i treba joj uzeti auto
i ne samo zena, svaka osoba
i isto to mislim i o muskarcu koji nije sposoban oprati ves ili sude ili si nesto bar osnovno skuhati, samo ne znam kaj takvom oduzeti


je da, sve eto vrvi od super sposobnih i inteligentnih, kojima treba manual za dupe obrisati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 10:52   #660
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da, zena koja je vozacica, a ne zna provjeriti i po potrebi doliti tekucine je glupa ko kurac i treba joj uzeti auto
Uvijek se sjetim anegdote sa jednom ženskom osobom koja je muža zvala da joj se upalio jarbol
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.