Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 11:02   #41
dobro...ove godine necu ic na more, al ici cu solo bicikom po susjednim drzavama...
sve je krenulo sa time da nitko od mojih ili nemoze ili nece...a nisat, idem solo.
kako stvari za sada stoji, bit ce mi ebeno
velimirladek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:22   #42
Quote:
buraz s knezije kaže: Pogledaj post
ja sam mislio ove godine negdje solo ali su mi financije problem tako da cu vjerojatno ic radit negdje nekakav sezonski posao ako ga nađem. samo me malo frka jer ne znam što da očekujem, pogotovo zato što se nikad nisam upustio u nešto slično. mislim, ljetujem s frendovima/solo od kad sam bio klinac, ali to je uvijek bilo u okružju gdje sam znao puno ljudi, bez obaveza ili odgovornosti kakve nosi posao. fakat to ocu probat jel ima netko neki savjet ili iskustvo?
Odi. Ja sam bila i jako mi je drago zbog toga, a nedavno sam podržala i frendicu u tome. Posao je našla isti dan kad ga je počela tražiti, tako da, posla ima. Društvo si nađeš sigurno, jer ne bi bio jedini koji je došao raditi. A i odlično je vidjeti kako je to raditi s ljudima, ako prije nikad to nisi radio.

Čini mi se da je ljudima sve više problem negdje otići solo. I preporučila bih svima, bilo da se radi o poslu, volontiranju, putovanju, odmaranju... čisto da vide kako je to.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:42   #43
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
eto ljeto nam je došlo, glavno pitanje ovih dana je kad ćeš i kamo na more. neki već mjesecima imaju isplanirano ljetovanje, a neki su pod pritiskom jer još uvijek ne znaju kuda će i što je još gore - s kim će. eh, ja fala bogu ne spadam niti u jednu od tih skupina. naime, ove godine sam odlučila solo prema jugu i zapravo me to baš veseli. prvi put u životu ću si sama tražit smještaj, sama se budit ujutro, sama ići na plažu i s plaže, sama navečer u krevet (nadam se samo prve dvije noći hehehe..šala,šala).
i sad vi meni recite jesam li ja luđakinja radi toga? jer kad ljudima oko sebe spomenem tu ideju, gledaju me ko da nisam normalna, kao rađe bi ostali doma nego išli sami na more. ne razumijem zašto ljudi smatraju osobu koja sama putuje negdje luzerom? zašto?
pa iako imam mogućnosti ići s nekim frendovima, jednostavno mi se trenutno čini bolja ideja ići sama jer se konačno želim dobro odmoriti i sve si planirati u vlastitom ritmu. i pobogu, ne idem na godinu dana niti na pusti otok.
Ma koja luđakinja, to mi je baš super. Imam prijatelja koji stalno sam putuje, a velika prednost je što može u zadnji tren promijenit plan putovanja ako mu se prohtije, produžit ili skratit odmor. Osim toga toliko zanimljivih ljudi upozna po hostelima pa onda zajedno prave izlete tako da u biti i nije sam. Kad budem imala love tako ću i ja
Luzeri su oni koji imaju priliku negdje otić, ali ne žele jer ih brine mišljenje drugih pa umjesto da uživaju na moru provedu ljeto doma na kauču. Ja ne bi mogla tako živit.
Uživaj
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 13:43   #44
i jesi nasla neki smjestaj? mozes i meni pomoc oko toga.. neka preporuka di..neki smestaj i tak..
ja ove godine idem sam na odmor.. do sada nisam to napravio pa mi cudno sve to..i lagano me hvata strah...prvo hoteli nemaju svi jednokrevetne sobe..a oni koji miaju cjene su 70% skuplje nego kod dvokrevetnih.. cak sam mislio i platiti bolje dvokrevetnu sobu pa nekog opvest sa sobom nego platiti jednokrevetnu...
koji dio jadrana je bolji za otic sam na odmor??? bez da te gledaju cudno...
AjCaNeVolinTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:02   #45
Arrow

Zanimljiva ideja... i meni je padala na pamet... samo živim na moru.

Ali ipak, da odem malo sjevernije par dana...

Ako kome treba pomoć oko smještaja na relaciji Split - Makarska, nek se slobodno javi
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:05   #46
Quote:
STony kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ideja... i meni je padala na pamet... samo živim na moru.

Ali ipak, da odem malo sjevernije par dana...

Ako kome treba pomoć oko smještaja na relaciji Split - Makarska, nek se slobodno javi

pa mozes nesto preporuciti za samce... hotel...apartman.. neke zabave koje mozes raditi kad si sam i to ) to se i trazi okolica splita ))
AjCaNeVolinTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:19   #47
Quote:
AjCaNeVolinTe kaže: Pogledaj post
i jesi nasla neki smjestaj? mozes i meni pomoc oko toga.. neka preporuka di..neki smestaj i tak..
ja ove godine idem sam na odmor.. do sada nisam to napravio pa mi cudno sve to..i lagano me hvata strah...prvo hoteli nemaju svi jednokrevetne sobe..a oni koji miaju cjene su 70% skuplje nego kod dvokrevetnih.. cak sam mislio i platiti bolje dvokrevetnu sobu pa nekog opvest sa sobom nego platiti jednokrevetnu...
koji dio jadrana je bolji za otic sam na odmor??? bez da te gledaju cudno...
nisam još tražila baš ciljano smještaj, jer idem na godišnji tek u drugoj polovici 8. mjeseca, a tada više neće biti baš navala pa se nadam da neću teško naći nekaj. da, prvo sam i ja mislila hotel, al točno je ovo kaj kažeš tako da hotel otpada. ja ti obožavam makarsku rivijeru, pa vjerojatno ću tamo gledat apartmane. vidim da imam malih apartmana za 1-2 osobe, a da mi cijena nije previsoka. makarska je dosta veliki grad s prelijepim plažama, i ak ti je bed kaj će te ljudi čudno gledati ak si solo, onda definitivno odi u neko veće mjesto ili grad. a vidim da se već neki nude sa smještajem
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:21   #48
Ma doljazi u Makarsku, nalipše su ode plaže, nećeš biti solo kraj ovoliko ljudi
Chive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:31   #49
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
nisam još tražila baš ciljano smještaj, jer idem na godišnji tek u drugoj polovici 8. mjeseca, a tada više neće biti baš navala pa se nadam da neću teško naći nekaj. da, prvo sam i ja mislila hotel, al točno je ovo kaj kažeš tako da hotel otpada. ja ti obožavam makarsku rivijeru, pa vjerojatno ću tamo gledat apartmane. vidim da imam malih apartmana za 1-2 osobe, a da mi cijena nije previsoka. makarska je dosta veliki grad s prelijepim plažama, i ak ti je bed kaj će te ljudi čudno gledati ak si solo, onda definitivno odi u neko veće mjesto ili grad. a vidim da se već neki nude sa smještajem
a problem je sto ja sad idem krajem 7-og kad je bas guzva :/ cak nije ni problem novac ... sad veci je strah i to sto prvi put sam i ne znam sta se radi kad se ode sam...
da zato mi je bolje split kraj krajeav mozes setati a da te netko ne primjeti da si sam samo sad jos nisam nasao neki hotel u splitu.. za samce hahah
AjCaNeVolinTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:51   #50
Quote:
AjCaNeVolinTe kaže: Pogledaj post
a problem je sto ja sad idem krajem 7-og kad je bas guzva :/ cak nije ni problem novac ... sad veci je strah i to sto prvi put sam i ne znam sta se radi kad se ode sam...
da zato mi je bolje split kraj krajeav mozes setati a da te netko ne primjeti da si sam samo sad jos nisam nasao neki hotel u splitu.. za samce hahah
a ne kužim čega te je strah. vidiš, ako stvarno imaš neki strah onda će ti to biti i dobar izazov da ga se riješiš, da se ohrabriš i ojačaš samopouzdanje
a što ćeš raditi kad budeš solo, pa šta inače radiš kad si solo, nije valjda da je uvijek netko kraj tebe.. čitaj, šeći, kupaj se, sunčaj, odi na pivo, slušaj muziku, gledaj tv...sve to i još puno toga možeš raditi sam. a i ak vidiš kakvu zgodnu curu na plaži, priđi joj, upoznaj se, pa i ak te odbije nije bed, i tako te nitko ne zna
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 14:55   #51
Quote:
CHIVE kaže: Pogledaj post
Ma doljazi u Makarsku, nalipše su ode plaže, nećeš biti solo kraj ovoliko ljudi
doljazim
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 15:06   #52
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
i sad vi meni recite jesam li ja luđakinja radi toga? jer kad ljudima oko sebe spomenem tu ideju, gledaju me ko da nisam normalna, kao rađe bi ostali doma nego išli sami na more. ne razumijem zašto ljudi smatraju osobu koja sama putuje negdje luzerom? zašto?
Osobno već neko vrijeme putujem sam. Prošlo sam ljeto bio i na moru sam (inače mi more nije "vrhunac" putovanja po svijetu, pa rijetko idem). Nikakav bauk. Upoznao sam hrpu ljudi i cura više nego cijele godine u Zagrebu

Putovanje sam zahtijeva neke organizacijske vještine, ali to je sve.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 02:15   #53
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
eto ljeto nam je došlo, glavno pitanje ovih dana je kad ćeš i kamo na more. neki već mjesecima imaju isplanirano ljetovanje, a neki su pod pritiskom jer još uvijek ne znaju kuda će i što je još gore - s kim će. eh, ja fala bogu ne spadam niti u jednu od tih skupina. naime, ove godine sam odlučila solo prema jugu i zapravo me to baš veseli. prvi put u životu ću si sama tražit smještaj, sama se budit ujutro, sama ići na plažu i s plaže, sama navečer u krevet (nadam se samo prve dvije noći hehehe..šala,šala).
i sad vi meni recite jesam li ja luđakinja radi toga? jer kad ljudima oko sebe spomenem tu ideju, gledaju me ko da nisam normalna, kao rađe bi ostali doma nego išli sami na more. ne razumijem zašto ljudi smatraju osobu koja sama putuje negdje luzerom? zašto?
pa iako imam mogućnosti ići s nekim frendovima, jednostavno mi se trenutno čini bolja ideja ići sama jer se konačno želim dobro odmoriti i sve si planirati u vlastitom ritmu. i pobogu, ne idem na godinu dana niti na pusti otok.
Nisi. Ako si si sve isplanirala i ne zelis da ti to netko remeti i da pola toga ne napravis sto zelis, onda je solo najbolja opcija. Ja sam imao jedno poprilicno lose iskustvo, da sam planirao solo ljetovanje, medjutim uletjela je jedna cura, razliciti smo karakteri, razliciti svijet, na kraju sam ispljunuo poprilicnu lovu i nisam ni pola obisao onoga sto sam zelio i jos sam na kraju bio ljut. Samo naprijed. Zadnje dvije godine sam 2 puta sam ljetovao, pa ako vec ne mozes naci osobu koja je spremna sa tobom djeliti tvoje zelje i navike kao i ti njezine, solo je ok. Usput imat ces vremena razmisliti o vecini svojih situacija i pokrenuti neke planove, tako najcesce biva kad covjek sam putuje, i tako upozna sebe malo vise.
PositiveMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 06:16   #54
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
eto ljeto nam je došlo, glavno pitanje ovih dana je kad ćeš i kamo na more. neki već mjesecima imaju isplanirano ljetovanje, a neki su pod pritiskom jer još uvijek ne znaju kuda će i što je još gore - s kim će. eh, ja fala bogu ne spadam niti u jednu od tih skupina. naime, ove godine sam odlučila solo prema jugu i zapravo me to baš veseli. prvi put u životu ću si sama tražit smještaj, sama se budit ujutro, sama ići na plažu i s plaže, sama navečer u krevet (nadam se samo prve dvije noći hehehe..šala,šala).
i sad vi meni recite jesam li ja luđakinja radi toga? jer kad ljudima oko sebe spomenem tu ideju, gledaju me ko da nisam normalna, kao rađe bi ostali doma nego išli sami na more. ne razumijem zašto ljudi smatraju osobu koja sama putuje negdje luzerom? zašto?
pa iako imam mogućnosti ići s nekim frendovima, jednostavno mi se trenutno čini bolja ideja ići sama jer se konačno želim dobro odmoriti i sve si planirati u vlastitom ritmu. i pobogu, ne idem na godinu dana niti na pusti otok.
za mene nisi ludakinja ni sekundu!
skidam kapu na hrabrosti.
ja, osobno, nikada ne bih mogla niti se usudila ici sama nekuda. previse sam drustvena da bih se pomirila sa tim da se moram sama buditi i sama ici leci u postelju. sama ideja me grozi. no, u toj prici, nisi TI problem, nego smo problem JA i okolina koja ima stavove o tome. a zapravo je svih strah (mene prvenstveno) biti sam i usamljen. jako je cool kad se covjek zna nositi s tim i reci "zelim biti sam i odmoriti se" i ne treba mi nitko!to je divno i ja ti zavidim na tome.
svaka cast!
__________________
.. u snu se moze, svemoguci Boze, sve osim jednog-ostati budan..
maniy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:46   #55
ma je, super je... ali dosadi putovat sam..mislim, znam, nije ovo sto vi bas zelite cut, ali ovo vam govori neko ko je jako puno putovao sam (sama) i jednostavno, kad nemas nekog da ti pomogne, sto sa stvarima, sto sa nekim problemima sto usput iskrsnu... sto ujutro kad pijes kafu, sama.. Dosadi, moram priznat. Drugo, pogotovo zensko kad putuje samo, po raznim evrpskim gradovima, smjestajuci se po raznim hostelima... zna bit jako opasno, i treba bit jako, jako oprezan... Licno, preporucila bih neko krace putovanje (ne daleko), u samoci, to moze dati neko psihicko osvjezenje...ali cure, znajte da vam je sigurnost uvijek na prvom mjestu...ne odlucujte se na daleke puteve, same, samo zbog te neke psihicke satisfakcije,moze vas skupo kostati..
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 15:59   #56
Quote:
Jade84 kaže: Pogledaj post
ma je, super je... ali dosadi putovat sam..mislim, znam, nije ovo sto vi bas zelite cut, ali ovo vam govori neko ko je jako puno putovao sam (sama) i jednostavno, kad nemas nekog da ti pomogne, sto sa stvarima, sto sa nekim problemima sto usput iskrsnu... sto ujutro kad pijes kafu, sama.. Dosadi, moram priznat. Drugo, pogotovo zensko kad putuje samo, po raznim evrpskim gradovima, smjestajuci se po raznim hostelima... zna bit jako opasno, i treba bit jako, jako oprezan... Licno, preporucila bih neko krace putovanje (ne daleko), u samoci, to moze dati neko psihicko osvjezenje...ali cure, znajte da vam je sigurnost uvijek na prvom mjestu...ne odlucujte se na daleke puteve, same, samo zbog te neke psihicke satisfakcije,moze vas skupo kostati..
Da, ovo sam promasio. Vjerojatno zbog umora, a i nama muskima je lakse uz planinarske naprtnjace, bicikle i slicno. Ne valja pretjerivati u nicemu, ako covjek osjeca da zeli period zivota sam putovati, onda mu nece biti previse dosadno. Ali naravno da je ljepse uvijek u dvoje ako postoji sloga.
PositiveMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 01:39   #57
Quote:
buraz s knezije kaže: Pogledaj post
ja sam mislio ove godine negdje solo ali su mi financije problem tako da cu vjerojatno ic radit negdje nekakav sezonski posao ako ga nađem. samo me malo frka jer ne znam što da očekujem, pogotovo zato što se nikad nisam upustio u nešto slično.
Ako ga nađeš, idi
Ako već budeš radio sezonski posao, onda će ti tu biti i hrpa drugih ljudi koji su isto tako došli raditi, skompaš se lako
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 03:21   #58
Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
eto ljeto nam je došlo, glavno pitanje ovih dana je kad ćeš i kamo na more. neki već mjesecima imaju isplanirano ljetovanje, a neki su pod pritiskom jer još uvijek ne znaju kuda će i što je još gore - s kim će. eh, ja fala bogu ne spadam niti u jednu od tih skupina. naime, ove godine sam odlučila solo prema jugu i zapravo me to baš veseli. prvi put u životu ću si sama tražit smještaj, sama se budit ujutro, sama ići na plažu i s plaže, sama navečer u krevet (nadam se samo prve dvije noći hehehe..šala,šala).
i sad vi meni recite jesam li ja luđakinja radi toga? jer kad ljudima oko sebe spomenem tu ideju, gledaju me ko da nisam normalna, kao rađe bi ostali doma nego išli sami na more. ne razumijem zašto ljudi smatraju osobu koja sama putuje negdje luzerom? zašto?
pa iako imam mogućnosti ići s nekim frendovima, jednostavno mi se trenutno čini bolja ideja ići sama jer se konačno želim dobro odmoriti i sve si planirati u vlastitom ritmu. i pobogu, ne idem na godinu dana niti na pusti otok.
u ćemu je caka
ti kad si sa društvom onda si ograničen... uvijek se čeka nekoga da se spremi, uvijek se moraju raditi kompromisi, uvijek moraš raditi kako grupa odlući i tako dalje. pogotovo ako je grupa koja je sastavljena od likova različitih pogleda na život... onda vjeruj mi zna biti katastrofa...

sjećam se jedne godine nas je bilo iz grada tridesetak... ono ide se na more ok, dođeš tamo... kata-strofa. jutarnje kupanje slobodno otpiši... jer moraš glumiti cijelo prijepodne da ti se spava, samo zato što većina spava, odlazak na plažu se svodi odlazak u kafić i igranje bele do iznemoglosti, a izlazak u grad moraš čekati ama baš onog zadnjeg i to na kraju se obično odustane od grada, jer taj zadnji poćne kukati ...naprimjer mama mu nije spakovala duge hlaće nego kratke i kako će on takav ići u grad
i onda se slože dvojica trojica oko njega i sve propada...

tako sam i ja jedno ljeto totalno pozvjerio i ostavio ih da grabe po svom, ujutro bih se probudio i otišao na jutarnje kupanje... vjeruj mi koji mir, koja svježina... ma milina... i onda kad se vraćaš i ideš na ručak ekipica tek onda dolazi na kupanje... kupiš si sladoled nakon ručka i ideš na kupanje a ovi gladni na plaži idu na većeru... ti gledaš i uživaš u zalasku sunca...

odlazak u grad, oni cmolje sa bocama alkohola, ti odeš sam u grad, još sam ja sreo neku ekipu i s njima izlazio van.
ovi su to posmatrali sa strane i nakon par dana su to sve pomalo respektirali... prije toga su vikali vidi ga, napustio nas i tako dalje...

ako si čekala to more toliko dugo sa tolikom željom, i da na njemu uživaš... onda se tako i ponašaj... iskoristi ga do maksimuma i napuni svoje baterije jer ako ekipa nije po tvom onda će ti ih samo još više isprazniti!
shogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:51   #59
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Odi. Ja sam bila i jako mi je drago zbog toga, a nedavno sam podržala i frendicu u tome. Posao je našla isti dan kad ga je počela tražiti, tako da, posla ima. Društvo si nađeš sigurno, jer ne bi bio jedini koji je došao raditi. A i odlično je vidjeti kako je to raditi s ljudima, ako prije nikad to nisi radio.

Čini mi se da je ljudima sve više problem negdje otići solo. I preporučila bih svima, bilo da se radi o poslu, volontiranju, putovanju, odmaranju... čisto da vide kako je to.
ma radio sam, ali nikad negdje gdje nemogu otic doma kad mi se sprdne

Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ako ga nađeš, idi
Ako već budeš radio sezonski posao, onda će ti tu biti i hrpa drugih ljudi koji su isto tako došli raditi, skompaš se lako
tenks na savjetima. definitivno idem, imam još par stvari završiti za faks pa se primam traženja posla. jel ima netko neki savjet gdje da gledam? i koju regiju? mislim, ako gledam na moj posao tam mogu birat županiju. istra? rijeka?
__________________
buraz. is back.
buraz s knezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 19:39   #60
Quote:
AjCaNeVolinTe kaže: Pogledaj post
pa mozes nesto preporuciti za samce... hotel...apartman.. neke zabave koje mozes raditi kad si sam i to ) to se i trazi okolica splita ))
Ti bi u ST sam, u neki jeftini hotel? Jeftino može bit samo hostel, samo ne znam imaju li jednokrevetne sobe: http://www.visitsplit.com/44918/hosteli/


Quote:
Agripina80 kaže: Pogledaj post
ja ti obožavam makarsku rivijeru, pa vjerojatno ću tamo gledat apartmane. a vidim da se već neki nude sa smještajem
Naravno. Ako trebaš pomoć, samo se javi na pm
STony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.