Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 13:44   #61
Sad ga i vi jebete zid - pa NAJTEŽE je prihvatit vlastita ograničena, sam sebi priznat da NEMAŠ za bolje jer vidi susjeda, vidi neku pušikurčičku na TV, vidi ovog, vidi onog.

SVE je podređeno tome da budeš goljo, dužan do ušiju, ali da kupuješ kao da nema sutra jer jebe se onom ko prodaje i vrti tvoju lovu jesi li platio iz džepa ili si djete zadužio kod kamatara.

Tragično mi je gledat kako smo od društva koje se sprdalo sa "glupm amerima" postali veći "ameri" od njih samih, samo dokaz što je propaganda u stanju učinit. A čim se propaganda servira većim budalama tim je lakše.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:52   #62
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sad ga i vi jebete zid - pa NAJTEŽE je prihvatit vlastita ograničena, sam sebi priznat da NEMAŠ za bolje jer vidi susjeda, vidi neku pušikurčičku na TV, vidi ovog, vidi onog.

SVE je podređeno tome da budeš goljo, dužan do ušiju, ali da kupuješ kao da nema sutra jer jebe se onom ko prodaje i vrti tvoju lovu jesi li platio iz džepa ili si djete zadužio kod kamatara.

Tragično mi je gledat kako smo od društva koje se sprdalo sa "glupm amerima" postali veći "ameri" od njih samih, samo dokaz što je propaganda u stanju učinit. A čim se propaganda servira većim budalama tim je lakše.
Pa to je sustina kapitalizma i zato imas 10 i manje posto ljudi u svijetu sto drze bogastvo a ostali su samo poslusne pcele radilice.

Npr - u toj glasovitoj Americi se ljude indoktrinira da kako raste placa i status u firmi/karijeri da tako i moras imati sve vecu i vecu kucu na sve boljoj i boljoj lokaciji sto ujedno znaci i da uzimas stalno kredit (doduse kamate za kredit se odbijaju od godisnje zarade prije poreza kao olaksica) i da si stalno zaduzen. Isto i za auto i manje vise sve sto imas. Znaci takav radnik ce misliti kako je on uspio i "vidi me sad!" a u principu ne smije si dozvoliti da pokaze svoje ja, svoj stav jer riskira gubitak posla i svega sto je "postigao". A realno 4 clana obitelj moze fino zivjeti u kuci od 200 kvadrata i ne treba joj 400 kako malo napreduje ili 600 i vise kvadrata kako jos vise napreduje.

Tako i kod nas; ekipa tesko zna stat na loptu i uzeti ono sto je fakat value for the money ili sto im fakat treba nego ide u neke nebuloze i onda nikad nemaju para a niti nemaju ustedjevinu za crne dane sto generacije njihovih roditelja ipak imaju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:04   #63
Pa sve je POSTAVLJENO da se radi na takav način - kad radiš obratno ti si čudan, djeci ti se smiju, ti si škrtac ... ukratko moronska većina je odavno preuzela društvo i ako i ti nisi takav .... TI nisi normalan.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:05   #64
Reforma obrazovanja ring any bells?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:14   #65
Sad neznam kud ciljaš pa neznam dali da te podržim ili popišam ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:16   #66
Ne konkretno ova "atraktivna", već općenito - bazirana na razvoju kritičkog razmišljanja kod djece umjesto štancanje nemislećih kretena (hint: Finska).
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:21   #67
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa sve je POSTAVLJENO da se radi na takav način - kad radiš obratno ti si čudan, djeci ti se smiju, ti si škrtac ... ukratko moronska većina je odavno preuzela društvo i ako i ti nisi takav .... TI nisi normalan.
Naravno. Jerbo za svaku skolsku godinu moras imati novi ruksak i tenisice kao i za naredno polugodiste jer staro vise ne valja. A dok sam ja (mi?) bili mladi imao si ruksak kojeg si nosio dok se nije raspao ili je postao premali jer imas vise predmenta (prijelaz nizi u visi razredi osnovne skole) a tenisice si imao dok ih nisi prerastao ili su se raspale od sporta. Za tjelesni smo imali one sa zelenim djonom i nitko nikog nije zadirkivao jer nas je sve bolio kuki za to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:27   #68
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Ne konkretno ova "atraktivna", već općenito - bazirana na razvoju kritičkog razmišljanja kod djece umjesto štancanje nemislećih kretena (hint: Finska).
Aaaa, to. Ma ko jebe razmišljanje, neznam koliko imaš iskustva iz prve ruke no količina debilizma današnjih klinaca je zapravo nevjerojatna i zastrašujuća. Nabubanih fakata valjda puna glava ali DOSLOVNO zbrojit 2i2 i izvući neki zaključak iz toga - nema jebene šanse. Čak niti najosnivniji postulati eliminacije, analogije ili nedo bog da moraju okrenut neki princip naopako i objasnit ga "od repa".

"To nismo učili!!!!"

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Naravno. Jerbo za svaku skolsku godinu moras imati novi ruksak i tenisice kao i za naredno polugodiste jer staro vise ne valja. A dok sam ja (mi?) bili mladi imao si ruksak kojeg si nosio dok se nije raspao ili je postao premali jer imas vise predmenta (prijelaz nizi u visi razredi osnovne skole) a tenisice si imao dok ih nisi prerastao ili su se raspale od sporta. Za tjelesni smo imali one sa zelenim djonom i nitko nikog nije zadirkivao jer nas je sve bolio kuki za to.
Mislim da je vrijeme da stanemo prije nego nas (s pravom ili ne) proglase starim prdonjama kojima je prije sve bilo bolje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:31   #69
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Aaaa, to. Ma ko jebe razmišljanje, neznam koliko imaš iskustva iz prve ruke no količina debilizma današnjih klinaca je zapravo nevjerojatna i zastrašujuća. Nabubanih fakata valjda puna glava ali DOSLOVNO zbrojit 2i2 i izvući neki zaključak iz toga - nema jebene šanse. Čak niti najosnivniji postulati eliminacije, analogije ili nedo bog da moraju okrenut neki princip naopako i objasnit ga "od repa".

"To nismo učili!!!!"
Ah cuj tak je i prije bilo. Nase skolstvo jednostavno uci hrpetinu podataka i imas 13-14 predmeta u skolskoj godini. Hellou ?!? Svi samo nabubaju sve napamet, rijese test da dobe ocjenu i odmah zaborave vecinu toga ili bar vecinu predmeta.

A kada smo kod djece i prijevoznih sredstava: ovi hoover boardi isto tako unistavaju danasnju djecu. Em se puno manje krecu jer igraju igrice sjedeci pred kompjuterom ili tabletom odnosno konzolom, a zderu cesto nezdravu hranu i fast food, puno njih je medicinski pretilno a onda jos i moda hooverboarda gdje i to malo sto bi hodali se vozikaju okolo. Ono bio u Maksimiru neki dan i hrpa djece medicinski pretilno se vozika hoover boardovima. Bilo bi im bolje da hodaju. A i roditelji im nisu bas neki primjer zdravog zivota.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:50   #70
@europe2seul..

jebiga Darvinizam na djelu, nemoreš tome ništa.
Izgleda da evolucijski idemo ka zakržljavanju, što udova, što mozga
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:56   #71
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Aaaa, to. Ma ko jebe razmišljanje, neznam koliko imaš iskustva iz prve ruke no količina debilizma današnjih klinaca je zapravo nevjerojatna i zastrašujuća. Nabubanih fakata valjda puna glava ali DOSLOVNO zbrojit 2i2 i izvući neki zaključak iz toga - nema jebene šanse. Čak niti najosnivniji postulati eliminacije, analogije ili nedo bog da moraju okrenut neki princip naopako i objasnit ga "od repa".

"To nismo učili!!!!"
"Prvu ruku" sam tek započeo, ali u bliskom okruženju (familija i prijatelji) vidim ono o čemu pričaš. Zato i kažem, dok god nam je obrazovni sustav rigidan na ovaj način (a kod nas i definitivno zatrovan) to je na roditeljima veća odgovornost da djecu dodatno usmjeravaju.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kada smo kod djece i prijevoznih sredstava: ovi hoover boardi isto tako unistavaju danasnju djecu. Em se puno manje krecu jer igraju igrice sjedeci pred kompjuterom ili tabletom odnosno konzolom, a zderu cesto nezdravu hranu i fast food, puno njih je medicinski pretilno a onda jos i moda hooverboarda gdje i to malo sto bi hodali se vozikaju okolo. Ono bio u Maksimiru neki dan i hrpa djece medicinski pretilno se vozika hoover boardovima. Bilo bi im bolje da hodaju. A i roditelji im nisu bas neki primjer zdravog zivota.
Najgore mi je kad vidim debele roditelje koji furaju debelu djecu. Pa valjda i sam znaš koliko je teško kroz djetinjstvo prolaziti takav i onda ne uradiš ništa da bar utoliko olakšaš djetetu.
Da ne govorimo dalje, o zdravlju i sl....
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:57   #72
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:57   #73
Alkar Markkonen u sridu.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 15:09   #74
Kupi A7, ako se bude previše kvario prodaj. tj. šef...
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:18   #75
Eto Jarvis vas je konacno vratio na temu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:19   #76
hehe, nije me bilo neko vrime i ovdi se poprilično razvila priča. ma ja se držim one devize - vozi ono što moreš kupiti i novo, pa ako već i kupiš rabljeni lambo, ok, tvoja stvar, ali bitno da si takav moreš i novi kupiti, da ne budeš potencijalna opasnost za druge (i mene na cesti jer su ti skupe gume i slično.
moji ovdi svakako mogu kupiti i novi A7, no ulaže se trenutno u druge stvari, pa kola nisu prioritet, ja sam da savjet, ovi mudro rekli "pa vidiš, mogli bi" i "ajde pogledaj"... i eto me na A7. Da se vratim na temu, čini se da je taj benzinac poprilično pouzdan i bez nekih bolesti. piše da je i potrošnja neka normalna (oko 10 l). da sam prijedlog za benzinca jer se nebi tribalo puno km raditi, iako ima i dizela.

inače, ja sam još u pitanju zašto tih auta nema više kod nas? naši su skloni pretjerivanju i kupovini nečeg da susjed vidi, a ovo je ka naručen auto za takve. kada dođem doli moram baciti kost za A7 hehe
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:56   #77
Kod nas je više A5 sportback, A7 je malo skuplji sport pa zato, a nema ni slabijih motora ako se ne varam u A7.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:20   #78
A7 je dosta skup i dolazi samo s jakim motorima, a i većini ne sjeda dizajn. Meni je prejeben.

Po audi.hr konfiguratoru kod nas se nudi samo 3.0 TDI 235kw i S7/RS7... počinje od 748.602,13 KN... bome pošteno. Većina ljudi kupi A6 gdje uzme 2.0 TDI 140kw, manje opreme, manje kotače i uštedi hrpu para.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:23   #79
Rodjak ima a7 3.0 tdi i jedan poznanik takodjer. Oba imaju oko 120 000 km i obojici im je zajednicko, osim sto poznaju mene , to što im je na toj kilometrazi mjenjac bacio rikavelu..

Kod rodjaka je morao ici komplet cijeli mjenjac novi, trosak popravka 67000 kn, dok kod poznanika su ga popravili za cca 10000 kn..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:29   #80
je li sigurno do mjenjača? Ipak je riječ o samo 120000 km, nije to baš neka stravična kilometraža.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.