Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 22:39   #1
Call Me by Your Name (2017)



Quote:
‘Call Me By Your Name’
režisera Luce Guadagnina donosi romantičnu radnju o odnosu između mladića Elija i američkog studenta Olivera koji dođe živjeti u kući Elijevih roditelja tijekom ljeta. Elio i Oliver otkriju osjećaje koje njeguju jedan prema drugome i upute se u ljetnu avanturu koja će im zauvijek promijeniti živote. U filmu glume Armie Hammer i Timothée Chalamet, a film dolazi u kina početkom studenog.
.

trailer:


IMDb
Rotten Tomatoes 100%
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:33   #2
Odličan film. Kemija među gl glumcima nije mogla biti bolja, mlađi je jako dobro odglumio. Priča i likovi se sporo i temeljito grade i na kraju rasplet baš izaziva emocije iako je relativno minimalistički napravljen i odlično nadopunjen s dijelom s Eliovim starcima. Soundtrack i scene sjeverne Italije isto užitak.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:41   #3
Hoće biti oskara za ovaj film? Svuda ga hvale, najavljen je i drugi dio po drugom dijelu knjige.
Ne mogu se još natjerati da ga pogledam jer mi gay ljubavne priče nikako ne sjedaju.
Ništa ne osjećam dok ih gledam. Npr onaj 'Brokeback Mountain'...sve je to super, emocije, ljubav, nesretna ljubav....ali ništa ja to ne mogu osjetiti
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:54   #4
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Hoće biti oskara za ovaj film? Svuda ga hvale,
Odlican je.
Cim je krenuo po festivalima kritcari najavljuju oskarovske nominacije, a krenulo je sad i s independent spirit nominacijama
DoubleVision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:03   #5
Zadnja scena
Kad krene odjavna spica ni pod koju cijenu dizat dupe i otic nego ostanite sjedit da vidite tu maestralnost
MaraMarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:20   #6
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Hoće biti oskara za ovaj film? Svuda ga hvale, najavljen je i drugi dio po drugom dijelu knjige.
Ne mogu se još natjerati da ga pogledam jer mi gay ljubavne priče nikako ne sjedaju.
Ništa ne osjećam dok ih gledam. Npr onaj 'Brokeback Mountain'...sve je to super, emocije, ljubav, nesretna ljubav....ali ništa ja to ne mogu osjetiti
Meni je ovo bolje od Planine. Subjektivno gledajuci , puno bolje, ali za oscara treba nadmasiti moonlight... e to bas ne znam.
U svakom slucaju film je vrijedan gledanja i slazem se sa Marom, zadnja scena ubija.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 15:27   #7
Kakav bezvezni film.

Cijelo vrijeme sam imao osjećaj da gledam film po predlošku onih kratkih priča iz Glorije. Pretenciozno isprazno govance, kemija između dva glavna lika ne postoji. Jedino pozitivno je to što su lokacije gdje su snimali film stvarno prekrasne, to je jedini razlog zašto sam odgledao film do kraja.

1/5
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 15:41   #8
Iako sam i sama gej, Brokeback Mountain mi je kao film bio samo onako, nista posebno. Falilo je tu emocija ipak. Film Carol mi je bio presterilan, a Adelin zivot/Blue is the warmest color je vjerojatno najbolji LGTB film, po meni.

Za ovaj sam film zasad cula samo pohvala pa me bas zanima.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:22   #9
Predivan predivan film

Kemija između gl.glumaca, atmosfera ljeta, bezbrižnosti, mladosti, žudnje, erotika..sve da se odma s melankolijom sitiš prve ljubavi

I prekrasna obitelj roditelji su divota

Al 2 su mi naj dijela filma i sad si moran nać i knjigu za pročitat, prvi je očev monolog Eliu nakon šta Oliver ode
.. “I envy you. In my place, most parents would hope the whole thing goes away, or pray that their sons land on their feet soon enough. But I am not such a parent. In your place, if there is pain, nurse it, and if there is a flame, don’t snuff it out, don’t be brutal with it. Withdrawal can be a terrible thing when it keeps us awake at night, and watching others forget us sooner than we’d want to be forgotten is no better. We rip out so much of ourselves to be cured of things faster than we should that we go bankrupt by the age of 30 and have less to offer each time we start with someone new. But to feel nothing so as not to feel anything — what a waste!”
Nadan se da ovakvi roditelji postoje i u rl-u

A drugi je završna scena nakon tel.poziva s Eliovim licem u prvom planu isprid kamina uz ovu savršenu muziku..i svi ti izrazi lica od očaja do sriće.. to me dokrajčilo

Edit našla scenu


Želim im hrpu Oskara pogotovo jedan za Timotheea

Zadnje uređivanje miss busy bee : 04.01.2018. at 00:33.
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 07:42   #10
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Kakav bezvezni film.

Cijelo vrijeme sam imao osjećaj da gledam film po predlošku onih kratkih priča iz Glorije. Pretenciozno isprazno govance, kemija između dva glavna lika ne postoji. Jedino pozitivno je to što su lokacije gdje su snimali film stvarno prekrasne, to je jedini razlog zašto sam odgledao film do kraja.

1/5
I to je ono na temelju čega Guadagnino skuplja ovacije i svršavanje kod Amera
Već mi je išao na živce sa A Bigger Splash, ono, nekakvi strani celebrity sa prtljagom seksualne napetosti koji u talijanskoj zabiti idu gledati kako se radi ricotta. Ma mrš.
Ovdje ide još više na sigurno gay pričom jer, nakon Moonlight, ovo garantira barem jednu relevantnu nagradu
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:29   #11
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
I to je ono na temelju čega Guadagnino skuplja ovacije i svršavanje kod Amera
Već mi je išao na živce sa A Bigger Splash, ono, nekakvi strani celebrity sa prtljagom seksualne napetosti koji u talijanskoj zabiti idu gledati kako se radi ricotta. Ma mrš.
Ovdje ide još više na sigurno gay pričom jer, nakon Moonlight, ovo garantira barem jednu relevantnu nagradu
Ove godine stiže njegov remake 'Suspirie'

A čitala sam da planira i drugi dio CMBYN
Koliko sam vidjela, drugi dio romana ne postoji tako da će on to izgleda nešto iz glave smisliti
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:23   #12
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ove godine stiže njegov remake 'Suspirie'
Zločin
Na festivalu Science+Fiction u Trstu sam imala priliku pitati Daria Argenta što misli o tome i nije se činio zadovoljnim.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:29   #13
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Zločin
Na festivalu Science+Fiction u Trstu sam imala priliku pitati Daria Argenta što misli o tome i nije se činio zadovoljnim.
Ček, je l' on ima neka prava na taj film? Ako ima zašto je dopustio ikakvo rimejkanje?

Ovaj CMBYN želim pogledati ali imam osjećaj da će me smoriti.
Možda ga večeras učitam...
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:02   #14
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ček, je l' on ima neka prava na taj film? Ako ima zašto je dopustio ikakvo rimejkanje?
On je redatelj, a scenarij je pisao zajedno sa bivšom suprugom, a njegov brat je producirao.

Na talijanskoj wiki piše da je producentska kuća prodala prava još tamo negdje oko 2008., ali je neki drugi redatelj trebao režirati, na kraju je odustao zbog nekakvih pravnih sporova pa je uletio ovaj Talijančić.
Valjda su dobro platili

Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ovaj CMBYN želim pogledati ali imam osjećaj da će me smoriti.
Možda ga večeras učitam...
Ma pogledat ću ga i ja, ali mi je taj Guadagnino teški folirant , ali žrtvovat ću se da mogu srati s pokrićem
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:20   #15
Čekaj, pogledala si jedan Guadagninov film i čovjek je odmah folirant i Talijančić?!?
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:50   #16
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Čekaj, pogledala si jedan Guadagninov film i čovjek je odmah folirant i Talijančić?!?
Pogledala sam ih do sada 3.
Melissa P., Io sono l'amore i A Bigger Splash. Prvi mi je bio prilično mlak, drugi dobar, treći razočaranje.

Pogledat ću i ovaj novi, možda me iznenadi.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:32   #17
Pogledala sinoć

Glavni lik su definitivno lokacije i italijanski krajolici

Ljepuškast filmić. Na neke dijelove sam umrla od smijeha npr kad se njih dvojica trebaju poljubiti a mali zinuo kao riba na suvom i uopšte smiješno naskakivanje klinje po ovom starijem tipu + ona scena kad nabije njegove gaće na glavu

Nisam sad skužila - jesu li oni gay ili bi? Pošto i jedan i drugi budu i sa ženama.

Dobar je mali u zadnjoj sceni kad cmolji ispred kamina.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:13   #18
Gdje ste pogledali film?
santorini89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:13   #19
@Simpsolina po filmu mi se čini da su oni gay mali je eksperimentira s prijateljicom a Oliver se prilagodia društvenim konvencijama s brakom
I kasnije mi je bilo u glavi kako nikakvu zaštitu nisu koristili a već su 80-e počele u filmu, pa epidemija AIDS-a?

Te komične scene i blesavi izrazi lica Elia su dali na autentičnosti, blesavo bi bilo da je sve savršeno izgledalo (sve ono s breskvom )

Film me baš danima 'drži' jako ritko mi se to dogodi, ne želin ga ni ponovo gledat da mi se ne pokvari dojam

A nakon šta je mali naizgled bez truda glumia na 3 jezika i mama čita/simultano prevodi na četvrtom stalno mi je u glavi da def.moran naučit još koji jezik
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:17   #20
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
@Simpsolina po filmu mi se čini da su oni gay mali je eksperimentira s prijateljicom a Oliver se prilagodia društvenim konvencijama s brakom
pa dobro eksperimentira sa prijateljicom ali se i uzbudi i digne mu se na nju (ili zamišlja tipa dok je sa njom?)

a i ovaj stariji se ljubio sa onom jednom dok su plesali i vjerovatno i nešto više od toga što nisu prikazali
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.