Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 22:08   #1
Sve što želite pitati, a ne znate gdje vol.2

Imam danas odmrznutu svinjsku svicicu, a nece me biti doma iduca dva dana. Mogu li je staviti u kakvu marinadu za prekosutra?






(link na vol.1 teme)

Zadnje uređivanje Pringles : 03.05.2014. at 01:13. Reason: link na temu
klonka is offline  
Old 29.04.2014., 22:11   #2
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Imam danas odmrznutu svinjsku svicicu, a nece me biti doma iduca dva dana. Mogu li je staviti u kakvu marinadu za prekosutra?
Što je "svicica" ?
Pellaprat is offline  
Old 29.04.2014., 22:29   #3
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Što je "svicica" ?
Lungić...

Ne volim marinirati odmrznuto meso, jednom napravila, ostalo do sutradan i bilo čudno...
MMovca is offline  
Old 30.04.2014., 13:15   #4
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Imam danas odmrznutu svinjsku svicicu, a nece me biti doma iduca dva dana. Mogu li je staviti u kakvu marinadu za prekosutra?
U zg ne jedemo svicice nego lungice, ali... necu se vredjat.
Mi znamo natrljati sa zacinima...sve sto volis (recimo...biber, origano, ruzmarin, sol naravno...) onako dobro "upohas" u sve to (ruzmarin svjezi, nasjeckan na sitno) ...mrvicu ulja da se to fino poljepi, ostavis u zatvorenoj plastici ...
Poslije peces u komadu (u tavi), pokusas ga ne peci pre dugo, da ostane socan, lagano crvenkast (ne sirovo kao biftek, ali onako malo roskasto)
Stavis na dasku, rezes na tanko...bas ful tanko...polijes malo uljem od pecenja.
Uz to ide peceni krumpir (krupno, na sestine), kojem isto dodamo nasjeckanog ruzmarina tokom pedenja.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Old 30.04.2014., 14:07   #5
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Što je "svicica" ?
kako ne znas sta je svicica , posta si pravi purger to se kod nas jelo odmah kod klanja i valjda jedini dio svinjetine koji se jeo "as is", a da se nije susio, dimio, preradjivao
Tavanka is offline  
Old 30.04.2014., 14:52   #6
a jel to svicica, svićica, svicića, švicica, ili šta nikad čula... iz kojeg je kraja izraz?
tanveer is offline  
Old 30.04.2014., 16:34   #7
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
kako ne znas sta je svicica , posta si pravi purger to se kod nas jelo odmah kod klanja i valjda jedini dio svinjetine koji se jeo "as is", a da se nije susio, dimio, preradjivao
Daleko je tvoj Hvoooor od mog Šibenika. Nikada nisam čuo da netko u Šibeniku u mesnici traži svićicu.

A znaš da mi terminologija nije strana. Kad sam doli i ja kupujem i mulam i bržole, ae...
Pellaprat is offline  
Old 30.04.2014., 16:41   #8
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
a jel to svicica, svićica, svicića, švicica, ili šta nikad čula... iz kojeg je kraja izraz?
Sudeći po Tavančetu očito dalmatinski izraz. Ali kako ni ja za te svićice nisam nikada čuo biće da je neki specifični bodulski.
Pellaprat is offline  
Old 02.05.2014., 10:34   #9
ljude pomagajte - pire od bundeve tj. tikve ... tko zna gdje ima za kupiti OSIM u bio&bio?
__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Old 02.05.2014., 11:51   #10
Bilo je u Gardenu, ali ne znam da li još imaju. Inače ga radim sama pa nisam baš previše zagledala.
Gipsyqueen is offline  
Old 02.05.2014., 12:14   #11
Nisam nikad imao zaleđeni lungić, ali ne vidim razloga zašto ne bi bio dobar
jedino ga ne bi rezao jako tanko kako je preporučeno jer em izgubiš puno soka i suši se, bez obzira na umak kojim preliješ meso, najbolji umak za meso je sam sok koji se nalazi u mesu a druga stvar je da se jako brzo ohladi kad se tanko nareže
spic is offline  
Old 02.05.2014., 13:02   #12
Odmah nakon pecenja stavimo na dasku i reze se na ultra tanke snitice i jede taj cas...saftno da ne moze biti saftnije, samo treba znati ispeci.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Old 02.05.2014., 13:50   #13
Jao, kakva drama oko tog lungića.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ili pustiti njoj da se pobuni, ako ju je zasmetalo, a nadam se da nije i da je skuzila salu.
Skužila sam, ali mislim da si bila dosta oftopik s obzirom na to da se referiraš na prastaru diskusiju s drugog foruma pa kužim zašto je zbunila ljude. Nevrmand sad, da ne idemo dalje u off.

Evo ovako, ugurala sam ga u limun/naranču/maslinovo ulje, djeluje mi ok, vidjet ćemo kad se ispeče.

Nego, tko je pitao za porijeklo izraza? Ovaj moj je iz Splita, dakle, moglo bi biti vlaško.
klonka is offline  
Old 03.05.2014., 10:51   #14
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Jao, kakva drama oko tog lungića.


Nego, tko je pitao za porijeklo izraza? Ovaj moj je iz Splita, dakle, moglo bi biti vlaško.
ne znam di mi je ispario odgovor

al Pelle & co, potpisujem, vjerovatno vlasko, moj izraz tocnije vuce s podrucja Lecevice, majka vlajna, ja mjesanac
Tavanka is offline  
Old 03.05.2014., 18:30   #15
Ima li možda netko jednostavan i fin recept s panna cottom ?
__________________
"Listen to me very carefully! I shall say this only once!" Michelle Dubois
izravno_split is offline  
Old 03.05.2014., 20:04   #16
Baš mi je trebala ovakva tema! Imam pitanje koje je vezano uz hranu, ali i nije baš skroz, a nikako nać temu gdje ga smjestit. Uglavnom, zanima me je li netko roštiljao na Bundeku ili Jarunu, tj. što sve treba ponijeti u tom slučaju? Da li treba cijeli roštilj ili je dovoljna rešetka pošto mi se čini da imaju već žarišta tamo?
Nisam previše upućena, a nije mi baš blizu za ić provjerit pa da probam ovako
valeE is offline  
Old 03.05.2014., 20:15   #17
Quote:
izravno_split kaže: Pogledaj post
Ima li možda netko jednostavan i fin recept s panna cottom ?
Evo nekoliko vrsta - link
Gipsyqueen is offline  
Old 03.05.2014., 20:35   #18
imam domaću višnjevaču. mogla bih je pomiješat s panna cottom pa ću dobiti one fine prugice. ili to baš i neće ići zajedno?

nakon hlađenja panna cotte, je li ona samo isklizne iz posudica? ako je želimo servirati izvan posudice, samo na tanjuriću.
ili postoji neka caka?

edit: imam domaću marmeladu od kupina i od šljiva. mislim da će to biti bolja verzija od višnjevače.
volim čokoladu is offline  
Old 03.05.2014., 21:39   #19
Da bi dobila vidljive pruge ili slojeve voća, najbolje je naliti malo panna cotta smjese pa ostaviti da se stisne, pa onda sloj voća/voćnog želea ili čega već i tako do vrha. Nije za nestrpljive.

Ako se posudice namaste prije ulijevanja smjese, panna cotta lakše izlazi van. Ja imam plastične, u kojima sam radila ove prve na linku i iz njih bez problema izlazi van.
Ako je posudica keramička i panna cotta ne bude htjela van, može se posudicu kratko uroniti u vrelu vodu, a ako je metalna pomaže i mini-brener. Ne smije se predugo grijati kalup jer se inače panna cotta "rascopa".
Gipsyqueen is offline  
Old 03.05.2014., 22:37   #20
Quote:
valeE kaže: Pogledaj post
Baš mi je trebala ovakva tema! Imam pitanje koje je vezano uz hranu, ali i nije baš skroz, a nikako nać temu gdje ga smjestit. Uglavnom, zanima me je li netko roštiljao na Bundeku ili Jarunu, tj. što sve treba ponijeti u tom slučaju? Da li treba cijeli roštilj ili je dovoljna rešetka pošto mi se čini da imaju već žarišta tamo?
Nisam previše upućena, a nije mi baš blizu za ić provjerit pa da probam ovako
proslo je par godina od zadnji put kaj sam tako rostiljala na bundeku, ali mi smo samo meso i pivu nosili
mozes dofurati i svoj ugljen pa to ne placas inace je 30ak kn mislim. oni ti daju resetku (u neku kucicu se islo po to).
Zla patka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.