Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 11:29   #1
PCI Express slot ne radi

Pozz

Složio sam si neku konfu jer sam dobio matičnu od frendice ..
AMD Phenom X4 9500 2.19 GHz
3,0 GB RAM DDR2
ALiveNF7G-FullHD R3.0 am2 am2+ matična
LC6550GP2 V2.2 550 W Green Power napajanje
temperature i sve radi OK , ništa se ne pregrijava ..

Grafika mi je spojena na integriranu jer mi PCI-E x16 slot ne radi!
ne radi mi ni jedna grafička, isprobano više njih, ispravnih naravno, imam
doma jednu koju 100% znam da radi, a jučer mi je i lik sa njuškala dolazio
s grafičkom isto ne radi .. znači do PCI-E slota je nešto .. pitao sam frendicu je li ona ikada koristila grafičku na ovoj ploči, kaže da
nema pojma, vjerojatno je koristila integriranu i to je to .. slot sam par puta ispuhao od prašine,
isto ne radi .. vadio bateriju .. u biosu namjestio da bude glavni PCI-E za grafiku, ništa ..

e sad jedna stvar, znači kad je spojeno na grafičku, ventilator uredno vrti,
daje života pci-e slot i čak uđe u windowse, NEMA SLIKE naravno, ali čujem po zvuku da je ušlo u windowse! pa mi to daje neku nadu
da bi moglo proraditi .. mogu napraviti update biosa još, ali ne vjerujem da će to pomoći,
jer baš ni jedna grafička ne radi .. od 100 grafičkih ni jedna ne bi radila ..
a morala bi neka raditi bez obzira na update biosa .. na prošloj prastaroj ploči mi je svaka grafička radila koju god stavim .. Ati/Nvidia ..
sve su radile i radile su prije nego sam napravio update biosa tako da ..

Pa ako netko zna što bi još mogao pokušati? .. neda mi se opet ploču mijenjati, a očito ću morati ako je PCI-E slot otišao .. gledao sam jesu li
kondenzatori oko njega rascvjetani, ali nisu .. tako da ne znam zašto ne radi,
uđe u windowse i sve ali nema slike .. sve crno
do drivera nije sigurno ..

Najviše me izluđuje što sad moram koristiti integriranu 256 mb koja je užasno preslaba, morao sam aero isključit u windowsima .. kad bi u google
nešto upisivao kasnila bi mi malo slova, sad kad mi je isključen je OK
ista stvar mi je bila i na prošloj ploči, preslaba integrirana za win7 i onda kad
sam kupio grafičku aero leti .. ali na ovoj ploči mi ne radi grafička jbg.
a prošlu ploču više nemam, riješio sam je se, jer je podržavala samo 2 gb. rama max .. neko smeće.

Jedino preko njuške uzeti neku am2+ am3 ploču, iako mi se neda više preko
njuškala kupovati, par puta sam se opekao .. jer na ovoj će me ovaj pci-e
slot izluditi .. sad ne mogu više skoro nikakve igrice igrati, jedino neke
prastare na ovoj integriranoj 256 mb

a vidim i da mi HD 1080 filmovi malo zaštekaju, biće radi ove integrirane, jer procesor nije slab za hd filmove ..

i da uštekam naravno napajanje za grafičku, da ne bi netko to pomislio xD .. ma mislim da je pci-e jednostavno oštećen ..
tko zna tko je sve prije mene ovu ploču koristio jbg.

Zadnje uređivanje Stranger FX : 19.07.2017. at 12:46.
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:41   #2
Možda u BIOS-u moraš isključiti integriranu, tj. prebaciti na vanjsku.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:42   #3
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post

Možda u BIOS-u moraš isključiti integriranu, tj. prebaciti na vanjsku.
Pa napisao sam da sam to prvo napravio .. ne radi isto.
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:06   #4
Da nadodam još, kad sam promijenio matičnu, nisam instalirao windowse ponovno, iako svugdje čitam da je obavezno i bolje, ali nisam to
napravio, jer mi je sve radilo, isprve mi je ušao u windowse .. usb portovi malo zezali, ali odma sam to sredio, jer nisu mi tipkovnica i miš
radili preko usb-a ali sređeno je to za 2 minute .. drivere instalirao i radi, iako je bilo malo problema sa kompatibilnosti ..

tako da mi se nije dalo OS ponovno instalirati ..

To sam sa ove Asusove https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE/ prešao na onu gore ASRock ploču ..

sad da instaliram windowse ponovno, teško da bi tako proradio PCI-e slot ako je oštećen .. hardverski je problem očito -.-
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 10:24   #5
Nisam nikad imao ni s jednom pločom ovakve brutalne probleme ..
ili je totalno u k.... ili je problem s driverima jer nisam napravio clean instal.

Evo skužim sinoć da mi ni DVD rom ne prepoznaje u windowsima, ni u device manageru ni nigdje .. ne prepoznaje ga ni kad udarimF11 kod podizanja sistema pa hoću bootat sa cd-a .. npr. instalirati windowse, nema ga uopće u boot opciji, samo hard i floppy tamo stoje, wtf
tako da sad ne mogu ni instalirati windowse sa cd-a ako bi htio -.-

lampica od optičkog uređaja svijetli cijelo vrijeme .. kad sam u windowsima, ne reagira tipka za otvaranje/zatvaranje dvd/cd-a .. ne mogu
staviti ni cd unutra, jedino radi tipka za otvaranje kad tek upalim komp, dok uđe u windowse tipka prestaje raditi već kod onoga welcome ..

čudno ... ali kakve mi koristi da mi je neki cd unutra kad ga nigdje ne prepoznaje ... i onda više ne mogu izvaditi cd dok sam u winsima, nego
moram restart ..

gledao sam na google, ima neke fore kad windows ne prepoznaje, ali ništa
to meni neće pomoći .. meni je neki veći problem, kad mi ni pci-e ne prepoznaje nigdje .. pci-e x16 mi jedino u everestu prepoznaje, a
optički uređaj ni tamo ..

od optičkog uređaja su kabeli ok spojeni, gledao sam, od napajanja ok .. i IDE kabel sam čak zamijenio i dalje ne radi .. ispravan je dvd rom, to
sigurno, jer zašto bi baš sad prestao raditi .. nema šanse, na prošloj ploči je do jučer tako reći radio ..
koliko sam dosad složio konfiguracija sebi i drugima .. nikad me ni jedna matična nije ovolika zafrkavala ..
a i rekla mi je frendica da nije sigurna je li ispravna .. nisam trebao ni uzimati, samo muku sad imam -.- nitko ti neće besplatno dati nešto
što valja xD

ma ništa kupiti neku do 200 kn, da paše ovaj proc. i to je to .. jer teško da će mi proraditi dvd rom i pci-e x16 port ...

Zadnje uređivanje Stranger FX : 20.07.2017. at 11:11.
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:38   #6
Evo kaže frendica da je pitala dečka, i da je na ovoj ploči radio i dvd rom i pci express, jedino onda da clean instal napravim .. samo ne mogu
jer mi ne radi rom, pa ne mogu botati sa cd-a ... jedino sa usb-a botati, ali nemam usb stick nikakav.. je li mogu nekako da mi
proradi optički uređaj pa da instaliram windowse?

Zadnje uređivanje Stranger FX : 20.07.2017. at 13:24.
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:19   #7
Instalirao sam sa hard diska windowse, ista stvar .. morao sam zvati frenda da kod njega stavimo wlan driver sa cd-a na stick,
jer kako ću ga instalirati sa cd-a kad mi ne radi optički uređaj, a zabravio sam prije instalacije spremiti setup na D particiju ..
pa sam bio bez neta par sati hahaha

Matična mi uopće ne prepoznaje pci-e x16 i dvd rom ..

ovo mi kod dvd-roma ne pomaže isto jer ja nemam upper i lower filters, a to znači da imam drugačiji problem ..


HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

3. In the right pane, right-click UpperFilters, and then click Delete.

4. Click Yes to confirm the removal of the UpperFilters registry entry.

5. In the right pane, right-click LowerFilters, and then click Delete.

6. Click Yes to confirm the removal of the LowerFilters registry entry.

7. Exit Registry Editor, and then restart the computer.


Ovo je mnogima pomoglo, ali piše ako u opcijama nema upper filters i lower da je onda drugačija vrst problema.

evo nemam ..



Kad ne radi pci-e i dvd rom, to mi je bila sumnja da je napajanje neispravno,
ali probao sam još jedno drugo od 500 w koje znam da je ispravno, iako je
neko jeftino no name, ali za ovu grafičku je dovoljno i 350 w kad je low profile .. tako da nije do napajanja

Najviše mi je sumnja da se matična oštetila, nije bila dugo godina korištena itd.

Dva IDE kabela probao, nije ni do toga .. u winsima se nekad ladica dvd roma
otvori nekad ne, to mi je čudno, jer ako je napajanje ispravno, trebalo bi se
uvijek otvarati što nije? .. nema veze što dvd roma ne prepoznaje, ali kad
je spojeno na napanje morala bi se ladica uvijek otvarati .. jedino se uvijek
otvara kao što sam rekao gore tek kod dizanja windowsa .. kasnije teško i nikako
ni u device manageru mi nema dvd-roma, nema ga ni u BIOSU!!
na prošloj ploči nikad nisam imao problema sa optičkim uređajem ni PCI-E portom .. sve je radilo ko sat.

Zadnje uređivanje Stranger FX : 24.07.2017. at 12:30.
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:35   #8
Stavio sam ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/nvidia/n68c-s%20ucc/ i radi mi grafička i sve ostalo iz prve .. znači ona matična je bila
neispravna ..

može lock
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:00   #9
Istu MBO sad imam pa me zanima da li je normalna temp. koju mi prikazuje HWINFO64 " MCP temperature 52'C " ....vjerovatno čipset na koji sam stavio vent. (.. i to je tempreatura sa ventilatorom a ambient u prostoriji je 32'C)
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:19   #10
Ok ti je temperatura ..

evo mojih ..

Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.