Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2013., 22:45   #81
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne, s osobnom se može ući u sve zemlje EU, neovisno o Schengenu. Ako te bez putovnice uhvate u CH, Norveškoj i sličnim zemljama, najebeš.
Iz nekog sam razloga mislio da je popis nešto širi.

Toliko sam toga pročitao (i lektorirao ) o novim pravilima, a malo mi se toga zadržalo u tupoj glavi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:47   #82
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A nesretnika koji su bili skinuti s vlaka na slovenskoj granici jer je idiotskom policajcu bilo nešto sumnjivo sam vidio hrpu.
Ja ne znam zakaj bi se svojedobno slovenski pajkani zapiknuli baš u mene. Jako bi ih zanimalo kaj sve imam u torbi, zakaj imam tri indeksa, na kojoj mi adresi otac živi (jebote, dobro da znam ulicu )...
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:01   #83
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Očito nisi nosio kabanicu u New Orleans usred ljeta, a nešto mi govori da nisi imao ni pečat iz Jemena i Šri Lanke.
Ovima koje su Slovenci znali skidati s vlakova je glavni grijeh slično bio taj da imaju bosanske/albanske/srpske putovnice.
S tim da u Americi nakon 9/11 vlada potpuna histerija u vezi terorizma, dok u Sloveniji... šta, Bosanci i Albanci obijaju kioske?
Pa ti vidi tko je luđi.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zakaj bi se svojedobno slovenski pajkani zapiknuli baš u mene. Jako bi ih zanimalo kaj sve imam u torbi, zakaj imam tri indeksa, na kojoj mi adresi otac živi (jebote, dobro da znam ulicu )...
Bit će da su skužili da si njihov.
Ja imam dokumente od dvije države, na kojima eksplicitno piše gdje i što radim, i otkad ih imam jedino me ove godine slovenski murjak pitao - gledajući u njih - gdje i što radim.

Zadnje uređivanje klonka : 24.10.2013. at 23:23. Reason: spajanje postova
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:24   #84
Joj sad tebe, pa Slovenci su čuvari Šengena. Nemaju drugih važnosti u EU pa su taj posao shvatili vrlo ozbiljno.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:38   #85
Mene su u Londonu pri povratku kući toliko pretresli da sam samo čekala da teta još navuče rukavice.
Fino sam čekala u redu,čekirala kartu i ova zovne neke likove,ponesu mi kofer i ajd u neku prostoriju.
Tri puta mi je kofer prošao kroz snimanje,ispipali me,izuli i niko mi ništa nije govorio.
Nisam se prepala ali sam se osjećala ko diler.
Na kraju "hvala i doviđenja" bez riječi objašnjenja.
Imam hrvatsku putovnicu a Bosanka sam i rodica mi reče šta bi bilo da sam imala bosanski pasoš.
I nikad nisam skontala gledajući kofer kroz rendgen šta mi je bilo u obliku limuna unutra.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:40   #86
Dvaput sam gledala kako mađarski policajci na ulazu u zemlju cimaju samo ljude sa očito mađarskim imenima i prezimenima. Traže im da izađu, otvaraju im prtljag, pitaju kuda idu i zašto... Dok druge ni ne konstatuju. Baš mi bilo čudno.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 00:23   #87
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Mene su u Londonu pri povratku kući toliko pretresli da sam samo čekala da teta još navuče rukavice.
Fino sam čekala u redu,čekirala kartu i ova zovne neke likove,ponesu mi kofer i ajd u neku prostoriju.
Tri puta mi je kofer prošao kroz snimanje,ispipali me,izuli i niko mi ništa nije govorio.
Nisam se prepala ali sam se osjećala ko diler.
Na kraju "hvala i doviđenja" bez riječi objašnjenja.
Imam hrvatsku putovnicu a Bosanka sam i rodica mi reče šta bi bilo da sam imala bosanski pasoš.
I nikad nisam skontala gledajući kofer kroz rendgen šta mi je bilo u obliku limuna unutra.
Ako ti je putovnica izdana u BiH, to može biti razlog, jer je tamo (između ostale korupcije i kriminala) nestalo par tisuća praznih putovnica koje su se poslije prodavale. Pa su hrvatske putovnice izdane u Bosni dugo bile na crnim listama.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 01:03   #88
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bit će da su skužili da si njihov.
To sigurno. Imam prilično poznato slovensko prezime. I hrvatske dokumente. I jako ih to zbunjuje.
Quote:
Ja imam dokumente od dvije države, na kojima eksplicitno piše gdje i što radim, i otkad ih imam jedino me ove godine slovenski murjak pitao - gledajući u njih - gdje i što radim.
Valjda zvuči predobro da bi bilo istinito, pa provjerava jel sereš.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 09:26   #89
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ako ti je putovnica izdana u BiH, to može biti razlog, jer je tamo (između ostale korupcije i kriminala) nestalo par tisuća praznih putovnica koje su se poslije prodavale. Pa su hrvatske putovnice izdane u Bosni dugo bile na crnim listama.
Mi ovdje predamo u konzulat papire a gdje se to stampa ne znam.
Znam dobro da mi je domovnica izdata u Zg.
Mozda je teta bila zbunjena jer sam rodjena u Hrvatsoj.
Isto tako kad je sin isao u Egipat na recepciji hotela se cudili otkud Bosanac ima hrvatski pasos a putovao preko srpske agencije.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 10:22   #90
zva sam policiju jucer i kazu mi da apsolutno nikakvih problema ne postoji niti da se mora raditi nova osobna.... moja ova je napravljena 11.04.2011 a vridi mi do 2016
za svaki slucaj zvati cu air france da jos kod njih provjerim pa cu viditi da nebi bilo vracanja nazad i adio pariz
TomZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:58   #91
Naj mi je bila fora kad sam se s bivšim 2 i plus jednim frendom onih ratnih godina vraćala autom iz Beča via koncert Body Counta u Grazu.

Naši na granici: "Dokumente, molim". Mi: poslušno vadimo pasoše.
Carinik: "Gospodine (obraća se bivšem), ime oca?" - "Salih"
(meni) "Vi, gospođice, ime oca?" - "Vojo".
(frendu) "A vašeg oca, ime?" - "Dušan".

Carinik: "Dajte se parkirajte tu sa strane, malo...". Kreće rastavljanje auta na proste faktore, pa kako to nas troje zajedno... niš mu nije bilo jasno.
__________________
"(...) Religions vary in their degree of idiocy, but I reject them all.
For most people, religion is nothing more than a substitute for a malfunctioning brain." (Gene Roddenberry)
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 15:48   #92
jel je u avionu dostupan wi-fi?
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 20:47   #93
Mislim da se posebno plaća i da je jako skupo.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 03:53   #94
Može preporuke - Iberia, Swiss ili Lufthansa? Koji je najbolji prema nekim općim kriterijima?
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:34   #95
Quote:
pettra24 kaže: Pogledaj post
Može preporuke - Iberia, Swiss ili Lufthansa? Koji je najbolji prema nekim općim kriterijima?
Ja volim Lufthansu. Ali meni bi cijena bila odlucujuci faktor.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:59   #96
Quote:
pettra24 kaže: Pogledaj post
Može preporuke - Iberia, Swiss ili Lufthansa? Koji je najbolji prema nekim općim kriterijima?
Swiss dijeli minijaturne čokolade, a Lufthansa njemačko pivo.
Dakle, Lufthansa.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 17:07   #97
Quote:
pettra24 kaže: Pogledaj post
Može preporuke - Iberia, Swiss ili Lufthansa? Koji je najbolji prema nekim općim kriterijima?
moji kriteriji:
1. red letenja (kad ide, kad stize, gdje je presjedanje i koliko je trajanje "rupe" medju letovima)
2. jel star alliance
3. cijena

da mi 1 & 2 nisu bitni, fokusirala bih se na cijenu. ne vidim previse drugih bitnih faktora. doduse za duge letove je bitno koliko su avioni novi ili "renovirani" iznutra, kakve su stolice itd (cak i u biznis klasi). ali ako ti nije predug let, mislim da nije bas bitno. sto se tice generalnih usluga u avionu, iberiu ne znam. swiss i lufthansa su mi isti.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 23:39   #98
Quote:
pettra24 kaže: Pogledaj post
Može preporuke - Iberia, Swiss ili Lufthansa? Koji je najbolji prema nekim općim kriterijima?
Ne znam za iberiu, ali ova dva su isti.
Gledam samo cijenu :fof:
Doduše, za prekooceanske i tip aviona, nije dobro sjedit skvrčen 8-15 sati.
Ja volim i kroaciju airlines :domoljub:
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 00:40   #99
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Swiss dijeli minijaturne čokolade, a Lufthansa njemačko pivo.
Dakle, Lufthansa.
Ja sam davno dok je Swiss letio za Zürich iz Zagreba (bio je onaj mali avion, velicine naseg propelerca), dobila i kroasan i sendvic i casicu (malecku) crnog vina.

U to vrijeme su nasi davali sendvice. Od normalne zemlje. Puretina ili sir. Kasnije su presli na neke mini trokutaste.
Sad nasi daju samo neki keks.
A Swiss vise ne leti k nama.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 01:08   #100
Swiss je jednomad imao golemu kantu čokoladnih jaja da si uzmemo
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.