Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 10:07   #9621
Ne razumijem kako ljudi mogu biti tolike cicijetine i toliko šparati na sebi.

Anyhow, on topic, zadnji pojedeni spomena vrijedan sladoled bio je nedavno u Padovi. Gelateria La Romana, najveće preporuke ikad za sve vas koje put odvede tamo. Probala sam 6 okusa, jedan bolji od drugog, slatki taman koliko meni odgovara (dakle ne preslatki), a tekstura prekokrasna.
Tika is offline  
Old 10.08.2017., 10:58   #9622
Meni se Nights watch sviđa.
A pivski je zanimljiv. Baš me okusom podsjeća na pivo IPA. Nije mi prvi izbor, ali tko je otvoren novim stvarima i voli pivo trebao bi ga probati.
Coco_Nut is offline  
Old 10.08.2017., 13:42   #9623
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako ljudi mogu biti tolike cicijetine i toliko šparati na sebi.

Anyhow, on topic, zadnji pojedeni spomena vrijedan sladoled bio je nedavno u Padovi. Gelateria La Romana, najveće preporuke ikad za sve vas koje put odvede tamo. Probala sam 6 okusa, jedan bolji od drugog, slatki taman koliko meni odgovara (dakle ne preslatki), a tekstura prekokrasna.
Ima i u glavnom gradu San Marina savršen sladoled, drugi najbolji koji sam probala - Bar Gelateria Guaita a u Veneciji ispodprosječan sladoled - Gelateria Nico
pčelica88 is offline  
Old 10.08.2017., 13:42   #9624
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Meni je fantastičan, broj jedan sladoled u Zagrebu.
Bas me vuče probati i uopće ne znam što očekivati .


No baš sam se mislila za Night Watch kad bi ja radila vjerojatno bi kombinirala tamnu čokoladu s komadićima čokolade i sirupom od mente.
Oni crnih uniformi i onaj hladni zrak, ledeni zid...čokso-mentastično.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 10.08.2017., 15:04   #9625
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Kad bi na jednu stranu vage stavili sve što ti ne možeš zamisliti i što ne želiš probati, a na drugu kompletnu masu poznatog univerzuma, vjerojatno bi došlo do ravnoteže.


Quote:
menni kaže: Pogledaj post
teško mi je zamisliti taj okus sladoleda. jel' to čemu? mislim, vidim da L3gu nije.
Probaj, možda se tebi svidi, nije da je cijena kao kantica B&J pa da ti bude žao poslije
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 10.08.2017., 15:37   #9626
Sladoled je kremast/vrhnjast, intenzivnog okusa sezama.

Za onoga tko jako voli sezam (a to sam ja) fantazija.
aliceblue is offline  
Old 10.08.2017., 15:54   #9627
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Meni se Nights watch sviđa.
A pivski je zanimljiv. Baš me okusom podsjeća na pivo IPA. Nije mi prvi izbor, ali tko je otvoren novim stvarima i voli pivo trebao bi ga probati.
A gdje je ta slasticarna?
Cehinja is offline  
Old 10.08.2017., 15:54   #9628
sto se tice cicija i (ne)probavanja nepoznatih stvari, redovno iskrcam i po 25-30 kuna za razne pive, od kojih mnoge nisam nikad prije probao naravno, tocene i na pravim lokacijama... ono sto mi je neshvatljvo je sladoled od IPA pive, suludo je stavljati hrpetinu secera da bi neutralizirao sve te hmeljeve a usput ubio sve arome po kojima je IPA karakteristicna... unisti se sav pivarski trud
ne znam ni koja je ciljana klijentela za takav sladoled, to nisu ni zene ni djeca ni ljubitelji pive, eventualno hipsteri
Krkimir is offline  
Old 10.08.2017., 16:10   #9629
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
S
Za onoga tko jako voli sezam (a to sam ja) fantazija.
I ja obožavam sezam, pa mi ovo ne odgovara

Quote:
Cehinja kaže: Pogledaj post
A gdje je ta slasticarna?
Orijent, Maksimirska 34

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ono sto mi je neshvatljvo je sladoled od IPA pive, suludo je stavljati hrpetinu secera da bi neutralizirao sve te hmeljeve a usput ubio sve arome po kojima je IPA karakteristicna... unisti se sav pivarski trud
Hajde prvo probaj pa onda govori o količini šećera i o tome kako se ne osjeti hmelj, do tada ovo tvoje može biti samo nagađanje, koje će uskoro prijeći u trolanje.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 10.08.2017., 16:13   #9630
Ne razumijem cemu takav komentar ako nisi probao, a ni ne namjeravas. IPA sladoled je vrlo uspio, i pun pogodak za ljeto, nije prezasladjen, a vracaju mu se i ljudi koji su dobri poznavaoci vrhunskih piva i ljubitelji craft scene. Za zabaviti nepce to nije nikakvo bacanje i unistavanje. Takvom logikom mozemo reci da je poprilican udio kreacija u slasticarstvu unistavanje namirnica i svojevrsna perverzija, no onda ne ides u slasticarnice, osim na vocnu salatu. Ja sam bila malo skepticna jer sam naucena na tipicno desertna piva, volim dobar stout ili porter udruziti s kavom i tamnom cokoladom (dapace, u pravilu ih i konzumiram uz kocku cokolade), ali, eto, moram ponoviti kompliment sekama.

A crni sezam je i-z-v-r-s-t-a-n, meni u top tri u orijentu, uz la vie en rose i creme de cassis. Otkako slabije posjecujem slasticarnice, i vise isprobavam nego sto jedem pune porcije, jos sam zahtjevnija i volim da mi je zbilja fino i posebno. Night's watch mi se tu itekako uklapa.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 10.08.2017., 16:14   #9631
Hahaha... sad ste dobili svoje ovim zavrsetkom posta Krkija. Tako je Krki, odmotao si im konacno uske elastinaste trapke uredno podignute preko gleznja.

Sad jedino ne ide zamjerka za hipstere buduci stvarno oni u Orijentu ne odstupaju od recepture vec stoljece. Time se posebno ponose i na fejsu u opisu stranice. Da rade vec 80ak god (od 1936.god.) kao obrt. Wow... to je stvarno tradicija koja u nas nije cest slucaj u ugostiteljstvu.

Cehinja - Maksimirska 34 Zg
https://www.facebook.com/Slasti%C4%8...-156336929362/


Cuj L3gac... 'uskoro' ce prijeci u trollanje.
Ma neecee...

Sezam GameOfThrones je vrlo dobar. Ne toliko dobar i delikatan kakav su imali svojedobno u Takenoku, ali je zanimljiv i ukusan i na dnevnom svjetlu jedne uglavnom nedozivljene (za sladoled) betonske boje.
Pivski je isto jako zanimljiv i svakako za probati.
Voljet ce ga i ljubitelji radlera vjerujem :uljenaKrkijevforumskizeludacjeronajpravitoionakon ecepohoditi:
Deedy is offline  
Old 10.08.2017., 16:33   #9632
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
I ja obožavam sezam, pa mi ovo ne odgovara



Orijent, Maksimirska 34



Hajde prvo probaj pa onda govori o količini šećera i o tome kako se ne osjeti hmelj, do tada ovo tvoje može biti samo nagađanje, koje će uskoro prijeći u trolanje.
Hvala lijepo
Cehinja is offline  
Old 18.08.2017., 14:46   #9633
svratih u orijent. crni sezam me oduševio, a ovaj od pive baš i ne. ako netko voli okus pivskih peciva bit će mu dobar. plus je kaj nije presladak.
gargamišamel is offline  
Old 18.08.2017., 15:01   #9634
Danas su na fejsu objavili novi sladoled ASoIaF (A Song of Ice and Fire) - cvjetovi bazge, karamelizirani chilli i ribizl.
Čini mi se da je netko tamo hard core GoT fan.
Coco_Nut is offline  
Old 18.08.2017., 16:55   #9635
Fantastičan dnevni desert u Xato danas, grilane smokve, sladoled od nekog japanskog voća i biskvit, čista simfonija na tanjuru.

Nažalost, osim macarona trenutno nemaju druge kolače iz Petrinog slatkog kutka, a konobar je to formulirao tako da smo shvatili da ih više neće ni biti. Ali nisam 100% siguran.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 18.08.2017., 18:29   #9636
Meni odličan IPA sladoled u Orijentu. Druge nisam probao.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 18.08.2017., 18:39   #9637
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Danas su na fejsu objavili novi sladoled ASoIaF (A Song of Ice and Fire) - cvjetovi bazge, karamelizirani chilli i ribizl.
Čini mi se da je netko tamo hard core GoT fan.
Neka neka ići će se probati

Inače, jedan malo bljuc članak o njima:
http://plavakamenica.hr/2017/08/16/o...adoled-zagreb/
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 19.08.2017., 18:05   #9638
gdje u zagrebu kupiti cannoli siciliani?



bilo ih je krako u cc1 na štandu, prošle godine ili početkom ove, ne mogu se sjetiti više. neki tjedan talijanske hrane nešto je bilo. i između brda talijanske hrane: maslina raznih vrsta - punjenih i očišćenih, mozzarelle, mortadelle, ušećerenih badema i ostalog, bili su i cannoli...
nikad prije, nikad poslije - nisam našla slično u zg.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 19.08.2017., 19:21   #9639
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
gdje u zagrebu kupiti cannoli siciliani?

bilo ih je krako u cc1 na štandu, prošle godine ili početkom ove, ne mogu se sjetiti više. neki tjedan talijanske hrane nešto je bilo. i između brda talijanske hrane: maslina raznih vrsta - punjenih i očišćenih, mozzarelle, mortadelle, ušećerenih badema i ostalog, bili su i cannoli...
nikad prije, nikad poslije - nisam našla slično u zg.
joj njam
bilo ih je na onom talijanskom tjednu na Europskom trgu, al ne znam kad se tak nekaj održava.

OT: jučer, Medenko.
dupla čokolada, uzeo moj sin, pojeo dvije žličice i nije više htio, prejak okus čokolade
ja uzela limun s matičnjakom, malo se preslabo osjeti limun, ali jako fino.
muž uzeo plavi sir sa kruškama i prženim lješnjacima (ja mislim) jako jako fino.
velike kuglice, teta nije štedila
__________________
nema više labavo!

Zadnje uređivanje L3go : 21.08.2017. at 23:12. Reason: img
kaduljica is offline  
Old 19.08.2017., 19:36   #9640
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
joj njam
bilo ih je na onom talijanskom tjednu na Europskom trgu, al ne znam kad se tak nekaj održava.

OT: jučer, Medenko.
dupla čokolada, uzeo moj sin, pojeo dvije žličice i nije više htio, prejak okus čokolade
ja uzela limun s matičnjakom, malo se preslabo osjeti limun, ali jako fino.
muž uzeo plavi sir sa kruškama i prženim lješnjacima (ja mislim) jako jako fino.
velike kuglice, teta nije štedila
e, to na europskom sam propustila, jednostavno mi je tako grah pao. sad mi je samo još više žao jer volim cannole

medenko. a ono. nije mi baš nešto sjeo. više je rejvan i hajpan nego što bi realno trebao biti. ne znam, bolji mi je sladoled od limuna iz lidla, stvarno (kojeg btw više nema u ponudi osim možda ponegdje slučajno).
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.