Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 11:19   #2461
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Jel bude tko na suvozačkom sjedalu? Ak ne, njega skroz naprijed i polegnut naslon, ide bez beda. Ako slučajno ima suputnik, ide i između sjedala na kant (garant da je između sjedala 24 cm), te čak nebi trebalo smetati ni kod šaltanja.
Ja sam u limuzinu od 4.7 metara bez mogučnosti rušenja sjedala (samo otvor za skije) utrpao cijevi za instalacije dužine 3 metra. Na koso pod vjetrobran i peri. Ili kroz suvozački prozor cijevi od 4 metra u autu dužine 4.5 metra, al na duljinu od 5 km samo.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Bravo! Hvala ti puno! Plavuši nije palo na pamet da mogu poleći suvozačevo sjedalo! Ja sam već razmišljala o vađenju suvozačkog van.
Tješi me što nije široka kutija pa bi se trebalo dati izmanevrirati.
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:09   #2462
Aaaaa plavuša! Kaj ne veliš odmah 😂 Šala. Al je uska kutija pa probaj prvo stavit između prednjih sjedala, ak ne smjeta kod šaltanja vozaj tak, da ne pomičeš sic.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 12:32   #2463
Full opremljeni Duster bez 4x4, 110ks, Freedom, dobra kupnja...vuče probati
Pošto imamo u kući jednog Life-a, sve znam
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 19:10   #2464
gdje to'
EDIT - jel to ovo?
https://www.dacia.hr/vozila/nasa-pal...sporedite.html
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:11   #2465
model 2018

Mislim da sam odlučio uzeti Dacia Duster i to najbolju opremu Freedom. Sad, razmišljam što će donijeti novi model 2018. Isplati li se čekati? Kad bi moglo biti dostupno? Neka praksa da sad ove daju po nekim nižim cijenama?
rimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:15   #2466
Quote:
rimac kaže: Pogledaj post
Mislim da sam odlučio uzeti Dacia Duster i to najbolju opremu Freedom. Sad, razmišljam što će donijeti novi model 2018. Isplati li se čekati? Kad bi moglo biti dostupno? Neka praksa da sad ove daju po nekim nižim cijenama?
Ako ti nije sila ja bih iskreno pricekao. Jer svaki nova generacija Dacije donosi upgrade kao i facelift. A ovaj aktualni Duster je isti kao i kada je predstavljen uz facelift koji je bio i vec je na trzistu novije vrijeme. Pa sa novim Dusterom ces dobiti novi moderniji auto, bolje materijale, rjesene neke stvari, mozda i vise prostora i tako to. I neki mozda novi motor, mjenjace itd.

Sto se popusta tice Dacija je tu dosta tvrda. Lagera nemaju jer se sve proda sto se proizvede u tvornici zato se auti i cekaju relativno dugo, tako da nemaju bas nekih poticaja da daju dodatne popuste.

Sada cekati do proljeca kada je novi sajam - jel Geneva ili? A mozda puste neke finalne slikice u prosincu...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:16   #2467
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ako ti nije sila ja bih iskreno pricekao. Jer svaki nova generacija Dacije donosi upgrade kao i facelift. A ovaj aktualni Duster je isti kao i kada je predstavljen uz facelift koji je bio i vec je na trzistu novije vrijeme. Pa sa novim Dusterom ces dobiti novi moderniji auto, bolje materijale, rjesene neke stvari, mozda i vise prostora i tako to. I neki mozda novi motor, mjenjace itd.

Sto se popusta tice Dacija je tu dosta tvrda. Lagera nemaju jer se sve proda sto se proizvede u tvornici zato se auti i cekaju relativno dugo, tako da nemaju bas nekih poticaja da daju dodatne popuste.

Sada cekati do proljeca kada je novi sajam - jel Geneva ili? A mozda puste neke finalne slikice u prosincu...

Koliko ja znam predstavit će ga u rujnu u Frankfurtu? PItanje je i koliko će sa cijenama ići gore...
rimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:26   #2468
Quote:
rimac kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam predstavit će ga u rujnu u Frankfurtu? PItanje je i koliko će sa cijenama ići gore...
U rujnu a ne 3-4 mjesec 2018? No, pa to ti je sada za 20 dana pa ces imati sve informacije a jos nece doci u proizvodnju pa ces imati i stari model za kupiti do tada. No kazem sve Dacie se prodaju. Dacia kao tvornica lagera nema u Rumunjskoj da se rjesavaju starih modela; eventualno nesto sto zaostane po salonima i tako to. Tako da Renault Hrvatska i Renault generalno Europa ne daje neke popuste za Daciju. To ti je iz prve ruke...od frenda frend je jedan u upravi Renaulta HR. Mozes dobiti set zimskih guma ako su neke akcije i tog tipa.

Ne bi trebali ici gore sa cijenama osim mozda koje kozmeticke razlike jer onda sami sebi pucaju u nogu posto i Renault i Nissan imaju SUV-ove.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:42   #2469
Moderniji dizajn, štedljivi benzinac s plinom i 7 sjedala.
E, to bi mene razveselilo
CyberDemonVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:59   #2470
Mislim da na ovaj stari Duster nećeš baš dobiti neke popuste, iako ovaj Freedom je dosta ok s opremom. Dosta opreme za te pare...
Novome mislim da cijena neće ići baš previše gore, al problem je u tome što sam siguran da će imati prilične liste čekanja u početku.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 21:46   #2471
treba vidjeti da li se uopce moze kupiti aktualni duster ak novi dolazi na frankfurtskom sajmu i onda u prodaju. po mom iskustvu zaustsve proizvodnju i rekalibriraju liniju. mozda jos nisu - ne znam.

u svakom slucaju novi duster ce biti nova generacija tog auta. a s time dobivas samo poboljsanja i moderniju opremu, motore, itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:11   #2472
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
treba vidjeti da li se uopce moze kupiti aktualni duster ak novi dolazi na frankfurtskom sajmu i onda u prodaju. po mom iskustvu zaustsve proizvodnju i rekalibriraju liniju. mozda jos nisu - ne znam.

u svakom slucaju novi duster ce biti nova generacija tog auta. a s time dobivas samo poboljsanja i moderniju opremu, motore, itd.
Samo da ne bude poput KIA. U početku imali dobre cijene a sad izjednačili s drugim, poznatijim proizvođačima.
rimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:20   #2473
Quote:
rimac kaže: Pogledaj post
Samo da ne bude poput KIA. U početku imali dobre cijene a sad izjednačili s drugim, poznatijim proizvođačima.
Dok se KIA/Hyundai brend probijao u Europi isli su sa niskim cijenama i bogatijom opremom od konkurencije. Kada su se probili, povecavali su cijene a zadrzali nesto bolju opremljenost. Sada su manje vise svi isti jer su i Europski proizvodjaci poceli stavljati vise opreme, da ne bi ekipa uzimala KIA/Hyundai.

Dacia je budget brend Renaulta-Nissan-Mitsubishi i mora biti cjenovno nize pozicionirana vozilo za vozilo nego Renault ili Nissan vozila iz istog segmenta. Znaci Duster mora biti nize cijene nego Kadjar ili QQ. Za sada nije zaplovila smjerom Skode i VW-a koji je iz generacije u generaciju davao sve bolje za Skodu iz VW programa ali i sve skuplje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:26   #2474
Dacia Duster 2018.

Evo kako izgleda novi model za 2018.

http://autozona.rtl.hr/novosti/auto/dacia-duster-2018/
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:39   #2475
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Evo kako izgleda novi model za 2018.

http://autozona.rtl.hr/novosti/auto/dacia-duster-2018/
Hm i kaj je tu novoga?

Volan/instrument tablu su napravili da bude kao aktualni faceliftani Sandero/Logan. Sto je pohvalno ali nista revolucionalno. Izvana je manje vise slican kao i predhodnik. OK kazu novi materijali, vjerovatno i bolja izolacija. Platforma i motorizacija ista; mozda su malo ovjes doradili. Ali po meni mogli su se malo vise potruditi jer ipak oni daju novu generaciju automobila svakih 7+ godina uz facelift izmedju pa da ono ipak startaju sa vecom revolucijom. No, kome se aktualni Duster svidja sa ovim novim ce samo profitirati. Ali da ce sada kupci hrliti u salone ako im se i do sada Duster nije svidjao - nece.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:08   #2476
Po običaju "novinari" u nedostatku službenih slika ubace nešto za što nagađaju da bi moglo biti.

Ovo je interijer novog Dustera.

Klik
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:18   #2477
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Po običaju "novinari" u nedostatku službenih slika ubace nešto za što nagađaju da bi moglo biti.

Ovo je interijer novog Dustera.

Klik
volan je isti kao u sandero/logan facelift. sjedala i naslon za ruku isto.
komande klime su mi fora; vidim konacno upgrejdana rucica mjenjaca. rucica za bluetooth ista kao logan/sandero odnosno od prije. centralni stup i ispred suvozaca ostriji kao VW design.

Ali u ovih 7 godina su se mogli malo potruditi a ne ista B0 platforma kao i prije.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:23   #2478
Kakav je ovaj novi 1.6 SCE motor?
Koliko to troši?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:34   #2479
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Kakav je ovaj novi 1.6 SCE motor?
Koliko to troši?
to ti je nissanov motor a ne stari 1.6 16v od renaulta sa hidropodizacima. ovom trebas stelat ventile. isti ti se ugradjuje i u Renault Megane sedan verziju novi. A koliko trosi? kao i svaki drugi atmosferac te kubikaze na takvim autima - 8 do 9 litara po gradu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:46   #2480
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
to ti je nissanov motor a ne stari 1.6 16v od renaulta sa hidropodizacima. ovom trebas stelat ventile. isti ti se ugradjuje i u Renault Megane sedan verziju novi. A koliko trosi? kao i svaki drugi atmosferac te kubikaze na takvim autima - 8 do 9 litara po gradu.
A kad sam vidijo kolika je trošarina na CO2 ono došlo mi slabo.
Dabogda pocrkali svi ekofašiti.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.