Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 22:34   #21
Quote:
Nixe kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakav je postupak dobivanja nove slovenske vinjete u slucaju kad pukne vjetrobransko staklo?
I moze li se uopce dobiti nova na racun toga?
Da, kao što je gore napisano, obavezno uz račun.

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
zalijepil sam ju. čak su i danas kontrolirali na onim kućicama bliže ljubljani.
ali sam ju sad probal skinuti i pukla mi je. žalim slučaj. drugi put
Slovenske se u pravilu trgaju. Austrijske su recimo izuzetno čvrste i nema problema sa selidbom čak i par puta...
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:36   #22
Quote:
Nixe kaže: Pogledaj post
Da, za sljedecu je godinu.


Imam racun, no u uputi pise da potvrda servisa treba biti prevedena i ovjerena od tumaca, i to sve u roku od 15 dana, tako da mi se ne cini tako jednostavno ni jeftino.

U svakom slucaju, hvala...papreni zeko
Kad ljepiš sljedeći put vinjetu malo je prvo zalijepi na ruku dva tri puta, kasnije se lakše skida, a i u ovakvim slučajevima ukoliko nije oštećena se da staviti na drugo staklo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:52   #23
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Kad ljepiš sljedeći put vinjetu malo je prvo zalijepi na ruku dva tri puta, kasnije se lakše skida, a i u ovakvim slučajevima ukoliko nije oštećena se da staviti na drugo staklo.
Pa nisam valjda toliki peh da cu morati mijenjati sajbu jos koji put ove godine.
Hvala i tebi, dobro je to znati.
Nadam se da poslije drzi na staklu.
Nixe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:56   #24
Quote:
Nixe kaže: Pogledaj post
Pa nisam valjda toliki peh da cu morati mijenjati sajbu jos koji put ove godine.
Hvala i tebi, dobro je to znati.
Nadam se da poslije drzi na staklu.
Drži se, samo moraš pripaziti da je previše puta na zalijepiš na ruku, vidiš već po potrebi. Ja imam trenutno Austrijsku i Slo (istekle) i već ih posuđival frendu i opet su se kod mene primile bez problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:40   #25
A baš ste mi nekakvi kićeni krivotvoritelji - vinjetu zaljepiš na prozirnu foliju a onda na foliju staviš stick&lift ljepilo (ono koje se koristi na vrećicama za ponovno zatvaranje) - i voila, eto prenosive vinjete.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 17:46   #26
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A baš ste mi nekakvi kićeni krivotvoritelji - vinjetu zaljepiš na prozirnu foliju a onda na foliju staviš stick&lift ljepilo (ono koje se koristi na vrećicama za ponovno zatvaranje) - i voila, eto prenosive vinjete.
kad vec dajes savjet kako perfektno manipulirati vinjetu onda si mogao napomenuti da u slucaju otkrivanja manipulacije sljedi kazna od 400 do 4000,,€ kazne,pa ko voli nek izvoli.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:49   #27
Quote:
Nixe kaže: Pogledaj post
Da, za sljedecu je godinu.


Imam racun, no u uputi pise da potvrda servisa treba biti prevedena i ovjerena od tumaca, i to sve u roku od 15 dana, tako da mi se ne cini tako jednostavno ni jeftino.

U svakom slucaju, hvala...papreni zeko
Nema na čemu, da je barem neke koristi od moje pomoći, ali polako, i ustrajno
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 18:32   #28
Maribor bez vinjete?

Kako do Maribora bez vinjete iz Zagreba? Koliko je duži put, u kakvom su stanje ceste(pune rupa kao naše) ili ne? I koja je cijena vinjete?(Idem samo na 1 dan).
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 18:48   #29
Quote:
katicasplit kaže: Pogledaj post
Kako do Maribora bez vinjete iz Zagreba? Koliko je duži put, u kakvom su stanje ceste(pune rupa kao naše) ili ne? I koja je cijena vinjete?(Idem samo na 1 dan).
Imaš navigaciju?

Vinjeta je 15€ 7 dana.

Ako maš GPS vodi te bez problema po staroj cesti, naravno ukoliko je tako podesiš. Sama cesta je solidna, a i imaš putokaze i sljediš žute oznake za Maribor.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:33   #30
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Imaš navigaciju?

Vinjeta je 15€ 7 dana.

Ako maš GPS vodi te bez problema po staroj cesti, naravno ukoliko je tako podesiš. Sama cesta je solidna, a i imaš putokaze i sljediš žute oznake za Maribor.
Nazalost nemam GPS.
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 22:01   #31
Quote:
katicasplit kaže: Pogledaj post
Nazalost nemam GPS.
Odi samo prema rogaškoj slatini i prarti putokaze, nemožeš fulati, samo prati žute oznake za maribor kad dođeš u slo, dosta je dobro označeno.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 11:32   #32
pozdrav svima, ima li netko možda vinjetu za sloveniju da mu ne treba? idem u petak do Ljubljane, vraćam se u subotu, dakle za 16. i 17.09. da vrijedi... hvala unaprijed!
marko018x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 14:31   #33
molio bih info gdje mogu kupiti vinjetu za slo i austriju,idem preko macelja ,sve planiram autoputem
hvala
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:29   #34
za austriju možeš kupiti u HAK-u u draškovićevoj. vjerujem i da za sloveniju možeš kupiti na istom mjestu.

na putu za ljubljanu slo vinjete prodaje ina pumpa prije bregane. za macelj neznam.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 16:47   #35
hvala ti
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 00:11   #36
možeš kupiti i na maclju, a austrijske možeš kupiti na austrijskoj granici, čim uđeš u A i dođeš do GP sa desne strane imaš kučicu gdje kupiš vinjetu, sve ti piše ili možeš pitati policajca na granici.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 01:48   #37
Ako se ide u Italiju, na A4, preko Rijeke na Trst, dali treba slovenska vinjeta ?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 11:38   #38
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Ako se ide u Italiju, na A4, preko Rijeke na Trst, dali treba slovenska vinjeta ?
ne treba. odi na Pasjak i Kozinu i u Italiju ulaziš na Pesek. dalje pratiš zelene znakove Za Veneciju i A4 i doći ćeš na TS obilaznicu. cesta je ok.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:55   #39
Mislim da i za Slo i At imaš na OMV pumpi kod sv. križa na AZM...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:47   #40
Zna li netko kolika je kazna u Slo. ako se desi da na staklu ostane istekla vinjeta?

Idem jučer u Slo po povrat DDV-a kod Furlana dođem na Slo granicu, dam putovnicu, zatim me policajka traži vozačku i prometnu, pa mi pregledava cijeli auto od A do Ž, pa gleda gume i dimenziju i na kraju se zagleda u vinjetu koja je istekla, ali sam je ostavio jer je tu udario kamenčić pa de se ne vidi. Počne ona na mene vikati da znam li ja kolika je kazna za isteklu vinjetu na staklu (zbog straha nisam rekao ni riječ da me ne opali po džepu) pa tako i na kraju nisam ni doznao kolika je kazna.

Zatim skinem tu vinjetu i eto vraga, vidi malo napuknuto staklo, pita šta je to, velim neki dan mi udario kamen i čekam procjenu kaska.

Zatim odlazi do kućice, nekaj upisuje i kroz cca. minutu vrati mi papire.

Što je mogla upisivati, nije valjda pribilježila da je staklo puknuto pa me drugi put odere?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.