Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 21:00   #361
Ma ček, nedavno ima dva mjeseca da sam bila u RI gore kod katedrale.
Kamo su se sad preselili? Ili sam nešto krivo ubrala?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:31   #362
Tkalča, 50m nakon Skalinske.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:43   #363
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Tkalča, 50m nakon Skalinske.
nisam išla za tim neki dan kad sam tamo prolazila.
nevermind, sad sam zabilježila i možda navratim ovih dana. ako ništa drugo na onaj divni mango lassi za osvježenje od ovih vrućina.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:23   #364
Ici cu sutra ipak. Uletjela mi neka obveza veceras...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:41   #365
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Glavni sastojci koji se koriste nisu ništa posebno. No, začini i njihove kombinacije i način upotrebe su ono po čemu su jela outstanding, bez ikakve dileme.

A zbog potencijalne (ne)higijene proglasiti indijsku hranu nezanimljivom...Najbolje da samo doma kuhaš, jer jedino tako možeš osigurati higijenu na vrhuncu.
nije mi cilj bio kenjat po restoranima ni jelima, po meni ima boljih kuhinja a samo sam se na higijenu zapravo fokusirao. recimo arapi, za njih bi se kod nas pogresno zakljucilo da su prljavi a potpuno suprotno. indijci su potpuno neoptereceni konceptom odrzavanja kuhinje. toliko.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:25   #366
Meni mango lassi ni izbliza ne opravdava cijenu

Mi smo jeli jedan naan s češnjakom, jedan s maslacem, i bilo je taman za dvoje Češnjak je naj.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:32   #367
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Meni mango lassi ni izbliza ne opravdava cijenu

Mi smo jeli jedan naan s češnjakom, jedan s maslacem, i bilo je taman za dvoje Češnjak je naj.
ah, cijena da li opravdava ili ne.
cijene su generalno visoke. nije to nešto što jedem svaki dan, više mi dođe ono kao treat nakon nečega ili zbog nečega. i ako mi u tim trenucima budžet to dozvoljava.
pa tako jednom svako toliko neću gledati koliko je mango lassi.
i druga hrana koju serviraju je relativno skupa.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:04   #368
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Meni mango lassi ni izbliza ne opravdava cijenu
Tebi mango lassi ne opravdava cijenu, meni ništa tamo ne opravdava cijenu.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:20   #369
Pa da, apsurdno je od nacionalne kuhinje koja je koncipirana da nahrani stotine miliona ljudi (danas vec i milijardu), dakle kuhinja bazirana na jeftinim sastojcima
suludo je od toga raditi fensi ekskluzivu... isto kao i kinez, po cijelom svijetu je jeftin ali bome kod nas je skup
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:38   #370
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pa da, apsurdno je od nacionalne kuhinje koja je koncipirana da nahrani stotine miliona ljudi (danas vec i milijardu), dakle kuhinja bazirana na jeftinim sastojcima
suludo je od toga raditi fensi ekskluzivu... isto kao i kinez, po cijelom svijetu je jeftin ali bome kod nas je skup
royal india je fensi ekskluziva eventualno samo u tvojoj glavi
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:54   #371
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pa da, apsurdno je od nacionalne kuhinje koja je koncipirana da nahrani stotine miliona ljudi (danas vec i milijardu), dakle kuhinja bazirana na jeftinim sastojcima
suludo je od toga raditi fensi ekskluzivu... isto kao i kinez, po cijelom svijetu je jeftin ali bome kod nas je skup
jesi ti kad bio tamo...pričamo o istom restoranu....royal india
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:51   #372
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Tebi mango lassi ne opravdava cijenu, meni ništa tamo ne opravdava cijenu.
Mislim da smo svi već shvatili da ti ništa ne odgovara tamo, rekao si više nego par puta

A što se tiče mango lassija, više sam išao na to da mi okus nije fin, cijena ne bi bila problem da mi je to neki fini mangovski užitak
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 18:50   #373
Bili u ugodnom prostoru unutra, klimatizirano. Dovoljno klimatizirano dok se ne napuni. Tada tih 16 stupnjeva (iako vjerojatnije 10 stupnjeva vise od onog sto netocno pise) nije bilo dovoljno. Nestalo zraka pa ono... napola je ok.
Konobar odlican. Marko ako se ne varam.
Kuhinja im je otvorena kad se ide prema veceu. Izgleda cisto. A kuhari pristojno.

Poceli s predlozenom cvjetacom. Odlicna je.
Nastavili s piletinom tikka masala... 2 naana od cesnjaka (btw tek na prste 1 ruke tockasto malih kockica cesnjaka)- uopce nisam skuzio da je od cesnjaka. I to malo je bilo bez mirisa i okusa po cesnjaku. Inace ukusan je naan kao kruh/ lepinjica sam po sebi.

Kad sam htio naruciti drugopredlozenu piletinu s piskavicom... vele da to nemaju :/
Pa smo skuziki da smo se zaoravo najeli i narucismo jos 1 naan s janjetinom punjen... i onaj mango lassi. Potonji ukusan, ali nisam odusevljen.
Hrana ukusna. Vratit cemo se. Stavit cemo fotke iducih dana na Instac pa ko prati moj potois nek baci oko.
(Oni koji me prate znaju da nama ne trebaju velike kolicine jela, k tome kad narucite naan i mazete njime te umake... covjek se zasiti... plus jos taj napitak jogurtastomangoasti).
Wc cist. Cak ima i dezic izlozen korisnicima lol.
Ok sve skupa. Moze!
Cijene nesto vise od sushedbog sri lankskog u kojem volim pojesti onaj deviled dish pileci koji kosta 48kn ako se ne varam. Ovdje su jela prosjecno 60...65kn. Te prilog nije u cijeni. Sto u srilanka restoranu jest.
Just saying... kao usporedba (mozda promasena, no financ. nije promasena).
Sto se tice hrane, usporedit cu kad odem jos 1...2 puta u indijski i probam jos bar 2 jela osim ova 2 i pol koja sam probao. Tad mogu reci i je li taj restoran koplje, dva iznad curry bowl ili ne. Mogao bi biti
Kad smo kod curryja. Kakav je u indijskom?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 20:49   #374
jesam ti rekao par naanova, jedno predjelo i glavno jelo su po ovakvoj vrucini dovoljni za dvoje ljudi
a Opatovina je blizu tako da se gastronomsko iskustvo moze upotpuniti sa craft pivom
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:11   #375
Bilo mi je zao da nisam jos jedno glavno narucio. Ali zapravo nije nam vise trebalo.
2 glavna bi nam bila taman uz naanove... po 1 svakom.
Ova opcija s predjelom i jos ekstra punjenim naanom na kraju uz napitak je bila slicna kolicinski valjda.

Kolicina glavnog jela nije ogromna. Nekom bi mogla biti i nedovoljna. Citao sam da ste pisali da su smanjili porcije, ne mogu potvrditi jer sam bio 1.put i ne mogu usporediti.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:15   #376
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kad smo kod curryja. Kakav je u indijskom?
to je ono drugo jelo koje sam ti preporucio - kadahi murgh

meni je to bomba
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 01:11   #377
A dobijesa. Brijem da mi je konobar reko da je to vrlo slicno kao ovo sto sam uzeo... minim. razlika.
No zato postoji drugi i treci put. Za usvojiti neke vec oprobane stvari i probati neke nove.
No mislio sam i na ono sto se u meniju bas zove pod curry... 2, 3 jela.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:32   #378
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Kolicina glavnog jela nije ogromna. Nekom bi mogla biti i nedovoljna. Citao sam da ste pisali da su smanjili porcije, ne mogu potvrditi jer sam bio 1.put i ne mogu usporediti.
Uz predjelo, dovoljna je.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:22   #379
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Uz predjelo, dovoljna je.
Tako nekako je isao i smjer mog posta.
Kad pogledam, ovaj put bi nam bilo dosta po jedno glavno.
Mi smo ovo jedno naime podijelili. Uz podjelu predjela. Te dodatno jelo iza svega naan punjen janjetinom i napitak lassi.
Izgledalo je da ce biti malo, ali kad se sve pomijesalo u trbusima skupa s prilicno teskim vrucim vremenom - bilo nam je i vise nego dosta. No razumijem da nekima ne bi bilo.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:34   #380
mi obično u indijskom uzmemo za predjelo juhe (mulligatwany ja i dania tomato shorba dečko, minijaturna porcija), podijelimo piletinu iz tandoorija (murgh tikka) i onda za glavno uzmemo janjetinu curry (gosht lazeez khada masala) s garlic naanom...nisam još bila otkad su preselili...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.