Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2013., 20:17   #1
Filozofski fakultet - Zagreb II

Stara tema je prešla 10 000 postova i stoga otvaram novu temu. Staru temu možete pronaći na sljedećem linku: https://www.forum.hr/showthread.php?t=644483.

Preporučam da odgovor na svoje pitanje potražite na staroj temi (uz pomoć tražilice) prije nego postavite novo pitanje.

Uživajte u novoj temi


Fashion Barbie
Fashion Barbie is offline  
Old 29.05.2013., 20:59   #2
Markeca 883
Shokora 381
LittleStar 345
Lady_D 293
Lua 249
Liwet 238
borntobewinner 211
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Old 29.05.2013., 21:04   #3
Idem u 3.razred i pomalo razmišljam o fakultetima i o tome što bih upisala (:
Dakle meni je želja upisati povijest umjetnosti na ffzg-u ii zanima me koliko je teško upasti na to ? Kakvi se učenici obično prijavljuju na to, treba li za upad nužno imati odlične ocjene i maturu ili i neki prosječni učenici mogu upasti ?
Jer ne želim ništa drugo osim toga haha. I kakva su vaša iskustva s ovim smijerom ? c:
Roxelana is offline  
Old 30.05.2013., 00:28   #4
Nova tema
Quote:
Markeca kaže: Pogledaj post
Markeca 883
Shokora 381
LittleStar 345
Lady_D 293
Lua 249
Liwet 238
borntobewinner 211
To je bilo samo zagrijavanje

Quote:
Roxelana kaže: Pogledaj post
Idem u 3.razred i pomalo razmišljam o fakultetima i o tome što bih upisala (:
Dakle meni je želja upisati povijest umjetnosti na ffzg-u ii zanima me koliko je teško upasti na to ? Kakvi se učenici obično prijavljuju na to, treba li za upad nužno imati odlične ocjene i maturu ili i neki prosječni učenici mogu upasti ?
Jer ne želim ništa drugo osim toga haha. I kakva su vaša iskustva s ovim smijerom ? c:
Mislim da nije jako teško upasti, kvota je prilično velika
Zadnji je prošle godine imao 634 boda.
No, to je samo dvopredmetni studij, moraš uzeti još nešto uz to (s obzirom da kažeš da te ništa drugo ne zanima)

Inače, za sve ljude koje se raspituju o bodovima, ja imam dosta tih listi spremljeno, a na državna matura forumu su sve pokačene.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 30.05.2013., 11:45   #5
Pozdrav!

Mene zanima što je na kraju s tim kvotama ove godine? Primjetila sam da je Filozofski objavio nove kvote za 2013./2014., ali na postani student već jako dugo stoje one stare kvote. Ima li ikakve šanse da će primati po starome?

Brine me jer sam stavila većinom studije tipa ruski, turski i takvi "egzotični" jezici, a po novome bi trebali primati po 15 ljudi na te studije. Ne znam kako je uopće moguće upasti na tako nešto bez prosjeka 5.0 sve 4 godine i odlično odrađene mature.

Unaprijed se ispričavam ako je ovo pitanje već postavljeno i hvala na odgovoru!
radijacija is offline  
Old 30.05.2013., 12:40   #6
Quote:
radijacija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mene zanima što je na kraju s tim kvotama ove godine? Primjetila sam da je Filozofski objavio nove kvote za 2013./2014., ali na postani student već jako dugo stoje one stare kvote. Ima li ikakve šanse da će primati po starome?

Brine me jer sam stavila većinom studije tipa ruski, turski i takvi "egzotični" jezici, a po novome bi trebali primati po 15 ljudi na te studije. Ne znam kako je uopće moguće upasti na tako nešto bez prosjeka 5.0 sve 4 godine i odlično odrađene mature.

Unaprijed se ispričavam ako je ovo pitanje već postavljeno i hvala na odgovoru!
Jesi u tom dokumentu filozofskog primijetila da se kvote za dvopredmetne množe s dva, pa te to dovodi do istih brojeva kao na postani studentu?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 30.05.2013., 13:32   #7
Quote:
radijacija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mene zanima što je na kraju s tim kvotama ove godine? Primjetila sam da je Filozofski objavio nove kvote za 2013./2014., ali na postani student već jako dugo stoje one stare kvote. Ima li ikakve šanse da će primati po starome?

Brine me jer sam stavila većinom studije tipa ruski, turski i takvi "egzotični" jezici, a po novome bi trebali primati po 15 ljudi na te studije. Ne znam kako je uopće moguće upasti na tako nešto bez prosjeka 5.0 sve 4 godine i odlično odrađene mature.

Unaprijed se ispričavam ako je ovo pitanje već postavljeno i hvala na odgovoru!
Na ruski je tesko upasti, bez obzira na kvotu, ali koliko sam imala prilike vidjeti jedan je od popularnijih i trazenijih studija.

Ali cini mi se da na turski nije pretesko upasti.

Ne znam sto su ti jos egzoticni jezici.
Malomi is offline  
Old 30.05.2013., 13:45   #8
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Jesi u tom dokumentu filozofskog primijetila da se kvote za dvopredmetne množe s dva, pa te to dovodi do istih brojeva kao na postani studentu?
Ah, vidi stvarno, previdjela sam to. Hvala!

Quote:
Malomi kaže: Pogledaj post
Ne znam sto su ti jos egzoticni jezici.
A tipa švedski i tak, sve šta nije engleski, njemački, francuski ili talijanski.
radijacija is offline  
Old 30.05.2013., 15:02   #9
Pozdrav ekipo. Još uvijek sam srednja,ali polako me počinju interesirati fakulteti. Najviše me za sad zaintrigirao filozofski fakultet pošto volim jezike. Prve dvije godine sam jako sjebala, prvi i drugi sam prošla jedva sa četiri,ali sam stisla knjigu te ću ove ostale dvije godine proći sa pet. E, sad zanima me jel imam mogućnosti upisati uopće filozofski sa tim uspjesima u te četiri godine ako napišem jako dobro maturu te prijemni? Nadam se da nisu sve lađe potonule
Najviše bi volila studirati latinski ili engleski jezik. Hoću li ja prvu godinu istodobno moći učiti dva jezika ili? Kolika je zainteresiranost za studiranje ta dva jezika i jel bi ja imala šanse upasti na jedna od ta dva predmeta (eng ili lat) s gore navedenim uspjehom,dobro napisanom maturom te ako jako dobro napišem prijemni? Hvala unaprijed
A-Marie is offline  
Old 30.05.2013., 15:13   #10
nema sanse, na ffzg upadaju samo oni s 4.9 ili vise
leirouh is offline  
Old 30.05.2013., 15:43   #11
Izgleda da ništa od spajanja s vikendom.
Kajves is offline  
Old 30.05.2013., 16:40   #12
jel zna itko koliko je bodova imao zadnji upisani prošle godine na engleski ili francuski? hvalaa unaprijed
djtl2345 is offline  
Old 30.05.2013., 17:26   #13
Quote:
leirouh kaže: Pogledaj post
nema sanse, na ffzg upadaju samo oni s 4.9 ili vise
ajmo ne zajebavati ljude ako fino pitaju...

Quote:
A-Marie kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo. Još uvijek sam srednja,ali polako me počinju interesirati fakulteti. Najviše me za sad zaintrigirao filozofski fakultet pošto volim jezike. Prve dvije godine sam jako sjebala, prvi i drugi sam prošla jedva sa četiri,ali sam stisla knjigu te ću ove ostale dvije godine proći sa pet. E, sad zanima me jel imam mogućnosti upisati uopće filozofski sa tim uspjesima u te četiri godine ako napišem jako dobro maturu te prijemni? Nadam se da nisu sve lađe potonule
Najviše bi volila studirati latinski ili engleski jezik. Hoću li ja prvu godinu istodobno moći učiti dva jezika ili? Kolika je zainteresiranost za studiranje ta dva jezika i jel bi ja imala šanse upasti na jedna od ta dva predmeta (eng ili lat) s gore navedenim uspjehom,dobro napisanom maturom te ako jako dobro napišem prijemni? Hvala unaprijed
ako rasturiš maturu i prijemni, upisat ćeš šta god želiš. engleski je prilično popularan, latinski nije. imaj na umu da za engleski moraš pisati a razinu mature iz engleskog i imati više od 80%, a i ostalo bi ti rebalo biti na toj razini da skupiš dovoljno bodova...


Quote:
djtl2345 kaže: Pogledaj post
jel zna itko koliko je bodova imao zadnji upisani prošle godine na engleski ili francuski? hvalaa unaprijed
stavih već na kraju prošle teme - ovdje se mogu naći svi bodovi, prosjeci i sl...
a i rođena pobjednica je par postova iznad spomenula da se na dm forumu mogu naći sve liste od prošle godine. samo treba malo potražiti, sve je tu...
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Old 30.05.2013., 17:43   #14
nisam mislila nista lose. rekla sam vec nekoliko puta, i stalno pokusavam ohrabriti ljude time, da sam ja po ocjenama bila među zadnjima na svemu pa na sve upala. srednjoškolci, ne trebate se nicega još bojati, puno je bitnija matura, a prijemni pogotovo.
leirouh is offline  
Old 30.05.2013., 22:51   #15
Quote:
Markeca kaže: Pogledaj post
stavih već na kraju prošle teme - ovdje se mogu naći svi bodovi, prosjeci i sl...
a i rođena pobjednica je par postova iznad spomenula da se na dm forumu mogu naći sve liste od prošle godine. samo treba malo potražiti, sve je tu...
Samo što te podatke treba uzeti s određenom zadrškom, jer je 'minimalni potrebni broj bodova' često onaj koji je imao strani državljanin ili netko s pravom prednosti.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 30.05.2013., 22:59   #16
Ako upišem (i završim ) antropologiju, gdje se mogu zaposliti s tim?
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Old 30.05.2013., 23:03   #17
Quote:
Winnie Doll kaže: Pogledaj post
Ako upišem (i završim ) antropologiju, gdje se mogu zaposliti s tim?
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Old 30.05.2013., 23:14   #18
Quote:
Winnie Doll kaže: Pogledaj post
Ako upišem (i završim ) antropologiju, gdje se mogu zaposliti s tim?
Živjet ćeš od svoje druge studijske grupe
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 30.05.2013., 23:14   #19
Znači to otpada hahaha
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Old 30.05.2013., 23:38   #20
upisuje se ono što se želi studirati. posao ionako ovisi o tvojim sposobnostima, ne (samo) o onome što piše u tvojoj diplomi...

i kathy reichs i temperance brennan su antropologinje
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.