Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 16:53   #41
Nije me volja tražiti onu temu o kuhanju u gostima :lijena:

Uglavnom, nisam se ni ponudila da kuham Tako je fino bilo klopati vani i ne misliti što se sutra kuha Jedino što sam napravila su kolači, ali to je i onako bilo očekivano.

Engleska hrana nas je oborila s nogu, posebno kruh. Gdje god ga jedeš, jaaaaaaaako je fin, neovisno o tome da li je iz pekača, pekare, dućana ili restorana. Pred kraj smo čak i prihvatili njihov običaj mazanja putra na kruh dok čekamo da nam donesu jelo. Fish & chips jeli u ribarskom selu od friškog bakalara - porcije su im ogromne pa čak ni suprug nije uspio pojesti sve Yorkshire pudding oduševio supruga, kao i ostale inačice pudinga (koje nemaju veze s našim pudingom). Meni su se svidjele tradicionalne božićne mince pies (pitice od suhog voća).

Neka njihova tradicionalna i malo manje tradicionalna jela su nam se toliko svidjela da smo pokupili recepte, a dobila sam na poklon između ostaloga i jednu kuharicu (petstotinjak stranica), tako da ćemo uskoro klopati nešto englesko.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 30.12.2010., 22:21   #42
Dakle,dobro nam se vratila
još bolje prionula kuhanju (naravno brit. specijaliteta)
i dijelila recepte s nama
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Old 30.12.2010., 23:54   #43
Tajo mogla si ti to i bolje opisat, s vise detalja. Drago mi je da si zadovoljna i da si fino papala.
Bubi Trubi is offline  
Old 31.12.2010., 01:44   #44
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Tajo mogla si ti to i bolje opisat, s vise detalja.
može još uvijek

__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 31.12.2010., 11:45   #45
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Tajo mogla si ti to i bolje opisat, s vise detalja. Drago mi je da si zadovoljna i da si fino papala.
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
može još uvijek

Detaljniji opis hrane / cjelokupnog provoda ili oboje?
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 13:57   #46
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Detaljniji opis hrane / cjelokupnog provoda ili oboje?
oboje.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 31.12.2010., 14:53   #47
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
oboje.
Daklen, hrana:

Jedu jako puno mesa (koje je skoro pa duplo skuplje nego kod nas) i uz to je obavezan pečeni krompir i puno različitog povrća kuhanog na pari (a neke vrste korjenastog povrća kojih kod nas nema se peku u pećnici prethodno namazane medom). Meso (najčešće janjetina i govedina) se uvijek poslužuje uz neki umak (a izbor je poprilično širok).

Moja domaćica baš i nije od pripreme kolača, tako da sam one spominjane mince pies imala priliku probati na Badnjak u jednom selu na štandu na kojem se prodavao domaći sir (vlasnik štanda je svima točio brandy i dijelio te pitice).

Izbor sireva je nevjerojatan. Samo na tom štandu je bilo sigurno preko 40 vrsta raznoraznih sireva (dimljenih, mekanih, tvrđih), a sir se obavezno konzumira na krekerima uz chutney (imaju stvarno ludih kombinacija, a osnovni sastojci su pumidori, kapula, paprike, mango, chilli, češnjak, jabuke, itd.).
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 15:03   #48
Što se ostalog tiče, ljudi su jako ljubazni i otvoreni. Pričanje s totalnim strancima na ulici, dućanu ili wc-u im je sasvim normalno. Na Božić nam se dogodilo da je žena zaustavila auto na cesti kako bi nam čestitala Božić - ostali smo totalno

Jako su mobilni i svako selo je udaljeno od autoceste 1-2 km. Iznimno poštuju zakon po pitanju vožnje, nisu nervozni i ne trube. Nisu vezani uz svoju kuću i sele se svakih 5-7 godina te mijenjaju poslove bez problema. Ako su u gužvi (npr. šoping centar) nitko se ne gura i kad smo bili na nogometnoj utakmici, u poluvremenu je nekoliko desetaka tisuća ljudi bilo u istom prostoru, neovisno o tome da li su išli na wc ili kupiti piće ili hranu, a nitko te ni ne dotakne. Jako su pristojni, pozdravljanje, ispričavanje i zahvaljivanje im je vrlo visoko na listi.

London - prvi dan smo ga vidjeli po noći i bilo je predivno. Ali drugi dan, kada smo ušli u masu turista, nekako se izgubila čarolija. Svejedno, bilo je super razgledavati znamenitosti u centru.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 15:05   #49
Slike sam već objavila na nekim drugim temama, pa evo i ovdje par detalja (c/p)

Najprije životinje.

Ja i ovca

Uploaded with ImageShack.us

Ovce u susjedstvu (pogled kroz prozor naše spavaće sobe)

Uploaded with ImageShack.us

Gospoda spremna za lov na lisice

Uploaded with ImageShack.us

Lovački psi

Uploaded with ImageShack.us

Lovački konj

Uploaded with ImageShack.us
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 15:06   #50
London noću

Uploaded with ImageShack.us

Na utakmici Newcastle - Manchester City

Uploaded with ImageShack.us

Razgledali smo Old Trafford

Uploaded with ImageShack.us

Pogled iz aviona

Uploaded with ImageShack.us
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 15:10   #51
Cool fotke, super opis.. ja sam sad gladna . I iz nekog razloga sam zivjela u uvjerenju da su mince pies mesne pitice.. valjda sam zakljucila to zbog "minced", minced mince dodje na isto
Doria is offline  
Old 31.12.2010., 15:13   #52
Malo hrane



Uploaded with ImageShack.us

S lijeva na desno
kruh
pečeni parsnip (naprijed) i kompir
pire od slatke repe (naprijed) i mrkva skuhana na pari
umak za meso (u vrču) i yorkshire pudding
grašak skuhan na pari i kuglice od svinjetine s komadićima jabuke + male kobasice umotane u pancetu
janjeći but napunjen ružmarinom i češnjakom
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 15:16   #53
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Cool fotke, super opis.. ja sam sad gladna . I iz nekog razloga sam zivjela u uvjerenju da su mince pies mesne pitice.. valjda sam zakljucila to zbog "minced", minced mince dodje na isto
I dobro si mislila.
Tradicionalna mincemeat pie i jest s mesom.



http://www.ehow.com/how_7000_make-mincemeat-pie.html
Dlapek is offline  
Old 31.12.2010., 15:17   #54
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Cool fotke, super opis.. ja sam sad gladna . I iz nekog razloga sam zivjela u uvjerenju da su mince pies mesne pitice.. valjda sam zakljucila to zbog "minced", minced mince dodje na isto
Imaju oni i minced meat - mljeveno meso, ali ovo su pitice koje se rade s mincemeat nadjevom, što je zapravo nadjev od suhog voća koje se pomiješa sa smeđim šećerom i zalije s brandyjem te kuha dok tekućina ne ispari. Tijesto je klasično prhko, a pitice se rade u kalupima za muffine
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 31.12.2010., 15:34   #55
very nice pictures
Daisyduck is offline  
Old 31.12.2010., 17:10   #56
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
I dobro si mislila.
Tradicionalna mincemeat pie i jest s mesom.
Ahaha, hvala

Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
nadjev od suhog voća koje se pomiješa sa smeđim šećerom i zalije s brandyjem te kuha dok tekućina ne ispari.
Uh, i ovo zvuci fino. Ja bi obje, prvo slanu, pa slatku
Doria is offline  
Old 31.12.2010., 17:59   #57
Super opis Taja.
A "maska" je !
P
Ljudi dobar provod i finu klopu vam želim.
Idem se spremat.
Bubi Trubi is offline  
Old 01.01.2011., 04:27   #58
Ljudi, sretna vam bila Nova godinaaaaaaaaaaa.
Deedy is offline  
Old 01.01.2011., 08:21   #59
Sretna 2011. godina. Neka nam prođe uz puno dobre hrane i naravno želim vam puno zdravlja, sreće, ljubavi i novca
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Old 01.01.2011., 08:23   #60
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Uh, i ovo zvuci fino. Ja bi obje, prvo slanu, pa slatku
Moj se suprug zaljubio u pork pies. Kaže da imaju okus kao ocvirki u prhkom tijestu

Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Super opis Taja.
A "maska" je !
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.