Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 13:59   #441
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa hebemu francuz nakon nekoliko sati više nije za ljude
Vidiš, francuz je meni najbolji kad dobije onu finu koricu, kad se malo posuši i hrska
U HR se zapravo i ne može naći pravi francuz. Nekako sam najbolji jeo u Francuskoj, a i talijanski nije loš. Ovi hrvatski su kao žvake, puni nekog aditiva za održavanje mekanoće, a to uopće nije cilj kod francuza. On mora biti hrskav. Ostalo ne priznajem.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:01   #442
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Vidiš, francuz je meni najbolji kad dobije onu finu koricu, kad se malo posuši i hrska
i meni ali par sati nakon toga bude takav sa s njime možeš zabijati čavle
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:06   #443
Imaš slabe zube?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:31   #444
ne volim stari kruh
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:35   #445
Par sati od pečenja mislim da ne može biti stari kruh.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:42   #446
što friškiji to bolji
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:45   #447
kupujem lisnato s cokoladom u pekari korica od kad se otvorila i zadnjih tjedana je udio cokoladnog punjenja smanjen toliko da je
bezobrazno, vise od pola je prazno pa upozoravam kupce a nadam se da
ce i vlasnici procitati kako bi se kvaliteta vratila staroj.
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:49   #448
Već neko vrijeme čitam i slušam razne komentare o Korici, jer me baš zanimalo da li će itko dijeliti moje mišljenje; ja kao česti "jedač" francuskih kroasana, brioša i pain-a au chocolat nikako ne mogu prijeći preko Korice i tog artisan isfuravanja (o cijenama da ne pričam). Pravi kroasan unutra mora bit zrakast i šupljikav, čista suprotnost ovoj masnoći koju oni prodaju (zagrizem, a unutra tekstura ko da nije ni ispečen do kraja), brioch mora biti žut unutra kad ga se zagrize, ovaj bas i nije. A nedavno sam probala i quiche, tu su isto uspjeli fulat tijesto jer je bliže lisnatom nego prhko-mrvičastom kakav bi trebao biti. Mislim da baguette nakon ovog ni ne zaslužuje da ga se proba... Najbolji kroasani su u Lidlu zasad.
love-joy diver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:03   #449
Hebla vas Korica.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:59   #450
Bila i ja u korici probati hvaljeni kroasan punjen bademom i nažalost sam razočarana jer mi je bio puno premasan i isto te teksture kao da nije pečen do kraja. Mislila sam prvo da je problem u mojem ne istančanom ne cu, ali i frendica je rekla da joj je premasan. A vidim sa i ovdje ima nekih koji dijele to mišljenje. Lidl kroasan je super, a za nuždu nije loš ni kroasan iz kajzerice iako ta dva kroasana izuzev oblika imaju vrlo malo dodirnih točaka.

Sent from my F8331 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:52   #451
kroasan iz Lidla je jedan od boljih pekarskih proizvoda u gradu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:44   #452
Korica

Odlican bijeli kruh i baguette, korica savrsena, unutra rupicast i mekan, uopce se ne mrvi

Probala i obican croissant i pain aux raisins - savrsenstvo!

Jedino je lokacija malo zeznuta, da su na Ilici svaki dan bi bila kod njih
Goldea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:32   #453
Thumbs down

Nije najbolja pekarna, ali moram napisat.

Mlinar Siget - Froudeova, police doslovno poluprazne svaki radni dan u razdoblju od 11-12 h, osim kolača. Kao da su pred zatvaranje, a ne usred radnog vremena.
Terasa vani funkcionira jedino ako si sami naručite i donesete, čekati poslugu možete do sutra.
Također, 2 x do sad mi je djelatnica uzvratila manje novaca jer je krivo ukucala proizvod, što iz nepažnje i brzine. Ima i poslovnica koje su daleko na frekventnijim lokacijama po centru pa se ne događaju ovakve stvari.

Ali zato pekarna Britanac.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:15   #454
Mimoza pekarna ima predobar kolač od narance, čokolade muffine i pizzu..Dobar mi i mlinar onaj njihov primorski kruh,mada tamo ne idem često jer mi ova bliže pekara u kvartu
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 02:44   #455
Pan Pek

U Pan Peku sam probala jedan njihov novi proizvod, jastučić punjen kremom od vanilije i posut listićima badema, jako fino i povoljno
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:20   #456
U Mlinaru sam jela onaj njihov tost sendvich sa purećom ili pilećom šunkom (cijena oko 12 kn), šunka je bila stara, osjetilo se po okusu, trebala sam im vratit sendvich, ali nisam iz lijenosti. Mislim da više neću kupovati sendviche u pekarama.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:50   #457
Meni je Dubravicin sendvič s povrćem stvarno jako, jako dobar.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:15   #458
Dubravica, paski klipic , odlican .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:27   #459
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Meni je Dubravicin sendvič s povrćem stvarno jako, jako dobar.
Jao i meni, to mi je bio najdraži gablec, nažalost nemam više Dubravicu u blizini posla.

Tako da evo čak i ne znam što je paški klipić ziher nešto novo
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:32   #460
ja u Dubravici vec godinama uzimam sendvic sa dimljenom sunkom
a u Mlinaru mali burek (zvrk) sa sirom, veliki ne jer ima previse tijesta... ostalo iz Mlinara mi ne odgovara
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.