Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 18:02   #61
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ja sam fan Tarantina ali više fan onoga "starog" Tarantina iz 90ih. Volim ja i Djanga i Basterdse ali... pomalo mi da vam budem iskren počinje ići na živce to Tarantinovo forsiranje skoro do razine SADIZMA prikaza bijelaca tj. bijelačkih režima iz prošlosti.

Dovoljno se uvukao u guzicu Židovima sa Basterdsima (valjda je skužio u čijoj firmi radi - Hollywood), sad je nastavio sa Đangom glede afroameričke populacije, zanima me samo tko je sad na na redu... vjerojatno Hispanosi.

Hoću reći da se izgubilo ono iz 90ih spontano, vrag je tad gledao crnac, bijelac, hispanos (nit ja gledam sada, nije to poanta), gledalo se super slaganje kockica Tarantina, ta nevjerovatna realisticnost "običizma" haha, tj. nečeg uobičajenog a prikazanog maestralno kroz scenarij i dijaloge...
Ne možeš kao Martin snimati 20 filmova o mafijašima On je ispucao te gengsta fora, morao je preći na nešto drugo, jebiga sad. Meni je i gotiva što barem šara sa tematikama filma kad mu je već stil uvek isti.
__________________
"Man, I see in fight club the strongest and smartest men who've ever lived."
SALEEE024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 18:48   #62
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ja sam fan Tarantina ali više fan onoga "starog" Tarantina iz 90ih. Volim ja i Djanga i Basterdse ali... pomalo mi da vam budem iskren počinje ići na živce to Tarantinovo forsiranje skoro do razine SADIZMA prikaza bijelaca tj. bijelačkih režima iz prošlosti.

Dovoljno se uvukao u guzicu Židovima sa Basterdsima (valjda je skužio u čijoj firmi radi - Hollywood), sad je nastavio sa Đangom glede afroameričke populacije, zanima me samo tko je sad na na redu... vjerojatno Hispanosi.

Hoću reći da se izgubilo ono iz 90ih spontano, vrag je tad gledao crnac, bijelac, hispanos (nit ja gledam sada, nije to poanta), gledalo se super slaganje kockica Tarantina, ta nevjerovatna realisticnost "običizma" haha, tj. nečeg uobičajenog a prikazanog maestralno kroz scenarij i dijaloge...
Jel ti fakat imaš neki problem sa Židovima?
Ideja filma je maestralna - BTW, tko bi mogao biti bolji protivnik nacistima od Židova?

Pročitaj priču Thor susreće Kapetana Ameriku od Davida Brina, Sirius br. 133, pa procijeni imaju li Židovi tamo smisla.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 18:52   #63
Pulp Fiction naj. Pasi i J.B. super, Kill Bill 2 mi je bolji neg 1.
Django mi je otužan. Bastardi ok.
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 19:11   #64
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jel ti fakat imaš neki problem sa Židovima?
Ideja filma je maestralna - BTW, tko bi mogao biti bolji protivnik nacistima od Židova?

Pročitaj priču Thor susreće Kapetana Ameriku od Davida Brina, Sirius br. 133, pa procijeni imaju li Židovi tamo smisla.
Pa nisam Mel Gibson baš da razmišljam o njima non stop
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 19:55   #65
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa nisam Mel Gibson baš da razmišljam o njima non stop
Pa, ako ćemo iskreno, on ima više prava na to jer radi u jebenom Jewiewoodu...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 20:49   #66
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa, ako ćemo iskreno, on ima više prava na to jer radi u jebenom Jewiewoodu...
Pa istina aj

Nego kad vec vidim volis Matrix, zamisli, od svih imena iz ljudske povijesti, zadnji ljudski grad u filmu se morao bas zvati ZION hahaha
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 23:21   #67
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jel ti fakat imaš neki problem sa Židovima?
Ideja filma je maestralna - BTW, tko bi mogao biti bolji protivnik nacistima od Židova?

Pročitaj priču Thor susreće Kapetana Ameriku od Davida Brina, Sirius br. 133, pa procijeni imaju li Židovi tamo smisla.
Ideja filma je maestralna, mogao je snimiti visokobudžetni super trash....ali ne, mi imamo vlasnicu kina koja pušta Pabstove filmove, završni fiktivni obračun koji nije dostojan ni niskog trasha...upropaštena ideja do jaja
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 02:47   #68
Death proof je moj favorit premda sam fan cijelog Tarantinovog opusa.

Kill Bill 1 i 2, 4 sobe, ostali klasici. U Djangu mi se sviđaju kompozicija i posvećenost tehničkim detaljima koja je karakteristična za Tarantina, no sam film mi nije nešto.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 04:31   #69
Quote:
SALEEE024 kaže: Pogledaj post
Ne možeš kao Martin snimati 20 filmova o mafijašima On je ispucao te gengsta fora, morao je preći na nešto drugo, jebiga sad. Meni je i gotiva što barem šara sa tematikama filma kad mu je već stil uvek isti.
Ma slazem se, nemos non stop mafijaske filmove, i slazem se da je svejedno i dalje zadrzao svoj stil, ali stvarno je po mome osobnom misljenju prevrsio svaku mjeru u Basterdsima i Djangu, posebno u Basterdsima.

Urezivanje svastike na cela koga? Vojnika Wermahta? Sacuvaj me Boze da bi ja branio nacizam, ali mogao je barem postediti vojnike Wermahta barem povijesno gledano, ali upravo time se otkrio, pa i da je urezivao svastike na celo Gestapu opet sto je to? Sto to onda njega cini boljim od nacistickih monstruma iz WW2? Ah da on je napravio samo film za svrsavanje i masovne orgazme Zidova, ah da ok.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 07:54   #70
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa istina aj

Nego kad vec vidim volis Matrix, zamisli, od svih imena iz ljudske povijesti, zadnji ljudski grad u filmu se morao bas zvati ZION hahaha
Možda ga je osnovao neki fan Boba Marleya?
Ma je, bezveze je...

Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ideja filma je maestralna, mogao je snimiti visokobudžetni super trash....ali ne, mi imamo vlasnicu kina koja pušta Pabstove filmove, završni fiktivni obračun koji nije dostojan ni niskog trasha...upropaštena ideja do jaja
A što ti, majstore, ne snimaš filmove?
Lakše je pljuvat po forumu, a?
Ajde snimi nešto pa se onda javi.

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ma slazem se, nemos non stop mafijaske filmove, i slazem se da je svejedno i dalje zadrzao svoj stil, ali stvarno je po mome osobnom misljenju prevrsio svaku mjeru u Basterdsima i Djangu, posebno u Basterdsima.

Urezivanje svastike na cela koga? Vojnika Wermahta? Sacuvaj me Boze da bi ja branio nacizam, ali mogao je barem postediti vojnike Wermahta barem povijesno gledano, ali upravo time se otkrio, pa i da je urezivao svastike na celo Gestapu opet sto je to? Sto to onda njega cini boljim od nacistickih monstruma iz WW2? Ah da on je napravio samo film za svrsavanje i masovne orgazme Zidova, ah da ok.
Jao, brale, siroti Nemci, ću da pustim suzu golemu ko kurčevu glavicu...

Odat ću ti tajnu: u ratu smo i mi bili nemilosrdni gadovi, jer pucali smo po Srbima a da ih nismo pitali jesu li četnici u duši ili samo mobilizirani...

Zanimljiva mi je ta tvoja simpatija prema Wermachtu i antipatija prema Židovima, zanimljiva...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 09:01   #71
postao mi s vremenom bolji od pulp fictiona

Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 09:36   #72
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post

A što ti, majstore, ne snimaš filmove?
Lakše je pljuvat po forumu, a?
Ajde snimi nešto pa se onda javi.


Aha, ti si autor nekog poznatog opusa, ha? Ili se ne smije izraziti drugačije mišljenje? Ponavljam, Bastardsi su sjajna ali upropaštena ideja spomenutim momentima.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 09:58   #73
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Aha, ti si autor nekog poznatog opusa, ha? Ili se ne smije izraziti drugačije mišljenje? Ponavljam, Bastardsi su sjajna ali upropaštena ideja spomenutim momentima.
o čem ti pričaš? takav film nije mogao završiti s boljom i smislenijom paralelnom kulminacijom.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 10:12   #74
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
o čem ti pričaš? takav film nije mogao završiti s boljom i smislenijom paralelnom kulminacijom.
Mislim da smo to već pričali na Bastards temi. Sjajna ideja komandosa koji nemaju milosti upetljala se s glupom pričom o Francuskinji (u čijem se kinu dakako prikazuju njemački filmovi ne bi li mi saznali da Tarantino zna i za te režisere), a tu je k tome i blesav kraj kojem prethodi Cat people
Ukratko, izvrsna trash ideja sjebana zbog previše pretencioznosti koju više nije Tarantino mogao vratiti..
Al to je već rečeno.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 14:44   #75
Jackie Brown
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:00   #76
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Mislim da smo to već pričali na Bastards temi. Sjajna ideja komandosa koji nemaju milosti upetljala se s glupom pričom o Francuskinji (u čijem se kinu dakako prikazuju njemački filmovi ne bi li mi saznali da Tarantino zna i za te režisere), a tu je k tome i blesav kraj kojem prethodi Cat people
prikaz jedne paralelne tragedije na osobnoj razini i spektakularnog obračuna protiv nacističke vrhuške je legitimna i logična, nema bolje kombinacije za ovakvu vrstu filma. cat people je izvrsna podloga za "kino lomaču", ne kužim šta ti tu "iskače iz tračnica"?

Quote:
Ukratko, izvrsna trash ideja sjebana zbog previše pretencioznosti koju više nije Tarantino mogao vratiti..
Al to je već rečeno.
tematika i koncept zahtjeva spektakularnu kulminaciju, to je globalni blockbuster koji mora imat jasnu i upečatljivu poruku.

uostalom to je režiserov odabir i moramo ga akceptirati kao takvog.
sama priča je od početka vodila ka nekakvom obračunu, ne kužim šta bi vi, nekakve scenarističko stilske akrobacije da se mijenjaju u filmu?

barem u njegovim filmovima ima za svakog ponešto.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:18   #77
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Jackie Brown
Najbolji!
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:36   #78
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jao, brale, siroti Nemci, ću da pustim suzu golemu ko kurčevu glavicu...

Odat ću ti tajnu: u ratu smo i mi bili nemilosrdni gadovi, jer pucali smo po Srbima a da ih nismo pitali jesu li četnici u duši ili samo mobilizirani...

Zanimljiva mi je ta tvoja simpatija prema Wermachtu i antipatija prema Židovima, zanimljiva...
Nemam nikakve simpatije prema Wermachtu nego imam simpatije prema realnosti glede Povijesti, a Hollywood je "poznat" po realnosti nema šta...Vidjeli smo to u Saving Private Ryan OD ZNA SE KOJEG "OBJEKTIVNOG" REDATELJA.

Dobro, znamo da Basterdsi i Tarantino baš rade suprotno od povijesti u Basterdsima i ja to poštivam ali ne možeš se iživljavati pritom i na vojnicima Wermahta, to je ravno eto iživljavanju nad Njemackom populacijom danas, a to se upravo i radi danas u Njemačkoj, zbog JEW-LICKER ASS likova poput Tarantina (jao Bože u što se pretvori naš dragi Quentin, tko bi mislio da pored takve inteligencije kakvu on ima, da će i on biti jedan od članova KULTA).

Što ti misliš kako su Nijemci u Njemackoj sa iti malo nekom svijesti oko Povijesti gledali taj film u kinu? Misliš da im je bilo sjajno gledati urezivanje svastika nožem na čela NEDUŽNIH VOJNIKA, da dobro si pročitao, vojnici Wermahta su bili VOJNICI, to je sve, vojnici luđačke ideologije, nisu oni vodili Aušvic niti došli na ideju oko "konačnog riješenja".

Znaš kome je to bilo sjajno gledati u Njemackoj? Evo da ti nabrojim:

Turcima, Arapima, Nijemcima u braku sa turcima ili arapima, i liberalnim "fašistima" Nijemcima kalibra Vesne Pusić.

Ja nemam apsolutno nikakvih simpatija prema Fašizmu i Nacizmu, po svijetonazoru sam Demokrat, tj. za direktnu demokraciju, Liberalizam MRZIM i to ne skrivam nikada, smatram da je liberalizam bolest ravna Nacizmu, samo obrnuta strana iste BOLESNE kovanice, a evo to baš Tarantino i dokazuje ovakvim filmovima.

I čim netko nešto kaže, a nedao ti Bog da Nijemac nešto kaže oko toga filma u Njemackoj, karijera mu ode niz WC školjku, toliko o "tvojim" dragim Židovima i "Bob Marleyevom" Iron Lion Zion, moš mislit... zbog Bob Marleya Zion u Matrixu

Nakon što sam pogledao Basterdse, došlo mi je da napišem pismo Tarantinu (kojeg naravno nikad ne bi pročitao) da napravi i film o Izraelu i Palestini, nek urezuje davidove zvijezde po čelima Palestinaca, brate kad je bal nek je maskenbal šta?

Zadnje uređivanje Dragon007 : 03.08.2014. at 16:44.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:48   #79
Tarantino je toliko jak lik i toliko voli da se sprda da je sebi dao za pravo da menja istoriju.Elem, meni je to super je IB nisu tu da budu realan prikaz, nego prvoklasna zabava. Nek se drugi drže istorije, Tarantino se ispišao po svima u filmu, može mu se.
__________________
"Man, I see in fight club the strongest and smartest men who've ever lived."
SALEEE024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:54   #80
Quote:
SALEEE024 kaže: Pogledaj post
Tarantino je toliko jak lik i toliko voli da se sprda da je sebi dao za pravo da menja istoriju.Elem, meni je to super je IB nisu tu da budu realan prikaz, nego prvoklasna zabava. Nek se drugi drže istorije, Tarantino se ispišao po svima u filmu, može mu se.
Ma nisam ja ni rekao ništa protiv toga što se on ispišao po povijesti, pa neka je, trebao je neki takav film i to u njegovom stilu, nego način na koji se ispišao ja dovodim u pitanje.

Originalno je to što je napravio, ali onakav SADIZAM u filmu samo pokazuje dokle se došlo, Tarantino je bio samo točka na i sa svojim stilom gdje je to apsolutno isplivalo na površinu.

I naravno, kome god da to zasmeta "on je nacist, fašist, rasist" i koje sve ne vesele titule se dodjeljuju u ovome tobože "demokratskom" društvu.

A neću stvarno previše filozofirat nego samo ću reći još ovo, nema u ovome društvu nikakve Demokracije, a posebno ne u Hollywoodu, postoji samo jedno pravilo (i to diktatorsko) - Liberalizam, a taj Liberalizam ti kaže ovako:

"MY WAY OR HIGHWAY"...

Eto, da se izrazim jednom rečenicom baš iz jednog od Tarantinovih filmova dok je bio Tarantino, bar u mojim očima.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.