Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2003., 17:40   #21
Re: Re: Re: 12 monkeys

Quote:
Dado kaže:

Jel mi netko moze reci zasto je ona stara baba (znanstvenica) iz buducnosti na avionu sa onim ludjakom sto nosi virus? I jos kaze nesto kao: "Im here for insurance".
To bi se moglo "objasniti" kako hoće, a ja ću iznijeti slijedeću teoriju: ljudi iz budućnosti su "poslali" tu znanstvenicu da možda od tog frajera sazna o tom virusu nešto više, pa da ga u budućnosti pokušaju pobijediti... Ili je možda ona jedna od tih 1% preživjelih, a to da radi u osiguranju može svašta značiti, što je potpuno nevezano za budućnost...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 17:46   #22
Quote:
Gospon Pes kaže:
Razlog?

Ak ti bas pod obavezno na osmom mjestu treba neki SF s Willisom, kaj ne uzmes The Fifth Element"? Bolji je. (Bar meni. )
Razlog: atmosfera, Brad Pitt, fantastična režija (Terry Gilliam) , odlična (originalna) priča (iako je film remake)... Ma ima puno razloga, jednostavno film je jednostavno na mene ostavio neki neizbrisiv utisak... Cijela ta priča, njegov san koji se proteže kroz film, pa na kraju vidiš da se to zapravo ostvaruje... Sjajno, sjajno!

A što se tiče The 5th Element, meni je on jaaako
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 17:50   #23
Re: Re: 12 monkeys

Quote:
preatorian kaže:
Krug se završava, ali ostaje samo jedno pitanje u filmu, koje vjerujem da mi nitko ne može odgovoriti.
Da li je Bruce Willis sam bio taj koji je Jeffrey-a naveo na to čovječanstvo sa smrtonosnim virusom da uništi.
Pa, Jeffrey nije uništio čovječanstvo... Njegova vojska 12 Majmuna je imala zadatak pustiti sve životinje iz zoološkog vrta i na taj način (a uz pomoć virusa) životinje su opet zavladale svijetom...

Drugim riječima, Cole je cijelo vrijeme bio na krivom tragu... Odnosno, na tragu pogrešnom čovjeku...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 23:53   #24
joj mila majko.

virus je unistio covjecnstvo. znanstvenici iz buducnosti salju ljude u proslost da bi se na taj nacin domogli izvorne inacice virusa, uz pomoc kojeg bi onda u buducnosti napravili cjepivo za original dakle i bilo koje ostale mutacije. razlog sto je na avionu "insurance" jeste da bi se domogli virusa a prijecili da willis onesposobi osobu koja ce virus prosiriti i unistiti svijet - jer kad bi willis sprijecio unistenje svijeta, to bi i promijenilo buducnost, sto otvara vjerojatnost da oni "buduci" znanstvenici ne bi imali istu poziciju.

razlog sto im je willis uopce bio potreban je za prikupljane informacija jer je svki put u proslost "ruski rulet" (e.g. u jednom od slanja, willis je bio zavrsio u 1 svj.ratu kad je umalo i poginuo na bojisnici).
eviltel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2003., 23:24   #25
A zasto mu je onda onaj Jose iz buducnosti dao pistolj da ubije znanstvenika?
Donnie D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 15:01   #26
Quote:
Dado kaže:
A zasto mu je onda onaj Jose iz buducnosti dao pistolj da ubije znanstvenika?
Točno u vrijeme kada mu Jose daje pištolj da ubije znanstvenika, znanstvenik pušta virus u "svijet"...

Cole bi ubio znanstvenika, da se onda ona baba iz "osiguranja" i drugi doktori iz budućnosti mogu dočepati virusa... Cole nije uspio, ubijen je na aerodromu, pa je zato ona otišla u taj avion, da se dočepaju virusa na taj način...

OK?
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2003., 23:54   #27
frendica i ja smo sastavljale listu od 10 naj-ljubavnih filmova - hocem reci, zanr nema veze, nego samo ljubavna prica. meni je 12 monkeys jedan na toj listi. mnogo romanticno.
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:31   #28
Ja sam sw i mankije i MX gledao, pa sve skupa,jedno
10 tak puta.Otprilke. I sve ih obožavam, i mogao bi ih gledati jos puno,puno puta....
Sve su to filmovi đast for fan. Sf fanovi sami nadograde skrivena značenja i velike poruke...Mada moram priznat da mi se izuzetno sviđa ideja otuđenja i dehumaniziranosti koja se provlači kroz Matrix,ali sve je to svjetlosnim godinama
daleko od nekakvih ozbiljnih promišljanja...

REMEK DJELA?

Ne znam baš....


Svi znamo sto je remek djelo! Ova trojka ne ulazi u tu kategoriju!

Kultni status? Svakako!
Lasa Vadački is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 21:02   #29
Fulali ste objasnjenje price - fora je u slijedecem, klinac vidi ubojstvo na aerodromu i u svojoj masti konstruira pricu "behind it"

P.S.
Meni je inace Gilliamov Brazil najdrazi film, imam doma trostruki DVD sa obe verzije i toliko dodataka da se slobodno mozes zatvoriti u kucu cijeli vikend i gledati....
potjernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 22:56   #30
Quote:
potjernik kaže:
Meni je inace Gilliamov Brazil najdrazi film, imam doma trostruki DVD sa obe verzije i toliko dodataka da se slobodno mozes zatvoriti u kucu cijeli vikend i gledati....
Je se može znat gdje si to nabavil?
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 01:13   #31
brazil rules.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 14:30   #32
Quote:
C'Tebo kaže:
Je se može znat gdje si to nabavil?



Klikni na ovaj Link i onda na Brazil .... DVD je region free
potjernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 22:11   #33
evo za par sekundi pocinje na htv2.
super mi je film...mislim da ce mi ovo biti negdje 5. gledanje
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 13:15   #34
Quote:
zlo kaže:
evo za par sekundi pocinje na htv2.
super mi je film...mislim da ce mi ovo biti negdje 5. gledanje
evo ja ga tako tek jučer prvi put gledala i

šteta što madelaine stowe nije danas više među "in" glumicama, dobra skroooz!
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 02:10   #35
film je dosadan
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 12:51   #36
Quote:
sjeverni vjetar kaže:
film je dosadan
100 ljudi - 100 čudi, 100 žena - 200 sisa
Meni je atmosfera u filmu sjajna jer izvrsno dočarava zbunjenost glavnih likova i isprepletenost radnje.

@potjernik
Quote:
potjernik kaže:
Fulali ste objasnjenje price - fora je u slijedecem, klinac vidi ubojstvo na aerodromu i u svojoj masti konstruira pricu "behind it"
Ja sam shvatio to malo drugačije. Naime, klinac je nitko drugi nego Cole, tako da ustvari gleda svoju smrt. Po meni je u filmu naglasak na paradoksu putovanja kroz vrijeme i posljedice istog.
qruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 16:20   #37
mene zanima onaj metak sto ga je cole zaradio u 1. svjetskom ratu, doktorica ga je u 1996 izvadila i negdje pred kraj dobija analizu kako je metak antikvitet. Mene zanima kako to moze biti kada mu je rana jos krvarila kada ga je ova previjala i metak nije bio znaci stariji od par dana i zasto nisu dosli do zakljucka da ga je netko mogao pogoditi u sadasnjosti s takvom puskom iz 1. svjetskog rata

inace film je odlican ali ova stvar mi je pokvarila sve jer mi se cini da su tu fulali
__________________
E = mc2
2cool4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:03   #38
Jedna od najboljih uloga Brucea Willisa uopće
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:08   #39
Quote:
qruno kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio to malo drugačije. Naime, klinac je nitko drugi nego Cole, tako da ustvari gleda svoju smrt. Po meni je u filmu naglasak na paradoksu putovanja kroz vrijeme i posljedice istog.
Pa, da... Tj. sve se vrti u krug
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:58   #40
Quote:
C'Tebo kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ne znam baš da ima ne znam koliko ljudi kojima je taj film ne znam kakav kult
Ali meni je film skroz oke...

I kak ga uopće možeš uspoređivat s Matrixom?

(A neki dan sam doživio nešto još gore: jedan iskreni SW fan (čak jači od Janga i mene zajedno) je reko da bi Matrix trilogija mogla sustić Sw prvu trilogiju.
Mislim, šta je tim ljudima u ovo vrijeme, jesu svi ponoreli?)



Ja mislim da ni jedan pravi SW fan , al pod tim mislim kad je neko daleko opsjednut s tim ko ja, nebi rekel da bu bilo koj film dostigel SW , meni je matrix ok za pogledati, al mi se čini da su s nastavcima išli iz zla u gore
__________________
:D
GlorfindelOfTheWood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.