Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 15:06   #41
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
@Isadora, trebala si otvorit, šteta

Znam ljude koji su odselili i zadovoljni su, našli su si život, društva, mir.

Ali ove likove koji odsele i onda mnogo slobodno vrijeme koriste da po internetima gnjevno seru i komentiraju sve hrvatske aktualnosti i začkoljice ne moš razumjet da ga jebeš.

Jesi odselio? Jesi. Imaš svoj život u kvalitetnoj zemlji? Imaš. Shut the fuck up onda. Nije ti tisuće km udaljena zemlja kriva što si razmaženi prdonja koji se ljuti na neki tamo kiflić od zemlje koji ga nije razumio i volio, umjesto da si priznaš da ti je crv u guzici i negativan karakter sustavni dio vlastitog tkiva. Od kojeg ne možeš pobjeć, niti znaš kako.
Iako se odseliš itekako puno znači iz koje zemlje dolaziš. Pogotovo u EU koja je blago rečeno šovinistička i rasistička prčija. Francuz kad se odseli u Ameriku itekako je cijenjeniji od bilo kojeg Balkanca tamo. Zašto? Ima bolji pedigre. Zvuči plitko? Deal with it.

Što ti je zemlja iz koje dolaziš neuglednija i siromašnija to i ti manje vrijediš. Naravno dok se ne dokažeš(ako prije svega dobiješ i šansu). No uvijek ostaje gorka činjenica da si iz banana zemlje. U Torontu imaš ljudi koliko hoćeš koji govore da nisu iz Hrvatske već iz Dalmacije. Izmijenili i imena i prezimena kako bi se lakše prodali pod Talijane jer talijanski lobi garantira i bolje poslove i bolje pozicije što znači i više $$$. Da je Hrvatska bogata i uspješna zemlja kao recimo Irska sada, i pedigre bi više vrijedio kao što bi imali i bolje lobije, bolje poslove i svašta nešto.

Eto to su neke stvari koje ne znate ako niste živjeli negdje drugdje.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:06   #42
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Sumnjam.
Ili ne znaš razmišljati logično u skladu s tim znanjem.
slobodno sumnjaj, to je tvoje pravo

platit će te onoliko koliko pridoneseš firmi. I kako ispregovaraš.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:08   #43
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
slobodno sumnjaj, to je tvoje pravo

platit će te onoliko koliko pridoneseš firmi. I kako ispregovaraš.
Govorim o tvom zaključivanju: prodavačica sigurno ima trogodišnju školu jer radi na mjestu koje odgovara toj razini obrazovanja.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:09   #44
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
slobodno sumnjaj, to je tvoje pravo

platit će te onoliko koliko pridoneseš firmi. I kako ispregovaraš.
daj, sunčice...neće.

i ja sam tako mislila, pa sam vidjela kako to u praksi izgleda i nije istina.
da je, prva bih praćkom gađala sve kukače.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:14   #45
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
daj, sunčice...neće.

i ja sam tako mislila, pa sam vidjela kako to u praksi izgleda i nije istina.
da je, prva bih praćkom gađala sve kukače.
tu gdje sam ja je tako, pregovori oko plaće i sad (na ovoj razini) se već gleda koliko pridonosiš firmi.

ali poanta je da o svom životu i kroz odluke koje donosiš razmišljaš gdje te vodi pojedini korak i kakav bi trebao biti sljedeći. Ako nečim nisi zadovoljan, pa mijenjaš to valjda, nećeš provesti život kukajući
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:15   #46
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Govorim o tvom zaključivanju: prodavačica sigurno ima trogodišnju školu jer radi na mjestu koje odgovara toj razini obrazovanja.
pa ako ima više, onda je negdje nešto fulala. Ako ima više, a ne zna to iskoristiti, negdje je bug
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:17   #47
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
tu gdje sam ja je tako, pregovori oko plaće i sad (na ovoj razini) se već gleda koliko pridonosiš firmi.

ali poanta je da o svom životu i kroz odluke koje donosiš razmišljaš gdje te vodi pojedini korak i kakav bi trebao biti sljedeći. Ako nečim nisi zadovoljan, pa mijenjaš to valjda, nećeš provesti život kukajući
Da ponovim, nisu svi ljudi isti ni s istim mogućnostima. Niti mogu svi išta promijeniti. Bilo radi medicinskih razloga, estetskih, novčanih itd itd. Pa koliko je tebi stvarno godina? I na kojim si drogama? Hoću i ja.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:18   #48
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
nitko ti ne daje po obrazovnom koeficijentu, nego po radnom mjestu na kojem si zaposlen. Obrnuto je, kužiš?
To si ti odabrala. Ja imam svoj biznis i svoje projekte koje naplaćujem i stvaram sama ili u dogovoru sa klijentom/suradnikom. I druge izvore prihoda. Netko drugi nešto treće. Netko četvrti se bavi kriptovalutama. A netko peti je rodjen na selu kao siromašno šesto dijete sa jednom kraćom nogom i disleksijom, pa ima sužene izbore, ali se trudi koliko može. Tako da, živi kako hoćeš, ali ne nameći drugima njihov validitet, niti se ne rugaj ljudima jer su prodavači ili čistači, jer si imala privilegije.

Jer dokazuješ da si ništa drugo nego snob. "Hrvatskog" mentalnog konstrukta, if you catch my drift.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:19   #49
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
To si ti odabrala. Ja imam svoj biznis i svoje projekte koje naplaćujem i stvaram sama ili u dogovoru sa klijentom/suradnikom. I druge izvore prihoda. Netko drugi nešto treće. Netko četvrti se bavi kriptovalutama. A netko peti je rodjen na selu kao siromašno šesto dijete sa jednom kraćom nogom i disleksijom, pa ima sužene izbore, ali se trudi koliko može. Tako da, živi kako hoćeš, ali ne nameći drugima njihov validitet, niti se ne rugaj ljudima jer su prodavači ili čistači, jer si imala privilegije.

Jer dokazuješ da si ništa drugo nego snob. "Hrvatskog" mentalnog konstrukta, if you catch my drift.
Potpis.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:21   #50
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Tako da, živi kako hoćeš, ali ne nameći drugima njihov validitet, niti se ne rugaj ljudima jer su prodavači ili čistači, jer si imala privilegije.
Meni sunčica svojim postovima ostavlja dojam cure odrasle u financijski dobro potkovanoj obitelji, kojoj nikad ništa nioje falilo u životu, koja je išla na VERN ili neki drugi skupi fakultet i našla dobro plaćen posao prvenstveno na račun obiteljskog zaleđa.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:23   #51
otvorila sam vam temu.


Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
tu gdje sam ja je tako, pregovori oko plaće i sad (na ovoj razini) se već gleda koliko pridonosiš firmi.

ali poanta je da o svom životu i kroz odluke koje donosiš razmišljaš gdje te vodi pojedini korak i kakav bi trebao biti sljedeći. Ako nečim nisi zadovoljan, pa mijenjaš to valjda, nećeš provesti život kukajući
super, ali to u većini slučajeva nije tako u praksi.
zašto je to tako, to je kompleksno pitanje.

s ovim drugim se slažem, ali naučila sam da je hrvatska jedan bizaran zoo u kojem ne može sve tako kako hoćeš, imaš volje, trudiš se i radiš
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:25   #52
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Meni sunčica svojim postovima ostavlja dojam cure odrasle u financijski dobro potkovanoj obitelji, kojoj nikad ništa nioje falilo u životu, koja je išla na VERN ili neki drugi skupi fakultet i našla dobro plaćen posao prvenstveno na račun obiteljskog zaleđa.
jako daleko od istine
danas volontira u humanitarnoj organizaciji čiji je nekad bila korisnik, npr.
Toliko o privilegijama

a da, najlakše je kukat. I proglašavat ljude snobovima. I ne imati kontrolu nad vlastitim životom nego te voda nosi pa kad završiš nasukan onda se pitati kako si tamo dospio

i samo da podsjetim da na forumu raspravljamo o temama, ne o ljudima
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:26   #53
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Iako se odseliš itekako puno znači iz koje zemlje dolaziš. Pogotovo u EU koja je blago rečeno šovinistička i rasistička prčija. Francuz kad se odseli u Ameriku itekako je cijenjeniji od bilo kojeg Balkanca tamo. Zašto? Ima bolji pedigre. Zvuči plitko? Deal with it.

Što ti je zemlja iz koje dolaziš neuglednija i siromašnija to i ti manje vrijediš. Naravno dok se ne dokažeš(ako prije svega dobiješ i šansu). No uvijek ostaje gorka činjenica da si iz banana zemlje. U Torontu imaš ljudi koliko hoćeš koji govore da nisu iz Hrvatske već iz Dalmacije. Izmijenili i imena i prezimena kako bi se lakše prodali pod Talijane jer talijanski lobi garantira i bolje poslove i bolje pozicije što znači i više $$$. Da je Hrvatska bogata i uspješna zemlja kao recimo Irska sada, i pedigre bi više vrijedio kao što bi imali i bolje lobije, bolje poslove i svašta nešto.

Eto to su neke stvari koje ne znate ako niste živjeli negdje drugdje.
Niti znaš da li sam igdje drugdje živjela, niti sam pričala o ovome što ti govoriš, tako da ne vidim šta ti odgovorit na ovaj razgovor sa samim sobom.

Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Meni sunčica svojim postovima ostavlja dojam cure odrasle u financijski dobro potkovanoj obitelji, kojoj nikad ništa nioje falilo u životu, koja je išla na VERN ili neki drugi skupi fakultet i našla dobro plaćen posao prvenstveno na račun obiteljskog zaleđa.

Yeah. Ovakve izjave sam doživjela uglavnom od solidnije privilegirane mladeži. A i rečenične konstrukcije i anemičan vokabular joj ne prate razinu intelekta i obrazovanja koju nam pokušava prodat.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:30   #54
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
A i rečenične konstrukcije i anemičan vokabular joj ne prate razinu intelekta i obrazovanja koju nam pokušava prodat.
na ovo se stvarno samo mogu nasmijati
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:30   #55
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
ali poanta je da o svom životu i kroz odluke koje donosiš razmišljaš gdje te vodi pojedini korak i kakav bi trebao biti sljedeći. Ako nečim nisi zadovoljan, pa mijenjaš to valjda, nećeš provesti život kukajući
A nekad stvarno ne znaš u kakvoj ćeš se situaciji naći za desetak godina. Ili si u takvoj situaciji da nemaš luksuz odabira.

Što neka djevojka od 15 godina, čiji starci nemaju para da ju nakon škole šalju na faks, može učiniti u ovakvom sustavu, u kojem je obrazovanje - klasno pitanje? Je li ona kriva što je izabrala biti prodavačica ili konobarica, pa zbog toga treba ispaštati jer je donijela takvu odluku? A nije ni mogla birati, realno. Znam mnoge ljude s velikim potencijalima, ali bez financijskih uvjeta i s lošim spletom životnih okolnosti, koji si nisu mogli priuštiti visoko obrazovanje.

Nemamo svi jednake startne mogućnosti za napredovanje i ne možemo vizionarski znati što će naše odluke značiti u budućnosti. Isto tako, netko je mogao u socijalizmu pristojno živjeti kao radnik u tvornici. Tvornice propadaju. Ljudi u zrelim godinama ostaju bez svega i ne mogu doći do novog posla. Jesu li oni također krivi što nisu mogli predvidjeti da će jednog dana tako završiti?
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:32   #56
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
na ovo se stvarno samo mogu nasmijati
A ja ću se takodjer nasmijati tvom filigranski preciznom izboru potpisa.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:33   #57
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
danas volontira u humanitarnoj organizaciji čiji je nekad bila korisnik, npr.
Toliko o privilegijama
Imaš malo čudan pristup ovoj problematici i začuđujuće malo razumijevanja za jednog vololntera.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:35   #58
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
jako daleko od istine
danas volontira u humanitarnoj organizaciji čiji je nekad bila korisnik, npr.
Toliko o privilegijama

a da, najlakše je kukat. I proglašavat ljude snobovima. I ne imati kontrolu nad vlastitim životom nego te voda nosi pa kad završiš nasukan onda se pitati kako si tamo dospio

i samo da podsjetim da na forumu raspravljamo o temama, ne o ljudima
svaka čast.

i dalje mislim da se treba boriti rukama i nogama, ali da to samo po sebi u ovoj državi, u ovom trenutku, ne garantira da ćeš daleko dospjeti.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:38   #59
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Imaš malo čudan pristup ovoj problematici i začuđujuće malo razumijevanja za jednog vololntera.
Volonter i humanitarac koji tvrdi da si je prodavačica/čistač sam/a kriv/a što se nije fakultetski obrazovao/la i da izvoli stoga prestat kukat. Mhm. Okay.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:38   #60
Quote:
rachael kaže: Pogledaj post

Što neka djevojka od 15 godina, čiji starci nemaju para da ju nakon škole šalju na faks, može učiniti u ovakvom sustavu, u kojem je obrazovanje - klasno pitanje?
u Hrvatskoj to nije slučaj. U drugim zemljama je to daleko više izraženo
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.